Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Korneliaaaa..

oryginalne imię dla dziewczynki

Polecane posty

Gość gość
"- Wszędzie będziesz obca - dokończyła pozornie niedbale Iskra, szybkim i dość bezceremonialnym ruchem wkładając na głowę Ciri berecik z bażancimi piórami. - Wszędzie obca i zawsze inna. Jak mamy cię nazywać, mała sokoliczko? Ciri spojrzała jej w oczy. - Gvalch'ca. Elfka zaśmiała się. - Kiedy już zaczniesz mówić, mówisz w wielu językach, Mała Sokoliczko! Dobrze więc. Będziesz nosić imię Starszego Ludu, imię, które sama dla siebie wybrałaś. Będziesz Falką. — Czas pogardy, str. 309 "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TO ty sie osmieszasz. Dosłownie twoimi argumentami jest fantazja. Bardziej tragiczna byc nie mozesz. Idz spac ze strzygami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TO ty sie osmieszasz. Dosłownie twoimi argumentami jest fantazja. Bardziej tragiczna byc nie mozesz. Idz spac ze strzygami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ci podałam naukowy dowod imienia Falka w jezyku polskim, a ty mi fantazje cytujesz... Czy w psychiatryku pacjenci maja dostep do komputerow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ojojojoj słowiańskiej idiotce się leki skończyły :D ZNOWU :D Biedactwo nie potrafi zrozumieć, czym jest literatura? :D Z Tolkienem się posprzeczaj, w końcu on języki u siebie praktycznie od podstaw wymyślał, ale ty na pewno tam znajdziesz połowę słów "słowiańskich" :D Ba, esperanto też jest słowiańskie, nie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś To teraz mi podaj naukowy dowód na imię "Grażyna" :D Albo Kordian. Na pewno oba są w pełni słowiańskie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rozmawiam o imionach, a nie o literaturze, doskonały przykład wiedzminskiej dezonrientacji. Jakie jest twoje przybrane imie wiedzminskie, jak mam sie do ciebie zwracac, Pavetta? Koncze rozmowe z certifikowana fantastka. Podaj mi instytucje w ktorej jestes zadzwonie i powiem, ze leki przestały działac. W ktorej dziurze w Angli siedzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty nie rozmawiasz o niczym. Czegokolwiek się nie napisze, wszystko potrafisz sprowadzić do tej samej obsesji. Serio powinnaś ją leczyć, bo to się naprawdę niebezpieczne robi. Niedługo się pewnie dowiemy, że indiańskie imiona typu Pędzący Jeleń są słowiańskie, a oni je sobie tylko przetłumaczyli :D O kuźwa, ale mam ubaw :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grażyna (po litewsku Gražina od graži – piękna) – imię żeńskie pochodzenia litewskiego. Wymyślone przez Adama Mickiewicza dla tytułowej bohaterki jego poematu z 1823. Kordian – imię męskie utworzone przez Juliusza Słowackiego. Oznacza dający serce. Kordian obchodzi imieniny 22 października. Znane osoby noszące imię Kordian: Chwalisława, Falisława – staropolskie imię żeńskie, złożone z członu Chwali- ("chwalić, sławić, dziękować") i -sława ("sława"). Prawdopodobnie oznaczało "tę, która chwali sławę". W źródłach polskich poświadczone od XIII wieku. Forma Falisława powstała w wyniku uproszczenia się grupy chw w f, które zaszło na Śląsku, w Małopolsce i na Mazowszu w polszczyźnie epoki przedpiśmiennej. Zdrobnienia Falisławcia, Falisławka, Falisławunia, Falisławeczka, Falka, Faleczka Widzisz roznice psycholko? Falka to prawdziwe imie! Sugeruje zwiekszysc doze cokolwiek bierzesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rowniez, nigdy z chora psychicznie fantastka nie rozmawialam. W zyciu codziennym unikam poniewaz sa niebezpieczni, ale na necie z kims kto jest tysiace kilometrow z daleka to mozna sie usmiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jest, oczywiście. Przecież