Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

Gość agusia18204
Cchyba kazda z nas boi sie ze nie da rady nawet jesli ro jedno dziecko no ale rozumiem dwojka to wieksza odpowiedzialnosc. Tez chcialabym juz jak najwiecej rzeczy miec ubranka w wiekdzosci uzywane chce kupic nowe do szpitala i do lekarza portrzebne beda najbardziej. Na wszystkie nowe nikt by nie zarobil a dziecko raz dwa i wyrosnie. Wozki tez juz ogladalam w takim komisie wygladaja jak nowe i ok 400 zl kosztuja:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj mama:) cudownie, że masz bliźniaczki:) ja też miałam mieć a mam jednego aniołka ale nie będę smutkać tu. w każdym razie to niesamowite:) wlaśnie oglądałam wiadomości w tv i mówili o wcześniakach, że dziecko urodzone w 22 tyg ma 10% szans na przeżycie, w 23 - 53% a w 26 już 85% i były tam dzieciaczki urodzone z wagą 500, 700 gram! moja maleńka ma już 500:) i już 23 tydz leci:) cisza dziś:( Agusia to robisz jak ja - wózek mam używany za 400 zł, ciuszki używane, nowe do szpitala kupuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
No ja jestem zdania ze przy dziecku jest tyle wydatkow ze jak mozna kuppic tanio cos dobrego i ladnego to po co przeplacac. Wiadomo ze w zadne szmaty dziecka bym nie ubrala zeby zaoszczedzic ale skoro rzeczy duzo sie nie roznia od nowych to jak wole lumpki:-) wasz brzuszek tez jest coraz wiekszy? Moj zaokragla sie coraz bardziej az klienci w sklepie sie dziwia ze jeszcze pracuje a gdzie tu styczen. Bede sie lwedwo kulala pewnie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mąż wlaśnie zrobił mi kilka zdjęć:( nie wiedziałam że aż taka wielka jestem.. brzuch ogromny jak stożek się wypina do przodu, na boki nie, fajnie wygląda podoba mi się ale moja pupa:( szok, ogromna!, i tak przytyłam od piersi do ud... i buzia. Nie wiem jak ja to zrzucę. A nigdy nie miałam tendencji do tycia, jadłam sporo i nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bentonowa
Cześc Mama_ i gratuluje chłopaków :) Keerah na sylwestra Ty będziesz w 38 tyg a ja pewnie już na porodówce :) także jak będziecie dziewczyny balowac to miło jak o mnie pomyslicie :P wczoraj sie dowiedzialam, ze w sobote mam egzamin i to u takiej masakrycznej kobity bleeee ale licze na taryfe ulgowa przez brzuszek :) no i ta moja nieszczesna magisterka taaaaaaak mi sie nie chce jej pisac a chcialabym obronic sie jeszcze przed urodzeniem i nawet obiecalam to mojemu promotorowi. Chyba jeszcze nigdy nie mialam takiego lenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
No moj brzuch tez taki spiczasty bardziej sie zrobil jeszcze taki przylegajacy sweterek mialam ubrany i jak patrzylam w lodowki z napojami to widzialam ogromna kobietke:-) ale slodki ten brzuszek lubie trzymac na nim raczki i gadac do brzuszka jak glupia:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewuszki, ja jestem mama z 11 miesiecznym stazem i radze Wam kupowac zwlaszcza uzywane ciuszki na pierwsze 3 miesiace bo nie sa nigdy zniszczone takie male dzieciaczki zadko zuzywaja ubranka. nowe sobie zostawcie na potem, jak beda raczkowac bo wtedy juz te uzywane dla starszych sa w nie za bardzo dobrym stanie. takze myslcie przyszlosciowo, buziak!