Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

Gość LUNA 26
tzn. ja tez 10 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti86 Mnie tylko zmartwiło to ze do tej pory nie miałam wymiotów Ale już jest ok. Zjadłam strucle, teraz robie naleśniki i juz normalnie sie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mdlosci przeszly w miare. Czujemy sie dobrze.Juz bym chciala miec dzidzi przy sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisz skarbie z czarnego nicku a nie chowasz się za pomarańczowym xDDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowa mame:) Milagrosa... a z czyn nalesniki robisz? Ja lubie z dzemem, marmolada, serem maskarpone i dzemem lub owocami :) Troche sie krzatam po domu, sprzatam, robie drugie pranie. Wykapalam sie i teraz bede czekac na M az wroci z pracy. Pojdziemy na spacer, bo pogoda wspaniala i szkoda w domu siedziec. Ja wlasnie wcielam miske twarogu z truskawkami. Pycha! A na obiad chyba dzis zrobie tylko ziemniaki z jajkiem sadzonym i do tego maslanka. Taki troche "biedny", ale smaczyny :) Dawno takiego nie jadlam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja smaże naleśniki a farsz będzie robić mama. Część będzie z twarogiem, inna z dżemem albo powidłami, może troche z miodem i obowiązkowo dla mojego męża i ojca z mięsem mielonym, pieczarkami i cebulką w sosie bolognese.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywnie zaskoczona
w pierwszej ciąży wymiotowałam do 6msc!!!! każdy krzaczek drzewko było moje:D tak samo z mięsem do 6 msc nie jadłam mięsa kiełbasy itp. Dało się przeżyć:) Miax wydaje mi się że powinnaś się przemóc i wyjść z domu bo takie leżenie właśnie Cię osłabia. Ja w pierwszej ciąży pracowałam do 6 msc (już pisałam wcześniej jestem fryzjerką , więc praca stojąca) i to mi chyba pomagało:) że musiałam się zmobilizować i wyjść. Nie wyobrażam sobie 6 msc przeleżeć w łóżku. Musisz się przełamać i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz to będą za mną naleśniki chodziły hmm..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qrska czyli dziś Tobie narobiłam smaku ;p Wczoraj dziewczyny miały ochote na pizze po tym jak napisałam ;p A ma ktoś może winogrono? Ile teraz truskawki kosztują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milagrosa...ja tez robilam takie z farszem warzywno-miesnym i zapiekalam je w sosie beszamelowym. Ale juz chyba ze sto lat nie jadlam. Moj ex byl dosc wybredny i bylam kulinarnie troche ograniczona. Kotlety to tylko z piersi kurczaka, ze dwie moze trzy zupy, gulasz i spagetti... to bylo to co on lubil, a jak zrobilam cos innego to wydziwialam i zawsze byly sprzeczki na tym punkcie. Teraz troche rozwinelam skrzydla w tym temacie i jak moge to probuje cos nowego. Ostatnio z gotowaniem jestem na bakier ze wzgledu na mdlosci, ale jak juz mi przejda to chyba nie bede wychodzic z kuchni, bo chcialabym w koncu cos z ochota zjesc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakies dwa tyg temu przy drożne chcieli 20 zl za kobiałke. Chyba sie skusze na nalesniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miax...ja dopisze sie do tego co pozytywnie zaskoczona napisala. Ja wiem, ze ciezko cokolwiek robic jak czlowiek sie tak zle czuje, ale mi ruch i praca pomagaja. W pracy naprawde lepiej sie czuje. Wczoraj popoludniu znow mnie mulilo mocno wiec wyciagnelam M na spacer i lepiej sie poczulam. Jak bedziesz wymiotowala to trudno, wez ze soba woreczek ;) ale moze akurat Ci to pomoze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmelek Moj maz uwielbia kuchnie chińska i hinduską a mi się to już na maxa przejadło. Owszem, super chińczyka robi na wiele sposobów i przed ciążą jadłam to z przyjemnością ale teraz nie moge na to spojrzeć. Ja mam jazdy własnie na produkty mączne i po nich dobrze się czuje. Dziś powiedzial że ma ochote na taki obiad jak wczoraj czyli ziemniaczki po ukraińsku sadzone jajko i kefir. A ja robie naleśniki, najwyżej na kolacje będzie mial Moj maz super gotuje wiec poradzi sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja to bym zjadła naleśniki z serkiem, takim na sernik i z truskawkami, mniam. Tylko jak wracam z pracy to mi się już nie chce do sklepu iść, a co gorsza robić te naleśniki :-). Dzisiaj się chyba zadowolę pierogami z truskawkami, ze śmietaną i z cukrem, ale takie mam z garmażu, bo sama nie umiem robić pierogów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miax dołączam się do dziewczyn. JAk ja tydzień musiałam leżeć to non stop było żle. Teraz wprawdzie nigdzie po mieście nei laze ale w domu cos zrobie obiad, pranie, wyjde do sklepu i odrazu lepiej sie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia, to ja też chcę naleśniczki :) Oj zjadłabym :) Witam nową mamusię :) Ja ostatnio mam bardzo dobry humor:) Mdłości ustępują i w końcu normalnie się dogaduję z mężem. Jakiś taki kochany się zrobił i za tydzień nawet razem na usg idziemy. Truskawki są po 10 zł za kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leja to mi smaku narobiłaś na pierogi chociaż ja wole knedle.... Już wiem co jutro robię na obiad :) Knedle z truskawkami i śliwakami U mnei w sklepie kiedyś były super pierogi z serem i jagodami ale teraz już ich nie widze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam tak od 5 tyg i skończyło się 4 dni temu :) Świerze powietrze dobrze robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę moją mamę namówić na knedle, robi wyśmienite :-). No i teraz się głodna zrobiłam, a do końca pracy została mi jeszcze godzina :-(. Chyba coś jeszcze mam w szafce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nową mamusie :) Milagrosa wyślij mi troszkę tych naleśników, mam nutellę to sobie posmaruje...a tak szczerze to zjadłabym nawet takie suche-bez niczego ja często robię dla mojego naleśniki z parówką i serem i obtaczam w bułce tartej i smaże- takie krokieciki ból brzucha mi przechodzi cały czas leże, wieczorkiem chce jechać z moim nad jeziorko, troszkę posiedzieć ja dziś miałam na obiad ziemniaczki, mizerie i jajco sadzone>>>mniam,mniam Milagrosa a co to za ziemniaki po ukraińsku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorry Dziewczyny
jedziecie na biedną Miax, a może ona inaczej niż Wy to przechodzi; ja ją rozumiem, bo dla mnie póki co ciąża to masakra i żeby skały srały, nie wyobrażam sobie czasem, że mogę się podnieść z łóżka, a normalnie jestem super aktywna i wysportowana, więc błagam Was ... Wy piszecie o jakimś jedzeniu, a to naleśniczków, a to pizzy, a ja sobie nie wyobrażam, że można cokolwiek przełknąć; trochę wyrozumiałości Koleżanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja się ciesze ze jestem na zwolnieniu... Chociaz troche tesknie za praca a raczej za moja paczka zgrana na maxa... Ciesze sie ze siedze w domu bo kierownictwo teraz sie zmienia i swoje nowe rzady wprowadzaja i podobno przyjemnie nie jest no ale cuż.... Najgorsze jest to że w mojej firmie pracuje się 7 dni w tyg w systemie zmianowym miedzy 8 a 22 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny tez macie poranne bole brzucha takie kłucia>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZIEMNIACZKI PO UKRAIŃSKU Kroisz ziemniaczki tak jak na zupe i normalnie gotujesz w osolonej wodzie. Jak już są miękkie odlewasz wodę, osuszasz i wlewasz do nich smietanę wymieszaną z koperkiem i ewentualnie pietruszką. Przykrywasz garnek, trzeba wstrząsnąc kilka razy, poczekać aż wszystkie ziemniaczki się obtoczą w tym, śmietana zetnie i gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka ja właśnie wróciłam do domu była od niedzieli u siostry za miastem odpoczęłam nabrałam siły na świeżym powietrzu i od razu lepiej ale moje zaparcia nie ustapiły od ponad tygodnia nic :( jutro pewnie pojde do lekarza ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qrska, tak jak pisałam wcześniej jestesmy dokładnie na tym samym etapie ciązy i mamy tego samego dnia temrin. To normalne bo po nocy się mamcica zaczyna znów rozciagac bo sie wszystko zastalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedze na zwolnieniu juz i wkurzam sie bo za duzo cos w domu zrobie chociaz by jesli chodzi o porzadki to zaczynam sie zle czuc brzuch zaczyna mnie bole itp.A tyle bym rzeczy chciala zrobic jak mam wolne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happypati spróbuj czopków glicerolowych. Gwarantuję,że podziałają. Napewno Ci nie zaszkodzą. Ja czasem je stosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×