Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

ja jednego dnia moge jesc wszytsko innego ledwie spojrze na biszkopty... najbardziej dziwi mnie jednak ten bol z boku, doktor mowi ze to jakies wiazadła macicy sie rozciagaja..dziwne uczucie to jest. spanie mnie bralo zaraz na poczatku jak sie tylko ciaża ujawnila, teraz troche mniej, ale bardzo szybko sie mecze.. poza tym obrzydly mi wszytskie ulubione potrawy typu pizza, jak czuje frytki to mnie rzuca, polowa kosmetykow stoi nieuzywanych bo zapach jest nie do zniesienia itd... no i tak jak kiedys uwielbialam grzac sie na sloneczku tak teraz najchetniej siedze w cieniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczynki ;) również nowe mamusie którym gratuluję . Ja ostatnio jakoś lepiej z tym że strasznie mnie muli a tak zwymiotowałabym a tu nic . Od soboty nie leci mi górą za to chyba przerzutka na piersi bo myślałam że mnie bolą okropnie a teraz nawet koszulki nocnej nie mogę założyć . Ostatnio rzadko pisałam ale czytałam sumiennie . Współczuję dziewczynom które straciły swoje ciążę i żadne słowa tu nie pomogą przez to trzeba samemu przejść . Wiem co mówię bo w 9 tyg moja ciąża obumarła ( 2009rok) . I nic nie wiedziałam wszystko było oki . Teraz jestem w 9 tygodniu i mam straszną obsesję co chwilę latam do wc sprawdzać czy nie plamie no mówię Wam totalny odchył mam i stres . Jutro mam wizyte u lekarza mam nadzieję że zrobi mi usg wtedy będę spokojniejsza poza tym co ja w ogóle plotę musi być dobrze i tyle . A co do smaków to dalej nie mogę słodyczy za to np cebule mogłabym jeść tonami . Dzisiaj na obiad zrobiłam mielone młode ziemniaczki i kapustkę młodą z koperkiem . Zagryzłam to wszystko chipsami 3 tostami i sokiem pomarańczowym i czuję sie weszcie najedzona ;) Zresztą mój sens życia to teraz jedzonko . Dziewczynki jak u Was z witaminami ? Jakie witaminki bierzecie ? Ja biorę Prenatal Classic i hm...robię zielone kupki ( przepraszam za zwrot ) też tak macie ? Jak byłam u internistki to mi powiedziała żebym nie brała witamin bo upasę dziecko i tylko kwas foliowy a jak jest u Was ? ( tłumaczyła że zielone stolce od żelaza z witamin ) Aha i jak brzuszki ? Bo ja jakos tyję na potęge ale tylko na brzuchu i pupie a to dopiero 9 tydz 2 tygodnie temu już miałam 2,3 kg do przodu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w 8 tygodniu mam juz brzuszek pileczke:) i tez jakies 2 kg do przodu ale to wszytsko moze byc przez leki jakie biore dodatkowo na podtzrymanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Nowe mamusie !:) Dziewczyny która miała już badania prenatalne? Ja mam w piątek i nie wiem dlaczego mam jakieś obawy. Może dlatego że poczytałam trochę o tych badaniach i trafiłam na jakieś forum sprzed 3 lat gdzie dziewczyna opisywał swoje obawy bo miała złe wyniki po tych badaniach. Sama już nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cziłałka ja biorę te same witaminki co Ty. Jednak nie mam takich "problemów" jak Ty. Ale myślę że każda z nas może inaczej reagować :) A właśnie jak udały się imieniny córeczki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papi20
ja zaczęłam dziś 12tc, przytyłam tylko 1.5 kg ale muszę Wam powiedzieć ,że widać mi już brzuszek! tz. jest malutki ale ja widzę, mama również wczoraj zauważyła więc to nie moja wyobraźnia :) nigdy bym nie pomyślała ,że będę się tak cieszyła z dodatkowych "Walorów" haha a jestem w niebo wzięta :) a usg dopiero za tydzień.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imieniny super było ciasto rogaliki domowej roboty itp ( biedna ja mi niedobrze od słodyczy nie jadłam ) a na prezent moja córka wymyśliła sobie ....piłkę do nogi szok no ale dostała . teraz za chwilę są imieniny młodszej ale z nią sprawa jest prosta jej sie podoba wszystko co różowe taka mała różowa księżniczka mi wyrosła hihihi . będzie dobrze a takie oficjalne imieniny robię im w weekend że bedą goście itp .