Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

I tu sie zgadzam ze dziewczyny z 16.12 są najpiękniejsze, najmadrzejsze i w ogóle naj hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech, cały dzień dzś czekałam, aż przestanie padać. Jak na złość akurat na dziś zaplanowałam zakupy spożywcze - jakoś omijałam ostatnimi dniami spożywczaki - tylko kupowałam po drodze jakieś pieczywo - resztę miałam w lodówce. jakoś ostatnio dużo jedzenia wyrzucałam, więc postanowiłam opróżnić lodówkę i dopiero zrobić zakupy. No i własnie cały dzień byłam uziemiona przez ten deszcz. Wieczorem w końcu zapakowałam młodego do fotelika i pojechałam do Piotra i Pawła na szybkie zakupy - żeby mieć co jeść. Za to jutro czeka nas intensywny dzień - rehabilitacja, potem moja wizyta u gina a potem obiad i spacer (jeśli będzie pogoda) z koleżankami :) Ajjj, cieszę się na to spotkanie bo tym składem nie widziałyśmy się już dawno. Młody zaczął mi się w nocy strasznie rozkopywac i marznąć (choć przykrywałam go już kocem, kołderką i drugim kocem!) - nad ranem jestem przerażona bo kilka razy był autentycznie chłodny - nawet karczek miał taki letni. Wykopałam więc z "darów koleżankowych" taki śpiworek do spania - wyprałam i dziś go w niego zapakowałam - myślę, że teraz to już nie powinien zmarznąć. Czytam o rozszerzaniu diety i trochę się w tym gubię - nie wiem ile czego i kiedy wprowadzać. Zwłaszcza jesli chodzi o kaszki - kiedy, jakie, ile? Aaaaa....! Aura dzisiejsza źle na mnie wpłynęła - głowa mnie boli. idę spać bo marudzę. Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas z imieniem to była moja inicjatywa - mój M. jest wielbicielem imion pochodzenia niemieckiegio - matko, jak on z czymś wyskakiwał (np. Werner - co mi się kojarzyło z chorobą weneryczą od razu), to mnie się włosy jeżyły! Moja propozycja na początku nie spotkała się z entuzjazmem, ale kropla drąży skałę - powoli, powoli - i w końcu się przekonał, a teraz jest tym imieniem zachwycony. Rodzina też nie była przekonana- często słyszałam - "Kornel? A jak to się zdrabnia?" A nijak kurde :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosik - nie miałam kiedy pisać, ale u mnie właśnie ta sama historia z rozkopywaniem jest w nocy. I też wyciągnęłam śpiworek. :) A miałam go sprzedać bo Ania nie chciała w nim spać na początku. Dobrze że tego nie zrobiłam. Teraz super się sprawdza i jestem spokojna że Ania nie zmarznie. On jest taki lekko ocieplany więc już niczym jej nie przykrywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jutka26
Hej ja mam coreczke z 18 grudnia 2012 ma na mie Lenka i taka juz gadula sie zrobila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam z rehabilitacji ale łatwo nie było bo mały wpadł w taki płacz jak juz kiedyś u lekarza. Mamy 7 ćwiczeń do wykonywania. Mały ma napięcie przy karku i na prawa stronę. Pytałam o te ćwiczenie mięśni brzucha na lezaczku powiedziała ze wykorzystuje swoje napięcie i nie powinien tak robic. Mamy ćwiczyć 2x 15 min. A najwiecej ćwiczyć zeby zabawki łapał bo on lezy i ręce na boki bierze a powinien juz do przodu brać i ładnie podparty na brzuszku juz leżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jutka26
Assiula ja wlasnie do neurologa sie wybieram bo pani pediatra stwierdzila slabe napiecie miesniowe u mojej corki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jutka26
ty tez to mialas u swojego dziecka moja corka nie podnosila glowki wysoko do 3 miesiaca teraz zadziera jak zle lapie sama zabawki i generalnie nie widze u niej jakiegos problemu-ale pani dr wie lepiej wiec lepiej dmuchac na zimne i mala pod wplywem ucisku narzadu w brzuszku ma z jednej strony zdeformowana glowke bardzo sie boje nie wiem co bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jutka26
blagam cos jezeli masz podobny problem to napiecie jest bardzo niebezpieczne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
