Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luizasas

co gorsze tłuszcz czy weglowodany?

Polecane posty

Gość luizasas

tak jak w temacie, co gorsze dla diety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilijanka
gorsze weglowodany a tluszcz na diecie ma byc tylko ten dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baxter
jak wygląda spalanie tłuszczow , a jak węglowodanow? czy ktos mi to wyklaruje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za góraaami za laaasami
poczytaj o żywieniu optymalnym i dr W.Lutzu to się dowiesz, moim zdaniem najgorsze są węglowodany proste w nadmiarze jak fruktoza,glukoza, maltoza , laktoza, galaktoza , sacharoza i zastanów się skąd wzieła się taka choroba jak cukrzyca bo tłuszczycy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, na temat tłuszczów, węglowodanów i białek w diecie krąży wiele mitów. Nie warto wierzyć w to,z ę tylko i wyłącznie białko jest dobre na odchudzanie i powinno być podstawą diety, ponieważ absolutnie tak nie jest! Jeśłi ktoś stara sie schudnąć w pierwszej kolejności ogranicza tłuszcze i smażone na nich potrawy, szczególnie te panierowane i zapiekane z serem. To dobra droga, ponieważ 1g tłuszczu dostarcza aż 9kcal (dla porównania 1g węglowodanów tylko 4kcal). Jednak w każdej odchudzającej diecie należy uwzględnić tłuszcz. 2-3 łyżki oliwy z oliwek dziennie, dodane do sałatek, czy wykorzystane do usmażenia porcji mięsa nie zaszkodzą, a pozwolą utrzymać skórę w dobrym stanie i dostarczą witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Węglowodany złożone powinny powinny stanowić podstawę diety. Wybieraj ciemne pieczywo, razowe makarony, kasze, ryż brązowy. To prawda, ze 100g tych produktów jest dość kaloryczna, ale na diecie wystarczy zjadać ich mniejsze porcje. Natomiast nie powinno sie ich wykluczać. Cukrzyca to nazwa choroby, która wcale nie jest wywoływana przez cukier. Choć jest z nim silnie powiązana. To prawda, że choroba o nazwie "tłuszczyca" nie istnieje, ale otyłość już w dużej mierze jest wywołana nadmiarem tłuszczów w diecie, miażdżyca również. Osoby otyłe mają wysokie ryzyko wystąpienia wielu chorób (w tym także cukrzycy) i statystycznie żyją krócej. Cukrzyca często towarzyszy otyłości dlatego, ze osoby otyłe jedzą więcej i częściej. w związku z tym poziom glukozy we krwi u tych osób jest przez większość dnia wysoki. Naturalną reakcją organizmu na pojawienie się glukozy we krwi jest wydzielanie insuliny, która w bardzo dużym skrócie - obniża poziom cukru we krwi. Jednak u osób otyłych ten mechanizm może nie działać. Organizm przyzwyczaja się do wysokiego stęzenia glukozy i albo nie wydziela insuliny w odpowiedzi na nią, albo komórki nie sa wrażliwe na insulinę. To prowadzi do cukrzycy, a nie cukier sam w sobie. Nie zapominajmy, ze glukoza to jedyne źródło energii dla krwinek czerwonych i w dużej mierze dla mózgu. Jest niezbędna, ale ograniczmy w diecie cukry proste, one szybko zwiekszają poziom glukozy we krwi, który potem gwałtownie spada - powodując uczycucie głodu, to kolejna przyczyna otyłości i chorob z nią związanych. W razie dodatkowych pytań (trochę się rozpisałam i być może jest to trochę zawiłe), zachęcam do kontaktu mailowego. Chętnie odpowiem na tego rodzaju pytania:) Pozdrawiam, Monika chrzanowska www.diety.poznan.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żywienie optymalne polega na
