Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

Gość madziulah
gratulacje u mnie też chłopczyk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Noo to gratuluje:-) my zalatwilismy sobie juz lozeczko od kolezanki ale jeszcze u nas go nie mamy ciesze sie ze jeden wydatek mniej. Dzis kupilsmy piekna kolderke z poduszeczka male skarpertusie kilka pieluch polspioszki i kaftanik wszystko takie neutralne reszte ciuszkow pokupujemy jak poznamy plec mysle ze tego 19-tego juz sie dowiemy. Remont kuchni juz tez prawie skonczony zostala jeszcze lazienka i pokoj... ogladalam dzis butelki i nie wiedzialam jaka kupic duza czy mala chuda czy gruba i niekupilam zadnej a i byly tylko firmy avent w tym sklepie nie wiedzialam ze bede miala taki problem z butelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mloda Kacha gratuluję syneczka:)! dziewczyny mam jutro wizytę! musiałam zmienic termin z pn na jutro więc trzymajcie kciuki! oby wszystko było dobrze:) boję się ... u mnie też zakupowe szaleństwo, dziś odwiedziłam lumpka i tam kupiłam śliczne ciuszki firm np. george, f&f, h&m itd:) po 2,5 zał za sztukę, zaszalałam były takie piękne sukieneczki na pół roczku, rok, 2 latka .. kupiłam 23 szt różnych ubranek:) zapłaciłam 60 zł! miałam super dzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj najadłam się strachu, nie czułam kopnięć dzidzi, tylko ledwo co ... Zadzwoniłam do lekarza po południu, zaprosił mnie na KTG, niby robi się około 25 t.c., ale dzięki temu wiem, że jest oki, nie czułam przez twardnienie brzuszka, wynik wyszedł super, i KTG nie wykazało skurczów macicy, ale i tak mam brać nospe forte ze względu na ten stawiający się brzuszek. Bentonowa też chce kupić tą podusię, miałam dziś, ale nie starczyło czasu :( i fajnie, żę napisałaś o TK maxx, muszę tam pojść :) a wózek super :) Madziulah, też chce takiego szefa!!! :D Młoda Kacha 22, Madziulah gratuluję synka!!! też mi było smutno na ostanim USG, raz mówił, że chłopak, raz, że dziewczynka, i na koniec, że 80% chłopak :P dlatego w śr idziemy na 3D, trzymajcie kciuki, żeby wszytsko było widać :D Lenka na pewno będzie ok!!!!!!!! Lekarz mi dzisiaj powiedział: "proszę się już więcej nie stresować, myśleć, że jest dobrze, bo jest, bez gadania" :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej więc powiększam tabelkę o jeszcze jedną pozycję NICK*............*WIEK*........* DATA PORODU*....*PŁEĆ.*........*IMIĘ* Bentonowa......25...............01.01.2013............syn ............Filip malenka0411....24...............05.01.2013..........XXX.. ...........XXX miluskamiluskamili....24.........07.01.2013...........syn ...........Kubuś daguza1234.......20.............07.01.2013...........cór ka..........julka Salva..................27...........08.01.2013....... .XXX.....Antoni-Jagoda londynek....32....................09.01.2013.........sy nek. .............XXX madziulah.........27..............10.01.2013...........sy nek.........Łukasz lenka.k...........26...............11.01.2013...........c óreczka.....Lenka blanka25..........25..............13.01.2013............c órka.......Amelka sinisza.............30..............14.01.2013........... .XXX..........XXX marta2387........25..............15.01.2013............xx x...........xxxx MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XX X..........XXX Keerah............22...............16.01.2013...........s ynek...........XXX kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Cathy...............17...............17.01.2013.......... .XXX...........XXX Estrella80........32...............17.01.2013...........X XX..............XXX Agusia18204.......22................20.01.2013.........XX X.............XXX grochowa14......38...............22.01.2013...........XXX ...Igor/Emilka patrycja2222.....18...............23.01.2013...........sy n............xxxx inLoveee..........23..............25.01.2013.......córec zka........Klara gosieńka2666....27..............26.01.2013............sy nus............XXX Panna Młoda .....22.............26.01.2013............XXX............XXX Aneta G...............23...........27.01.2013............XXX. ...........XXX Nowinka_1982.....30.............28.01.2013............XXX ............XX Iducha............20..........28.01.2013................s ynek..........Kornel dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ...........XXX Tamara............25..............31.01.2013............X XX............XXX __aga__...........27..............05.02.2013............. XXX...........XXX MAMA2013LUTY...22.............14/02/2013.............XXX. ..........XXX ankama.............32.............20.01.2013............syn........oliwier hej dopisuje się do tabelki czytałam wasze wpisy z kilku ostatnich stron, jestem w 22 tyg ciąży usg 3d/4d już miałam robione i wszystko jest dobrze, ale boję się ciągle i tak poniewaz jest to moja druga ciąża - pierwszą straciłam rok temu, martwią mnie bóle brzucha na dole od samego początku lekarz uspokaja że to tak czasem jest mimo wszystko się martwię, nic jeszcze n ie kupujemy z mężem następną wizytę mam 21 września może jak będzie dobrze to zacznę ten zakupowy szał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankama witaj! ja miałam straszne bóle brzucha od samego początku ciąży i tak trafiłam do szpitala, tam wyszło, że wszystko dobrze ale na wszelki wypadek brałam luteinę do 13 tyg, z czasem bóle ustały, ale niekiedy poboli nawet przez kilka dni ciągiem, taki byl mój urok akurat:) nie martw się. Co mówi lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ot jeszcze raz ja, lekarz mówi że wszystko jest dobrze a ja zyje od jednego usg do drugiego i przed wejsćiem do gabinetu zamiast sie cieszyc pewnie jak wy że zobacze dzidizusia paraliżuje mnie taki strach ze nie moge przesc metra, to jest straszne, bardzo chciałabym inaczje ale nei ptorafie po tylu rpzejściach które miałam (to nei meijsce żeyb to opisywac) jakoś się układa tylko keidy ja to wreszcie zauważę? czytałam wasze wpisy o tej siarze, wieć dziś przyjrzałam się swoim piersiom nacisnełam i wyleciał jakiś przeżroczysty płyn, to moja pierwsza ciąża niewiele wiem jak ma to wygladac ale mam nadzieję że to włąśnie dobry objaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też bardzo dużo przesłam:( i mam dziś wizytę i standardowo paraliż ze strachu:( co wizytę to samo, bardzo się boję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lena w którym jesteś tygodniu ciąż?trzymam kciuki napisz jak przyjdziesz od lekarza jak poszło aja wiem że na pewno wszystko będzie dobrze, siedze ie właśnie oliwier przekreca się chyba o 180 stopni, :) to dodaje mi siły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Ankama no to mamy podobnie. Tez starcilam malenstwo i mecza mnie bole brzucha najbardziej z prawej strony takie klucie. Lekarz mowi ze jest dobrze a ja panikuje. I boje sie kazdego usg czy badania ze uslysze najgorsze. A luteina od poczatku ciazy jestem obstawiona powinni znalezc metode by kobieta w ciazy zawsze wiedziala czy z dzieckiem dobrze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w 23 tyg. nie wiedziałam, że usg będzie dla mnie taką traumą:( zmykam się szykować, dzięki :) napiszę po wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny że mnie przyjęłyście do grona - nie wiedziałam że więcej jest tu takich "aniołkowych mam " mój mąż mówi że powinni wynaleźć taki stały monitoring ciąży żeby można było zobaczyć w kazdej chwili co z dzidkiem, ja mam wizyte dopeiro 21 wrzesni jeszcze tyle czasu a wlaśnie brzuch znowu boli tka zwykle z prawej storny choc cały dół tez :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny głowy do góry, jest na pewno oki!!!!!!!!! :D Zapytajcie lekarza o nospe forte, ja musze brac 3 razy dziennie przez około 1-2 tyg, objetnie czy boli czy nie, pisałam o tym wczoraj :) rozmawiałam wczoraj z kumpela, która jest w 25 t.c. i tak samo jak trafiła do szpitala przez bóle brzucha, była wtedy w 20 t.c., zaaplikowali jej nospe, i zapisali na potem, a też było oki :) i naprawę już czuje różnicę, i mimo braku przejść takich jak wy tez się boję, może przez tą moja operację (jak leżałam w szpitalu to napatrzyłam się i nasłuchałam). Trzymam kciuki dziewczyny żebyście były spokojniejsze :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tu u was miło, keidyśbyłam na innym forum ale tam bez przerwy się kłóciły dziewczny, mam nadzieję że tu jest inaczje, widzę