assiula, julka - tutaj jest artykuł na temat napięcia mięśniowego. http://www.ciazowy.pl/artykul,zespol-napiecia-miesniowego-u-niemowlat,959,1.html Myślę, że nie ma co panikować. Moja Ania też ma tendencję do przekręcania główki w jedną stronę na przykład. I ja pytałam, czy to trzeba rehabilitować. Ortopeda twierdziła że tak. A pediatra że nie. Poczekać do ukończenia 5 miesiąca aż dziecko będzie "stabilniejsze" i obserwować. Można prowokować zwrot główki w drugą stronę na przykład pokazując coś interesującego. No i 5 miesiąc mija, zobaczymy. Widzę, że główka jest coraz częściej prosta. Poprawiła się też umiejętność leżenia na brzuszku. No ale to na pewno zależy od stopnia tego napięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamunia26
Dziekuje bardzo , moja coreczka skonczyla wlasnie 4 miesiace. Miala problem niby utrzymywania glowki jak na brzuszku lezala....?? teraz sama trzyma ta glowke nie wiem wg mnie poprostu moze tak predko sie nie rozwijala tym bardziej ze jest wczesniaczkiem, natomiast martwi mnie ze ma tendencje patrzenia czesciej w prawa strone podkaldam jej jak spi walek po tej stronie zabawiam zeby patrzyla w przeciwna i kapie tak by glowe w przeciwna zwracala i widze pprawe sama juz lapie grzechotke sama lapie nozki no nie widze juz problemu ale lekarze widomo lepiej sie znaja a glowke dojdzie do chociaz w jakims stopniu -prawidlowej struktury???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SILIE87
swiderek piekne imie marika . Ja chcialam miec lilianne ale partner nie chcial . wiec miala byc ostatencznie Nadia a jest..patryk:) Gosik- ja tez zaczelam używać takiego spiworka i wiem ze nie ma szans sie rozkopac:) fajna sprawa. dzis Mlody spal ze mna w łózku przytulony wiec mial ciepelko od mamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja też sie tak wygina jak do robienia brzuszkow ale nic nie słyszę od pediatry o napięciu, więc się tym nie przejmuję (jeszcze) Jejku od poniedziałku trochę wolności i życia słomianej wdowy (z dzieckiem) ;-) A teraz się relaksuję-kąpiel z bąbelkami, chili zetka gra sobie w tle (i toska poplakuje bo m nie daje rady jej uśpić. A niech się pomęczy). Takze- miłego WE! Pozdrowienia z... Wanny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justi, dobrze że napisałaś, że Tosia takie niby brzuszki też robi. Właśnie miałam wątek rozpocząć, bo moja tak samo się zachowuje. Ale też nie widziałam w tym nic złego. Szczególnie, że jak jej się ręce poda to siada skubaniutka już sama :) No ale po tym co assiula napisała, to zaczęłam się zastanawiać... Może ona też coś ma...? assiula - moja też zadziwiająco spokojna ostatnio. W ogóle nie płacze. Dzisiaj od rana zajmuje się prawie sama sobą. Nawet sprzątanie mi jakoś idzie dzięki temu. Właśnie słyszę, że gada, bo obudziła się po drugiej drzemce :) No cud jakiś. Złote dziecko. Tyle, że budzi się częściej w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jutka26
a wasi mezowie pomagaja wam przy maluszku?moj nie i ciagle wymawia sie zmeczeniem w pracy odkad urodzilam ciagle sama sie mala zajmuje, boje sie ze jaak powiem ze jestem juz zmeczona to kazdy mnie skrytykuje wiem ze od tego jestem by mala sie zajac....ale chcialabym czasem odpoczac. Moja corka teraz zasnela zdazylam juz obiad ugotowac.......a mi sie marzy lampka dobrego wina....i relax odkad urodzilam-nie malam takiej mozliwosci-rodzilam ponad 4 miesiace temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój juz małym sie zajmuje ale prędzej zrobi zakupy czy obiad ugotuje. Napisze jak będę miała chwile jakie cwiczenia mamy wykonywać. Bo niedlugo na spacer bede szla. Wczoraj chodzilam z malym od 10:30 do 12 a pozniej od 15:30 do 18. Mój ma wzmożone napięcie miesniowe i lekarka powiedziala ze bez ćwiczeń by go nie zostawiła więc teraz jak jest taki chętny do zabawy z nim ćwicze. Juz dwa cwiczenia z nim robiłam to sie śmiał w głos. W domu mu sie podoba. Musze kupić jeszcze piłkę i na niej go bujac - przód, tył i na boki to jest jedno z ćwiczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwka dokładnie z tych samych powodów co Ty