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak teraz sobie wspominam i moglabym powrocic do czasow kiedy szykowalam wyprawke corci to chyba wszystko mialabym uzywane (moze oprocz pierwszego kompleciku ubranek do szpitala) i nie marnowalabym pieniedzy bo potem az ci szkoda, ze tyle wydalas a dzieciatko raz lub dwa razy to zalozy. i takie nowiutkie ubranko az ci szkoda potem komus wydac, ale przeciez nie bedzie lezalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Tara jako mama z 12 miesięcznym doswiadczeniem zgadzam się z Tobą z 100% ;) bobasy tak szybko rosną ze aż szok. Co jeszcze ważne: kupujcie rzeczy praktyczne a nie piękne! ja sama na córcie kupiłam kilka pieknym komplecików sukieneczek itp a potem miała je raz na sobie bo były niefunkcjonalne albo bardzo niewygodne do ubierania takiego niemowlaka. zwracajcie uwage na spiochy zeby sie rozpinały wzdłuż ciała podobnie jak body, jest naprawde pozniej mega wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i zapomniałam ... witaj mama 🌻 gratuluje blizniaków!! i zazdroszczę ja zawsze chciałam miec blizniaki ;) ale jakos sie nie udało moze za trzecim razem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha ha a ja nie chciałam bliźniąt i w styczniu rozmawiałam z lekarzem i mówił , abym uważała w pierwszym cyklu bo mogą wyjść bliźniaki. Gdy powiedziałam że to fajnie bo od razu dwa, ten upomniał mnie , że to jednak nie tak różowo jak się wydaje. Dużo komplikacji może wystąpić i szczerze powiem... Nawet przez ułamek sekundy mi nie przeszło . Że moge faktycznie nosić kiedykolwiek dwoje ludzi w brzuchu. Jednak... Test ciążowy wykonany jeszcze kilka dni przed miesiączka pokazał dwie kreski, lekarz twierdził że to niemożliwe... Ale ja zrobiłam 12 testów :-D i na każdym były dwie. Objawy ciąży ... Po raz pierwszy wiedziałam co to sa nudności, wymioty itd. Więcej płodów, więcej hormonów i silniejsze objawy tym samym. Ale po trzech miesiącach przeszło i teraz już jest ok. Myślę, że z każdym dzieckiem damy radę jednak przy 2 jest o tyle problem, że mamy tylko dwie ręce a doba ma 24 godziny. Pierwszy miesiąc będzie straszny, no ale coś za coś. Na całe szczęście ciąża moja to najlepszy wariant ciąży bliźniaczej, czyli dwukosmowkowa i dwuowodniowa więc jedyne co może mi grozić to porod przedwczesny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale już 23 tygodnie. Jeszcze 13 i dzieci będą w pełni bezpiecznie. Śpijcie słodko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej nie było mnie przez weekend bo pojechałam z mężem do rodziców gdzie mamy się przeprowadzić i całą sobotę no prawie jeździliśmy za rzeczami na remont poszło nam tyle kasy że teraz mogę sobie wybić z głowy kupowanie czegokolwiek czy dla dziecka czy dla siebie. Kupiliśmy panele, jakieś gipsy , masy , grunt itp rzeczy wszystko podrożało od tamtego roku - bo też remontowaliśmy pokój. :( - z myślą o poprzedniej ciąży - jak już wiecie nieudanej. Na następny miesiąc musimy dokupić resztę i zabrać się za remont żeby od listopada troche przyoszczędzić i kupić coś dla dziecka. Aga - ja dobrze znam urządzenie usg dopplerowskie - ale ono pokazuje tetno dziecka - juz nie pamiętam od 12 tygodnia? do tego jak się potem okazało to co słyszeliśmy przez usg sami to była krew pępowinowa dopiero dużo później ok 18 - 19 tyg usłyszałam bicie serca maluszka dużo szybsze, teraz czekam na kolejną wizytę. Na szczęście moja siostra zostawiła po swoim synku łóżeczko z materacem i całe pudło ubranek, ja kupiłam kilka "w szmateksie" są cudne zagraniczne - bo jak zobaczyłam ceny w sklepach to chyba oszaleli. i na razie koniec z zakupami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny miałam kilka dni zaległości ale właśnie je nadrobiłam, przeczytałam od deski do deski wszystkie posty od mojej