Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

Gość antałek30
mama będzie dobrze nie płacz niedługo poznasz swoje skarby ;-) moja siostra ma 2,5 letnie bliźniaczki urodzone miesiąc wcześniej, miały 1700g i 1890g są zdrowe śliczne przekochane dziewczynki a jakie mądre Twoje chłopaki już duże i na pewno wszystko będzie dobrze ;-) zobaczysz ;-) ja byłam wczoraj u ginka osttani raz i już ustaliliśmy rozpakowywanie na 13 grudnia ;-) dużo wcześniej ale łożysko już dojrzałe i młoda już wielka 3300g ma no a za te 10 dni jeszcze utyje ;-) zaczynamy z mężem wielkie odliczanie ;-) trzymajcie sie kobietki !! rodzące i nie rodzące jeszcze !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terlikula, hehe może będziemy rodzić razem :) co do imprez, wiesz, niby dwie naraz ale to nie przeszkadza żeby były i dwa prezenty naraz ;) dziecko i tak zachwycone będzie :D Mama, nie płacz, jesteś pod dobrą opieka , wszystko będzie ok :* trzymaj się mocno i nie denerwuj się , już za chwilę będziesz miała kochane maleństwa ze sobą :* amma, takie tętno u mnie i u mojej małej to norma, gdzieś czytałam że do 160 chyba jest ok. Ale przy KTG właśnie patrzą jak się dziecko zachowuje w trakcie skurczy. Gdzieś jeszcze czytałam w necie o nieprawidłowościach ale szczerze nie chciałam się w to wgryzać żeby sie nie denerwować, wolę zaufać jednak lekarzom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antałek30
też miałam wczoraj pierwszy raz KTG bo powiedziałam lekarzowi że mała coś mi się ostatnio mniej rusza, miała tętno ok 140, żadnych skurczów nie miałam, mówił że to dlatego że po prostu ma mało już miejsca na brykanie jeju idę sprzątać bo za 9 dni rodzę ;-) a po przeprowadzce jeszcze nie wszystko zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama_, nie płacz! chyba, że ze szczęścia! jeszcze chwilka już będziecie wszyscy razem!!!! tak, też słyszałam, że ważne jest tętno dziecka podczas skurczy (ale nie będę pisać co to może oznaczać), położna tłumaczyła u mnie brzuszysko zaczęło opadać jakieś 2tyg temu i nic (oprócz częstszych wizyt na siusiu i problemów ze schylaniem się)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama pewnie już jesteś po ale pamiętaj że to już bezpieczny moment 2 dni w cieplarce i będą chłopaki rozrabiać jak pijane zające w kapuście tak jak mój!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie martw się będzie dobrze!!!!!!!!!!!! wiem co pisze mój z 1szego dnia 36tc koleżanka ma 2 synów jeden z 35tc a 2gi z 36tc obaj zdrowi jak ryby nie wiedzą co to antybiotyk a mają 6 i 2 lata!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antałek no to super czyli doktor Ł woli zrobić wcześniej zeby mieć pewność ze do świąt wyjdziecie ;) będzie dobrze, zobaczysz!!!!!!!! mnie jak już ból głowy minął to w 1,5 tyg. po cc uż w szpilkach biegałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywnie zaskoczona
mama ty już pewnie po wszystkim , a łzy ze szczęścia;) nie martw się o dzieciaczki wszystko będzie dobrze:) trzymamy wszystkie kciuki za ciebie i Twoje smyki:) mam na 13 wizytę w szpitalu tzn ktg, ciśnienie i spotkanie z ginekologiem. Mam nadzieję że coś tam ustalimy odnośnie ewentualnego wywoływania porodu, bo tak też mówił na ostatniej wizycie, że jak nic się samo nie zacznie to w okolicy terminu zaprasza mnie na oddzial, jedna próba wywołania i jak nic nie zadziała to cc. Chociaż może coś się samo rozkręci, dziś znów śluz z nitkami krwi, więc chyba raczej czop. Brzuch od rana mnie boli jak na @, biegunka. Ale to chyba bardziej moje czekanie niż objawy:D Strasznie puchnę, nawet jak wstaję rano to jestem strasznie opuchnięta, zwlaszcza nogi, kostek nie widać, jak siadam na kolanach to mnie normalnie piecze skóra. Powiem wam, że na obecnym etapie ciąży to już chcę urodzić, bez znaczenia sn czy cc byle było po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozytywnie zaskoczona Ja dziś rano też wstałam z takimi myślami, że już trochę ciężko się turlać na tym etapie. Chociaż urósł tylko brzuch. Ale tu ciśnie, tam boli... ehh jak staruszki stękające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmin
