Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

Dziewczyny czemu dochodzi do poronienia ? Co jest nie tak ? Dziewczyna była w 11 tyg a tu takie coś ?! Ja też się zaczynam bać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem pewna 29 też zadawałam sobie to pytanie w 2010 jak sama poroniłam. Niestety nie ma ostatecznej odpowiedzi. U mnie ( co prawda to był 6 tydzień) nie znaleziono przyczyny i w wypisie napisano poronienie naturalne. Ciężki to czas.... Teraz też gdy tylko dowiedziałam się że jestem w ciąży, cały czas się bałam i teraz też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuska ... tak strasznie mi przykro, wierzyłam że wszystkie dotrzymamy szczęśliwie do rozwiązania :(:( trzymaj się i nie poddawaj, nie załamuj. Jestem pewna - dobre pytanie - też się zastanawiam... dlatego też tak bardzo sie boję, we wtorek mam badania, w środę wizytę u gina.... boję się i jestem bardzo niecierpliwa .... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ciagle leze, odpoczywam, wstaje tylko siku.... moj M pod nos mi wszystko podstawia wiec dbam o siebie. ;/ juz mam dosc chcialabym wstac i czus sie jak ryba ... a tu ciagle mdlosci bole glowy sennosc i wymioty ;/ a dzisiaj jeszcze ten lewy bok.... rwalo az z bolu nie moglam wytrzymac i sie poplakalam... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miax najwazniejsze ze masz kogos kto Ci pomaga, i faktycznie mozesz wypoczac!:) Cudowne jest to, ze tak o Ciebie dba i przejmuje się Twoją ciążą! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o zesz........
Miax3 rozczulasz sie za bardzo nad soba, tu sa dziewczyny, ktore przeszly naprawde wielka tragedie, one chetnie by sie z toba zamienily. A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Francoise
Mamuska..przykro mi bardzo,to okrutne ale nie trać nadziei,nie poddawaj się,wszystko się ułozy starch mnie też paralizował jak plamiłam na czerwono..ale wszystko sie uspokoiło,zadnych bóli,plamień,za to mega mdłości i wymioty ale to akurat dobry znak tzn że poziom hormonów wysoki najważniejsze to pozytywne myslenie,wiem że bywa to trudne natura sama dokonuje selekcji,takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki Mamuśka , trzymaj się i powodzenia następnym razem . Miax Ty odpoczywaj . A ja całę dnie grilluje ehhhh ;p Nie nadązam prania robić , tak mi się dzieciak brudzi . Muszę fotografa załatwić i nowy dowów zrobić i całą działalność gospodarczą przeniesc do innego miasta ......na samą myśl o tym już mi się nei chce , ale trzeba niestety i te głupie karty z nfz tez zmieniac trzeba ....... + badania od lekarza zrobic . Francoise , zgadzam się z Tobą ze to selekcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyżby wszystkie jeszcze spały? :P mamusia 2012 bardzo Ci współczuję,widać tak miało być,na pewno jeszcze urodzisz zdrowego i ślicznego dzidziusia i życie Ci się poukłada :* dopadło mnie przeziębienie,zaraziłam się od synka,wczoraj leczyłam się herbatka z malinami i mlekiem z miodem, jeśli można to nazwać leczeniem oczywiście.Nieciekawie się czuję. Jutro mam wizytę:) Tylko chyba bez usg,szkoda.. Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja już tez nie śpię, w pracy już siedzę, musiałam cos zjeść to i tu na chwilkę zajrzałam. Pektynka, ja mam wizytę w środę, też nie mogę sie doczekać, jestem ciekawa jak mój maluszek się miewa :) Zastanawiam sie nad zwolnieniem lek, chciałabym już odpocząć, skupić sie na sobie, za mało o siebie dbam, ciagle zaganiana, w pracy stres :( Miłego dnia dla wszystkich Mamusiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuśka, strasznie mi przykro! Następnym razem się uda!! Trzymam kciukI!! Czy wy też macie problemy ze snem?? W nocy budzę się kilka razy, wstaję codziennie o 6 rano... dziś o 5:20 i od tej pory już nie śpię.. wcześniej mogłam spać nawet po kilkanaście godzin na dobę, bez przerwy, a teraz max 6h i to na raty... W Warszawie zapowiada się piękny dzień! Zaraz chyba pójdę po zakupy do osiedlowego warzywniaka, a potem zainstaluję się w ogordzie :) Miłego dnia!!! P.S. Dziewczyny słyszałyście o bankach krwi pępowinowej?? Koszt jest całkiem spory, ale zastanawiam się czy nie zdeponować krwi pępowinowej... są na różne opinie na temat tych banków i krwi, od oczywiście pozytywnych, że taka krew to polisa dla dziecka, że może pomóc w wielu chorobach (nowotwory, cukrzyca, choroby serca, a nawet alzheimer i perkinson!) po negatywne - że tej krwi jest za mało, żeby pomogła, że nie są znane przypadki kiedy ta krew została faktycznie wykorzystana w leczeniu... no i koszt jest całkiem wysoki - najpierw trzeba wywalić ok 2000 zł, a potem co roku ok 400zł... gdyby ten koszt nie był tak wysoki to bez namysłu bym się zdecydowała, a tak się zastanawiam (no bo jednak nie wiadomo czy faktycznie jest taka pomocna ta krew...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jopka
