Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

Siedzę w pracy, czuję się marnie, duszno mi i nie dobrze, podobno nie wyglądam najlepiej, okna się nie otwierają, a klima to nie to samo. A w pracy nikt nie wie o mojej ciąży. Może czas już komuś powiedzieć? Ale w sumie to dopiero 9 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leja ja powiedziałam odrazu jak okresu nie dostalam, tak bylo bezpieczniej. I od samego poczatku jestem na zwolnieniu. Po co się męczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) dzis czeka mnie wizyta u lekarza.. ciagle jestem pelna obaw czy wszystko bedzie ok. co do zabobonow itd tez niewierze, ale po czesci jak czerwona kokardka hmm no niewiem czemu nie?:) a co do przedwczesnych zakupow to nieuwazm by na tak wczesnym etapie ciazy robic zakupy - wszystko sie moze zdarzyc, a z zakupami jeszcze zdarze, pozatym jak bede znala plec to bede myslala powolutku o zakupach. Co do ciazowych ubran chyba musze sobie cos zakupic bo ja juz tylko w 1 spodnie sie mieszcze w ktorych chodze na okraglo, a do pracy jakos trzeba wygladac.. nie naleze do najchudszych, a mam raczej sporawa nadwage, wiec sadze ze brzucha to u mnie dlugo nie bedzie widac bo juz mam brzuch :( mamusia - przykro mi z powodu poronienia.. Deminges - u mni etez dawno na poczatku o tym wspomnieli - ale kazali czekac bo bylo jeszcze wczesnie.. dlatego z zakupami niechce szalec poki nie dowiem sie ze jest ok.. ja bym ciagle spala, ale popracowac jeszcze trzeba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha ja w pracy powiedzialam praktycznie od razu po wykonaniu testow i bety i po 1wszej wizycie u lekarza. chcialam ich poinformowac ze za 9miesiecy mnie nie bedzie :P i zapytac o zatrudnienie mnie, ale z zatrudnieniem lipa, wiec inaczej musialam to rozegrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla tych które wciąż błędnie odczytują wiek swojego dzidziusia, jesli pokazuje Wam np. tak jak mi własnie dzisiaj: 9tyg 3 dni, to znaczy, że skończyłyście 9 tydzien i jesteście w 3 dniu dziesiątego tygodnia. Olcia jeśli masz np 11tyg 7 dni to znaczy ze skonczylaś 11 tydzien juz 7 dni temu i ze dzis konczysz juz dwunasty...... Mam nadzieje ze napisalam to zrozumiale. To jest tak jak z naszymi latami, w dzien kiedy mamy urodziny np 27me to znaczy ze konczymy 27lat, jak dzidzius obchodzi swój roczek to on ten roczek konczy bo juz rok przezyl, a nie go zaczyna :) Ja własnie wróciłam z zakupów małych i dlugasnego spaceru, ale szczerze powiem, że mimo iż tak mało kupilam to wymeczylo mnie to strasznie niesienie tej siatki. Dziś dretwieją mi nogi w udach, wczoraj ręce..... napiszcie czy któraś miała podobne dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do apetytu, dziś w koncu nie mialam poranych mdłości i ciagle mam smaka na kanapke z zielona salata, szyneczka i pomidorem. Jeszcze do niedawna na mieso patrzec nie moglam i obiady nawet raczej jem bezmiesne, bo mnie odrzuca, zwlaszcza od rzeczy typu udka itp Jem duzo bialego sera, kolorowe salatki, roznie. Ostatnio moja mama upiekla pyszne paczki, myslalam ze nie zjem przez to ze ten tłuszcz, bo od oleju tez mnie jakos odrzuca, ogolnie od takich tłustych potraw, ale wyszly jej pyszne i chudziutkie, jadlam ze smakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyś87
hej dziewczyny! ja od kilku dni czuję się jak kloc... jem bo muszę kiedy mnie mdli ale wcale nie czuję się głodna, wręcz przeciwnie... mam wrażenie, że wybuchnę...fatalne uczucie... co do brzuszka to u mnie jest już lekko widoczny(jutro zaczynam 10tydz.) i w związku z tym wydawało mi się ,że musiałm przytyć.nawet mąż zauważył, że się zaokrągliłam... niestety kiedy zważyłam się w weekend będąc u rodziców, okazało się, że nadal jestem chyba najbardziej wychudzoną ciężarówką tutaj:( ważę 49kg... a może z wagą coś nie tak... cóż, nigdy nie jest idealnie.jedni mają za dużo, inni za mało.szkoda,że nie można się jakoś podzielić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcyś ja przed ciążą wazylam 50 kg, ale przy wzroscie tylko 158cm, teraz troszke przytylam, ale to moze z 1kg moze 1,5, nie wiem dokladnie, bo musze dopiero wage kupic. Ja tez tak mam a wlasciwie chyba mialam, bo dzis ok, jem co chwile bo inaczej mnie mdli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro mam wizytę u lekarza, dostanę skierowanie na badania, i pewnie znowu USG. Chciałbym znowu usłyszeć bicie serduszka. Bo biło już w siódmym tygodniu. Tylko teraz strasznie się boję. Poczekam z tym mówieniem w pracy do środy, po USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro mam wizytę u lekarza, dostanę skierowanie na badania, i pewnie znowu USG. Chciałbym znowu usłyszeć bicie serduszka. Bo biło już