Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

Hej hej:))ja jestem styczniowka 12.piszecie o paleniu moj ginekolog zakazal rzucac pd razu tylko ograniczac stopniowo.ktoras z was pisala ze nie chce karmic piersia tylko w szpitalu bo nie pozwalaja karmic butelka-kochana musisz postawic na swpim ja dokarmialam w szpitalu ba nawet dcawali butelki i mleko hipp i nan.to jest twojae dziecko i twoj wybor.mi grozil niwn 8 mc porod przedwcznesny wiec juz teraz pisze aby nie dotykac piersi oraz nie masowac gory brzucha bo wywoluje to skurcze.ppzdrawiam i zycze szybkiej zimy a czekacie na nia jak nigdy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Tika piszesz zeby nie dotykac piersi ja musze lekarz mi kazazz i nic. Nie mowil ze to moze zaszkodzic. Dziewczyny mopze znalazlyscie jakis sposob by dluzej spac w nocy?bo teraz juz budze sie kolo 3 i pozniej to juz nie jest sen a o 6 musze wstawac i teraz nieprzytomna jestem w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna Mloda 22
Ja też miałam tak ze snem, ale wcześniej. Teraz jestem w 16 tyg. i śpię już normalnie :) Racjaco do zimy... Czekam na nią z niecierpliwością :) Piszcie dziewczyny z Warszawy !!! :) Ślub we wrześniu, szczęśliwa !!! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
agusia może spraw sobie poduchę w kształcie rogala, ja śpię z nią od dwóch nocy i jest o niebo lepiej :) i pierwszy raz rzeczywiście nie mogę doczekać się zimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
panno młoda też jestem wrześniową mężatką tylko my w tym roku 3 rocznica :) gratuluję i powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna Mloda 22
madziulah - dzięki :) My jesteśmy razem już 4lata, ale o ślubie nie myśleliśmy jakoś :) Lecz teraz to rzecz jasna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane jednak dzisiaj poszłam do lekarza rodzinnego i mam zapalenie gardła dostałam leki dla kobiet w ciąży. a teraz leżę pod kołderką bo nas zimno i pada ale tez nie mogę się doczekać zimy żeby w końcu zobaczyć na żywo swojego maluszka. A co do karmienia piersią tez zamierzam karmić o ile to będzie możliwe no chyba ze nie będę miała pokarmu wiec będzie mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
już za 2 h usg ale się denerwuję jak zwykle zresztą :) i takie łaskotanie w brzuszku :) oby tylko maleństwo pokazało co mam między nóżkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
dam znać na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tika oj strasznie czekam tej zimy strasznie :) Marta - kuruj się:) Ja mam wizytę już w pt z rana, mam nadzieję, że z moimi wodami wszystko już będzie dobrze:) czuję ruchy maluszka więc myślę, że jest oki. Może wreszcie poznam płeć:) czas najwyższy bo to już 20 tydz:) coraz szybciej ten czas pędzi.. idę gotować obiadek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Panna Mloda, ja też z Mokotowa ;) Tak, mam 25 lat. :) Co do palenia - nigdy nie mialam papierosa w ustach, alkohol piłam na majówce, jak jeszcze nie wiedziałam o ciąży (przed 5 tygodniem, wtedy i tak nie ma jeszcze połączenia matka-dziecko i nie jest to szkodliwe). Karmienie piersią - oczywiście że tak, minimum pół roku!! (też się nasłuchałam o zaletach na studiach, a maleństwo jest teraz najważniejsze.) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to sie martwiłam bardzo czy papierosy i alkohol nie zaszkodzą maluszkowi, bo do 5 tygodnia nie mialam pojecia o ciazy... ale chyba nie zaszkodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no tak i tez planuje karmic okolo 6 mc. ale dłużej niż rok na pewno nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna Młoda 22