Witam wszystkie Mamy. :) Ja zajadając wiosenną mizerię rozpoczynam 11 tydzień. :) Kto ze mną? Rosną wam już brzuszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 10tc + 4d, czyli połowa 11 tygodnia :) brzuszek mi rośnie, ale wieczorami :) nie wiem jak to działa :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUNA 26
Witajcie mamuski. U mnie tez sie troche pozmienialo ze spaniem. nie chodze juz tak wczesnie spac a dzisiaj to wogole spac nie moglam. budzilam sie co chwile ale czytalam ze to normalne. Mamuska2012... nie bede ci mowila "trzymaj sie" albo "wszystko bedzie dobrze" bo wiem ze to nie pomaga. wiem co czujesz bo ja 3 lata temu poronilam w 12 tc. i wiem ze potrzeba duzo czasu zeby sie z tym pogodzic. mi zajelo to rok. a trzy lata zeby podjac kolejna probe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywnie zaskoczona
witam:) Mamuśka nawet nie wiem co napisać. Musisz być dzielna. Trzymaj się. wymioty minęło huraaa:) zostały mdłości i wstręt do kiełbasy ale przeżyję. u mnie 10 tc i 3 dni. Moja córeczka tak się cieszy z rodzeństwa i codziennie przychodzi rano przytula się i mówi "kocham mojego dzidziusia":)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuśka ... nawet nie wiem co mam Ci napisać, jest mi strasznie przykro z tego powodu, mam nadzieję że czas leczy rany i że kiedyś napewno będziesz miała swojego szkraba na rękach... Dziewczyny czemu się tak dzieje, jakie czynniki na to wpływają ?? Ja sobotni wieczór cały przepłakałam, pokłóciłam się z moim i chyba hormony wzięły górę bo płakałam cały czas, a rano w niedzielę jak spojrzałam w lustro... to masakra jakie miałam zapuchnięte oczy.... ja mam dzisiaj 11 tc i 3 d to czyli mam już 12 ?? bo ja za bardzo tego nie kumam, jak to liczyć np wychodzi mi 11 tydzień czyli jest już 12 , kurczę o co tu chodzi?? brzuszek też już dostałam a na dodatek takie wzdęcia że wczoraj wyglądałam jak na 6 mc i znowu ryczałam z tego powodu, muszę się rozejrzeć za ciuchami już ciążowymi, bo mam może 2-3 bluzki w które się mieszczę i w spodnie tylko legginsy wchodzę :D ja dziś rano wstałam o 5 uszykować małżonowi kanapki do pracy i zawsze się jeszcze kładałam i spałam tak do 9.00 a dziś zero spania, nie mogłam zasnąć, oglądałam tv już od rana... dziewczyny napiszcie mi jak sobie radzicie z wzdęciami ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja zaczynam dzis 10 tydz :) tylko martwi mnie brak mdlosci bo to chyba znaczy ze poziom hormonow jest niski? :( co myslicie? MamaMalpki a dlaczego musisz przeniesc dzialalnosc do innego miasta? jaka dzialalnosc prowadzisz jesli mozna zapytac? Manolololo ja nie wiem zbyt wiele na temat banku krwi pepowinowej wiec sie nie wypowiem, ale jesli masz fundusze to czemu nie? a moze popytaj lekarza co o tym sadzi :) Pierdolka ja tez w nocy mam problem ze spaniem za to w polowie dnia dopada mnie spiaczka :/ tak, jestes w 12 tyg :) co do wzdec to nie wiem co ci doradzic, ja mam ciagle smaka na napoje gazowane wiec brzuch mam mega wielki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jopka ja dzis tez zaczynam 11tc. Poki co czuje sie dobrze. Co do wymiotow, nudnosci i mdlosci to ja badalam wszystkie hormony ciazowe i sa w normie. Beta hcg nawet mam wyzszy jak na tydzien ciazy ale wymiotow zadnych nie mam. Nawet juz takie mdlosci czy nudnosci nie wiem jak to tam sie dokladnie nazywa minely mi. Ja tylko wymiotowalam i mdlalam jak bralam duphaston. Okazalo sie ze mam dobry poziom hormonow i duphaston tak jak i luteina szkodzi mi. Tydzien temu mialam krwawienie i 2 tyg temu tez wiec wczoraj mialam nerwowke by to sie nie powtorzylo. Wierze ze z moim maluszkiem jest wszystko ok. Wizyte mam 31 maja wiec jeszcze troszke. Miax ja tez musze oszczedzac sie i leze w lozku. Dostalam lekka dyspense na weekend. Nie mamy co narzekac. Oby dzieci byly cale i zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Mamuska bardzo mi przykro. U nas w porządku nawet... w sobote w nocy wrócilismy do Niemiec, myslalam, że padne po tej niekończącej sie drodze :/ kark boli mnie do dzis, wczoraj zaryzykowalam i wzielam