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czilalka...no to szykuje Wam sie imprezka :) Wiesz...mi tez towarzyszy strach za kazdym razem jak ide do toalety. Mysle, ze to zupelnie naturalne po poronieniu. Nie mozemy jednak pozwolic by ten strach przejal nad nami kontrole. Trzeba myslec pozytywnie:) Inca82...witaj w naszym gronie :) My bylismy z M na spacerze. Nawet w miare przyzwoicie sie czulam wiec postanowilismy wstapic do pub'u nad rzeka na piwko. Oczywiscie ja zamowilam sobie cole i myslalam, ze po niej zejde z tego swiata;) Nagle zaczelo mi sie trasznie odbijac, mdlosci sie wzmogly... i wiem, ze coli dlugo nie tkne :) Nie wiem skad ta reakcja. Potem spacerek do domu i troche mi przeszlo...na szczescie:) Dziewczyny... moze to glupie pytanie, ale czy... piszecie pamietnik? Ja kiedys jako nastolatka namietnie pisalam. Potem mi przeszlo. A teraz pomyslalam sobie, ze fajnie byloby zapisywac to, co sie dzieje teraz w moim zyciu. Bedzie to ladna pamiatka z okresu ciazy. Za 10-15 lat pewnie z lezka w oku poczytam sobie jak to bylo zanim groszek przyszedl na swiat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim pamietnikiem jest kafeteria hah :D zawsze moge cofnac kilka stron i sobie poczytac co pisalam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miax ja Cie rozumiem, tez mam mdlosci i na dodatek wymiotuje po 10 razy dziennie... Straszne to jest, tym bardziej ze chodze do pracy, a w pracy nikt nie wie... :( Mysle zeby isc na l4 od czerwca, ale mam jeden problem, do konca maja odbywam staz po ktorym czeka mnie egzamin i nie wiem czy z l4 moge na niego przyjsc w czerwcu... A tak poza tym dzis koncze 12 tc i czekam na lepsze samopoczucie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miejmy nadzieje, ze sie doczekamy pechowa szczesciaro, bo ja tez wyczekuja tego jak zbawienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pechowa_szczęściara1989 jesteśmy na tym samym etapie , ja jutro również zaczynam 13 tydzień, jutro wizyta i usg, jestem bardzo zniecierpliwiona i pełna nadziei .. oby wszystko było dobrze, mdłości minęły całkiem już jakiś czas temu - co mnie jednak troszkę martwi, jedynie senność i zmęczenie daje znać... Poszłabym z chęcią na l4 skoro jest możliwość, odpoczęłabym i nacieszyła się wiosną i zbliżającym się latem :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie gdyby mi nic nie dolegalo to tez bym sie martwila :P ach my to jestesmy panikary, mysle ze trzeba zachowac zdrowy rozsadek ;) aczkolwiek chcialabym juz sie dobrze czuc... Misia to na kiedy masz termin? na 7 grudnia? Powodzenia na wizycie, bedzie wszystko OK:) Ja jeszcze tydzien czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja dziś zaczęłam 13 tydzień :) I się cieszyłam wcześniej,że mdłości ustapiły. Niestety,albo zaszkodziły mi szparagi, albo mdłości powróciły. Teraz też już wiem,że na szparagi to raczej nie spojrzę. U mnie bóle brzucha są na porządku dziennym. Lekarz stwierdził,że tak musi być i nic złego się nie dzieje. Już sie nawet do nich przyzwyczaiłam. Oczywiście musiałam się zdrzemnąć pod wieczór. Miałam robić placki z jabłkami i mąż musiał się pocieszyć tostami :) Właśnie się wykąpalam i idę dalej spać:) P.s Nie wiecie co tam u Luśki? Dawno coś sie nie odzywa. Może ją przywołam :) Witam wszystkie nowe mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cziłałko dzisiaj zakupiłam te same witaminy właśnie. Lekarz kazał witaminy brać ze względu na moją słaba morfologię.W poprzedniej ciąży miałam chyba