Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

Witam! Troszkę mnie ni było a tu tyle nowych mam :) Witam wszystkie :) U mnie po wizycie ( usg 20.07). Wczoraj było tylko badanie czy nadal szyjka się skraca. Okazało się że skracanie nie postępuje. Jest jak dwa tygodnie temu więc leiki działają i ze szwem jeszcze poczekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaMałpki - genialne! Poszukam czegoś takiego :) Justi80 - to chyba na podobnej zasadzie działa co ta większa wkładka. Niezłe. Już mam lepszy nastrój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten zapinacz podobny do tego co ja mam . tylko w moim nie widac nagiego brzucha czy majtek heh ;) a mnie boli brzuch ostatnimi czasy , ale nospa pomaga, tak samo mialam z pierwszym babelkiem Eh ja zaraz M budzę i jedziemy załatwiac tzn odebrac moj nowy dowod i małemu ospis aktu urodzenia wziasc bo wkoncu go chrzcimy ;););););) Szkoda tylko ze 2 rozne miasta;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwka widzisz;) ja zadowolona z tego byłam bardzo , teraz juz tez uzywam ;) M cos mi gadal ze pojedziemy na ciucholandy dzisiaj ;) juz sie nie moge doczekac , tym bardziej ze malego sprzedalismy rpzyszłej chrzestnej wczoraj tzn sam sie oddał;) przyjechala na chwilę i ten wział buciki i poduszke i robil papa ;) wiec ta stwierdzila ze go bierze na noc ;) a my przynajmiej w spokoju załatwimy sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim! Też się chyba zabiorę za ogórasy:) Ana32 super, że na razie uniknęłaś szwów. Ja mam wizytę dopiero na 23.07, też kręgosłup mi daje popalić, choć brzuch w sumie nadal niewidoczny zbytnio dla innych. Jak słyszą w którym jestem miesiącu to nie chcą wierzyć:) No ale widać zmienia się trochę środek ciężkości, bo jednak kręgosłup boli. Dzidziuś najwyraźniej rośnie jak na drożdżach, bo teraz już codziennie kilka razy czuje kopnięcia, szczególnie jak zjem coś słodkiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana32, fajnie, że wszystko w porządku. Mam nadzieję, że przy następnej wizycie też będzie OK :-) mnie lekarz ginekologicznie badał kiedy zgłosiłam się z powodu ciąży....:-/ lekarz, który teraz mnie prowadzi (bo zmieniłam w 2mies), nie sprawdzał szyjki, tak, abym była tego świadoma. chyba, że robi to ukradkiem podczas USG zachowując tę wiedzę dla siebie. nie wiem,ale nie mam ochoty się tym dziś przejmować :-) MamaMałpki, fajna ta twoja wkłada, przyznaję. podejrzewam,że "mama belt", do którego załączyłam link, celowo odsłania brzuszek, aby "zachęcić" mamy do kupienia również pasa, aby go zakryć. zresztą, chyba tak nawet napisali, że najlepiej współgra właśnie z pasem. Iwka78, fajnie, że ci się humor poprawił :-) oby utrzymał się min do końca dnia :-) boli mnie kręgosłup, zazwyczaj o tej same porze, od 16.00, zwłaszcza jeśli dużo chodzę. domyślam się, że u ciebie pozycja siedząca, pewnie praca przy kompie?, wywołuje jeszcze większy ból.gdzieś czytałam, że podobno kołysanie biodrami na boki/przód tył pomaga (bo zakładam, że w pracy położyć się nie dasz rady :-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:-) Ana super ze lezenie i leki dają efekty:-) oby tak dalej. MamoMałpki super jest ta wstawka do spodni ostatnio taką oglądałam i chyba sie skusze:-) kurcze ale Ci dobrze że masz tak odważnego synka moja Zuzia to tylko mama i mama.ma 21 miesięcy i jeszcze sie nie zdarzyło aby chciała gdzieś bezemnie zostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Super, że dołączają do Nas nowe mamusie. Iwka- ja w kwietniu tego roku skończyłam 30-ści lat. Mam już 2,5 roczną córeczkę. Nie wierzę w