Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

ze oscypkow nie wolno to wiem ale zeby sledzi nie mozna było jesc to pierwsze słysze prawde mowiac. Keerah pytam o te dłonie bo swedzenie dłoni to jest jeden z objawów zatrucia ciążowego co jest bardzo niebezpieczne dla płodu trzeba to leczyc. mnie zawsze polozna pyta czy swedzi mnie cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to dziwne, bo mi tlumaczyla polozna ze to chodzi o naczynia krwionosne czy cos tam. Wogole to jak powiedzialam ze czasami ale nie wiecej niz przed ciaza to machnela reka doslownie i z usmiechem powiedziala ze jeszcze zaczną. Jakby to byla najnormalniejsza i najbardziej ciązowa z ciązowych przypadlosci. A dzis jak na zlosc mnie swedza. To mam sie martwic? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InLoveee
Cześć dziewczyny :) dawno tu nie zaglądałam ze względu, że na innym forum się już przyzwyczaiłam :) U mnie wszystko dobrze :) Mamy na 100% dziewczynkę :) Ruchy czuję codziennie od 26.07 :) Życzę wam zdrowych maluszków :) NICK*............*WIEK*........* DATA PORODU*....*PŁEĆ.*........*IMIĘ* Bentonowa......25...............01.01.2013............syn .............Filip lenka.k...........26...............11.01.2013............ XXX...........XXX sinisza.............30..............14.01.2013........... .XXX..........XXX blanka25..........25..............13.01.2013............c órka.........Amelka MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XX X. ...........XXX Keerah............22...............16.01.2013...........X XX...........XXX kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX __aga__...........27...............26.01.2013...........X XX...........XXX Aneta G..........23...............27.01.2013............XXX....... ....XXX Słońce Moje....XX..............27.01.2013............XXX........... XXX inLoveee..........23..............25.01.2013.......córeczka........Klara dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ............XXX londynek.........XX..............XX.01.2013............XX X............XXX gosieńka2666....27..............26.01.2013............XX X............XXX madziulah.........27..............10.01.2013............X XX.............XXX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cathy pewnie, że możesz:) Tamara też jestes tu, dziewczynki mam nadzieję, że się nie obrazicie poukładałam tabelkę wg. dat porodów :) NICK*............*WIEK*........* DATA PORODU*....*PŁEĆ.*........*IMIĘ* Bentonowa......25...............01.01.2013............syn .............Filip madziulah.........27..............10.01.2013............X XX.............XXX lenka.k...........26...............11.01.2013............ XXX...........XXX blanka25..........25..............13.01.2013............c órka.........Amelka sinisza.............30..............14.01.2013........... .XXX..........XXX MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XX X. ...........XXX Keerah............22...............16.01.2013...........X XX...........XXX kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Cathy...............17...............17.01.2013...........XXX...........XXX inLoveee..........23..............25.01.2013.......córec zka........Klara __aga__...........27...............26.01.2013...........X XX...........XXX gosieńka2666....27..............26.01.2013............XX X............XXX Aneta G..........23...............27.01.2013............XXX....... ....XXX Słońce Moje....XX..............27.01.2013............XXX........... XXX dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ............XXX Tamara............25...............31.01.2013............XXX..............XXX londynek.........XX..............XX.01.2013............XX X............XXX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jasne, ze sie nie pogniewamy, tak nawet lepiej porządek jest ;) Ja czekam na uSG połówkowe 14 września, wtedy powinno juz byc wiadome jaka płec ;) bardzo chce córeczke ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie wszyscy łącznie ze mną chcą dziewczynkę, ale ja mam jakieś przeczucie, że będzie chłopak, wizytę mam teraz na koniec sierpnia i też liczę, że już mi powie, a jak nie to jadę na 3d :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Dziewczyny ja tez chetnie dolacze do tabelki wiek 22 termin porodu 20.01 A jak tam wasze humory? Ja ostatnio strasznie nerwowa jestem az sie dziwie jak chlopak ze mna wytrzymuje:-) a i nie wytrzymalam do usg i juz malutkie ciuszki kupilam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