feminatal,tak coś kojarzę.Brałam je cały czas a Kuba sie nie utuczył bo 3100 g ważył:) jestem pewna 29 narobiłaś mi smaku na ten barszczyk z uszkami,to moja ulubiona potrawa na Wigilię:) Mam zaplanowane na jutro ziemniaczki,mielone i brokuł,ale jak dostanę gdzieś uszka to chyba sobie dodatkowo ten barszczyk zrobię:D Pasy w samochodzie zapinam zawsze,to chyba z przyzwyczajenia już. Byłam na wizycie,za tydzień znów muszę iść,ale według ginka już przechodzę z tyłozgięcia do przodozgięcia cokolwiek by to miało oznaczać:D Termin z ostatniej @ mam na 30 listopada a z usg na 12 grudzień.Taka rozbieżność ze względu na to że mam dłuugie cykle.Ale w tabelce zostawiam termin z kalendarza internetowego,już nie mieszam:) A za 3 tyg mam usg,bo wtedy znów wizyta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUNA 26
Hej. ja wczoraj po poludniu kupilam sobie arbuza i nekterynki i tak mnie po tym rozdelo ze wygladalam jak bym pilke polknela ;) ale dzis juz normalnie wygladam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! U mnie dziś ciepło w Beskidach prawie 30 st. Uwielbiam taką pogodę ponieważ jestem zmarźluchem totalnym i nienawidzę zimna. Na śniadanie zrobiłam sobie kanapki z jajkiem. A nie wiem na co mnie dziś najdzie ochota. Wieczorem wczoraj jak zwykle mnie pogoniło do WC (mdłości) Ja biorę po śniadaniu Femibion http://www.femibion.pl/nasze-produkty.html Morfologie mam super ale witaminy i tak biorę.. bo w ich składzie jest też kwas foliowy 400um. Czemu po witaminach dziecko ma się spaść ??? Powiedzcie mi w którym ja jestem tyg ciąży ?! Okres miałam 4.03. bo już się pogubiłam. Wychodzi że 11 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczynki ;) ja mam dzisiaj wreszcie wizytę u lekarza może się czegoś dowiem . A odnośnie czemu dziecko ma być upasione po witaminach to własnie nie wiem sama się bardzo zdziwiłam co mi ta internistka powiedziała i chciałam to skonsultować z Wami czy też ktoś Wam tak mówił? Bo ja to w szoku jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywnie zaskoczona
witam:) u mnie też od rana piękna pogoda za oknem. My z Hanią teraz non stop siedzimy na placu zabaw bo aż szkoda być w domu. Mamy blisko rzekę chodzimy karmić kaczki, ptaszki, rybki:D moje dziecko ma dobre serce mówi mi że ona nie lubi skórek od chlebka bo woli ptaszki pokarmić:P ale wczoraj mi jej się szkoda zrobiło na placu zabaw. Biedulka próbowała się dogadać z tymi norweskimi dziećmi no ale nie udało jej się i przychodzi do mnie i mówi" nie chcę już tu być bo nikt mnie nie rozumie ja chce jechać do cioci Ani(do Polski)" mam nadzieję że dostanie się ta moja Hanusia od sierpnia do przedszkola to szybciutko załapie język. Co do jedzenia:) dziewczyny zachowajcie zdrowy umiar bo później te nadprogramowe kilogramy zostają...:((( i ciężko jest się tego pozbyć. Ja na szczęście jakoś nie mam pociągu do słodyczy. Tak sobie myślałam o moich początkach macierzyństwa i powiem wam że moją największą traumą było karmienie piersią. I już teraz wiem że drugi raz nie będę się męczyć tylko butla i będę ściągać laktatorem tyle ile mi się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) Cziłałka zazdroszczę wizyty u lekarza...ja dopiero za tydzień idę. odnośnie witamin to kiedyś czytałam że dzieci rodzą się większe niż w minionych latach właśnie ze względu na witaminy które biorą kobiety w ciązy.ja też brałam calą ciążę witaminki a córka urodziła się z wagą 2800.Jak dla mnie to na wagę dziecka ma wpływ bardzo wiele czynników a nie tylko witaminy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o właśnie propo wizyty u lekarza bo zapisałam sie do przychodni przyszpitalnej na inflancką . I teraz tak tam gdzie byłam wczesniej na upartego załozyli