Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama rocznik 75

Czy są tu spełnione i szczęśliwe kobiety?

Polecane posty

Wazka muszę usiąść do papierów i sprawdzić-ale może tak po prostu określają czynsz? U nas z tego co pamiętam to jedyna eksploatacja jaka jest to eksploatacja i wywóz nieczystości-ale na to kwota jest coś przy duża. Arpad dzwon do tej przychodni ile sił w palcach do wybierania numeru i idź do lekarza. Jak usiadę do lapa-pewnie w czwartek najwcześniej,to poszukam Ci jeszcze jakichś stron. Marcyś to znów Was czeka wizyta :( Z tymi chorobami :O Haneczka zdrowych pacjentów życzę. A ja się drapię. Taki efekt działania psychiki-dzwoniła moja koleżanka i mówiła że jej syn z przedszkola przyniósł... wszy. I od tej rozmowy coś mi chodzi po głowie :D no żebym się z nią widziała to rozumiem,ale ona jest na innym kontynencie i tylko do mnie dzwoniła-czyżby te gadziny aż takie skoczne były? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika no czynsz własnie i jest on podzielony na: fund.remontowy, podatek od nieruch., wywóz smieci, ogrzewanie i własnie ta eksploatacja.(bo za wodę i ogrzanie wody to co 2 miesiące przychodzi rachunek ) Rozumiem, że to oplata za prąd na klatce czy koszenie trawników ale taka suma???Za małe 54 m mieszkanie. Ojciec za 64 m płaci 18 zł tą eksploatację (prąd wspólny,domofon i sprzątnie osiedla) Arpad ja Cię rozumiem...z tym rozmiarem, sama takiego nie miałam nigdy a z mniejszym było mi ciężko.Teraz mi ciężko z brzuchem i na dziś tylko kawę piłam. Do wiosny muszę z 8 kg schudnąć a potem resztę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia no weszki to nawet telepatycznie wleza do ciebie, tak to juz dziala.🌻 Wazka, ja sie z nimi tylko mecze, o wyglad mi nie chodzi, kazda kase bym zaplacila aby tylko dobry stanik kupic, i nie jest wazne jak bede w nim wygladac...🌻 A u mnie robia ta ulice, ja na 3 pietrze i mi podloga drzy, szyby w oknach skacza....ale jazda.....jaja niesamowite....z tym chorobskiem to chyba dopiero na jutro sie wybiore do doktorka , bo musze tez w laboratorium odebrac cos na badanie moczu malego, cala dobe on ma tam sikac....moj maly jest duzy, wazy ponad 50 kilo , wzrost, ok 150 pare, a ma dopiero 11,5 roku, boje sie o cukier u niego w organizmie... Ja mam zaburzenia zwiqazane z hormonami, znaczy przewlekla kandydoze, albo i juz dysbioze tez......tutaj tego nie lecza, nie znaja kompletowego podejscia do tematu...kiedys czytalam ,ze jest takie miejsce w Pl , gdzie badaja cie na wszystko i lecza tydzien dwa na wszystkie strony. Jakas klinika, juz nie pamietam gdzie, ale to prywatnie i chyba z 3-4 tys kosztuje pobyt i leczenie. Jak sie wkurze do polece do PL wlasnie tam, podobno ludziom pomoglo.... JA juz kilka latz zyje w ogromnym stersie i napieciu, moze to tez ma wplyw....czasami mi juz sil brakuje , jak sie wie ,ze jest sie jedynym zywicielem rodziny i wszystko na mojej glowie, i na nikogo nie moge liczyc.....zobacze po wakacjach, bo w lecie mam nadzieje popracowac w sezonie i troche zarobic...potem sobie wzrobie wolne po wrzesniu....jak bede sie wybierac do Pl to dam wam znac, moze z ktoras z was uda mi sie spotkac, tylko plany narazie w powietrzu.... Milego dnia wam zycze, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazka to jest opłata generalnie za to że tam mieszkacie. Nie wiem jak to ująć. Jeśli to nie jest mieszkanie bezczynszowe,to płaci się np 3zł za metr czynszu. Polega to na tym,że za tą opłatę oni zatrudniają osobę do sprzątania/odśnieżania/koszenia trawy, idzie w to energia elektryczna, ogrzanie klatki i to że możesz po tej klatce chodzić ;) Jakbyś miała mieszkanie bezczynszowe to za każdą tą czynność musiałabyś płacić odrębnie-w sumie wyszłoby na jedno. Reszta tej opłaty ma pokryć koszty funkcjonowania spółdzielni,żeby mogły siedzieć 3 panie w pokoju,bo jednej by było smutno :D