że każda z nas ma jakieś przejścia, ostatnio źle spię, potem wstaje rano pobolewa mnie głowa i jestem rozbita, Może napsizecie czy wy już coś kupujecie dla dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankama witam i trzymam kciuki oby wszystko było dobrze, na pewno będzie, lenka też powodzenia na usg. Młoda Kacha gratuluje chłopaka, widze ze mamy przewagę chłopców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Londynek dziękuję:) ogarnęłam się już troszkę i muszę czymś zająć bo jeszcze godzinka:) Ankama u nas jest miło tak myślę:) ja też ciężko sypiam. Ja już kupiłam trochę rzeczy, 2 kocyki, łóżeczko, używane ciuszki (dużo), pieluszki tetrowe, flanelowe, i takie pierdółki jak smoczek, szczotka do włosków itd. Jak trochę przyoszczędzę to ruszam na miasto i zawsze coś upoluję. Wózek mam używany od koleżanki. Sobie musiałam kupić stanik do karmienia (już z myślą o później) i w nim chodzę teraz bo z każdego wyrosłam. Bardzo wygodny jest ale i drogi był, więc myślę, że trochę w nim pochodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenka aż zazdroszcze, że juz tyle masz, ja tylko body :( i już nie mogę się doczekać reszty :) ankama super te literki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bentonowa
zakochałam sie w tych literkach!!!! :) przyjechałam wczoraj do rodzicow na domek letni, ostatnie cieple dni a ja musze odpoczac od wszystkiego, przemyslec i nabrac dystansu do niektórych sparw. A dzis pogoda jak na zlośc nie dopisuje :( Mały szaleje w brzuchu hehe on tam musi miec dobra impreze. Macie tez tak ze jak dzidzius kopie i chcecie komus pokazac, zeby poczul (np. mama) to on nagle przestaje? jakby tam nikogo nie bylo :) pare dni temu smialam sie bo moj piesek czesto kladzie mi glowe na brzuchu, wogole jakis taki stal sie "ostrozniejszy" w stosunku do mnie- ale to chyba po tej akcji jak mi skoczyl na brzuch i mial u mnie przechlapane...no ale do brzegu! :) no i lezy tak sobie ten moj piesio, patrzy tymi swoimi zakochanymi oczkami a tu nagle Filip go bach! od srodka. Pies pelna konsternacja, podniosl glowe z wrazenia i tak patrzy ze zdziwieniem na ten moj brzuch :) ciekawe czy zwierzeta cos czuja? ze tam jest jakis lokator :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, wczoraj miałam połówkowe. Synuś na 100% ;) Wszystko dobrze z dzidziusiem, wyglada tak slodko, że lezki mi kapały i nie moglam sie przyglądac. Salva melduję co się dowiedziałam. Niestety muszę lezeć, jak najczęsciej i jak najwięcej na bokach. Właśnie przez te skurcze i stawianie się brzucha. Widoczne to było na aparacie i lekarz sam powiedział o tym, zanim ja zdarzyłam zapytac o cokolwiek. Ponadto mam brać 500mg magnezu 1-1-2 w takich dawkach. O nospie nic nie mowił, na razie kazal wyprobowac magnez przez tydzień. Dziś byłam na badaniu glukozy. Boże co za okropność. Nie chce was straszyć, ale ja fatalnie to przeszłam. DZIEWCZYNY BIERZCIE CYTRYNĘ, koniecznie!! Do tej pory spałam. Dzidziuś dzisiaj jest bardzo uspiony, jak na mojego małego piłkarza dziś prawie w ogole nie kopie. Pewnie przez tą gigantyczną dawke cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bentonowa, az mi serce ściska. Na pewno Twój piesek czuje, że cos jest inaczej z Tobą. Mój robił tak samo:( Kładł sie pomiędzy nogami z głowką na brzuchu a tu bach i bach. Smiesznie kręcił głowka wtedy, ze zdziwienia. Tęsknie za nim :( Nie możemy wybić go z głowy. Tak jest zakodowane, że do tej pory sprawdzam, czy w kuchni nie mam go gdzieś pod nogami, tata chciał go ostatnio napaść resztkami z obiadu, zamykał balkon i wyszedł sprawdzić, czy mikuś nie został na zewnątrz.. itd, itd :((((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bentonowa też tak mam, moja siostra musiała poczekać aż 40 min zanim się ruszyła dzidzia :) a zwierzęta też mam wrażenie, że coś czują :D miluskamiluskamili gratulacje! i zazdroszczę synusia, ja dowiem si dopiero w sr (ciągle wam o tym piszę, sorki, ale już tak bardzo chce wiedzieć :P ), też mi powiedział, że jak najwięcej na boku, dzięki za info, może też spróbuje magnez... :) To badanie będę robiła w X i na pewno poproszę mamę żeby ze mną pojechała, bo to trwa 3 h, tak? Mąż ewentualnie nas podwiezie :) muszę mieć kogoś przy sobie :):):) miluskamiluskamili strasznie mi przykro z powodu pieska:( na pewno gdzieś tam jest wami :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowinka_1982