w siódmym tygodniu. Tylko teraz strasznie się boję. Poczekam z tym mówieniem w pracy do środy, po USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manololo ja sie bardzo tym interesowałam w pierwszej ciązy i duzooooooooooo czytalam I jestem na nie bo : nikogo jeszcze nie wyleczyli z białaczki za pomocą jego własnej krwi pepowinowej tyle ile zebrali tej krwi , wystarcza na pszeszczep u osoby ktora ma 30 kg o ile pamietam Plus koszta wiuec jestem na nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcia a no dlatego ze wkoncu zameldowalam sie w naszym nowym meiszkaniu w bytomiu , a firma jest u mojej mamy jeszcze zarejestrowana w Chorzowie , i chce miec wszytsko juz na ten adres miec , a niestety tamte mieszkanie jest na 25 tys chyba juz wiecej zadłużone i nie bardzo chce mi się to płacić , a tak mogą mi wejść na konto.............. Tym bardziej ze z mama prawie nie mam kontaktu , ale mam nadzieje ze teraz to sie zmieni wkoncu , jesli tak pomoge jej to spłacić ........ Naszła mnie ochota na truskawki , kupiłam , cudem dowiozłam w tym upale do domu i zjadłam jedną i zwróciłam.......... Wiec nie wiem cóż to jest;p Ale dzieciak jadł i nic mu nie było , wiec pewnie ciążowy rzyg to był;p manololo a Ty co myslisz o tym banku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie jest tak że nie powinno się truskawek jesc w ciazy bo sa uczuleniowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyś87
Safari27, czyli nie jestem sama:) mam parę centymentrów więcej ale muślę, że za kilka miesięcy obie będziemy ważyły zdecydowanie więcej niż 50kg:) też muszę kupić wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milagrosa z pierwsyzm dzieckiem jadłam kilo dziennie ;p i powiem Ci ze bałam sie ze maly bedzie alergiczny po mnie, a tym czasem on na nic nie ma alergi ;) Ja nigdy nie czytalam czego nie ejsc a co mozna , ciaza to nie choroba i jedynie to papierosy i alkohol a reszta to normalnie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to ze Was mdli biedaczki to nic nie poradzicie, a jak mdli i wymiotujecie ciągle to trudno przytyć... Strasznie wam współczuję i dopinguję... Boże jakby ja tak się męczyła to chyba bym zwariowała, a Wy dzielne jestescie ! Na prawdę podziwiam... Ja mam wieczorne mdłości a one daja mi niezle w d.... a co dopiero w ciagu dnia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja własnie pije domowy koktajl z wsiowego mleczka- własnie z truskawkami, pychota. Tez nie zwracam bardzo uwagi na jakies takie zakazy. Papierosów nie pale, alkoholu nie pije, czasem idziemy na pizze czy zapiekanke i nie robie sobie wyrzutów, przeciez oprocz tych niezdrowych w ciagu dnia wcinam mnostwo normalnych zdrowych rzeczy wiec.... :) juz nie moge sie doczekac na ten barszcz na botwince :D prawie gotowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja też mam strasznie wzdęcia i do tego zapracia i nie moge sobie z tym poradzić próbowałam wszytkiego jakies specjalnie proszki aktivia sliwkowa otręby przenne woda przygotowana rano no wszystko wszystko i nic :( mamusia2012 :( tak mi przykro :( ale nie trąć nadziei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUNA 26
A ja wlasnie wstalam po 2 godzinach snu. w nocy nie moglam a teraz spalam jak zabita. z checia jeszcze bym pospala ale musze w koncu wziac sie za obiad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny na zaparcia mi pomaga Colon C. Piłam go jeszcze przed ciążą, bo ja zawsze miałam problemy z zaparciami, czasem sie zdarzalo ze po 4-5 dni nie moglam sie wypróżnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zjadłam cale pół litrowe pudełko lodów i mdli mnie jak cholera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Safari27 - mnie również od mięsa odrzuca pieczonego a zwłaszcza właśnie od udek ;) Co bo bóli to rwie mnie prawa noga, nie mam pojęcia dlaczego tak jest i plecy dają znać, zwłaszcza w pracy, nie mogę wysiedzieć :( mam specjalne oparcie ;) ale niewiele daje, męczę się :( Ja wczoraj kupiłam wagę :) elektroniczna z BMI, masą tłuszczu, wody, mięśni i takie tam :) fajna, wydaje mi się że przytyłam jakieś 0,5 kg bo nie ważyłam się dokładnie przed ciążą :) Dziewczyny - dziś dorwałam reklamę z Lidla - od czwartku ciuszki ciążowe, wiadomo to Lidl więc bez szału ale niedrogo i w tunikę czy zwykłe spodnie można się zaopatrzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milagrosa - jesteś od początku ciąży na zwolnieniu a na czym polega Twoja praca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezu truskawki... znowu smaka mam.. jutro jade sobie kupić !!! nie mogę się doczekać kiedy będą czereśnie i żółte renglody u mnie w sadzie .... Mniam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×