A co do plci to wolelibysmy chlopca ale jak bedzie dziewczynka to tez dobrze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK*............*WIEK*........* DATA PORODU*....*PŁEĆ.*........*IMIĘ* Bentonowa......25...............01.01.2013............syn .............Filip madziulah.........27..............10.01.2013............X XX.............XXX lenka.k...........26...............11.01.2013............ XXX...........XXX blanka25..........25..............13.01.2013............c órka.........Amelka sinisza.............30..............14.01.2013........... .XXX..........XXX MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XX X. ...........XXX Keerah............22...............16.01.2013...........X XX...........XXX kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Cathy...............17...............17.01.2013.......... .XXX...........XXX Agusia18204........22................20.01................XXX.............XXX inLoveee..........23..............25.01.2013.......córec zka........Klara __aga__...........27...............26.01.2013...........X XX...........XXX gosieńka2666....27..............26.01.2013............XX X............XXX Aneta G..........23...............27.01.2013............XXX....... ....XXX Słońce Moje....XX..............27.01.2013............XXX........... XXX dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ............XXX Tamara............25...............31.01.2013............ XXX..............XXX londynek.........XX..............XX.01.2013............XX X............XXX my też chcemy syneczka :) dziś mnie strasznie glowa boli i od tygodni nie mogę spać nad ranem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Ze snem mam to samo jak juz kiedys pisalam. Godz 4 kolo 5 a ja oczy jak zarowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie budzie kolo 3-4 i sie wierce strasznie ;/ ani to spać, ani wstawać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenka, musimy usunać SłonceMoje, napisala do nas wczesniej ze niestety ale stracila dziecko. Ja jestem nakręcona na chłopca. Będzie tragedia jak się okaże dziewczynką. Dowiem się w piątek. Aga, w piątek mam to połówkowe usg. Już kiedyś pytałam, muszę napełniać pęcherz? Powiedzą mi płeć czy muszę wcześniej przy recepcji pytać żeby mi to powiedzieli, bo coś takiego słyszałam. Chyba zaczynam czuć mini kopniaczki. Coś jakby bańka mydlana pękała w brzuchu, wczoraj wieczorem tak mnie pary razy kopnął, to to? Albo dziś po czekoladowym puddingu też pare razy. Nie wiem czy mam świętować czy to nie to? :) A co Wy czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InLoveee
U mnie już coraz mocniejsze mini kopniaczki :) Ostatnio udało nam się wyczuć ruchy przez brzuch :) Najpierw mój narzeczony a później ja poczułam przesuwającą się pod skórą rączkę, nóżkę czy łokieć :) Cudowne uczucie :) Wczoraj też przycisnęłam palce do brzucha i wyczułam małej kręgosłup, czułam jak się rusza pod palcami ale tylko chwilkę i mi uciekła :) Cudo :) Kupujecie już coś? Ja od początku miałam przeczucia na dziewczynkę, właściwie byłam pewna, w 11 tyg+3dni byłam na badaniu prenatalnym i lekarz mi powiedział że chyba dziewczynka i później jeszcze dwóch lekarzy mi powiedziało, że 100% dziewczynka parę dni temu ;) nie żebym biegała jak świruska po lekarzach tylko w tym samym centrum poszłam z moim profesorem do innego gabinetu na lepsze usg, żeby zobaczyć co tam moja dzidzia ma między nogami i zrobił mi je inny lekarz :) Ale wcześniej już kupiłam różowy ręczniczek, różowe Emuski i trochę ciuszków w tym dużo różowych :) jak szłam 7.08 na wizytę to strasznie się denerwowałam co jak się okaże jednak chłopak :) też bym była szczęśliwa, ale musiałby w różowych chodzić bo mamusia nie mogła się powstrzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
No ja jeszcze nic nie czuje a juz nie moge sie doczekac. Z kupowaniem chcialam poczekac ale nie wytrzymalam i juz wczoraj bylam na zakupach a dzis kolezanka przywiozla mi tez pare ubranek. Mam nadzieje ze niedlugo zaczne czuc ruchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Kochane, co do oscypków, lepiej unikać, podobnie jak innych produktów z niepasteryzowanego mleka (sery pleśniowe, feta, mascarpone itp.). Ryby - na pewno nie surowe!!!!, odradzam też makrelę, miecznika ze względu na dużą zawartość silnie toksycznej rtęci. Sledzie solone - wiadomo - wiadro soli, która niekoniecznie jest polecana. ;) Btw, jestem dietetykiem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Keerah, zorientowałam się po fakcie :(, ostateczna wersja :) NICK*............*WIEK*........* DATA PORODU*....*PŁEĆ.*........*IMIĘ* Bentonowa......25...............01.01.2013............syn .............Filip madziulah.........27..............10.01.2013............X XX.............XXX lenka.k...........26...............11.01.2013............ XXX...........XXX blanka25..........25..............13.01.2013............c órka.........Amelka sinisza.............30..............14.01.2013........... .XXX..........XXX MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XX X. ...........XXX Keerah............22...............16.01.2013...........X XX...........XXX kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Cathy...............17...............17.01.2013.......... .XXX...........XXX Agusia18204........22................20.01............... .XXX.............XXX inLoveee..........23..............25.01.2013.......córec zka........Klara __aga__...........27...............26.01.2013...........X XX...........XXX gosieńka2666....27..............26.01.2013............XX X............XXX Aneta G..........23...............27.01.2013............XXX....... ....XXX dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ............XXX Tamara............25...............31.01.2013............ XXX..............XXX londynek.........XX..............XX.01.2013............XX X............XXX Keerah też bym powiedziała, ze jakby bańska pękała w środku, odkąd poczułam pierwszy raz parę dni temu czuję codziennie ale ruchy są takie same delikatne, nie stają się silniejsze po czasie ( jak tu piszecie, że czujecie jak się rusza jak przykładacie ręce do brzuszków) ja tak nie mam narazie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Dziewczyny albo sie nakrecilam albo poczulam bardziej z prawej strony takie laskotanie wlasnie. Nie nakrecam sie za bardzo jeszcze zobacze czy jutro tez bedzie czuc moze mam dzis jakis skret kiszek hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć laseczki :) Fajnie że czujecie już delikatne ruchy. Ja jeszcze nic z tych rzeczy nie czuję. Ostatnio dokucza mi kłucie w brzuchu. Niemiłe uczucie, też tak macie? Bo już nie pamiętam czy Oliwką tak miałam czy nie. No a wczoraj byłam na badaniach. W poniedziałek wyniki, a w przyszły poniedziałek wynik na HIV, choć nie wiem po co mi to badanie...no ale jak wszystkie to wszystkie. Co do sluzu też mam obfity i białawy - normalka :) choć mam głupi nawyk sprawdzania od razu czy to nie krew :o 20go wizyta u lekarza kolejna :) uwielbiam te wizyty, wiem że wszystko jest dobrze i przestaje się martwić. Brzuch też mi widać lekko, jakbym się dobrze najadła :) teściowa kupiła mi sukienkę- oczywiście rozmiar 44, gdy ja mam 38/40. Wygladam jak w spadochronie, no ale może "urosnę" choć wolałabym aż tak nie :) Chodzicie juz w ciązowych ciuszkach? Ja musiałam sobie kupić luźniejsze spodnie. Mam 2 pary ciążowych na zapas ale jeszcze za duże. No i tuniczki luźniejsze :) A jak u Was z garderobą? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A poza tym witam nowe dziewczynki :) Cathy, jaka ty młodziutka! :) Co nie znaczy że źle! Ja pierwszą ciążę miałam w wieku 19 lat :) i zawsze wierzę w te młode mamy :) bo mają trudniej. Presja otoczenia itp... wszyscy czekają na potknięcie i przejaw nieodpowiedzialności i niedojrzałości. Mam nadzieję, że Ty masz wsparcie bliskich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam żadnych ciążowych ciuchów, chodzę w tym co mam, we wszystko się mieszczę, jeszcze nic nie utyłam tylko brzuch mam "wydęty" szczerze to nie mam zamiaru kupować typowo ciężarnych ciuszków jest masa rzeczy w sieciowych sklepach, które nadają się dla przyszłych mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InLoveee
Też miałam nie kupować dopóki nie założyłam ciążowych spodni :) w niczym się jeszcze tak cudownie nie czułam i nawet nie wiedziałam, że tak mnie zwykłe w brzuch uwierają dopóki ciążówek nie załozyłam :) polecam się przerzucić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InLoveee
A co do tego śluzu dziewczyny to nie wiem czy w tym miesiącu to takie normalne, powinnyście zrobić sobie wymaz bakteriologiczny. Ja po basenie też miałam taki biały śluz.... i okazało się że mam infekcję. Warto się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też chodzę normalnie. Nawet przymierzyłam ostatnio moje spodnie w które nie mogłam się zmieścić w kwietniu takie rurki skórzane. Aż się zdziwiłam! Zapięłam bez problemu. Dla wygody po domu w dresie chodzę, żeby nic nie uciskało. Kupiłam tylko nowe biustonosz bo rozmiar mi się powiększył. Ja jak Tamaraa nie mam zamiaru nic typowo ciążowego kupować. Jeśli już to dresiki czy luźniejsze tuniki, które będę mogła założyć i po ciąży. Mąż też ma całkiem interesującą garderobę. Szczególnie upodobałam sobie jego bieliznę- bokserki. Cieplej i wygodniej :) hehe W zasadzie to wszelkie bluzy i koszulki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InLoveee
Aż takiego wielkiego nie mam :) ale jednak wyższe spodnie są mało wygodne w porównaniu do ciążówek. Jeszcze póki jest ciepło można chodzić w sukienkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja dzidzia wierci sie energicznie, rano kiedy domaga sie jedzenia oraz po praktycznie każdym posiłku. Czy któraś z was bedzie rodzic c.t i ma już zaplanowaną cesarke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×