ostatniej tu wizyty. Nie wiem czy pamiętacie, w czwartek miałam USG połówkowe i lekarz powiedział, że wszystko jest z dzidzią w porządku, i że " na chłopczyka ona nie wygląda", w pierwszej chwili mały szok bo byliśmy nastawieni, że chłopczyk a tu się okazało, że nasza kruszynka będzie kobietką, ale przez weekend zdążyliśmy się przyzwyczaić do tej myśli, nawet mąż znowu mówi do nas "moje dziewczyny" :) i jak do tej pory się nawet nie zastanawialiśmy nad imieniem to w czwartek zaraz po wyjściu z gabinetu posypały się propozycje, stanęło na Zosi albo Zuzi ale imię może się jeszcze zmienić:) Lenka co do badań na usg połówkowym to wydaje mi się, że ty co 3 tygodnie masz badane to co ja na połówkowym miałam więc możesz być spokojna, będzie dobrze:) a co do dodatkowych kg to na początku tyłam malutko ale w tej chwili widzę, że waga zaczyna galopować i z miesiąca na miesiąc przyrosty są coraz większe:/ ale ja pocieszam się tym, że maleństwo jest najważniejsze a swoim wyglądem zajmę się na wiosnę witam również nowe mamusie:) mama_ gratuluje bliźniaków, podwójna radość ale również odpowiedzialności i obowiązków dwa razy więcej, będzie Ci potrzebne wsparcie, zwłaszcza w początkowym okresie po narodzinach, dobrze ze ciąża przebiega spokojnie i prawidłowo:) też chciałam mieć bliźniaki ale będziemy mieli nasza małą księżniczkę i też jestem przeszczęśliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankama my tez w tej chwili przechodzimy remont a właściwie wykańczanie tyle,że całego domu i niestety ale zgadzam się z tym ze pochłania to niewyobrażalne pieniądze, my całe szczęście mieliśmy odłożone troszkę pieniążków i wydawało nam sie ze spokojnie starczy nam nawet na wyposażenie całego domu, ale jesteśmy na etapie dosychania tynków a pieniędzy prawie nie ma. w tej chwili chcemy wykończyć kuchnie salon i łazienkę aby tylko móc się wprowadzić a reszta później. cały piątek oglądaliśmy z mężem kuchnie i kwota jaką będziemy musieli na nią wydać może nas przerosnąć , nie mówiąc juz o pozostałych wydatkach na meble do salonu i łazienki, farby panele płytki, aż głowa boli ile to będzie kosztowało, a dla maluszka też jeszcze nic nie mamy a chyba już czas zacząć kompletować wyprawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedna sprawa mi sie przypomniała Betonowa ja mam termin na 5 stycznia, z czwartkowego usg wyszło ze na 4.01 wiec w sylwestra również moge byc juz na porodowce, ale śmieje się, że oby do Nowego Roku wytrzymać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Dziewuszki, wiem jak to jest z tym remontem. Też z lubym jesteśmy spłukani. ;) Ale musimy dać radę. Ciuszków mam dużo po rodzinie, tak się złożyło, że jakiś rok temu dwa maleństwa się urodziły, więc będziemy mieć i ciuszki i zabawki i łóżeczko i wózek. :) Co do brzuszka - coś już może widać, jak założę obcisłe ciuchy, ale to raczej wygląda jakbym trochę przytyła :P :P 23 tydzień. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my niestety na rzeczy dla malutkiej z rodzinki nie mozemy za bardzo liczyc , bo chociaż jest kilkoro małych dzieci w rodzinie to razem ze mna jest w rodzince 4 dziewczyny w ciąży z czego 3 rodzą w styczniu i jedna w marcu więc tez chętnych do podziału sporo, może jakieś ciuszki dostaniemy ale wózek czy łóżeczko na pewno musimy kupić sami. Z reszta i tak wolę sie nie nastawiać, na żadne "prezenty" zeby nie byc rozczarowana, w tej chwili liczymy tylko na własne siły, ale damy radę:) a odnośnie wielkości brzuszka to u mnie nikt już