Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Korneliaaaa..

oryginalne imię dla dziewczynki

Polecane posty

Gość gość
Ula zamiast Ala, Zoja zamiast Zosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ksenia, Karina, Gaja zamiast Maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam coreczke Ariane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ariana bardzo ładnie. Podobnie do Adrianny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy można zapytać ile lat ma córeczka Ariana? Imię brzmi bardzo ładnie, ale jeszcze nie sprawdziłam tego imienia co oznacza. Czy córeczka miała jakieś kłopoty w szkole z powodu oryginalnego imienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ariana-Pochodzenie: Imię łacińskie, uważane za żeński odpowiednik imienia Arian. Niektórzy uważają, że to inna wersja Ariadna imienia Ariadna (z greckiego ari – „naj”, adne – „czysta, święta, szlachetna”). Inny wariant: Arianna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Konstancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idalia, Kasandra, Miłosława.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ariana i Estera śliczne, mi się jeszcze bardzo podoba Nikoleta, ale w zalewie Nikolek niestety bym nie wybrała. A, i Salomea bardzo ładnie dla mnie brzmi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam dwa oryginalne imiona. Teraz są częściej nadawane, ale gdy byłam mała, tylko ja je miałam i w podstawówce i w liceum. Problematyczne są za granicą (DE i Anglia). Córce dałam Julia. Międzynarodowe i proste. Pasuje do niej jak ulał, wiedziałam to pod koniec ciąży, czuľam, że to właśnie to imię . Nie kierowałam się rankingami. Nie spotkałam (jeszcze:) ) drugiej Julii np. na placu zabaw. Zobaczymy jak będzie potem:). Mamy bardzo oryginalne nazwisko, tylko dwa w zasobie PESEL. Nie chciałam, by i imię i nazwisko było oryginalne, i tak często pytają czy tata to obcokrajowiec (sugerując się nazwiskiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ofelia-takie słyszałam ostatnio. Orianna. Oryginalne imię chłopca, które słyszałam to Kasjan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22.01 Mam ciocię ponad 90-letnią Salomeę. Mówią do niej: Salcie, Salka. Dla mnie niefajnie. Kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alfreda. Skrót Fredzia, Freda - na pewno oryginalne. Czy ładne? Hm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawojka, Elwira, Adelajda, Mojmira, Kwiryna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alfreda. Skrót: Fre/dzia, Fre/dka Oryginalne ale chyba niezbyt ładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wole Suligniewe lub Sulisławe od Salomei. Skroty fajniejsze Sulina, Sulika, Sulichna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ja poznałam 2 Salomee, jedna rocznik 80, druga chyba z 10 lat młodsza . NIe narzekały na swoje imiona, obie najbardziej lubiły zdrobnienie Mea. Ja bym się bała, że otoczenie będzie przerabiać na salmonella, ale obiektywnie bardzo mi się to imię podoba. Alfreda nie podoba mi się, jakoś strasznie ciężkie to imię w brzmieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alfreda tez mi nie podchodzi tak samo jak Ludwika. Wole juz Dalwina poniewaz troche mieksze. Moze Filipa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Córka Ofelia a syn Hamlet? :D Z wierszem Waligórskiego mi się to imię kojarzy: Idź do klasztoru Ofelio Lub pojedź tam na rowerze Ospałą swą kokieterią Nikogo z nas nie nabierzesz Nie jesteś babką na serio, Za mało w tobie wigoru, Idź do klasztoru Ofelio, Do klasztoru! Idź do klasztoru Ofelio Złożymy ci się na bilet, Nie dla nas kurczak z mizerią, Nie dla nas śledziowy filet, Nie jesteś babką na serio, Za ma ło w tobie wigoru, Idź do klasztoru Ofelio, Do klasztoru! Idź do klasztoru Ofelio, Buźka na drogę i brawko, Jak atak - to z artylerią A nie z liryczną sikawką. Nie jesteś babką na serio, Za mało w tobie wigoru, Idź do klasztoru Ofelio, Do klasztoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nel albo Lea co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nel i Lea dla mnie na "nie". Nie lubie imion trzyliterowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nel i Lea też mi się nie podoba bo też nie lubie krótkich imion, Iza, Ada też odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze Ida (od Idali chyba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marysia moze byc Marcysia lub Martyna. Aleksandra- Kasandra, Oleandra. Natalia- Rozalia, Idalia Laura- Maura Nadia- Nadzieja Anna- Adrianna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ofelia to ładne imię, ale łobuzy w podstawówce mogą przekręcać na Oferma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy imię Aurelia jest ciężkie do zapamiętania? Za każdym razem jak przedstawiam imię mojego dziecka które chcę mu nadać zaraz słyszę pytanie= Jak? Boje się ze to imię jakieś trudne jest...ale za drugim razem zapamiętują, dumają przez chwilę i mówią że jest ładne. Mnie się też podoba. Jest sporo Amelii dlatego chciałam tak córce dać na imię a to brzmi podobnie.Gdzies czytałam że to imię nie jest oryginalne tylko takie imię jak imię, az tak malo nie jest Aurelii.Nie chce zeby kiedys moje dziecko sie denerwowało ze musi w kółko powtarzac swoje imię, chodzi mi tylko o moją córkę.Jak uważacie? A moze to imię stanie się trochę bardziej popularne i dlatego znajome? Martwię się. A moze bez potrzeby...z góry dziękuję bardzo za mądrą radę.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi sie, ze pytaja sie co poniewaz myla z Amelia poniewaz własnie takiego imienia oczekuja. Aurelia w pierwszej setce wiec jak najbardziej normalne. Ludzie tak przyzwyczajaja sie do tych samych imiona ze chwile imie zajmuje zanim zaskocza, ze nie usłyszeli znowu o Ameli. Amelia powoli traci na popularnosci wiec zanim corka pojdzie do szkoły nie bedzie juz takich samych oczekiwan. Swietnie, ze inne imie i bardzo fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadza sie nie jest to imie jakies znowu orginalne poniewaz w pierwszej setce takze spoko, normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi się Aurelia podoba. Ładne imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×