cześc Dziewczynki - dlugo mnie nie było ...ale wracam z update'em NICK*............*WIEK*........* DATA PORODU*....*PŁEĆ.*........*IMIĘ* Bentonowa......25...............01.01.2013............syn ............Filip malenka0411....24...............05.01.2013..........XXX.. ...........XXX miluskamiluskamili....24.........07.01.2013...........syn ...........Kubuś daguza1234.......20.............07.01.2013...........cór ka..........julka Salva..................27...........08.01.2013....... .XXX.....Antoni-Jagoda londynek....32....................09.01.2013.........sy nek. .............XXX madziulah.........27..............10.01.2013...........sy nek.........Łukasz lenka.k...........26...............11.01.2013...........c óreczka.....Lenka blanka25..........25..............13.01.2013............c órka.......Amelka sinisza.............30..............14.01.2013........... .XXX..........XXX marta2387........25..............15.01.2013............xx x...........xxxx MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XX X..........XXX Keerah............22...............16.01.2013...........s ynek...........XXX kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Cathy...............17...............17.01.2013.......... .XXX...........XXX Estrella80........32...............17.01.2013...........X XX..............XXX Agusia18204.......22................20.01.2013.........XX X.............XXX grochowa14......38...............22.01.2013...........XXX ...Igor/Emilka patrycja2222.....18...............23.01.2013...........sy n............xxxx inLoveee..........23..............25.01.2013.......córec zka........Klara gosieńka2666....27..............26.01.2013............sy nus............XXX Panna Młoda .....22.............26.01.2013............XXX............XXX Aneta G...............23...........27.01.2013............XXX. ...........XXX Nowinka_1982.....30.............28.01.2013............córka........Zuzia Iducha............20..........28.01.2013................s ynek..........Kornel dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ...........XXX Tamara............25..............31.01.2013............X XX............XXX __aga__...........27..............05.02.2013............. XXX...........XXX MAMA2013LUTY...22.............14/02/2013.............XXX. ..........XXX ankama.............32.............20.01.2013............s yn........oliwier no i trochę informacji . Pękające naczyńka i rutinoscorbin- teoretycznie trzebaby było już się tym faszerować przed ciążą....teraz to juz skutkuje jak woda święcona :) Witamin dla ciężarówek- kwas foliowy ok- na początku ....a teraz jak macie zbilansowana dietę ....to powiedział szczerze - że to jest "raczej moda na suplementy".... no i jesteem po połówkowym a za tydzień 3d ;) Zuzia jest duża bo ma prawie 40 dkg :) ale jeszcze niewiele czuje bo chyba i tak ma tam wiele miejsca :) Ja nadal nic nie mam dla małej ....:) ale stronki które wrzucacie przeglądam non-stop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jestem po wizycie dziewczyny... Jestem trochę zawiedziona, nie mogłam slowa złego powiedzieć na swojego lekarza jak dotąd, a dziś mnie trochę zawiódł, otóż jestem w 23 tyg jak wiecie i mam usg co 3 tyg. zawsze sprawdza mi serduszko - budowę i pracę (słychać bicie), sprawdza mózg, mierzy obwód glowki, kosci udowej, sprawdza pępowinę i bada mnie gin. Dziś znów to samo, zapytałam o połówkowe a on nic, nie sprawdzał żadnych innych narządów. I tu mam pytanie do dziewczyn, które miały połówkowe, oprucz tego co napisałam co lekarz jeszcze sprawdza?? tzn. czy ogląda inne narządy? np. nerki, wątrobę itd?? może jestem przewrażliwiona... może mój zbadał co potrzeba i to wystarczy? ale mam jakiś niedosyt:( Ogólnie wszystko dobrze, szyjka i macica ok, maleńka ma już pół kg i mierzy 38 cm:) długa laseczka:) serduszko i móżg zdrowe, przepływy ok. Tylko jedno mnie zaniepokoiło - mała ma pępowinę między nóżkami od samego początku (dlatego nie pokazuje dupki nigdy i na 90 % wiem, że to dziewczynka, lekarz mówi, że nie zdarzyło mu się pomylić jeszcze nigdy:) i tą pępowinę ona sobie ściska. Sluchaliśmy serduszka i kilka razy zwalniało, lekarz mówi, że ona musi sobie uciskać pępowinę i to dlatego ale to normalne... i teraz już sama nie wiem. Może szukam dziury z moim przewrażliwieniem:( napiszcie co miałyście badane na połówkowym pliss:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bentonowa