nie ma wątpliwości, że jestem w ciąży, niektórzy nawet myślą że moja ciąża jest dużo bardziej zaawansowana bo brzuszek wygląda na duży:) ale lekarz powiedział, że wielkość normalna tylko ze względu na to że ja jestem niska to on wydaje się większy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety u nas mało tego ze przeprowadzamy się do rodziców i wydaliśmy pieniądze (aha zapomniałam że na wymiane okien też) na remont, jeszcze jest problem kto to zrobi bo maz pracuje nawe w soboty i nie dadza mu urlopu bo w zimie jak nie bylo pracy i w lipcu dostali przymusowy urlop i teraz musza robić ciagle, no i przeprowadzimy sie z wynajętego mieszaknia do jednego pokoju - jakos staram sie przyzwyczajac do tej mysli ale po tym jak meiszkalismy sami 7 lat ciezko chbya bedzie tak sie dograc z rodzicami... brzuch... do tej pory kazdy mowil nie widac ze jestes w ciąży - dzis zaczynam 23 tydzien, i wydaje mi sie ze z dnia na dzien robie sie grubsza, no dla nas najwiekszym wydatkiem bedzie pewnie kupno wozka fotelika samochodowego itp duzych rzeczy mam pytanie bo wy juz jestescie obeznane w tym temacie cyz lepiej wydacwiecje peineidzy i kupic takie 3 w jednym wozki czy to ne iejst dobre rozwiazanie i lepiej taki zwykly a potme spacerowke i osobno fotelik i jakie firmy polecacie? pchwalcie sie jest ktos z podkarpacia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:) ale mi się spało dobrze, chyba moje problemy minęły, zabrałam mężowi całą kołdrę i się nią opatulam a on śpi pod kocem:) i jest mi o wiele wygodniej. to się cieszę, że nie tylko ja używane rzeczy kupuję, ale jak tak patrzę na te moje ciuszki to są naprawdę świetne firmy, wogóle niezniszczone, śliczne kolory:) u mnie ceny są straszne w sklepach. Płacę 2,5 zł za szt! muszę się wybrać po zimowe teraz, bo ostatnio kupiłam letnie nawet takie na rok, półtora, dwa latka:) Ja mam wózek 3 w 1, używany, jest co prawda ciężki ale u mnie może stać na dole w bloku, więc nie będę go dźwigać. Tak sobie myślę, że jak ktoś ma nisko i nie musi go nosić to lepsze są 3 w1, one są takie masywne, spacerowka w nich jest nie do zajechania, moja znajoma mówiła że miała spacerowkę po takim i taką lekką parasolkę, to parasolka się powyginała i nie było z niej pożytku ale zależy jaką kupiła prawda? Gdybym musiała taszczyć na 4 p wózek i kupowałabym nowy to wziełabym lekką gondolkę i później spacerówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki, ja będę mieszkać w domu parterowym wiec jest mi to obojetne byle do auta sie dało włożyć, może macie jakieś firmy sprawdzone albo powklejacie linki do waszych wózków i ect a nasz gruchot sie sypie na grande i trzeba też o nowym pomyśleć większym nie 3-drzwiowym tylko 5-drzwiowym i to mnie przeraża bo też musze pewnei kredyt wziąć, ubranka w szmateksach sa przepiękne ale ja jakoś nie moge trafić na rozmiarówkę styczniową - wiecie zimową - i tak się szwendam od kilku tyg i raptem pare ubranek znalazłam ale u nas są drogie straznie po 6-7 zł a taki miś żałuje że nie zrobiłam wam zdj (bo wywiozlam do rodziców) nawet za 18 zł!! to jak na szmateks to chyba drogo nie? tyel ze w sklepie zapłaciłabym ok 60 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja jako mama z ponad trzyletnim stazem, popieram Tarę i agę, nie ma co wydawać pieniędzy na początek na piękne i nowe ubranka. Ja nie kupuje praktycznie nic mam ubranka po mojej córci a ona miała po swojej o rok starszej kuzynce ale te pierwsze ubranka jak pisala Tara nie niszcza sie prawie