Hej Dziewczynki! Ja wczoraj byłam na KTG i badaniu, okazało się że mam 2 cm rozwarcia. Skurcze malutkie się tylko zapisywały. Kazała mi lekarka w sobotę z torbą przyjechać (jeśli nie urodzę do tego czasu). Wczoraj (pewnie po tym badaniu) odszedł mi czop.A termin mam na niedzielę. mama_ będzie dobrze. trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOGIN****MIASTO****WIEK****PŁEĆ/IMIĘ****DATA PORODU*** terlikula**Lubartów***27 ****Antonina Apolonia**03.12.2012** MamaMałpkI****Bytom****27********córka**********04.12.2 012** titucha**ok.Warszawy**27**Łucja Katarzyna***04.12.2012** Mamita****Słupsk******26*********córka*************04.1 2.2012** martulavip*ok.Bydgoszczy******córka*************04.12.20 12** Misia1126***Solec Kuj.***29****Natalia Lucyna**** 07.12.2012** mamusia85****Bielsko****Karolina Małgorzata*** *07.12.2012** Agabi2011**Bolesławiec**29*****córka*********** 08.12 .2012** karmin***okolice W-wy**********Remigiusz********* 09.12.2012** jestem pewna 29 Beskidy *******syn Maksymilian*** 10.12.2012 kasiaip83***Bydgoszcz**************syn************ 10.12.2012** Luska46********Słupsk******20 ********Maja********* 10.12.2012** protesia****Ruda Śląska***26*****córka************ 10.12.2012** lulalita, Aberdeen/Żory*** 24*** syn***Maximilian*** 10.12.12 pektynka****Lubliniec ***25********Oliwier ******** 12.12.2012** pozyt.zask.***Gdańsk***24*******Dominika*********14.12.2 012** Nika_80***Mazury***32**********córka************ 16.12.2012** Qrska*** okolice W-wy***20 ******córka *********** 19.12.2012** mmkm*****Białystok*****32******* Róża ************ 22.12.2012** loco99****Bystrzyca*****23*********córka********** 23.12 .2012** marcyś87**Katowice***25*****Jakub Michał********24.12.2012** antałek30****Rzeszów****30********Milenka******** 24.12.1012** dzidka-2012**Stargard Szczec.*24*****syn******* 25.12.2012** malaMonis*****Białystok******22******Emil********** 25.12.2012** gosik96**Warszawa/Gdynia**30****syn*********** 27.12.2012** memcia21**Wyszków**21****córka**Zuzia*****24/30.12.2012 ** kamilki09****Jodłowa***24****Zuzanna******25.12.2012**** ...................................MAMUSIE ........................................... LOGIN********MIASTO*********t.P/data P ********WAGA/DŁ/ R.PORODU*****IMIĘ monika31**Podkarpacie*** 19.12/15.11.2012***2000g/46cm/cc ***Tadeusz Bronisław Ana32**Sosnowiec/Słupsk***5.12/19.11.2012****3280g/50cm /sn****Sebastian pechszczęściara**Piek Śl****2.12/22.11.2012****3280g/56cm/cc******Emilia Iwka78**ok/W-wy*****10.12/27.11.2012******2920g/54cm/sn****Anna Karolina Agnieszka29**Gorzów******19.12/30.11.2012****3550g/56cm/ sn*******Maja czarna iness**Mysłowice***4.12/**********************************/ cc*******Dawid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OOOO Iwka wróciła do nas :) Gratuluję córy :) szczupła ta Twoja lalka ale za to wysoka :D Super, jak będziesz miała chwile to napisz jak było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama_ trzymaj się dzielnie, pewnie już jesteście po i chłopaki już z Tobą :) Misia, no to fajnie, że ślub w przyszłym roku :) Mój TŻ jest nieprzewidywalny zupełnie, więc trudno powiedzieć, czy i kiedy się oświadczy - zobaczymy :) U mnie brzuch wysoko i sterczy jak sprężyna :) Natomiast wiele z moich koleżanek zaczęło rodzić bez żadnych wcześniejszych objawów, bez obniżenia brzucha, bez bólu/ kłucia w pochwie/ miednicy, bez odejścia czopu - bez niczego. Po