zabobony z przepowiadaniem płci. Przy pierwszej ciąży odrzuciło mnie od słodyczy, jadłam same kwaśne produkty. No i mała też nie zabrała mi urody. Jak na razie nie wie, kto mieszka w moim brzuszku. Mam nadzieję, że dowiem się pod koniec miesiąca. Chciałabym mieć drugą dziewczynkę, ale jak będzie chłopiec, to też super. Mam ciążowe ubrania z poprzedniej ciąży. Kilka par spodni zakupiłam w ciuchlandzie. Najbardziej zadowolona jestem z modelu z wąską gumką, która regulowana jest od wewnątrz. Teraz upolowałam z 50% rabatem świetną sukienkę jeansową z H&M MAMA (będzie można ją także nosić po ciąży). Zakupiłam też wąskie spodnie w Orsay- nie ciążowe, tylko z gumką w pasie. Poza tym 2 pary legginsów. Mam także taki pas maskujący. Używałam go do spodni materiałowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elisia83
Dziewczyny jak ja Wam chwilami zazdroszczę. Chodzi mi o Polskie smaki. Ja niestety nie wszystko mogę tu kupić a też nie każdy produkt może mi rodzinka z Polski przesłać. Mieliśmy w tym roku lecieć do Polski na wakacje do Zakopanego ( uwielbiam to miejsce) lecz w obecnej sytuacji to nie ma sensu. Strasznie mam ochotę na taki pieczony chleb ze smalcem z skwarkami i ogórkiem. Pycha. Tutaj niestety takich rarytasów brakuje. Nie wiem jak Wy ale ja już czuje porządne kopniaki, mówi się że przy bliźniętach jest dużo szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elisia- narobiłaś mi apetytu na kanapkę ze smalcem i ogórkiem. Niestety, zrobię ją sobie dopiero po powrocie z pracy ;) Ruchy czuję już od ok 17-stego tyg. W tym tygodniu są już na tyle wyraźne, że mój mąż po przyłożeniu ręki może sprawdzić, jak maluszek fika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej:) Witam nowe mamusie:) MamoMalpki... ja tez mam ostatnio bole brzucha. Takie po boku, a do tego jeszcze mam problemy z ukladem trawiennym... Takie mam uczucie jakby gazy sie we mnie zbieraly.... :( Czarna iness... Mnie tez dikucza kregoslup, tak w polowie wysokosci plecow, a do tego jeszcze rwa kulszowa. Z rwa mialam problemy przed ciaza, a teraz to sie odnowilo. Bylam we wtorek u fizjoterapeuty. Dostalam specjalny "sciagacz" do noszenia. Do tego mase wskazowek co robic by zredukowac bol. Polecano nam spanie z poduszka miedzy nogami. Tutaj w Anglii mozna kupic takie specjalne, dlugie, ktore kladzie sie wzdluz ciala, a dol miedzy kolana i kostki. Do tego nie wolno zakladac nogi na noge. Siedzac nalezy trzymac kolana w odleglosci okolo 10 cm od siebie. Do tego nalezy unikac czynnosci typu odkurzanie czy mycie podlog mopem. Nie wiem... moze te wskazowki pomoga Ci zminimalizowac dyskomfort. Ja tez mam usg 24 lipca. Tyle, ze moje jest wczesnie rano...juz o 7.50. Nie wiem czy Wam pisalam, ale dostalam wyniki mojego badania krwi na ZD. Ryzyko okreslono na 1:4900 wiec jako niskie. W zwiazku z tym nie proponuja zadnej inwazyjnej diagnostyki. Takze jeden kamien z serca. Mam nadzieje, ze usg tez wypadnie dobrze. No i nie ukrywam, ze mam nadzieje, ze uda im sie dojrzec plec dziecka:) Ja mimo, ze mieszkam za granica to na szczescie nie ma problemu z zakupem polskich przysmakow. Tutaj prawie kazde Tesco ma polke z polskimi produktami, a w niektorych sa cale regaly, wlaczajac w to produkty z chlodziarek i pieczywo. Takze ogorki kiszone czesto goszcza na moim stole ostatnimi czasy:) Dzis bylam na zakupach i udalo mi sie w M&S kupic sliczny kocyk za polowe ceny. Pare dni temu nie moglam sie oprzec pokusie i kupilam czapusie wzorowana na misiowej glowce:) Lozeczko odebrane. Jeszcze musimy sie po wozek wybrac. A za dwa tyg bede juz w Polsce:) Mam tam zamiar