Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Korneliaaaa..

oryginalne imię dla dziewczynki

Polecane posty

Gość gość
Aurelia jest znacznie ciekawsza od Ameli, ładne dziewczece imie. Głosuje na Aurelie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olimpia, Milana, Dobrawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję bardzo ze wyraziłyście swoją opinię. Jestem bardzo wdzięczna. To imię bardzo przypadło mi do gustu. Pozdrawiam Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ariadna, Adela, Nawojka, Celina, Konstancja, Felicja, Dobrochna, Faustyna, Ludmiła, Klementyna, Oktawia, Tolisława, Florentyna, Malina, Nadzieja, Honorata, Jutrzenka, Olimpia, Idalia, Dobrawa, Aurora, Milana, Marzena i Bogna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie martw sie, nie bedzie zadnych problemow z Aurelia, fajne imie. Zdrowka dla ciebie i malenkiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aurelia ładne, podobnie dla mnie brzmi i tak samo mi się podoba Laura czy Flawia, Fabiola. Ogólnie Rzymianie mieli ładne imiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja lubie greckie i skandynawskie imiona. Anaksandra, Atena, Olimpia, Ariadna, Kasandra, Astrid, Sigurd itd. Aurelia super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasandra, Astrid..no no te imiona greckie powyżej rzeczywiście brzmią rewelacyjnie ! Oprócz tego podoba mi się jeszcze Eliza, Jasmina, jak coś mi się przypomni to napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki. Ja mam imie greckie i mojej corce tez dałam greckie. Podoba mi sie ich brzmienie, takie silne i szlachetne. Mam koleznake Olimpie i tez bardzo mi sie podoba. Kazdy lubi inne brzmienie, łacinskie sa mieksze wydaje mi sie, ktore dla dziewczynek jest bardzo fajne, ale po prostu te greckie maja w sobie to cos dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eliza i Adela rowniez mi sie podbaja poniewaz wydaja mi sie w podobnym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oprocz greckich i skandynawskich podobaja mi sie polskie- wogole lubie te mniej spotykane imiona jak widac. Dla mnie orginalne imiona nie sa dziwne, a po prostu wyjatkowe. Mam takie pytanko- gdybyscie miały wybrac swoje imie i musiałoby byc orginalne wiec albo wogole w Polsce nie uzywane lub jedno z imion poza 200 miejscem jakie byscie wybrały i dlaczego? Ja zaczne. Imie mam greckie, ale jakbym miała wybrac teraz swoje imie to wybrałabym Suligniewa- imie orginalne z tego co wiem nie ma zadnej Suliny w Polsce. Jest kilkanascie Sulisław, ale Suligniewy zadnej. Podoba mi sie to imie poniewaz wydaje mi sie imieniem bardzo mocnym, ktore dobrze do mnie pasuje. JEstem silna, sportsmenka, niezalezna z goracym temperamentem. Przedstawiałabym sie zdrobnieniem Sulika. Jakie orginalne imiona wybrałybyscie dla siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, Suligniewe wybrałabym dla siebie, dla corki juz nie poniewaz pomimo, ze mi sie podoba to do mojej niuni juz nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Greckie i łacińskie (+włoskie) faktycznie często są bardzo ładne i kobiece. Jowita, Ariana, Eunika,Amanda, Alessia, Kornelia, Andrea, Lidia, Ligia, Idalia, Berenika, Liliana... ambaras wyboru! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla siebie wybrałabym Berenika albo Noelia. Podobają mi się też irlandzkie, ale wymowa jest za dużym ograniczeniem niestety. No, może spolszczając Maewa by była ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Berenika super. Maewa tez niezłe i rowniez orginalne, nie wydaje mi sie, zeby ktokolwiek w Polsce ma takie imie. Dobry wybor! Przypominała mi sie jeszcze Minerwa przy okazji Maewa. To mamy Suligniewe i Berenike hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grecka jest jeszcze Melisa, ale brzmi jak zioło u nas. Ale sa rozne imiona roslinne wiec dodaje grecka Melise i moze Melissandre o roznej etymologi w roznych miejscach. Jakkolwiek sandra koncowka to typowo grecki twor wiec Melisandra powinna w teori byc pochodzenia greckiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Melisandre to w Grze o tron ;) Imię wymyślone, nie greckie (mimo podobieństwa do Aleksandry). Jakbyśmy mieli brać imiona z bajek, baśni, seriali etc. to byłoby faktycznie ciekawie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czemu nie? Uzywamy innych wymyslonych imion jak Telimena, Grazyna czy Mieczysław. Na tym forum chodzi o orginalne imiona wiec mozna popuscic wodzy fantazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś No to popuszczamy: Eowina, Brenna, Fantyna, Aksena, Armida, Ciri/Cirilla, Filippa, Birna, Sansa, Galadriela, Calineczka, Polianna, Renfri, Essi, Falka, Keira, Nenneke, Fiona, Angua, Alia, Katniss, Miranda, Aela, Adisla, Katla, Edrin, Lamia, Sabriel, Kamala, Elora, Hermiona, Zelda, Arwen, Elanor, Tamora, Lirael... tak przelecieć książki czy gry, zwłaszcza fantasy, to można tego nawyszukiwać dziesiątki. Niektóre z tych