ty wiesz lepiej niż autor książki :D Jeżu kolczasty, ale cyrk :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie oskarzasz o fanatycyzm HAHA A kto o wiedzminie p******i od calek strony... JEstes z***biscie zakrecona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Falka to imie w swiecie rzeczywistym, nie moja wina, ze autor jej uzyl w twoim fantastycznym swiecie...hihi Naprawde jak nazywa sie twoj awatar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak, imię wymyślone przez jednego literata na bazie języka bałtów jest lepsze niż imię wymyślone przez innego na bazie łaciny :D W tym drugim przypadku trzeba się koniecznie do niego doperidolić bez sensu i rozumu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra, powodzenia w terapi grupowej wiedzminow... Narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tobie nawet terapia indywidualna nie pomoże, czego dobitne dowody dajesz regularnie :D ale rozrywka z tego przednia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Srały muchy będzie wiosna... Sory, się tym temacie nie udzielałam, czzasem wchodziłam, zajrzałam teraz i cholera nie rozumiem. Ktoś podaje: autora, wypowiedź autora ze źródłosłowem, etc. i jednak ktoś w to wpieprza coś kompletnie od czapy, bo mu się wydaje, że wie lepiej niż sam Sapkowski? No nie do pojęcia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale co jest nie do pojecia? To, ze w jezyku polskim istnieje zdrobnienie imienia Falka? Co tutaj chcesz podwazac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nastepna... Ja nie rozumiem, zadna z was nie jest w ogole zainteresowana imionami polskimi, nie ma zielonego pojecia o ich bogactwie i roznorakosci, a jak ja, ktore sie tym tematem interesuje mowie wam i wrzucam linki, ze takie imiona w polskim jezyku istnieja i byly, a nieraz nadal sa uzywane to wszyscy sie rzucaja. Ludzie, wy w ogole jestescie Polakami? Co wy znacie? Znacie chociaz 20 polskich imion wsrod ich setek? Mozna tutaj wymieniac wszystkie imiona, najdziwniejsze, moga sie powtarzac po dziesiec razy, ale powiedz jedno czy dwa polskie to ludzie jakiegos bzika dostaja. Dowartosciowujecie wyrzywajac sie na polskich imionach poniewaz nie macie zielonego pojecie o swojej histori i jak ktos cos tylko wykaze swoja wiedza to czujecie sie zagrozone? Z kim ja mam tutaj do czynienie, to jakas prowokacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe poniewaz ja rowniez wybrałam Falke, hihi. Najlepsze imie z tych podanych chociaz nie wszystkie wymyslone. Falka jest skrotem of Falisławy, ale moze byc nadawane chyba rowniez od Felicji. Przynajmniej orginalne poniewaz Falisława nie miała zadnych nadan w ostatnich latach. Tez nie zdecydowałabym sie na to imie, ale najlepsze z ich wsystkich. A jakie sama wybrałabys sobie imie (w miare orginalne)? Mamy Suligniewe i Berenike do tej pory Oto wypowiedz, ktora została zaatakowana przez wiedzminke. Ja Wiedzmina przeczytałam raz i dawno temu i zadnej Falki nie pamietam. Jak wymieniła Falke to dla mnie naturalnie skojarzyło sie z Falisława poniewaz jest to zdrobnienie od tego skrotu uznane w jezyku polskim. To jest chyba logiczne, ze pierwszym moim skojarzeniem bedzie jezyk polski, a nie literature, ktora moze mnie w ogole nie interesowac. I za to jestem zjechana? Poniewaz znam imiona polskie z dawien dawna i ktos takie uzyl w swojej ksiazce. Ludzie opanujcie sie. Macie cos z głowami. Poczytajcie ksiazki historyczne cos zwiazanego z rzeczywistoscia, a nie zjebujecie ludzi, bo lubicie fantastyke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podawałam imiona greckie, skandynawskie, ktore lubie- uwielbione, podałam polska Falke czy podam inne