isc na usg 3d. Zabiore ze soba mame, niech poogloda sobie pierwszego wnusia/e:) No i jesli bede miala nagranie to skopiuje i wysle rodzicom M. Mam nadzieje, ze pogoda dopisze podczas mojego pobytu w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justi80 - no faktycznie, poleżeć się nie da :) chociaż staram się często zmieniać pozycję. Tym bardziej, że sikam ciągle ;) Kręgosłup nawala nieludzko. Miałam już wcześniej problem, więc może stąd. Staram się ćwiczyć. Jak mi się udaje, to trochę lepiej jest ze 2-3 dni, ale potem ból wraca. karmelek_30 - ja na razie upycham jasiek między nogi jak śpię :) ale muszę kupić chyba coś większego. U nas też widziałam takie wężowate poduszki. Ponoć do karmienia też się przydają. Też sobie zrobiłam takie badanko na Downa itp., to się test Pappa nazywa. Z krwi + usg genetyczne. Robiłam w 13 tygodniu, też wyszło ok., więc już nic innego nie robiłam :) Fajnie, bo usg jest bardzo dokładne, już wtedy lekarz sugerował dziewczynkę na 70%. Ponoć te 30% niepwności to ze względu na (jak to ujął) "ładny mózg", który przemawiał za chłopcem :) Szowinista... :) A poważnie, to u chłopców podobno szybciej się rozwija. Będzie mądra dziewczynka po prostu ;) Kolejne USG to potwierdziło, więc może nic się nie zmieni, chociaż woleliśmy wcześniej chłopca. madzia590 - skąd jesteś? Ja w W-wie nie mogę namierzyć żadnego ciuchlandu z rzeczami dla ciężarówek, a już słyszałam, że można upolować super sztuki. Takie rzeczy są zazwyczaj niezniszczone, chodzi się w nich krótko. I inwestować zbytnio chyba też nie warto. W drugiej ciąży można więcej przytyć albo mieć większy brzuch. Podobno. A jak u ciebie? Tak samo to wygląda jak przy Córeczce? Elisia - bliźniaki to pewnie dadzą ci popalić później, jak będą miały mniej miejsca :) U nas to od razu cesarkę robią przy "podwójnej" ciąży, więc pocieszające, że nie trzeba się męczyć. Wiesz już czy dwu- czy jednojajowe - w sensie płci pytam? ale mi smaka na smalec z ogórem narobiłyście... ;) a powinnam się kontrolować trochę, bo trzeba będzie poszerzyć otwory w drzwiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, że już coś kupujecie dla Maluchów! Mój mąż pilnuje mnie, żebym nic kompletnie nie kupiła. Twiedzi, że mogę zapeszyć. Tak więc w planie zakupy dopiero we wrześniu :( Ale jak widzę te maleńkie sukienusie itp. to już się nie mogę doczekać :) Większość rzeczy mam upatrzonych, przecież oglądania mi nie zabroni, hi, hi!...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwka... mnie usg zrobili dopiero w 14tc i niuniek byl juz za duzy by zrobic przeziernosc wiec tylko badanie z krwi robilam. Ty juz znasz plec... ja jeszcze musze poczekac:( Chyba troszenke bardziej (ale naprawde tak ciut ciut) chcialabym dziewczynke:) Ale jesli bedzie chlopiec to tez cudownie. Wazne zeby malenstwo bylo zdrowe:) Dziewczyny czy Wy tez odczuwacie bole w swoich swerach intymnych (ze tak to nazwe) i w okolicach kosci ogonowej?:) Bo ja od jakiegos czasu mam takie klujaco-przeszywajace bole... kilka razy w ciagu dnia... I tak sie zastanawiam czy to jest powszechne zjawisko...