prostu zaczynały rodzić nagle i tyle. Także nie ma tu reguły :) Lecę na pocztę i po jakąś drożdżówkę - może z makiem! :) Albo małe pączusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie Panie, wycisnęłam!!!! Ania jest śliczna! (zresztą moje pierwsze słowa na sali porodowej były: "Boże, jaka ona ładna!") Została okrzyknięta miss oddziału przez personel :) Dopiero teraz piszę, bo jesteśmy w domu od wczoraj. Mała złapała bakterię i dostawała antybiotyk, a potem leżała dobę na "solarium", bo pojawiła się żółtaczka. Ale ogólnie jest ok :) Ogólnie: BIERZCIE ZNIECZULENIE! Jeśli któraś się zastanawia, to nie ma nad czym! Po godzinie skurczy wywołanych oxy co 2 minuty z marszu myślałam, że sobie sama cesarkę zrobię, jak mi znieczulenia nie dadzą. A jak je dostałam... 30 minut i rozwarcie z 3 cm na 10cm, po następnych 10 minutach Ania była na świecie. Ogólnie mój poród od pierwszego skurczu trwał 2,5 godziny. Wody co prawda zaczęły odchodzić rano o 11tej, ale chodziłam bez bóli i akcji skurczowej do 18tej. Potem ruszyło z kopyta i urodziłam o 19.40. Git. Na jednej dawce ZZO. Czułam skurcze ale zero bólu. Napiszę więcej w następnej przerwie na spanie Małej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidka-2012
Ale tu gorąco na forum :) Co chwilę coś się dzieje, no i kolejna z nas zaraz zostanie mamusią :) Super na pewno bliźniaki będą silne i zdrowe! U mnie 37 i 2 dni, więc do niedzieli jeszcze powinnam synka nosić, a później już bezpiecznie będzie, mam nadzieję, że postanowi szybko wyjść, bo szczerze mówiąc też mam już dość ciąży. Niektóre kobiety zachwycają się tym stanem, ale wcale tak różowo nie jest. Mamy prawo ponarzekać Dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwka dzięki za info i radę - ja właśnie jestem na maxa nastawiona na zzo i pierwsze, co powiem jak wejdę na izbę przyjęć to jest właśnie "poproszę o znieczulenie" - bo wtedy robią chyba jakieś badanie krwi na krzepliwość czy cośtam no i muszą anestezjologa ściągnąć, więc to chwilę trwa :) A Ania pewnie taka śliczna bo szybko się urodziła i bardzo dobrze! Też takiego szybkiego porodu sobie i nam wszystkim życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po długim spacerku :) było ciężko ale powoli i do przodu, ślisko trochę w tym naszym miasteczku :) może teraz coś się ruszy. Iwka Gratuluję córeczki :) fajnie CI. Ja nie mam co liczyć na żadne znieczulenie, ale po cichutku liczę na cc, Bo Twoja laleczka to Maleństwo a moja ponad 4 to ja tam zejdę :( Dobra lecę kończyć obiad a potem poleżę i odpocznę chwilkę bo ten spacer mnie wykończył, w sumie bardziej ze strachu przez poślizgiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antałek30
Iwka GRATULACJE !!!! dzieciaczki wyskakują przed Świętami ;-) ale fajnie ;-) dziewczyny KIEDY UBIERACIE CHOINKĘ ? bo mnie już dziś korci żeby ubrać ;-) już powiesiłam czerwone kokardki na firance w kuchni hehe ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antałek To powiem Ci i nie ściemniam że przed chwilą włączyłam kolędy :) takie z dzieciństwa i się poryczałam jak bóbr, bo już tamte czasy nie wrócą i niektórych już nie ma. Ale jest i będzie też dużo nowych małych pociech :) także w sumie fajnie że nasze istotki rodzą się właśnie w tym miesiącu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie choinka i ozdoby świąteczne są od niedzieli. Poprosiłam TŻ by przytargał z piwnicy bo później to nie wiadomo kiedy będzie okazja :D Ja mam taką nowoczesną choinkę - stożek ze srebrnego "drutu" z czerwonymi bombkami i lampkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lunkaaaa
Cześć dziewczyny ! weszłam do was tak przez przypadek, TRZYMAM ZA WAS W KCIUKI!!!! sama mam dzieciątko z grudnia tzn z ostatniego z sylwestra:D jak ten rok szybko zleciał... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamama91