co wypisałam, to nawet nei wiem, z czego pamiętam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1:52 hehe, a ktore ci sie podoba? Ktore wybrałabys dla siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze? żadne nie podoba mi się na tyle, żebym za nim szalała i chciała je nosić. Najlepiej brzmi mi Falka, ale ona niezbyt ciekawą (łagodnie mówiąc) historię miała, i źle skończyła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe poniewaz ja rowniez wybrałam Falke, hihi. Najlepsze imie z tych podanych chociaz nie wszystkie wymyslone. Falka jest skrotem of Falisławy, ale moze byc nadawane chyba rowniez od Felicji. Przynajmniej orginalne poniewaz Falisława nie miała zadnych nadan w ostatnich latach. Tez nie zdecydowałabym sie na to imie, ale najlepsze z ich wsystkich. A jakie sama wybrałabys sobie imie (w miare orginalne)? Mamy Suligniewe i Berenike do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Falka jest pełnoprawnym i wymyślonym przez autora imieniem z Wiedźmina, a nie żadnym skrótem! To tłumaczenie na "ludzki" Gvalch'ca (sokolica w "starszej mowie").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, "starsza mowa" jest oparta na łacinie/włoskim, językach celtyckich, walijskim i szwedzkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3:13 Chwalisz, Falisław (1249), Falisz (1244) https://pl.wikisource.org/wiki/Encyklopedia_staropolska/Imiona_staro-polskie Falisław, a co za tym idzie Falisława sa staropolskimi imionami i autor mogł sie zdrobnieniem od tego imienia zainspirowac. Widzmin siega po inspiracje do folkloru i mitologi słowianskiej czyli zdrobnienie od Falisławy było jego inspiracja. Nie rozumiem o co sie rzucasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Nie znam się, ale się wypowiem, tak? Akurat na temat inspiracji w tworzeniu języka "starszej mowy" autor się wypowiadał konkretnie i nie były to żadne korzenie słowiańskie https://sapkowskipl.wordpress.com/2017/03/11/nie-badz-k****-taki-geralt/ "AS: Wydumany język elfów, Starsza Mowa, oparty jest głównie na włoskim, szwedzkim, walijskim i irlandzkim, tam zaś, gdziechcę, by „podpowiadał” – na lepiej znanych: angielskim i niemieckim. Dwa podstawowe dla każdego języka czasowniki („być” i „mieć”)wziąłem z włoskiego-łaciny. Czytałem słownik opracowany na Waszych „Stronach” – jest on w zasadzie bez zarzutu. Brawo. Jedyny błąd – nie do uniknięcia, boprzecież nigdzie sprawy nie wyjaśniam – to brak wiedzy o tym, że istnieją cztery „wersje” Starszej Mowy: czysta, klasyczna, używana przez elfy,wersja driad z Brokilonu, język nilfgaardzki (to trochę tak, jakby łacinę nazwać „językiem rzymskim”) oraz żargon z Wysp Skellige (używa go Crach an Craite w „Kwestii ceny”). Ale ten sam Crach an Craite w chwili uroczystej(„Krew elfów”) używa Mowy klasycznej." W linku wyżej masz jasno pokazane, dlaczego "falka" i dlaczego to sokolica. Ale nie, ty sobie musisz dorobić teorię z arse wziętą :D A demonologia wiedźmińska jest mocno eklektyczna - syreny, trolle, gobliny, nereidy... nijak nie należą do mitologii słowiańskiej. Sam Sapkowski nie miał najlepszej opinii na temat doszukiwania się na siłę w jego twórczości ogromów "słowiańskości", polecam przeczytać "Piróg albo Nie ma złota w Szarych Górach" np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4:58 Zapominiałas napisac w ktorym miejscu powiedział, ze Falka jest jego mowa. Twoj wczesniejszy link wyraznie odnosi sie do Falco i nie ma zadnej specyficznej etymologi tylko pdejrzana germanska, ale rozumiem ty na temat tego imienia i etymologi jestes znawca wiec decydujesz jakiego jest pochodzenia. Poza tym jak podajesz link etymologi to w takim razie dlaczego w tym samym poscie piszesz, ze jest to imie wymysłem autora? Albo imie wymyslił, albo znalazł gdzies inspiracje i ty sobie wybrałas skad on to imie wytrzasnal. No ale niech ci bedzie wiedzminko. Falisława z potwierdzonym zdrobnieniem Falka nie jest inspiracja w wiedzminie tylko Falco z nieznana entymologia (entymologia starej mowy wiedzmina). Przyznaje ci racje, jestes jedyna, ktora wie co autor myslał i skad to imie wytrzasnał, Hail dla autorki. Ja dziekuje, nie mozna podac faktow historycznych i lingwistycznych, bo rzuca sie na ciebie jak psy z wymysłami literackimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pogrążaj się bardziej niż już to zrobiłaś, bo to naprawdę żałosne :) Wychodzi na to, że nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty jestes tutejszym trollem. To ty cały czas wyzywasz i wysmiewasz imiona i nigdy nie podajesz jakie ci sie podobaja. Na pytanie jakies by wybrała imie, nie odpowiedziałas tak jak wczesniej zreszta, tylko jaj sobie robiłas popuszczajac wodzy fantazji. Masz takie malutkie ego, ze boisz sie sama wystawic na ocene, a tych, ktorzy maja odwage i mowia jakie orginalne imiona im sie podobaja wysmiewasz. Idz na terapie, moze zdobedziesz chociaz krzte samowartosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×