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwka...ja przesadna nie jestem. Co ma byc to bedzie, a moje zakupy nic tu nie zmienia. Gdyby bylo inaczej to musialabym kupowac wszystko po narodzinach dziecka, bo tak naprawde na kazdym etapie ciazy cos sie moze wydarzyc. Zycze Ci, by maz troche zmiekl i byc juz niedlugo mogla popasc w zakupowe szalenstwo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teoretycznie to badanie usg trzeba zrobić do 16 tyg. ciąży, ale jak w 14 tyg. już nie widać wszystkiego, to bez sensu, faktycznie. Ale gdyby coś było nie tak, to pewnie byłoby widać na twoim ostatnim usg. Na pewno będzie ok :) takie kłujące bóle przy sikaniu, to może być zapalenie pęcherza (właśnie je zaliczam), podobno ciężarówki to mają często. A jeśli bez sikania, to podobno więzadła macicy. Też to czasami miewam, chociaż wcześniej bardziej. Chyba, że zawartość jelita grubego usiłuje się przecisnąć obok macicy, a ma coraz mniej miejsca :) Mnie moja ginekolog powiedziała, że jak nie są to bóle regularne (typu skurcze) i nie krwawię, to nospa i do przodu. Chyba większość dziewczyn w ciąży ma jakiej tam bóle w dole brzucha o ile udało mi się zorientować. Gorzej jak boli, że tak powiem, w sypialnianych warunkach... Makabra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, nowe mamy, widze, że mimo tego ze większośc mam przeniosla sie na fb, kafeteria nie ucierpiala :) z nowości u mnie to to iz lekarz potwierdzil, ze bede miala córcie , juz chyba tak zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika_80
Witam nowe mamusie. Justi80 ja też mam na karku 32 :) Dziewczyny to jest fajne do spodni i bardzo tanie. Zerknijcie http://moda.allegro.pl/maskujacy-pas-do-spodni-sponicy-jedyny-na-allegro-i2480746372.html Ja mam syna i córkę i w sumie to zastanawiam się jeszcze czy chcę poznać płeć dziecka. Chociaż nie powiem ,że możliwość posiadania tej wiedzy kusi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karmelek ten bol to moze byc poszerzanie sie miednicy czy cos takiego miałam w pierwszej ciazy hah . Ja wlasnie wrocilam do domu ;) bo stwierdzilam ze malo mi ciucholandów i chlopa w domu zostawilam i ruszylam dalej sama ;) I nabyłam 2 pary spodni ciazowych i jedne dresowe tez ciazowe hah ;) I pełno ubran dla małego a i chlopu cos kupiłam ;) wlasnie zjadlam pizze i jestem przeszczęśliwa . A adasiek jest tylko mama i ciocia;) nikt inny . A jako ze Ciocia mu na wszystko pozwala zeby tylko nie plakal to sie nie dziwie ze ja tak kocha;) a tak naprawde to ona by mu serce oddala jak by bylo trzeba;) Ja już chce ta wizyte 24 miec bo sie nie moge doczekac, a dzieciak maly dzikus non stop kopie , ale to dobrze [rzynajmiej ma sie dobrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa a co do tego zagazowania tez jestem zagazowana ino bekam i pierdzę .... ale to w lazience ;) ale jest to uciazliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elisia83
Moje maluchy kopią nieustannie. Oczywiście największa aktywność jak mama chce spać. Mała mi ząbkuje więc noce nie są przespane a synek budzi się na mleko. Chyba jak się bliźnięta urodzą to będę musiała jakąś pomoc zatrudnić bo z moimi dziećmi idzie zwariować. Nie wiem jaką bliźnięta mają płeć ale nie chce wiedzieć. Tylko mój mąż się upiera. Z racji tego że jest ginekologiem to pewnie postawi na swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry ;) Elisia więc skoro mąż jest ginekologiem to idźcie na kompromis, niech ci zrobi usg, ekran na siebie i sam niech zobaczy a tobie nei mówi ;) ale masz fajnie, w każdej sytuacji pod opieką lekarską ;) a szczególnie z bliźniakami... a swoją drogą kopią zawsze razem? bo znajoma ma córeczki i kopały zawsze razem, a jak sie pod koniec boksowały..... ;) zjadłam śledzika na śniadanko i spadam przygotować się do pracy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam weekendowo:-) mój mąż śpi po nocce a więc wielkie sprzątanie zrobimy razem po południu:-) wiecie musze przyznac że fajnego mam męża. Poduszke taką długą posiadam kupiłam chyba w smyku ale w moim przypadku nie zdała egzaminu bo mamy chyba za małe