Blanka25... nie wybierasz się przypadkiem po porodzie na jakieś zajęcia fitness dla kobiet z Noworodkami? :) Z chęcią bym z kimś poszła :) Ja nie wiem ile będę karmiła :) To wszystko zależy jak mi się to spodoba :) Ta bliskość z niuniem :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny muszę Wam coś napisać bo znów umieram ze zmartwienia!! Mój mąż wczoraj nalał wodę kranówkę do butelki po mojej mineralnej ok 1,5 l i postawił na podłodze, kazałam mu do kwiatków nalać na podlewanie... dziś rano nie wiele myśląc (zapomniałam o tym na śmierć) chyciłam za tą butelkę bo u nas zgrzewki stoją na podłodze też!!! wypiłam ją bo pomyliłam z mineralną!!!! i umieram ze zmartwienia!! zwykła kranówa z kranu bez filtra i to w mieście!!! myślicie, że coś może się stać.. jutro święto, do lekarza idę w pt i mu to powiem ale mi wstyd cholernie i to taka glupota!!! Boże gdzie ja mam rozum!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana, a w czym myjesz owoce przed zjedzeniem, albo naczynia by były czyste przed nastepnym posiłkiem? Pewnie w tej samej wodzie którą wypiłaś :) spokojnie, kwiatki żyją, ty też będziesz :D pieski ją piją kotki... Grunt, że to była zimna, nie ciepła, która jest "brudniejsza". Na bank możesz spać spokojnie :) A do kwiatków oznaczaj butelki, np. zdejmij etykietę...? :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję Gosiu:) właśnie tym się pocieszam, że przecież owoce i warzywa też zjadam po myciu z wodą... ale taką głupią być, oczywiście zezwałam meża na funty! niepotrzebnie ... no może zasnę teraz.. buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. teraz 5 minut dla mnie ;)) lenka z ta wodą to zdecydowanie przesadzasz!!!!! nic ani Tobie ani malenstwu nie bedzie, niektorzy uwielbiaja kranowe pija ja latami i zyja. Nie wiem skad jestes ale ostatnio znajoma z Wawy zakladala sobie filtr w kuchni aby było taniej bo juz nie wyrabiala na tej mineralnej. Przyjechal facet zakladac go i najpierw badal wode to powiedzial i pokazal jej ze ma bardzo dobra wode lepsza niz cisowianka czy inne smieciowe wody mineralne jakie mozna kupic w sklepie!! wiec głowa do gory, swoja droga mozesz sobie w sklepie kupic takie paski to badania wody i sprawdz sobie co masz w kranie. W Uk np wszyscy pija wode z kranu, w szpitalu w restauracji podaja ci wode z kranu i nikt nie widzi w tym nic zlego. madziulah jak po skanie?? jesli chodzi o palenie to rzuccie to swinstwo i tak jak dziewczyny pisza stopniowo, trujecie malenstwo. karmienie piersią - przy pierwszym dziecku chciałam karmic jak najdluzej ale prawde mowiac nie szło mi kazdy non stop mi powtarzal ze mam mało mleka ze mała sie nie najada, ze moje mleko to sama woda itp itd non stop myslalam i bałam sie kolejnego karmienia pod konic 3 miesiaca z dnia na dzien prawie stracilam pokarm przeryczałam pol nocy ze co za matka ze mnie ze nawet głupiego mleka dziecku nie moge zapewnic wypilam chyba z 2 l wody tego wieczora dałam malej butle i od nastepnego dnia powiem wam ze było juz tylko lepiej. Duzo mi M pomogl, wytlumaczyl ze gdyby cos to sie nic nie stanie najwazniejsze 6 tyg i siare dałam małej, gadalismy pol nocy. A ja zluzowałam juz, wiedzialam ze jakby co to dajemy butle. i Powiem ze jak wczesniej nienawidzilam jej karmic bałam sie kazdego kolejnego karmienia czy sie naje itd to po tym incydencie pokochałam to. uwielbiałam ja karmic i zreszta mała tez zrobiła sie spokojniejsza podczas karmienia. Tak mi rozkreciła laktacje ze probujac ja odstawic od piersi nie moglam zatamowac mleczka non stop miałam nawały. W sumie karmiłam ponad 9 miesiecy i karmiłabym dalej gdyby nie ta druga ciąża. Tak więc moja rada najwazniejsze jest nastawienie i podejscie do tego. jesli nie polubicie tego to ani nie bedziecie miały wystarczajaco mleka ani zadnej przyjemnosci z tego. Ja juz wiem ze teraz przy 2 dziecku jak ktos mi powie ze dziecko sie nie najada to go po prostu oleje nie bede brała tego do siebie bo mozna oszalec. londynek gdzie jestes????? na kiedy Ty masz wkoncu ten termin?? czy ktos ma tak jak ja na luty?? znow jestem ostatnia hehe chyba powinnam sie wypisac od was po dzieli nas przepasc wy juz 20 tyg a ja 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja2222
