Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

Ja kupiłam sobie inny magnez na razie używam tylko w razie potrzeby. Każda z was stosuje nospe.. Rozmawiałam z moja dr na temat no spy i mówiłam że to tylko efekt placebo. Poczytajcie w sieci nt stosowania tego w ciąży... Ja od razu odstawiłam bo brałam jak miałam skurcze i brałam sama nawet bez zaleceń lekarza. Poza tym gdy skurcze sa bezbolesne to jest zupełnie normalne że sa. Macica ćwiczy do porodu. Ja bym musiała zamiast posiłków tylko prochy łykac a przecież to płodyg dzieciom. No spa powoduje słabe napięcie mięśniowe i masa rodziców rehabilituje maluchy. Więcej odpoczywać leżąc nie siedząc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic się nie przejmuj, ostatnio ZUS przegrał taką sprawę, że dziewczynę mąż zatrudnił na miesiąc przed porodem i musieli jej płacić zasiłek macierzyński, Sąd Najwyższy orzekł że wszystko jest zgodne z przepisami i tu się zgadzam całkowicie, znam te ustawy na pamięć, nawet gdybyś tydzień przed porodem była zatrudniona to jest jak najbardziej zgodne z prawem:) takie są przepisy, nic Ci nie zrobią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do kontroli... Ja założyłam firmę. Tydzień później okazało się że jestem w ciąży. Podniosłam podstawę składki i pracowałam przez trzy miesiące i to dużo pracowałam... Bo na zus wydawałam ok 3000 miesięcznie. Dziś maja wpłynąć na konto pierwsze pieniążki. Przy bliźniakach jak znalazł. Nie będę dostawac od podstawy 9000 zł ale od 8300..Minus wszystkie podatki i składki. To i tak trochę jeszcze zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Długo mnie nie było, bo ciągle coś się dzieje :) nawet jeszcze nie przeczytałam nowych wiadomości :P Dzisiaj mam usg 3D wiec weszłam na chwilkę aby poprosić was o kciuki, żeby dzidzia dobrze się ułożyła :) strasznie się cieszę, że to już dziś!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salva, trzymamy w trójkę ;-) Moich się nie udało. Male adhd ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
gosienka, aż 3 kg do przodu?? ;) chyba tylko. :) Ja następne usg mam w listopadzie, mam nadzieję, że wtedy na 1000% poznam płeć, bo teraz było "ponad 90%", bobas nogi zacisnął (wstydliwa dziewuszka? ;)) Salva trzymam kciuki. Moje wierci się strasznie, kochany bez problemu już wyczuwa ruchy przez brzuszek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odebrałam wyniki moczu - czy wiecie co oznacza obecnośc kwasu askorbionowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Jesz za dużo wit. C i jest obecna w moczu. Radzę odstawic, bo duże nadmiary mogą powodować problemy z nerkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakos trudno nie jesc witaminy C ponieważ odzywiam się tak samo ciągle warzywa owoce woda, ale mysle ze t oprzez te tabl z urawina i pietruszka na pecherz, za tydz wizyta zobaczymy co lekarz powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I powodować różnego rodzaju krwawienia. Do tego bóle żołądka, biegunki nudności wymioty i wysypki. Ale to musisz naprawdę dużo wcinać jej. Witamina C w nadmiernej ilości w pierwszym trymestrze powoduje poronienie. Właśnie w dawnych czasach tak się pozbywało ciąży, wsadzając np natki pietruszki (bogata w wit C) głęboko do pochwy bo powodowała krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze niektore ziola czy przyprawy korzenne i inne przerozne rosliny maja dzialanie poronne lub wywolujace porod to nie gadka kretynow a wiedza poloznych... ;))) ktore te wiedze z powodzeniem od stuleci stosuja... Np. herbatka na skurcze to mieszanka takich przypraw i korzeni, jak imbir, kardamon, werbena, cynamon (laska cynamonu) itp... Chodzi jednak o to, ze: * pewne rosliny nie powinny byc spozywane przy ciazy zagrozonej... ;) gdy sa (juz) przedwczesne skurcze... * nie wywolaja one porodu, gdy cialo do porodu gotowe nie jest... Np. na takiej zasadzie dzialaja wszystkie naturalne metody wywolywania porodu... jak np. koktajl poloznych (z olejem rycynowym), herbatka na skurcze itp... ;) Wypije sie te cuda, gdy organizm nie jest gotowy do porodu... nie zadzialaja, ewetnualnie wywolaja nieregularne, nieefektywne, aczkolwiek bolesne skurcze...;) A herbatke z lisci malin zaleca sie pic od 37. tc... ;))) przygotowuje szyjke macicy do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałam, ale nie przejęłam się tym zbytnio. Przecież jemy te paskudne witaminy i posiłki. Stąd to się bierze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA tez jakoś na początku nei wiedziałam co to ten kwas dopeiro sprawdziam w necie bo pierwszy raz w sumie w badaniu ujęli coś takiego. ale za to bakterii nei ma a to chbya grożniejsze było niż nadmiar witaminy C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po pracy :) dzięki za odzew. Co do ziółek to też uważam, bo się boję. Jak wszystkiego :D to co pozornie wydaje się zdrowe i niegroźne - może szkodzić. Czytałam ostatnio na jednym forum, że dziewczyna w ciąży uwielbia brać gorące kąpiele, bo wtedy maluch jest aktywniejszy. i od dawna się mawiało, że gorąca kąpiel powoduje poronienie. Tak samo jak sole do wody "odwapniają" kości ponoć, ale to niesprawdzone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie jest tak jak mówisz. Ja mam zawsze bakterie ale gin mówi że to