łóżko;-) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ;) JA zaczynam myslec o chrzcinach adaska i juz najwazniejsze czyli ubranko dla malego mam błekitny garnitur który pozyczylam od sasiadki ;) bo na allegro ciezko z rozmiarem 86-92 a jak jest cos to po 100-150 zł a szkoda mi tyle na jeden raz;) Jeszcze tylko butki . Wymyslilam zupe gulaszowa taka bardzo gestą na ciepło , ale za cholere n ie wiem co dalej ;/ Moze pomozecie ? Wiadomo jajka z majonezem/czy tez jajka faszerowane plyta szynek i serow pomidory krojone z cebulą ale jakie sałatki ? macie jakies fajne pomysły ? od razu mowie wszystko co ma ananasa odpada;) napewno sałatka z zupek chinskich u mnie uwielbiają MAsło czosnkowe tez podam Ale jakies przekąski? cos co sie szybko robi i jest smaczne i moze lezec w lodowce zeby przyjsc wyjac z lodowki i polozyc na stol . Niestety nic nie moze lezec wczesniej bo pies bedzie sam w domu i zeżre wszystko ;/ A i nie moze byc z piekarnika nic bo jeszcze nie posiadam hah A dzidzius moj coraz bardziej aktywny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4rewffd
Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . . . Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . . . Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . . . Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . . . Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoMałpki u nas obecnie króluje sałatka z sera fety,jajek na twardo,brokuły i pomidor.Wszystko poukładane na przemian (dość duże kawałki) polane sosem czosnkowym i posypane prazonymi migdałami. Albo z pora,selera konserwowego,szynki,żółtego sera,jajko gotowane,kukurydza i sczypiorek,wymieszane z majonezem.Znalazłam kiedyś w necie,też pycha:)Jak by co to podam później dokładnie co i jak. A teraz zrobiłam 3 bita :D Znalazłam naszą tabelkę,nowe mamy mogą się dopisać:)Ja też jeszcze płeć dopiszę swojego smyka,najprawdopodobniej Oliwierka,reszta imion nie przeszła a to się mężulkowi z mojej listy najbardziej spodobało:) LOGIN__________OST.@______MIASTO_____PŁEĆ_____DA TA PORODU_____WIEK wpisujemy sie wg terminu porodu !!!!!! Madzia590_______24.02.2012____woj. lubelskie_???????_____1-4.12.2012_____30 princessa_33______25.02.2012_____Kielce______???????_____ 1-4.12.2012 MamaMalpki______27.02.2012_____Bytom_____???????_____04.1 2.2012 happypati________ 01.03.2012_____Krosno_____???????__ ___04.12.2012______21 Olcia0105________ 28.02.2012____Warszawa___???????__ ___04.12.2012_______24 Czarna Iness______28.02.2012____Mysłowice___??????_____ _04.12. 2012 Preggers_________27.02.2012_____ Gdynia_____???????___ __05.12.2012 Kasia9815________29.02.2012____ Łomża_____ ???????______05.12.2012 Ana32___________01.03.2012____Sosnowiec____??????______05 .12.2012______34 karm_mamsia_____01.03.2012_____Belgia______syn______06.12 .2012___33 Misia1126________29.02.2012____Solec Kuj____ ??????____07.12.2012________29 Effi31 ___________29.02.2012____Olsztyn______??????______07.12.2012 _______31 justka27 _____ __ _29.02.2012____ Niemcy______? ??????_____07.12.2012 pech_szczęściar __ 29.02.2012____ Piekary Śl ____???????_____07.12.2012 Mamuska2012____18.02.2012_____Łódź________???????_ ____07.12.2012 pektynka_________23.02.2012____Lubliniec_______syn_______ 08.12.2012_______25 pierdołka________ 02.03.2012____Poznań______??????? ____09.12.2012________24 Karmelek_30______04.03.2012___Worcester____???????___ _09.12.2012________31 Kasiaip83 ________ 3-03-3012______Bydgoszcz ___??????? ____ 10-12-2012______29 Mamusia85_______2.03.2012____ Bielsko_______???????