tabletke od bólu, bo juz wariowałam normalnie, mimo ze sie wyspalam i odpoczęlam, a pozniej pocwiczylam szyje to ból był niesamowicie mocny. Oby to tylko nie zaszkodzilo maluszkowi. W piątek byłam w Polsce u lekarza na usg, maluszek ma juz 2 centymetry i widziałam bijące serduszko :D niestety nie słyszałam bo nie miała zbyt nowego sprzetu. Ale ważne że maleństwo rosnie i ze serduszko bije. Moze w przyszłym tygodniu pójde do lekarza tutaj, zobacze wyniki badan, zrobia mi pozostale badania itd. Lekarka w Polsce mwila zebym poszla do lekarza pomiedzy 11-14 tyg teraz, ale to akurat bedzie 11 tydzien gdybym poszla w przyszlym tygodniu. Wczoraj przed spaniem zaczely mi dretwiec cale rece od ramion po konce, macie takie objawy????? Brzuszek tez lekko mi rosnie, w niektore spodnie to juz ciezko wejsc... ale np rankiem mam ładniejszy mniejszy :) poza tym chyba nic wiecej nowego. Dzis robie barszcz na botwince i pieke chleb pozniej z ziarenkami na zakwasie, powrót do rutyny :) uciekam sie szykowac i ide na spacer do sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Zjadłam śniadanie. A teraz zajadam sie paluszkami z Lajkonika. Tak jakoś mnie naszło. Pogoda w Beskidach wyśmienita. Uwielbiam taką. Co do mdłości to nic się nie zmieniło nadal je mam i zwykle pojawiają się po 18 tej jak w zegarku... Normalnie dziwne. Wczoraj poszłam na pyszne lody i niestety zwróciłam je tak mi w żołądku się namieszało... Mnie na mdłości nic nie pomaga. Jak już się pojawiają tak idę do WC.. Czekam na dzień w którym ustąpią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manolololo jedną parę mam h&m mama, jedną bezfirmową i jedną trochę krótką,ale w lato można podwinąć na rybaczki, a w zimę schowam w kozaki:) Zawsze też możesz stare spodnie w których nie chodzisz zanieść do krawcowej i przerobi na ciążowe :) Mój brzuch coraz większy :) Według normalnego kalendarza kończę dziś 11 tydzień,a podług tego jak wy liczycie to kończę 12? Wczoraj zastanawialiśmy się z mężem gdzie będziemy rodzić i chyba padnie na szpital na Madalińskiego, ponieważ w nim możne sobie wykupić taki pakiet na który skład się prywatna opieka położnej, 1 osobowa sala z łóżkiem dla osoby towarzyszącej, znieczulenie do porodu W przeciwieństwie do niektórych ja mogę spać cały czas. Nawet i 14 godzin. W sobotę o 19 postanowiłam się zdrzemnąć, o 2 w nocy się obudziłam, poszłam się umyć, położyłam się spać i wstałam w niedzielę o 10. Wczoraj też wcześnie usnęłam :) Moje dzicko chyba potrzebuje dużo snu:) Tonami moge pochłaniać słodycze. To mnie gubi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a ile do tej pory przytyłyście ? Wiem ze pewnie każda inaczej będzie tyła ale proszę o Wasze wnioski :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUNA 26
Olcia konczysz 12 a od jutra zaczynasz 13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUNA 26
ja to w sumie nie wiem ile przytylam. waga mi sie bardzo waha. raz mniej raz wiecej jest kilogramow. zalezy tez jaki mam apetyt. caly tamten tydzien mialam wstret do jedzenia i znowu waga spadla. ale ogolnie to co najwyzej przytylam 1,5 kg, ale to dopiero poczatek 10 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no słodyczy nie jedzcie bo to puste kalorie... Winogrona, gruszki, jabłka, arbuzy...gorzka czekolada. Ja to jedynie lody lubię ale też nie wszystkie. Takie na gałki są najlepsze. Kurcze a ja chyba 10 tydz. Bo maluch miał ponad 3 cm... Wiecie co nie jem wcale więcej... W zasadzie nawet powiem ze chyba nie przytyłam... Jakoś nie zauważyłam jakichś dużych zmian, ale ja jestem przy kości więc..też nie widać aż tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś czesto robiliśmy grila. Dzisiaj odrzuca mnie i to bardzo od grilowanych specjałów. Wolę rzeczy z nabiału i warzywa niż mięso. Jadłabym za to mączne rzeczy, makarony, warzywa i jak wcześniej już napisałam mleczne... Słodycze to tylko lody i czekolady kawałeczek.. Kupiłam sobie cappucino ale nawet go nie odpakowałam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja apetytu za bardzo nie mam. Schudłam 5 kg Ale w sobote o dziwo na 18-nastce szwagra mogłam jesc wszystko i non stop bylam glodna Dzis juz wszystko wrocilo do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w pracy rodzi się bardzo dużo dzieci i ostatnio są to sami chłopcy. Teraz koleżanka jest z drugim dzieckiem w ciązy i też będzie chłopiec. Myślę więc że ja nie będę wyjątkiem z reguły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×