Miluska wiem o czym mówisz, bo my dlugo "slyszelismy" odglosy wydawane przez nasze pieski, no i dla rodzicow jedynym wyjsciem bylo kupno nastepnego psiaka bo z bratem strasznie cierpielismy. Jak siegam pamieciam byl u nas zawsze jakis stworek to tak jest po dzis dzien i sama sie ciesze, ze Filipsiak tez bedzie od małego z pieskiem, chociaz wiem, ze kiedys nadejdzie cholernie bolesny moment rozstania... Dziewczyny a lekarz Wam mowil od czego sie biora te bole? czy mozna jakos sie ustrzec? czemu ten brzuszek sie robi twardy? odpukac poza tymi moimi kluciami w pochwie i to tez sporadycznie nic sie nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jestem po wizycie dziewczyny... Jestem trochę zawiedziona, nie mogłam slowa złego powiedzieć na swojego lekarza jak dotąd, a dziś mnie trochę zawiódł, otóż jestem w 23 tyg jak wiecie i mam usg co 3 tyg. zawsze sprawdza mi serduszko - budowę i pracę (słychać bicie), sprawdza mózg, mierzy obwód glowki, kosci udowej, sprawdza pępowinę i bada mnie gin. Dziś znów to samo, zapytałam o połówkowe a on nic, nie sprawdzał żadnych innych narządów. I tu mam pytanie do dziewczyn, które miały połówkowe, oprucz tego co napisałam co lekarz jeszcze sprawdza?? tzn. czy ogląda inne narządy? np. nerki, wątrobę itd?? może jestem przewrażliwiona... może mój zbadał co potrzeba i to wystarczy? ale mam jakiś niedosyt:( Ogólnie wszystko dobrze, szyjka i macica ok, maleńka ma już pół kg i mierzy 38 cm:) długa laseczka:) serduszko i móżg zdrowe, przepływy ok. Tylko jedno mnie zaniepokoiło - mała ma pępowinę między nóżkami od samego początku (dlatego nie pokazuje dupki nigdy i na 90 % wiem, że to dziewczynka, lekarz mówi, że nie zdarzyło mu się pomylić jeszcze nigdy:) i tą pępowinę ona sobie ściska. Sluchaliśmy serduszka i kilka razy zwalniało, lekarz mówi, że ona musi sobie uciskać pępowinę i to dlatego ale to normalne... i teraz już sama nie wiem. Może szukam dziury z moim przewrażliwieniem:( napiszcie co miałyście badane na połówkowym pliss:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i odnośnie moich skurczy, jak mu powiedziałam, że miałam 3 dni ciągiem to kazał mi w takich wypadkach do szpitala jechać... powiedział że do 10 skurczy na dzień i nie więcej niż co godzinę jest ok, więcej to szpital i badania:( mi na szczęście przeszło, a miałam co 20 min:( kazał mi dzwonić w takich wypadkach. przytyłam 8,5 kg i powiedział, że ładnie i że nie jestem opuchnięta:) a myślałam, że mnie wyzwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej czytałam kilkanaście stron waszych wpisów o propos opryszczki to właśnie mi schodzi (przed ciążą miałam ją co chwile nawet 3 na raz) ponieważ moja ciotka jest ginekologiem położnikiem to od razu po jej pojawieniu się telefon co ma mzrobić - ona że nic maść cynkowa (naprawdę pmaga - to tak dla kogos kogo spotka to w przyszłości) i nic więcej ale..... w między czasie zadzwoniłam też do mojego lekarza i on powiedział że hascovir do smarowania t oteż smarowałam - znam to przecież jak i inne środki i w sumie najlepsze z reklamowanych. Poszłma na usg 3d/4d to lekarz sięwydarłtam na mnie (inny mi ot robił) że przy opryszczce daje się leki - ja mówie tak ale słyszam że jak opryszczka pierwsyz raz się pojawia w ciąży to wtedy, a on ze obojętnie keidy się pojawi w ciąży jest obowiązek przepisywania leków na opryszczkę no jak widzicie co lekarz to inne zdanie co do witamin to od początku ciąży brałam femibion 1, plus acard raz dziennie, plus magnez w postaci asmagu (bo najlepiej się wchłania - 3 razy dziennie po 2 tabl- czasem juz m isie neidobrze robi jak je połykam) a co do pieknych rzeczy dla dziecka to nie wiem cyz podzielacie mój gust ale : http://allegro.pl/super-kosz-lezaczek-mamas-papas-zestaw-matalan-i2609822632.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×