polskie to jest nagonka. Czytałam, ze iloraz inteligencji spada z pokolenia na pokolenie obecnie i tutaj słuchajac wiedzminek musze przyznac, ze trudno argumentowac z tymi wynikami badan. Pprzez chwile było fajnie, ktos podał łacinskie imiona, ja greckie i skandynawskie, ale polskie sa tutaj nie tolerowane. Takze dziewczyny od Wandy i Dobrochny uwazajcie. Ja mam dosyc tych sromoszołek wiedzminskich i nie bede wiecej probowala nauczyc czegos o polskiej tradycji tych niewyuczonych polmozgow wiec jak zaproponujecie polskie imiona to stweirdza, ze to ja i zerza was na sniadanie. Moj pies jest madrzejszy od tych Oszomirek, Mamie Aureli zycze łatwego porodu i zdrowej niuni. Uciekam stad zanim ta choroba przejdzie na mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do imion nie przywiązuję az tak wielkiej wagi, a żeby sie kłócić o imię to juz w ogóle, czy jego pochodzenie. Trzeba byc przez całe zycie zyczliwym wobec swojego brata lub siostry-powiedziała nie tak dawno siostra Regina lat 100. Wszyscy jesteśmy bracmi i siostrami. O Sulice znana była kiedyś piosenka. Fajne imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hihi... :O żałosne... hihi:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie do końca rozumiem o co chodziło tej drugiej pani ale podejrzewam ze chciała Ci udowodnić ze imie Felka pochodzi skądś indziej. Dla mnie to w sumie mało istotne skąd pochodzi. Nie warto sobie zaprzątać głowę, zostań tu bo z kim porozmawiam o greckich imionach? Ty je tak świetnie wymieniłaś, a ja nawet pojęcia nie miałam że są takie. Nie zawsze mam czas ale czasem tu zaglądam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oktawia, Olimpia, Ariadna... po prostu MEGA imiona. Eliza też. Do mnie jednak nie pasowałyby te imiona z wielu powodów. Ja wrażliwiec, szara myszka, wolę nie wychylać się z tłumu i zostać przy swoim dosyć popularnym imieniu. Nie lubię rzucać się w oczy ani pokazywać jaka jestem silna bo nie jestem. Zastanawiam się tez wlasnie nad dziecmi które mają wlasnie oryginalne imię...a może one są takimi wrażliwcami jak ja??? A przyszło im wychylić sie z tego tłumu? Same, jedyne..wolałyby wleźć do mysiej dziury ale to imie im nie pozwala zgubic się w tłumie. Może czują sie samotne z tym imieniem? nikt wokół nie ma tak na imię...czy nie wydaje sie wam, że oryginalne imiona są dla mocniejszych charakterów???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś No ja też nie rozumiem, bo chyba autor książki i twórca tego imienia wie najlepiej. Ale zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie cudował "co poeta miał na myśli" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przejmuj sie nagonkami, Suliko, mam nadzieje ze już dawno zapomnialas. Tamtej pani tez radze aby nie poruszać już tego tematu bo nie wart on dyskusji, tym bardziej kłótni. Zapomniec co było złe, wybaczyć i wracac do dyskusji. I cieszyć się !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faustyna, Justyna ładnie. Faustyn niestety nie znam żadnej a to takie ładne i swięte imię. Justyn znam dwie roczniki 89, dwie 84, jedna 10 letnia. Tez cos mało dają dzieciom to imię. Elena, Milena, Marlena, Helena sporo imion kończące się na lena. Elena pomału wchodzi w modę. Od chyba 6 lat te same imiona na szczycie, ciekawe ile lat muszę czekac by zobaczyć cos nowego. Ale chyba zbyt wielu mamy tchórzliwych wrażliwców jak ja i będą podążać za stadem. A może tez te imiona faktycznie takie piękne są i się wszystkim podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ech, też się uśmiałam z tej "dyskusji"... ciekawe, jakież to 'słowiańskie" pochodzenie ma cirilla (zireael)? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×