zasadach biochemicznych a nie na zasadach wdrożonych przez dietetyków (nie mają pojęcia o zasadach zdrowego żywienia niestety tylko wyprane mózgi),wyklucz tłuszcze a dostań awitaminozy (A D E K jak mają się przyswajać mądralo 2 łyzki z oliwy na dobe to za mało), tu nie chodzi tylko o to ,że tłuszcz ma więcej o kalorii ale o to ,że jest biologicznie lepszym paliwem ;) w diecie bez tłuszczowej ludzie są głodni i chorują często, mają brzydką cerę wypadają włosy nawet jeśli spożywają 1200 -1000 kcal , węglowodany też powodują otyłość , węglowodany proste też powodują miażdżycę i wysoki poziom trójglicerydów z tą tłuszczycą chodzi o to ,że tłuszcze w przeciwieństwie do węglowodanów prostych nie rujnują organizmu począwszy od trzustki(dlaczego w cukrzycy typu I przeciwciała atakuja komórki odpowiedzialne za produkcje insuliny? jeśli ktoś to pojmuje to ma odpowiedź) ;) jeżeli tylko tłuszcze(a tak idzie wywnioskować z powyższego opisu pseudodietetyka niestety)powodują otyłość i miażdżycę to co węglowodany są zdrowe wg ciebie? nie tuczą? , można się nimi zajadać bez końca bez obaw o zdrowie i sylwetkę? a jak wyjaśnisz to ,że cukier/węglowodany potrzebują 12 enzymów a tłuszcze tylko 2 (fakt są bardziej kaloryczne ale wagowo nie zjesz tyle samo co węglowodanów) dlaczego je więc wykluczać z diety? nie lepiej dla osób nie znających tajemniczych proporcji (tzw. kodu życia dostępnego dla wtajemniczonych) pilnować kalorii? wykluczajcie tłuszcz z diety i nie dziwcie się ,że nie chce on się spalać z waszego ciała ;) wszystko jest potrzebne (węglowodany też ale dla nich jest pewna granica na dobę tak jak białko)tylko w odpowiednich proporcjach ;) blisko był dr Lutz dożył prawie 100 lat w świetnym zdrowiu ;) pomyślcie zatem dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b nmfhbnj
moim zdaniem węglowodany gorsze. Byłam na diecie niskokalorycznej, przez ok. 6 mies nie jadłam masła. Potem miałam wzmożony na nie apetyt- teraz znowu spokoj. Jadłam to masło i nie przytyłam. Jedzcie zdrowe tłuszcze a węglowodanów mniej! Węglowodany tuuuczą- byłam też kiedyś na diecie niskowęglowodanowej, spadło mi 15 kilo- cały tłuszcz w ciele- "zapasówki" zniknął. Zero cellulitu, dużo energii, włosy mi nie wypadały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmarznięta na kość dupa
poczytajcie o dr med Kwaśniewskim ten człowiek ma dużo racji ,ja się nie zgodzę z tym ,ze wystarczy łyżeczka oliwy do sałatki albo ,że posmarujesz jedna kromeczkę cieniutko margaryną :P słuchajcie dietetyków stosujcie się do ich zaleceń abyście jeszcze częściej wracali do nich z rozwalonym metabolizmem i bardziej otyli a lekarzowi dali zarobić , powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
złe są słodycze i fast foody dobre są "dobre" węglowodany ale w ograniczonych ilościach oraz tłuszcze zwierzęce Warzywa Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdrowe (naturalne) tluszcze sa dobre i zdrowe weglowodany sa dobre (warzywa, owoce). nie dobre tluszcze to margaryna, oleje roslinne (procz oliwy i rzepakowego), wszelkie serki topione (sa zrobione z utwardzonego oleju), malsa roslinne, frytury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Conformira

Co sądzicie o wprowadzeniu do diety masła shea? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

węglowodany proste

i tłuste tłuszcze trans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie opisane jest jak wazne są tłuszcze w diecie: http://www.keepyour-balance.pl/rola-tluszczow-w-diecie-co-warto-wiedziec-na-ich-temat/ - w diecie najważniejsze są nienasycone tłuszcze. Najważniejsze są dwa rodzaje niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT): omega-6 i omega-3. Oba uważane są za zdrowe, jednak ważniejsze od ilości NNKT są proporcje, w jakich ich sobie dostarczamy. Optymalne to 4:1 (omega-6: omega-3).

Jesli chodzi o samo masło shea, polecam je wprowadzić do domowej kosmetyki z uwagi na to, ze ma dobre działanie nawilzające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×