napisałam o tych "brzuszkach"- ponieważ u Assiuli dzidzi to objaw napięcia. nie wiem, jak dla mnie to raczej Tośka próbuje siadać i tyle. i moja od urodzenia śpi w śpiworkach (już ma dwa nowe bo z poprzednich oczywiście wyrosła). kocyki czy kołderki na noc absolutnie by się u nas nie sprawdziły ze względu na akrobacje nocne (zwłaszcza wcześniejsze bardzo częste podnoszenie nóg pod kątem prostym) Jutka M też pracuje i chociaż pracuje w biurze to też zachowuje się jakby co najmniej w kamieniołomach robił...w ciągu tygodnia zajmowanie się dzieckiem ogranicza się do kąpieli ew podania butelki, co oznacza, że w tygodniu mam 20-30 min dziennie dla siebie...próbuję walczyć aby przejął także usypianie ale z marnym skutkiem. tym sposobem po zaśnięciu małej mam raptem jeszcze z godz, 1,5godz zanim zasnę choćby na stojąco. a WE, cóż, tyle, że mogę zrobić pewnie rzeczy "na spokojnie" np wziąć prysznic (czy kąpiel). sam się nie zajmie jeśli go nie poproszę. a to zajmowanie się jest jak zajęcie dodatkowe bo oczywiście najważniejszy komputer, co tam że mała siedzi jak cioł i gapi się tele. ech....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jutka26
no to moj ma tez tylko komputer a czasem jak o cos go poprosze to sie obrusza....a to jego obowiazek zeby mi pomogl. Tylko nie chce klotni wiec nic nie mowie. ach...chcialabym tylko odpoczac bo naprawde czasem czuje zmeczenie ze plakac mi sie chce a w nocy jek mala placze do karmienia-karmie butla to idzie do salonu spac i tak juz od dawna jest.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuski padam ostatnio nie mam czasu pisac w malego wstapila glodomorra w nocy chyba z cztery razy wstajemy kiedy to sie zmieni :/ po szczepieniu 17.04 maly troche cierpial przed zasnieciem strasznie plakal potem oproznil dwa cyce i jakos zasnal jednak noc bylaniespokojna mial temperature okolo 38 wiec nie chcislam dac mu jeszcze nic na zbicie i spalam jak na szpilkach kolejne noce ok ale za to ciagle chce jesc tegobpista tez przez godzine pisze i jeszcze nie zdazylam nadrobic waszych. Zobaczymy jak bedzie dzis w nocy. Jak bylam na szczepieniu rozmaeialam z pediatra o rozszerzeniu diety Olafka mowul ze karmieniu piersia nie ma przeciwskazan i teraz juz moge tylko nie wiem od czego zaczac marchewka czy kaszja ehhhh.. Gosik bardzo chetnie spotkam sie z Toba e Sopocie tylko musimy ogarnac temat jedzenia z butelki jestesmy a trakcue :) jak myslicie jak sciagne mleko i wezme do butelki i pojemnika termicznego to moge tak mu podac potem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik za radą pediatry po szczepieniu podaję każdorazowo przeciwbólowy/ gorączkowy na wszelki wypadek i Mała dobrze śpi Co do butli ja robię troszkę inaczej- na wyjścia biorę pokarm z poprzedniego dnia z lodówki przygotowany już w butelce. I taki zimny biorę na parogodzinne wyjścia, inaczej boję się że się skwasi albo co. Ogrzewam wkładając butelkę do naczynia z goracą wodą o kt proszę np w restauracji pijąc sobie kawkę. Może Twój plan też jest OK, niech ktoś jeszcze się wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mojemu dziś dałam jabłko ze sloiczka chciałam ze 2 lyzeczki - dałam 4 a w buzi zostało może z pol a reszta na buzi i kaftaniku. Językiem wypychal robiąc strasznie zdziwiona minę. Jutro na śniadanko dam mu troszke kaszki. Polozylam mojego juz spac - jak dobrze ze nie trzeba go lulac. Teraz jem moja nieudaną pizzę która zrobiłam. Chyba pierwszy raz mi nie wyszla. 1. Lezy na piłce i go bujam na boki, do przodu i do tylu. 2. Daje palec wskazujący kciukiem obejmuje kostki stopy. Bujam z boku na bok powoli czekając za głowa. 