I Ty nie masz swojego mieszkania-masz spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego. Twoje to by było gdybyś miała wykupiony grunt pod mieszkaniem-ale skoro płacisz podatek do spółdzielni a nie do UM to nie masz gruntu. Sprawdź w KW konkretną formę tego co posiadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia masz racje - dzwoniłam do spółzielni. Drogo jest dlatego ze wchodzi w tą cenę np wydawanie darmowego informatora i telewizja lokalna (!!!) monitoring, itp. Zdziwiło mnie że też wywóz gruzu a przecież to powinno już iść z funduszu remontowego. Wiesz, nie ma chyba drugiej tak drogiej spółdzielni i będę stąd uciekała jak najszybciej do wspólnoty gdzie płacisz za to co faktycznie zużywasz a nie obligatoryjnie za wszystko ( nie czytam informatorów ani nie oglądam tv, nie korzystam też z pralni a najlepsze że się dowiedziałam że mój blok ocieplą w 2020:) A płacę na fundusz remontowy 97 zł. Jeszcze podejmę próbę zrobienia wspólnoty ale połowa ludzi musiałaby się zgodzić, ale spróbuję namówić. Wtedy sami będziemy decydować za co chcemy płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie wazka ja tez ci nie pomoge bo mamy dom i oplata zadnych nie mamy tutaj:) pozatym bylam na skreceniu srub w szynie , teraz to juz wogole nie moge noga ruszyc, a boli jak niewiem , sztywno mi teraz , ale do jutra odczucie bolu ma przejsc , miejmy nadzieje. u mnie juz super gardlo nie boli , nic nie dolega, teraz tylko ta noge doproowadzic do porzadku i bedzie cacy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I chcialam jeszcze dodać,że u nas spadło w nocy dużo śniegu. Wieczorem mały stał przy oknie i skakał z radosci wołając Śnieg! Śnieg! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Monika telewizja mówi prawdę:) wczoraj słyszałam ,że Cię zasypało śniegiem. U nas dalej szaro ,buro i ponuro:( To nic ...najważniejsze ,ze mały już nie gorączkował i mnie bziucho przestał boleć:) życie piękne jest:D Dowi to ja też głaszczę Twoje kolanko. Kobrietta jak Twoje plecki i jak synuś? Tjulip mam nadzieję że u Ciebie też słonko wyszło i jest lepiej. Asiamt..pracusiu hop,hop! Haneczka ,jeszcze kilka dni i mamy ferie:) Arpad ,ciekawa jestem czy doszłaś w końcu do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcysia cieszę się,że jest lepiej. I uwaga! Rzucam śnieżkami ;) =o ==o ===o ====o =====o ======o =======o ========o =========o Kogo trafiłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcysia cieszę się,że jest lepiej. I uwaga! Rzucam śnieżkami ;) =o ==o ===o ====o =====o ======o =======o ========o =========o Kogo trafiłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ja mam scentrowane oko tylko Ty kurdupelek jestes i z takiej odległości to nie idzie trafić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I z czy Ty do ludzi? Toż nawet zza najmniejszego bloku mi nie wystajesz! To jak mam trafić? Siała baba mak, nie wiedziała jak, a dziad wiedział,nie powiedział, a to było tak. W wykonaniu mojego syna: mama mak,jak, nie, tak :) a potem jeszcze mówi samo-czyli jeszcze raz to samo. A przed chwilą maly stojąc przy oknie woła mama pan goły! Przyznam zainteresowało mnie kto w taką pogodę goły wychodzi i... okazało się,że facet z bloku naprzeciwko poprawiał sobie satelitkę i był w takiej jasnej bluzie ale na pierwszy rzut oka faktycznie wyglądał jakby był goły. Ale znów się zaczęło mak,jak,nie,tak i samo. I ostatnio tak pół dnia potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! U nas też jest śnieg:) Mam nadzieję, że tak zostanie bo syn na narty jedzie w sobotę. Dowi współczuję tego bólu...bierzesz coś przeciwbólowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i kawe stawiam mooocnnnaaa wazka , nie lekow nie biore nie chce sie faszerowac,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i kawe stawiam mooocnnnaaa wazka , nie lekow