nic groźnego akurat. Chyba też zależy jakie i kiedy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie jest tak jak mówisz. Ja mam zawsze bakterie ale gin mówi że to nic groźnego akurat. Chyba też zależy jakie i kiedy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankama właśnie witamina C zakwasza mocz, organizm itd co niszczy bakterie, dlatego ich nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dobrze ze ich nie ma bo co badanie moczu to mialam wiecej i wiecej zaczel osie od nic do nielicznych po wiele tyle ze zastanawiam sie na jak dlugo wystarczy ta terapia zurawinowo pietruszkowa zani mznowu sie pojawia jeny jestem juz taka glodna ze az mi w brzuchu burczy obiad w piekarniku - papryk ifaszerowane - nei chce jesc juz nic zanim sie zrobi a maz po 5 bedzie - musze wytryzmac bo i tak waze jak słoń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
dziewczyny jak u was ze skurczami? u mnie było lajtowo a dziś w nocy taki skurcz prawej łydki (jakoś zawsze tylko prawa) że się obudziłam i nie mogłam sie nawet podnieść, żeby rozmasować, aż łzy popłynęły. Masakra dawno nie czułam takiego bólu. Rano wstałam a ja kuśtykam i tak cały dzień. Tak mnie mięsień boli jakbym zakwasy po intensywnym bieganiu miała. W pon idę do lekarza po L4 i muszę się zapytać co mogę brać na te skurcze. A teraz coś pozytywnego:) mały aktywny, fikołki robi, chyba mu tam dobrze:) dziś przyszły mi z allegro 3 słodkie kompleciki:) teraz obiecałam że do wypłaty nic już mu nie kupię;) a w październiku chcę kupić kocyki, śpiworek, kombinezon, butelki. Wózek i łóżeczko upatrzone ale kupię pod koniec listopada by się nie kurzyło w domu, zwłaszcza, że w grudniu czeka nas przeprowadzka do nowego mieszkanka:) no i najlepsze, że jeszcze dwa dni pracy i na L4:) jutro co prawda masakra bo mamy radę i zebrania z rodzicami więc chyba będę nocowała w szkole ale za to w piątek do 11 i koniec:) ufff ale się napisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
No żurawina i pietruszka to kopalnia wit. C. I wszystko jasne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madiulah ja tez pracuje w szkole i poszłam na l4 od czerwca potem w macieryznsk iwlicz mi sie wakacje i bede meic dluzszy a ty chodzisz do pracy? na skurcze i ogolnie biore 3 razy dziennie asmag po 2 tabletki i w ogole nie mam zadnyc hskurczow - szkoda ze to na bole brzucha nie dziala tak dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
tak ja pracuję jeszcze 2 tyg we wrześniu a nie odeszłam w czerwcu bo od września miałam mieć więcej godzin więc mi się to opłacało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to w ogole duzo stracilam bo w lipcu zrobilam awans i ze jestem na l4 to ne idostane podwyzki za mainowanie eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) dziś przyszła moja paka z allegro:) wszystko super, zostało mi do kupienia tylko kosmetyki, nowe ubranka do szpitala, wszystko dla mnie i pampersy:) uff i z głowy:) ale to już na grudzień zostawiam. Najgorsze wydatki za mną. Ja też mam skurcze łydek w nocy już chyba z 2 miesiące ale nie aż takie bolesne, mnie w moczu też wyszły ostatnio jakieś kwiatki ale to od jedzenia dużej ilości warzyw i owoców. Jestem w szoku, że wit C tak wpływa na ciążę, ja akurat muszę jej dużo jeść bo mam ph moczu 9 a norma jest do 5 chyba, czyli bardzo zasadowy, wit C zakwasza mocz i wtedy nie ma infekcji i bakterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i jutro mam glukozę rano pić:( i badania robić. Może jakoś przeżyję to świństwo, zabieram cytrynkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja znów mam bardzo dużo białka w moczu, bakterie i ogolnie zły wynik. Anemia dalej jest, choć nieco mniejsza. Ogólnie wyniki bardzo mi spadly;/ Boje sie zatrucia ciążowego, wyczytalam, że ten nadmiar białka (białkomocz) moze być oznaką tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam juz sporo ciuszków dla synusia;) Prawie codziennie rozkładam je i skladam, oglądam pieczołowicie;) Kocyk, maeracyk pod prześcieradło, czy do wózeczka, zostaje nam wozek, tata moj nam zakupi oraz łóżeczko, plus wszystkie kosmetyki, środki, pielszuki, etc... czyli duzzzzzzzo tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziumidziumiduuum
Dziewczyny przepraszam, że się wtrącę, ale obecność kwasu askorbinowego w moczu tylko po to jest ujęta na wyniku, że może przekłamywać odczyt przez aparat. Wynika to z tego że, wit c zabarwia mocz na żółto, a metoda odczytu wyniku opiera się na zmianie barw poszczególnych pól testowych. Z doświadczeńia wiem, że zmieniona barwa moczu czy to po wit. C, czy wit.b, po furaginie czy po buraczkach może fałszować wyniki. Dlatego przed badaniem moczu powinno się odstawić leki. Nie krzyczcie, że się, chciałam tylko pomóc. Dopinguję Was i Wasze maleństwa :) I sama czekam na swoje, bo będę lutówką ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziumidziumiduuum wiem o tym kwasie ja z tych dociekliwych jestem więc wszystko już wyczytałam i po co to się właśnie robi, ja zrobiłam badanie 2 dni po odstawieniu lekow więc z tad ten wynik ale mi chodziło tylko o to czy mam bakterie w moczu ph mam 6 nie wiem czy to duzo cyz mało ale juz dochodziłam kiedys do 8 więc chyba teraz lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×