3. Chwytam za łydki i zawijam slimaka trzy razy a czwarty raz dotykam stopami buzi. 4. Turlanie na kocyku 5. Kłade na brzuszek i trzymam rączki aby nie rozkładal na boki. 6. Kłade na boku na brzegu stołu i trzymam pupe jedna ręka a druga biorę pod głowę i podciagam ze skrótem do przytulenia 7. Biorę stopę do stopy na wysokości pepka trzymam jedna ręka a druga na klatce piersiowej i ściągać do siebie 4 razy - przy każdym przewijaniu to mam robic. Nie wiem czy jasno napisałam troche sie spiesze. Mam nadzieje ze można cos z tego zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, wpadłam tylko na chwile bo padam po całym dniu z małym krzykaczem ale chciałam wam tylko powiedzieć że u Łucji już czuć twardy ząbek!! niezła jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assiula strasznie masz skomplikowane te ćwiczenia, zwłaszcza to z leżeniem na stole i to ostatnie. My też dziś mieliśmy rehabilitację, kornel został pochwalony za postępy i cierpliwość :) No i też w domu ćwiczymy, kołyskę tak jak ty, oprócz tego rozluźnianie barków na kilka sposobów, dotykanie stopami do rączek no i leżenie na brzuszku i układanie rąk odpowiednio. A potem lunchyk z koleżankami - Kornel jak to Kornel - przywitał się z dziewczynami, pokokietował, pouśmiechał się, pozwlił ciociom wziąć się na ręce i wyprzytulać, zjadł i poszedł grzecznie spać :) a my siedziałyśmy i nawijałyśmy przez dwie godziny i jeszcze potem odwiedziłyśmy kilka sklepów :) Jedna z nas jest w 6 miesiącu, druga ma już dwójkę maluchów, trzecia nie dotarła, hehe :D No ale było bardzo wesoło - kiedyś szlajałyśmy się po klubach w każdy weekend, szalałyśmy, przeżywałyśmy miłosne uniesienia i upadki, zmieniałyśmy facetów, prace, miejsca zamieszkania - a teraz kawka, herbatka i do domciu :D Ale więź wciąż jest silna i kocham te dziewczyny! :D madzik to ty wypracuj metodę przechowywania mleka i za jakieś dwa tygodnie możemy się spotkać na Monciaku! Mojemu M się delegacja przedłuża, więc pewnie jeszcze tydzień - półtora będę w wawie, może nawet dwa. Wkurza mnie tylko relacjami z wolnego czasu spędzanego na egzotycznych wyspach i zdjęciami ku...wa jakiś flamingów i pustych plaż! No doooobra, niech sobie korzysta - takie uroki jego pracy :) Dobry chłopak z niego, niech ma, hehe :D A ja tymczasem idę z pasją rozwiesić pranie i poprasować :P Spokojnej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
titucha gratulacje pierwszoząbkowe! To teraz będziesz miała co myć, hehe :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie:) Byliśmy wczoraj z Oliwierem na szczepieniu.Po powrocie do domu też zaraz dałam mu lek przeciwbólowy,zapobiegawczo.Pielęgniarki u nas zawsze tak zalecają.Paracetamol ma działanie nie tylko przeciwbólowe ale też przeciwzapalne,a więc zmniejsza obrzęk,jeśli takowy powstał. Mój smyk waży już 7,2kg . Pielegniarka kuła go dłuższą igiełką bo powiedziała,że Oli ma grube udka i by mogła do mięśnia nie trafić,ciekawe. Karmię go piersią a mam już mu rozszerzać dietę.Tak więc od paru dni (wyprzedziłam pediatrę :P ) Olik dostaje ziemniaczka (ale dawałam tak po pół łyżeczki).Próbował też marchewki.Dziś wieczorem dostał kaszkę mleczno-ryżową--jabłkową i to smakowało mu najbardziej :) Też napina się jak mnie trzyma za palce,Troszeczkę go muszę podciągnać sama a potem już sam siada :D I cieszy się ogromnie jak go trzymam pod paszkami w pionie.Odbija się nóżkami albo nimi przebiera:) Ale tak mu robię tylko na chwilkę. Madzik 77 Wydaje mi się,że możesz tak zrobić z mlekiem...ja tak raz zrobiłam.Tylko i tak niepotrzebnie bo Oliwier oprotestował butelkę całkowicie.Albo się wkurza albo zamiast ssać-przeżuwa ten smoczek. Titucha To Łucja chyba będzie ząbkowym numerem jeden na tym forum :) Jutka Witam nową mamusię :) Gosik Kornelito z taką umiejętnością nawiązywania znajomości będzie miał zawsze w piaskownicy pęczek psiapsiółek koło siebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qrczę., jest na forum jeszcze jakaś mama która podaje dziecku tylko mleko, czy już tylko ja zostałam??? Wizytę u pediatry mamy 30.04 i dopiero wtedy mam rozmawiać o rozszerzeniu diety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja daje tylko mleczko, mój pediatra powiedział że jak Szymek ukończy 5 msc to zacząć podawanie zupki. a po kilku dniach włączyć do zupki mięsko z kurczaczka (bo jak stwierdził ludzie to mięsożercy). i jak narazie tego się trzymamy. czytałam że mleko matki zaspokaja wszelkie potrzeby żywieniowe maluszka do 6 msc. Z rozszerzaniem diety nie śpieszymy się bo do pracy wracam dopiero we wrześniu więc idziemy na spokojnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój na razie odmawia papek - zamówiłam z eko sklepu marchewkę i jabłka i spróbuję dać mu zrobione własnoręcznie - te słoiczkowe zdecydowanie oprotestowuje. No ale ja karmię mm więc wczesniej się wtedy rozszerza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhkhkj
Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.Ubranka angielskich firm za kilka złotych.Body,pajacyki do 4 złotych,sukienki do 8 złotych oraz wiele innych w atrakcyjnych cenach www.Lumpik24.pl Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.Ubranka angielskich firm za kilka złotych.Body,pajacyki do 4 złotych,sukienki do 8 złotych oraz wiele innych w atrakcyjnych cenach www.Lumpik24.pl Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.Ubranka angielskich firm za kilka złotych.Body,pajacyki do 4 złotych,sukienki do 8 złotych oraz wiele innych w atrakcyjnych cenach www.Lumpik24.pl Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.Ubranka angielskich firm za kilka złotych.Body,pajacyki do 4 złotych,sukienki do 8 złotych oraz wiele innych w atrakcyjnych cenach www.Lumpik24.pl Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.Ubranka angielskich firm za kilka złotych.Body,pajacyki do 4 złotych,sukienki do 8 złotych oraz wiele innych w atrakcyjnych cenach www.Lumpik24.pl Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.Ubranka angielskich firm za kilka złotych.Body,pajacyki do 4 złotych,sukienki do 8 złotych oraz wiele innych w atrakcyjnych cenach www.Lumpik24.pl Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.Ubranka angielskich firm za kilka złotych.Body,pajacyki do 4 złotych,sukienki do 8 złotych oraz wiele innych w atrakcyjnych cenach www.Lumpik24.pl Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.Ubranka angielskich firm za kilka złotych.Body,pajacyki do 4 złotych,sukienki do 8 złotych oraz wiele innych w atrakcyjnych cenach www.Lumpik24.pl Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.Ubranka angielskich firm za kilka złotych.Body,pajacyki do 4 złotych,sukienki do 8 złotych oraz wiele innych w atrakcyjnych cenach www.Lumpik24.pl Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.Ubranka angielskich firm za kilka złotych.Body,pajacyki do 4 złotych,sukienki do 8 złotych oraz wiele innych w atrakcyjnych cenach www.Lumpik24.pl Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.Ubranka angielskich firm za kilka złotych.Body,pajacyki do 4 złotych,sukienki do 8 złotych oraz wiele innych w atrakcyjnych cenach www.Lumpik24.pl Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.Ubranka angielskich firm za kilka złotych.Body,pajacyki do 4 złotych,sukienki do 8 złotych oraz wiele innych w atrakcyjnych cenach www.Lumpik24.pl Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.Ubranka angielskich firm za kilka złotych.Body,pajacyki do 4 złotych,sukienki do 8 złotych oraz wiele innych w atrakcyjnych cenach www.Lumpik24.pl Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.Ubranka angielskich firm za kilka złotych.Body,pajacyki do 4 złotych,sukienki do 8 złotych oraz wiele innych w atrakcyjnych cenach www.Lumpik24.pl Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.Ubranka angielskich firm za kilka złotych.Body,pajacyki do 4 złotych,sukienki do 8 złotych oraz wiele innych w atrakcyjnych cenach www.Lumpik24.pl Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.Ubranka angielskich firm za kilka złotych.Body,pajacyki do 4 złotych,sukienki do 8 złotych oraz wiele innych w atrakcyjnych cenach www.Lumpik24.pl Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.Ubranka angielskich firm za kilka złotych.Body,pajacyki do 4 złotych,sukienki do 8 złotych oraz wiele innych w atrakcyjnych cenach www.Lumpik24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×