wcale. Co do wozka to ja mam po corce taki 2 w jednym z tym ze gondola osobno a spacerowka osobna , tylko podstawa ta sama. Wozek jest w miare lekki i waski co ulatwia sprawe w miescie, bo wiadomo nie z kazdym wozkiem do sie wejsc kazdego do sklepu bo jest za wasko, no i z tego co pamietam nie kazdy autobus i tramwaj w Polsce jest niskopodlogowy no i nie zawsze sa podjazdy dla wozkow i czasami trzeba go niesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Wózek używany 3 w 1 jest ok. Ciężki ale wygodny dla malucha. Sa tanie więc spokojnie po 3 miesiącach możecie sobie zmienić na inny;-) ja miałam dwa ;-) Teraz mam już zarezerwowany bliźniaczy 1800 zł, ale nowy 4000... Ale też mam wszystko w jednym. Do auta miałam spacerówke chicco i na nią nakładamw fotelik . Było wygodnie do lekarza itd. Teraz mam mieć dwa foteliki nakładane na stelaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Wózek używany 3 w 1 jest ok. Ciężki ale wygodny dla malucha. Sa tanie więc spokojnie po 3 miesiącach możecie sobie zmienić na inny;-) ja miałam dwa ;-) Teraz mam już zarezerwowany bliźniaczy 1800 zł, ale nowy 4000... Ale też mam wszystko w jednym. Do auta miałam spacerówke chicco i na nią nakładamw fotelik . Było wygodnie do lekarza itd. Teraz mam mieć dwa foteliki nakładane na stelaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja wózek przy córce mam z niemieckiem firmy hauck mam travel system 3w 1 kocham go całym sobą, jest super wygodny, porządny łatwo skretny, dobry na piach góry drogi na każda powierzchnie praktycznie. teraz muszę jedynie kupić wózek tandem dla dwójki bo jak mi się to malenstwo urodzi to starsza córcia będzie mieć 18 miesiecy czyli dalej bedzie potrzebowac wózka na pieszo wyjsc z nia na zakupy czy gdzies to strasznie umeczyłabym się wiec teraz czeka mnie jedynie zakup wózka tandem i też sie nastawiam na firme hauck. juz mam upatrzony superowy ;) mama czemu miałas wieksze prawdopodobienstwo blizniaków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga, Po tabletkach jest w pierwszym cyklu wysokie prawdopodobieństwo zajścia w ciąże bliźniacza. Uważałam i zaszłam dopiero po czterech miesiącach-ale jak widać przeznaczenia nie oszukasz.Więc sa dwa i bardzo mnie to cieszy, choć szok był niemały :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do używanych ubrań to nic w tym strasznego. Sama szukam nowych tylko na wyjście a w domu mogą być używane przecież ciężko zniszczyć ubrania po dzieciach, które leżą. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ciężarowki ;) jak sie czujecie? Dzis mialał super dzien w lumpku, nie powinnam w zasadzie tak dogorywać, ale nie potrafiłam sie oprzeć, żeby nie wyskoczyc na lupy. I powiem wam, że dzis trafiłam na przepiekne ubranka. A mało tego za 5 zł kupiłam nowiutki kocyk, identyczny jak któras podawala linki na allegro :D jestem mega mega zadowolona. Jutro ide odebrać wyniki glukozy, moczu i krwi. Z moczem podejrzewam, że bedzie nieciekawie, no i zobacze co z ta anemią. Ciesze sie, ze mam wizyte bo bardzo sie niepokoje tym twardym brzuszkiem. Od wczoraj pobolewa mnie jak na okres;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Witajcie:-) bylam dzis u lekarza z tym moim brzuszkiem i bolem i poardzil mi brac nospe ale ta zwykla narazie rano i wieczorem nawet jak nie boli i zrobic wyniki moczu w zwiazku z tym bolem dobrze ze mam wyniki do zrobienia i tak razem z glukoza wiec za jedna droga dwie sprawy zalatwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×