nie biore nie chce sie faszerowac,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcysiu u mnie nie pada tylko leży od wczoraj:) Wczoraj mocno sypało - mąż dwa razy dłużej z pracy wracał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki Młody ciut lepiej,ale kaszle jakby miał płuca wypluc. Jak mu nie przejdzie to pójdę w piat.na kontrolę, niech go oslucha, bo się boję że mu się na oskrzela rzmio ale póki co staram się nie demonizowac. Ją znó.w się czu je jak z krzyża zdjęta:(boli mnie począwszy od głowy na nogach skończywszy. Plecy dalej bola jakby mi szpilki wbijali, tylko o wiele mniej. Wzięłam za rada tjulip wit. B6 i jest trochę lepiej,asekuruje się też tabl. Voltaren i mogę jakoś funkcjonować. Tramal odpuscilam,za ryzykowną impreza jak się ma dziecko pod opieką,już mnie Monika nastraszyla że można i przytomność stracić. Ją się zaczęłam zastanawiać jak ludzie chorują i funkcjonują jak mają dziecko pod opieką na dodatek chore? Kurna izolatka normalnie. Marcysiu- jak brzuch? Myślę o tobie moja towarzyszko niedoli;-) Dowi -trzymaj się ciepło, nogę wyżej daj na krzeselko, ciepła herbatka i odpoczywaj:-) Arpad- też sie kuruj i zdrowiej. Trzymam kciuki za znalezienie wygodnego cyckonosza;-) ją coś o tym wiem bo DD,E mam i też problem że znalezieniem ładnego i wygidnego. Mamo- ściskam cię mocno życząc dużo zdrowia! :-) skrobnij jak wam się układa. Asiamt - a ty żyjesz? Czy boksujesz się z szefuncio? ;-) weź go wyluzuj, szkoda nerwów, albo pisz na maila o co kaman,jak wyrzucisz z siebie to ci ulzy. Haneczko- dotarlas i wrocilas calai zdrowa z pracy? Chyba żadnego herlaka nie mialas wczoraj w gabinecie? Oby,bo dostc już chorowitek u nas Wazka-z ta spółdzielnia to są jaja, fundusz remontowy jest płacony od wielu lat, i jak kilka lat temu spółdzielnia ocieplila i pomalowala elewację to od razu podniesci czynsz prawie o 100%! Klatkę remontowalismy na swój koszt! To po kiego ciula się płaci fundusz remontowy to ją nie wiem! Pewnie po to jak Monia napisała by 4panie w biurze utrzymywać i pana prezesunia psia mac wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki Młody ciut lepiej,ale kaszle jakby miał płuca wypluc. Jak mu nie przejdzie to pójdę w piat.na kontrolę, niech go oslucha, bo się boję że mu się na oskrzela rzmio ale póki co staram się nie demonizowac. Ją znó.w się czu je jak z krzyża zdjęta:(boli mnie począwszy od głowy na nogach skończywszy. Plecy dalej bola jakby mi szpilki wbijali, tylko o wiele mniej. Wzięłam za rada tjulip wit. B6 i jest trochę lepiej,asekuruje się też tabl. Voltaren i mogę jakoś funkcjonować. Tramal odpuscilam,za ryzykowną impreza jak się ma dziecko pod opieką,już mnie Monika nastraszyla że można i przytomność stracić. Ją się zaczęłam zastanawiać jak ludzie chorują i funkcjonują jak mają dziecko pod opieką na dodatek chore? Kurna izolatka normalnie. Marcysiu- jak brzuch? Myślę o tobie moja towarzyszko niedoli;-) Dowi -trzymaj się ciepło, nogę wyżej daj na krzeselko, ciepła herbatka i odpoczywaj:-) Arpad- też sie kuruj i zdrowiej. Trzymam kciuki za znalezienie wygodnego cyckonosza;-) ją coś o tym wiem bo DD,E mam i też problem że znalezieniem ładnego i wygidnego. Mamo- ściskam cię mocno życząc dużo zdrowia! :-) skrobnij jak wam się układa. Asiamt - a ty żyjesz? Czy boksujesz się z szefuncio? ;-) weź go wyluzuj, szkoda nerwów, albo pisz na maila o co kaman,jak wyrzucisz z siebie to ci ulzy. Haneczko- dotarlas i wrocilas calai zdrowa z pracy? Chyba żadnego herlaka nie mialas wczoraj w gabinecie? Oby,bo dostc już chorowitek u nas Wazka-z ta spółdzielnia to są jaja, fundusz remontowy jest płacony od wielu lat, i jak kilka lat temu spółdzielnia ocieplila i pomalowala elewację to od razu podniesci czynsz prawie o 100%! Klatkę remontowalismy na swój koszt! To po kiego ciula się płaci fundusz remontowy to ją nie wiem! Pewnie po to jak Monia