_____ 12.12.2012 luska46__________05.03.2012____Słupsk_______ ??????? _____12.12.2012 _____20 pewna29_____03.03.2012____Beskidy______???????_____12.12. 2012________29 Boss_lady _________6.03.2012 ____ Łódź ________???????______12.12.2012 Protesia_________ 04.03.2012____Białystok______????? ?_____12.12.2012 Justyś27_________07.03.2012____Wyszków_____??????? ______13.12.2012____27 Keiraxxx________ 10.03.2012_____Opole________??????______ 14.12.2012 Papi20__________7.03.2012______Tarnów______???????_____1 4.12.2012_______20 karolaoo________06.03.2012_____Pszczyna____ __??????_______15.12.2012 maniusia333______10.03.2012____Olsztyn_______???????__ ____15.12.2012 pozytywnie.zask.___09.03.2012___ Gdańsk________?????_ ______16.12.2012 zona 26l_________10.03.2012 ___ Częstochowa ___??????_______17.12 2012____27 manolololo_______08.03.2012_____Warszawa____???????______ 17.12.2012_____30 zolta____________ 11.03.2012______Gdańsk______?????_ ______17.12.2012 Nerwuska27______5.03.2012_______Gdynia______??????_______ 17.12.2012 monika31_____________Podkarpacie______??????_______ 19.12.2012 loco99__________16.03.2012____Bystrzyca______???????_____ __20.12.2012 qrska___________15.03.2012____Warszawa_____chłopak(?)___ _20.12.2012___20 Elpida:*____13.03.2012_______Grecja______???????_____22.1 2.2012 Deminges________17.03.2012_____Bielsko_______????? ??______23.12 2012 marcyś87________20.03.2012_____Katowice_____???????____2 4.12.2012______25 Miax3_______18.03.2012_____Szkocja_______???????_______25 .12.2012_____20 Francoise________18.03.2012_____Francja______???????_____ ___25.12.2012 Safari27_______16.03.2012_____Niemcy______???????_______2 5.12.2012____27 LUNA_260_____18.03.2012____PiotrkowTryb___??????_______25 .12.2012_____26 jastro___________20.03,2012_____Irlandia______??????_____ 25.12.2012_____32 vi______________19.03.2012_____Lubuskie_____???????___ _____26.12.2012 Cziłałka_________22.03.2012_____Warszawa____???????_ _______31.12.2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elisia83
MamaMałpki Możesz np zrobić pomiodrki faszerowane - szybko i dwa w jednym ( przekąska z sałatką). Wykrajasz środek pomidorka i napełniasz go farszem. Może to być np tuńczyk z jajkiem, szczypiorkiem, majonezem i fasolka czerwona lub papryka albo inny farsz szynka, jajka, zółty ser, szczypiorek i majonez. Jako sałatke na szybko.... obsmażasz pokrojona w kostke piers z kurczaka do tego kukurydza, makaron chinski ugotowany, starsty zółty ser, winogrono pokrojone na pol, rodzynki i troche jogurtu naturalnego ( to taka na słodko. A na ostro mozesz zamiast rodzynek i winogrona dodac papryke czerwona, slonecznik i pokrojony w kostke kiszony ogorek. Możesz też jako przystawke podac plastry pomidora posypane szczypiorkiem, skropione oliwka lub sokiem z cytryny i posypane zolty serem lub z plastrem innego sera. możesz też podać śledzia z cebulką, jakiem i kiszonym ogorkiem ( znaczy sledz posypany cebulka i obok pokrojone jajeczko i ogorek Nie pisalas nic o obiedzie czy masz jakis pomysl czy tez nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie robie obiadu ;) chrzciny na 17 wiec kolo 18 w domu bedziemy ;) a goscie nie beda dluzej niz do 21 siedziec;p musza wrocic spowrotek do krakowa a to dobra godzina jazdy . Wiec jest zupa gulaszowa albo strogonof chyba sie sklonie ku drugiemu tak te pomidory wlasnie juz tez wymyslilam , tzn znalazłam w moich gazetkach przyslij przepis ;););) Dzieki dziewczyny super pomoglyscie ;);) Jak dojde do konca z tymi rzeczami sie pochwale co tam wymyslilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam nowe ciuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×