aga nigdzie sie nie wypisuj :) mi wedlug okresu wypada 17 tydzien a wedlug usg 15 :) ale ja wiem ze urodze w styczniu :) dziewczynki mogly byscie mnie wpisac do tabelki bo pisze z telefonu i mam z tym problem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga dziękuję :) nie miałam pojęcia z tą wodą.. szok w Anglii wszyscy piją kranówkę:) fajnie w sumie, u nas co rusz to rtykułami straszą o paciorkowcu, gronkowcu, e-coli, listerii i stąd się bardzo bałam ale nic mi nie jest, nie wymiotuję więc już się uspokoiłam troszkę... Aga zakaz wypisywania się!!! ja pewnie będę grudniową mamusią bo coś tak wychodzi z usg, dzidzi bardzo duże.. poza tym zamykają naszą w mieście ulubioną porodówkę od stycznia i to jest tragedia, bo tam są najlepsi lekarze i personel i warunki a teraz przyjdzie rodzić w takim znienawidzonym szpitalu, gdzie same tragiczne historie ...:( tak się śmieję, że przez to psychicznie się już na grudzień nastawiłam i dzidzia wyjdzie :) Patrycja a przypomnij termin porodu?? nie mogę Cię na forum odnaleźć:( to skopiuję tą tabelkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łooooo jak mi się maleństwo rusza.., wczoraj też dostałam takie kopy urocze i takie mocne aż mnie wyginało i się śmiałam jak szalona aż mąż nie wiedział co ja wyprawiam:) a dzis przed chwilą znów... cudowne to jest, uwielbiam :) i od tygodnia kopie conajmniej 2, 3 razy codziennie:) a dziś już 20 tydz zaczynamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnbgtyuhgfd
Dziewczyny, gdy już urodzicie i będziecie karmić piersią - nie dajcie sobie wmówić, że macie mało pokarmu, że pokarm jest zbyt chudy albo za rzadki! Organizm doskonale wie, jakie mleko ma produkować. Nawet dostosowuje się do pory roku, potrzeb dziecka itp... Na początku jest bardzo wodnisty, bo zastępuje również piciu, potem w miarę ciągnięcia napływa coraz gęstszy i sycący. Mam znajomą w poradni laktacyjnej. mówi że niesamowite co starsze baby potrafią wmówić młodym matkom, które przychodzą z płaczem bo mają "złe mleko". Nie ma złego mleka. Są tylko maluszki, które muszą się nauczyć ssać z cyca, albo się denerwują, bo za szybko im leci itp.. Albo każą dopajać przed lub po posiłku, na co maluch nie ma ochoty, albo jest mu niepotrzebne. Nie słuchajcie tych bredni, bo wasze mleko jest najlepsze dla dziecka :) oczywiście są wyjątki, gdzie są problemy z laktacją, np.przez cesarkę albo zniechęcenie się porażkami przy karmieniu lub inne, no ale tu jest inny powód niż "złe mleko" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam nadzieje ze dobra tabelkę skopiowałam bo chciałam się dopisać :) NICK*............*WIEK*........* DATA PORODU*....*PŁEĆ.*........*IMIĘ* Bentonowa......25...............01.01.2013............syn .............Filip madziulah.........27..............10.01.2013............X XX.............XXX lenka.k...........26...............11.01.2013............ XXX...........XXX blanka25..........25..............13.01.2013............c órka.........Amelka sinisza.............30..............14.01.2013........... .XXX..........XXX marta2387........25..............15.01.2013............xxx...........xxxx MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XX X. ...........XXX Keerah............22...............16.01.2013...........X XX...........XXX kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Cathy...............17...............17.01.2013.......... .XXX...........XXX Agusia18204........22................20.01............... .XXX.............XXX inLoveee..........23..............25.01.2013.......córec zka........Klara __aga__...........27...............26.01.2013...........X XX...........XXX gosieńka2666....27..............26.01.2013............XX X............XXX Aneta G..........23...............27.01.2013............XXX....... ....XXX dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ............XXX Tamara............25...............31.01.2013............ XXX..............XXX londynek.........XX..............XX.01.2013............XX X............XXX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tika27, chyba wszystkie w tym roku czekamy z utesknieniem na zime:D Ja nigdy nie byłam zwolenniczką tej pory roku. Smiejemy sie, ze nasz dzidzius bedzie zimoludkiem:) Co do masaży, to lekarz równiez zabronil mi masować brzuch, żeby nie wywoływać skurczy, orazzzzz...... aby partner nie zostawiał spermy w środku. Lenka, nie martw sie, na pewno nic nie grozi dzidziusiowi. (Na pewno nie było to gorsze niz moje ciagoty do coca coli buuuu). A męzem sie nie przejmuj, oni muszą się teraz hartować przy nas:D Zawsze mozesz sie usprawiedliwić hormonami, a poza tym Twoje nerwy byly spowodowane obawą o dzidziusia. Daj znać po wizycie i usg. Od dwóch dni nasłuchuje stetoskopem dzidziusia w brzuszku, spróbujcie baaaaardzo wzruszające:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK*............*WIEK*........* DATA PORODU*....*PŁEĆ.*........*IMIĘ* Bentonowa......25...............01.01.2013............syn .............Filip miluskamiluskamili....24.........07.01.2013............syn............Kubuś madziulah.........27..............10.01.2013............X XX.............XXX lenka.k...........26...............11.01.2013............ XXX...........XXX blanka25..........25..............13.01.2013............c órka.........Amelka sinisza.............30..............14.01.2013........... .XXX..........XXX marta2387........25..............15.01.2013............xx x...........xxxx MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XX X. ...........XXX Keerah............22...............16.01.2013...........X XX...........XXX kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Cathy...............17...............17.01.2013.......... .XXX...........XXX Agusia18204........22................20.01............... .XXX.............XXX inLoveee..........23..............25.01.2013.......córec zka........Klara __aga__...........27...............26.01.2013...........X XX...........XXX gosieńka2666....27..............26.01.2013............XX X............XXX Aneta G..........23...............27.01.2013............XXX....... ....XXX dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ............XXX Tamara............25...............31.01.2013............ XXX..............XXX londynek.........XX..............XX.01.2013............XX X............XXX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
a ja nie miałam wczoraj usg - tak zdecydowaliśmy z lekarzem, chociaż byłam nastawiona. Powiedział że lepiej byłoby zrobić USG w 21 tc bo wtedy jest w stanie zobaczyć dobrze całe maleństwo, każdą ewentualną wadę czy nieprawidłowość co nie byłoby do końca możliwe teraz bo nie wszystko jest już w pełni wykształcone. Więc znowu czekam 3 tygodnie do 3 września:) Ale najważniejsze że niunie czuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miluskamiluskamili wiesz co ja tez mam stetoskop nasłuchuje się maluszka w brzuszku ale juz sama nie wiem czy to jelita czy maluszek i czasem słychać jakby woda sie przelewała a Ty jakie masz odczucia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Panna Mloda, możnaby się wybrać :) Oj ja też czuję ruchy coraz częściej i coraz bardziej intensywne :D Wspaniałe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×