Ja tez caly czas was czytam ;) jestem dopiero w 35tyg ciazy ale mecza mnie straszne bole plecow i wogole chcialabym za 2 tyg gdzies urodzic . Ah tak zeby przed swietami jeszcze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidka-2012
Mam pytanie do dziewczyn, którym odszedł już czop śluzowy. Jak to wygląda??? Znalazłam na wkładce dużą ilość takiej trochę wodnistej galaretki białej, nie było krwi i nie wiem czy to czop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaax3
to nie czop. Czop jest przezroczysty takie kurze bialko... moze byc podbarwiony krwia ale nie musi, i moze odchodzic na ''raty''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niecierpliwa mamuska
czop moze i zoltawy byv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justi Zaszłam w ciążę w drugim cyklu po odstawieniu i masz rację - miałam farta bo tak na prawdę nawet się nie "staraliśmy za bardzo" ;) Informacje miałam dwie - albo mogą być bliźniaki albo mogę dość długo poczekać na ciąże ze względu na to jak mogły na mnie podziałać tabletki i że jest taka opcja że dłużej będzie mój organizm dochodził do siebie ale jak widać, szybko doszedł ;) Ginka mówiła mi nawet że ogólnie proponuje nie szaleć w pierwszym cyklu po odstawieniu ale od drugiego już wszystko powinno być ok. titucha Mam na oku sklep zielarski więc się do niego wybiorę :) z tym że chyba już nie dziś... zima moje drogie zima u mnie na całego. kasia ktg robią przy patologii, ale tak ogólnie to na ktg trzeba mieć skierowanie, chyba że powiesz że "coś się dzieje konkretnego" bo tak wiesz "ot tak" to raczej nie zrobią, tak mnie przynajmniej informowano. terlikula przy takiej wadze dziecka to już powinna być podstawa do robienia cc, a może właśnie tak jest w Twoim szpitalu ? ... i co do brzucha - u mnie też wysoko :( co prawda czuję że jest nisko główką bo kłuje momentami niemiłosiernie ale na pewno nie obniżył się brzuch. I prawda jest taka jak u tituchy - moja mama też mówiła że jej brzuch sie akurat nie obniżył przy żadnej z ciąż ( a rodziła też trzy razy)... więc to może nie reguła... mama_ Trzymaj się kochana, nie płacz :) będzie dobrze, na pewno jesteś w dobrych rękach a o tej godzinie co piszę to pewnie jesteś już ze swoimi chłopcami :) antałek jak miło znać datę porodu :) jejku też bym chciała a tu każdy dzień jest jedną wielką niewiadomą. karmin Jesteś kolejną do rozpakowania, super, zazdroszczę :) i trzymam kciuki :) gosik ale bym zjadła drożdżówkę z makiem ehhhh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwka !!!!! 🌼 jesteś wreszcie :D:D:D ja to tu z ciekawości usychałam :D jak się cieszę że wszystko dobrze i masz już przy sobie swoją kruszynkę, na pewno najśliczniejsza córeczka pod słońcem :) Gratuluję najserdeczniej jak mogę i czekamy tu na dalsze wpisy z Twoich "zmagań" Jak się czujesz ? 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidka, nie wiem jak to wygląda u innych u mnie to było biało-bordowe i miało bardzo zwięzłą konsystencję, zupełnie nie jak normalne wydzieliny. Misia, ja już z wywoływaniem dałam sobie spokój, co ma być to i tak będzie, młoda się nie ukryje i w końcu będzie musiała wyleźć :P Ale przyznam że z ciekawości bym tych liści malin spróbowała, po prostu jak to smakuje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem W policach .godz Ur 11.04 i 11.05 waga ponad 2600 i drugi ponad 2800 :-D większych komplikacji nie przewidują. Budka tlenowa u jednego i drugi ma tlen do noska. Poza tym raczej będzie wszystko ok. :-) Brzuch już zaczyna boleć , nogi jeszcze nie działają. Do synów mogę jechać go wyjściu z pooperacyjnej ok 18. Dziękuję za wsparcie no i ... Zbierajcie się do roboty ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×