napisała by 4panie w biurze utrzymywać i pana prezesunia psia mac wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki Młody ciut lepiej,ale kaszle jakby miał płuca wypluc. Jak mu nie przejdzie to pójdę w piat.na kontrolę, niech go oslucha, bo się boję że mu się na oskrzela rzmio ale póki co staram się nie demonizowac. Ją znó.w się czu je jak z krzyża zdjęta:(boli mnie począwszy od głowy na nogach skończywszy. Plecy dalej bola jakby mi szpilki wbijali, tylko o wiele mniej. Wzięłam za rada tjulip wit. B6 i jest trochę lepiej,asekuruje się też tabl. Voltaren i mogę jakoś funkcjonować. Tramal odpuscilam,za ryzykowną impreza jak się ma dziecko pod opieką,już mnie Monika nastraszyla że można i przytomność stracić. Ją się zaczęłam zastanawiać jak ludzie chorują i funkcjonują jak mają dziecko pod opieką na dodatek chore? Kurna izolatka normalnie. Marcysiu- jak brzuch? Myślę o tobie moja towarzyszko niedoli;-) Dowi -trzymaj się ciepło, nogę wyżej daj na krzeselko, ciepła herbatka i odpoczywaj:-) Arpad- też sie kuruj i zdrowiej. Trzymam kciuki za znalezienie wygodnego cyckonosza;-) ją coś o tym wiem bo DD,E mam i też problem że znalezieniem ładnego i wygidnego. Mamo- ściskam cię mocno życząc dużo zdrowia! :-) skrobnij jak wam się układa. Asiamt - a ty żyjesz? Czy boksujesz się z szefuncio? ;-) weź go wyluzuj, szkoda nerwów, albo pisz na maila o co kaman,jak wyrzucisz z siebie to ci ulzy. Haneczko- dotarlas i wrocilas calai zdrowa z pracy? Chyba żadnego herlaka nie mialas wczoraj w gabinecie? Oby,bo dostc już chorowitek u nas Wazka-z ta spółdzielnia to są jaja, fundusz remontowy jest płacony od wielu lat, i jak kilka lat temu spółdzielnia ocieplila i pomalowala elewację to od razu podniesci czynsz prawie o 100%! Klatkę remontowalismy na swój koszt! To po kiego ciula się płaci fundusz remontowy to ją nie wiem! Pewnie po to jak Monia napisała by 4panie w biurze utrzymywać i pana prezesunia psia mac wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki Młody ciut lepiej,ale kaszle jakby miał płuca wypluc. Jak mu nie przejdzie to pójdę w piat.na kontrolę, niech go oslucha, bo się boję że mu się na oskrzela rzmio ale póki co staram się nie demonizowac. Ją znó.w się czu je jak z krzyża zdjęta:(boli mnie począwszy od głowy na nogach skończywszy. Plecy dalej bola jakby mi szpilki wbijali, tylko o wiele mniej. Wzięłam za rada tjulip wit. B6 i jest trochę lepiej,asekuruje się też tabl. Voltaren i mogę jakoś funkcjonować. Tramal odpuscilam,za ryzykowną impreza jak się ma dziecko pod opieką,już mnie Monika nastraszyla że można i przytomność stracić. Ją się zaczęłam zastanawiać jak ludzie chorują i funkcjonują jak mają dziecko pod opieką na dodatek chore? Kurna izolatka normalnie. Marcysiu- jak brzuch? Myślę o tobie moja towarzyszko niedoli;-) Dowi -trzymaj się ciepło, nogę wyżej daj na krzeselko, ciepła herbatka i odpoczywaj:-) Arpad- też sie kuruj i zdrowiej. Trzymam kciuki za znalezienie wygodnego cyckonosza;-) ją coś o tym wiem bo DD,E mam i też problem że znalezieniem ładnego i wygidnego. Mamo- ściskam cię mocno życząc dużo zdrowia! :-) skrobnij jak wam się układa. Asiamt - a ty żyjesz? Czy boksujesz się z szefuncio? ;-) weź go wyluzuj, szkoda nerwów, albo pisz na maila o co kaman,jak wyrzucisz z siebie to ci ulzy. Haneczko- dotarlas i wrocilas calai zdrowa z pracy? Chyba żadnego herlaka nie mialas wczoraj w gabinecie? Oby,bo dostc już chorowitek u nas Wazka-z ta spółdzielnia to są jaja, fundusz remontowy jest płacony od wielu lat, i jak kilka lat temu spółdzielnia ocieplila i pomalowala elewację to od razu podniesci czynsz prawie o 100%! Klatkę remontowalismy na swój koszt! To po kiego ciula się płaci fundusz remontowy to ją nie wiem! Pewnie po to jak Monia napisała by 4panie w biurze utrzymywać i pana prezesunia psia mac wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×