mi kartę ciązy ( jak byłam przepisać recepte z luteiny pod język na dopochwową ) chociaz mówiłam że nie będę prowadziła tam ciąży . A w tej przychodni w szpitalu jest napisane że może prowadzić ciążę każda kobieta która nie ma prowadzonej ciąży w innej placówce na nfz programem "zdrowie mama i ja " czy jakoś tak . I teraz nie wiem czy mam mówić że mam kartę ale nie prowadzę tam ciąży czy nic sie nie udzielać ? Dodam że żądnych badań oprócz cytologii i czystości pochwy nie miałam . W ogóle ten lekarz pow jak Go zapytałam o bad krew i mocz to powiedział że jak biorę witaminy to nie potrzebne na razie wiec poprosiłam o nie internistkę . Na szczęście wszystko super . Co ja mam robić możecie mi poradzić ?? Bardzo prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) I ja bede brac Femibion 2, lekarka mi zlecila, ale jak wybiore Matruelle - wczesniejszy lekarz mi zlecil. A slyszalam ze od 'sztucznych' witamin w kapsulkach tak jest ze organizm sie rozleniwia itd itp i ze dziudzius jest wiekszy niz normalnie. ale i tak mysle ze to bylo by bardzo trudne aby dostarczyc dzienna zalecana dawke witaminowa 'naturalnymi' witaminami w jedzeniu.. wiec kwestia gustu i pewnie kazdy lekarz ma swoja opinie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czilalka - nie ma znaczenia gdzie zaloza ci karte ciazy - mozesz ta co ci zalozyli dac swojej lekarce - karta ciazy jest o tyle wazne aby ja zawsze miec przy sobie bo kazde bdania i interwencja lekarzy, informacja o stosowanych lekach, w tym dentysta i inne musibyc wpisana w karte ciazy, wiec to chyba dobrze ze poszlas po luteine i chcieli ci to wpisac do karty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie :) Piekny dzien sie zapowiada.Na sniadanie wcinalam nalesniki ktore wczoraj robilam bo nie wytrzymalm.:) Zastanawiam sie co na obiad.Co do wizyt u lekarza to ja mam 2 czerwca i juz nie moge sie doczekac jak i ile uroslo malenstwo i czy wszystko wporzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) wczoraj byłam na wizycie(oczywiście jednak sama, mąż w pracy) Maleństwo ma 2,86cm i cudownie ruszało rączkami, widok i uczucie nie do opisania. Termin porodu zmienił się z 24.12 na 20.12:) pocieszeniem też jest pęcherzyk, który już jest okrąglutki:) kolejna wizyta dopiero 25.06.2012 i usg genetyczne. Miłego dnia i niech te mdłości już nas opuszczą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozytywnie zaskoczona moj synek ma 2 lata i chodzi do irlandzkiego przedszkola, nie wiem czy cos rozumie ale predzej czy pozniej sie nauczy. mojej kolezanki corka poszla do przedszkola jak miala 3 lata i w moment sie nauczyla angielskiego :) nie martw sie, potrzeba troche czasu i bedzie dobrze :) co do witamin to slyszalam ze sa jakies witaminy na polskim rynku po ktorych rodza sie wlasnie takie duze dzieci tylko nie pamietam nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zona 26 ale chodzi mi o to czy oni mnie przyjmą żebym tam prowadziła ciążę jeśli gdzie indziej mi kartę załozyli ? Bo jest wyraźnie napisane że dla kobiet które nie sa objęte tym programem w innych placówkach nfz . Co prawda nic nie było mowy tam gdzie mi kartę zakładali o programie ale ja wiem ? Poza tym ja nic nie mam wpisanego w tą karte ciąży oprócz podstawowych informacji wiek adres itp ktory tydz i praktycznie juz . O luteinie nie ma nawet słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem że będę zanudzać ale czy myślicie że szyjka macicy może na powrót stać się twarda? martwie się tym bardzo...wtedy jak byłam na usg to byłam bardzo zmęczona i cały czas nosiłam chorą córcię na rękach :( w necie nic nie mogę znalezć o szyjce macicy w tak wczesnej ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×