Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

Gość blanka25
ja płacę za bad, więc powinno byc w cenie, ale przed jeszcze tam zadzwonię i się dowiem. A pije się na pewno w lab., bo czasem widziałam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
to jak spojrzałam na swoje usg to mój synek ma ok 32 cm:) kawał chłopa :)) ja skierowanie na obciążenie glukozą mam dostać na następnej wizycie (24 września) więc jeszcze sie nie stresuję bo to badanie mnie chyba najbardziej przeraża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulah ja tak samo, ale wizytę mam na 18.09, badanie będę robić w prywatnej przychodni, z pracy, mam tam wszycho bezpłatnie, ale zawsze musze sie rejestrowac do ich lekarza... i zajmuje to zawsze duzo czasu :( no ale niby jestem na zwolnieniu :P ale strasznie się rozleniwiłam :P palnowałam kurs fotografii, kurs językowy, przeczytanie ulubionych książek, a tu raz brak kasy na kursy hehe,ale mogłabym na wałsna ręke, no to włacza się - eee nie chce mi się, i w sumie tylko tv, internet, szukanie wszytskiego dla dziecka, odpczynek, spacer, sprzatanie domu (jak nigdy codziennie) i gotowanie :D a jak z tym u was? oczywiscie tych na zwolnieniu :P w sumie to miałam jakby wiecej czasu jak pracowałam :D teraz nuda zajmuje połowe z niego (np ogladanie tv, net) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
więc już sama nie wiem jak robić z ta glukozą, chyba będę musiała się dowiedzieć w szpitalu gdzie będą robione wyniki jak powinno ono wyglądać, ale koleżanka która chodziła wcześniej do tego samego lekarza powiedziała, że jej kazał identycznie, wypić w domu i za 2 godziny zgłosić się na pobranie. a co do zasłabnięcia to pocieszam się tym, że raczej będzie ze mną mąż więc w razie czego nie będę sama. Salva ja to nawet trochę Ci zazdroszczę tej nudy, i zwolnienia. sama jeszcze pracuję pewnie do końca października, ale już coraz częściej mam takie chwile, że z chęcią posiedziała bym w domu i się ponudziła, tez liczę, że wtedy będę miała czas na wszystko ale zapewne to tylko złudzenie ;) w tej chwili praca i urządzanie domu bo niedługo chcielibyśmy się przeprowadzić i w związku z tym czasu wolnego bardzo mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salva, na pewno zapytam jutro, bo własnie od 14 do tej pory trzyma mnie takie "napięcie" i czuje, ze zrobił sie twardy. Troszke mnie to martwi. Jutro z pewnością sie dowiemy, jak wrocę to po południu podziele sie z Tobą ;) Miałam szyć podusie, ale opanował mnie wszechogarniający leń i odechciało mi sie. Chyba przez nienajlepsze samopoczucie mojego brzucha;) Dziewczyny, czy ktoras z was ma mega mega mega pragnienie? Nieustepujące i objawiajace sie wrecz dusznoscia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malenka nie popełnij tylko tego co ja, rozleniwienia :P hehe :D Miluskamiluskamili czekam na info :) Pragnienie mam większe niż przed ciążą, ale nie jest źle, ale duszności tak, byłam z tym u lekarza rodzinnego i powiedział, że macica się podniosi i narządy uciskają na przeponę, zalecił ciągły dopływ świeżengo powietrza :) Musi byc dzisiaj niskie ciśnienie, bo czuję się strasznie :( a wy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
ja czuję się dobrze, duszności nie mam, czasem muszę wziąć taki głębszy wdech. ale tak, to ma związek z unoszącą się przeponą. :) Pragnienia za bardzo nie mam, ale ja to zawsze musiałam się zmuszać so picia. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Moj brzuch tez dzis strasznie twardy sie zrobil i tylko lekko dzidzie czuje co jakis czas. A i wczoraj pochwalilam ze dluzej spie to dzis juz mialam pospane przed 4 pobudka a to lezenie i przewracanie sie z boku na bok tylko meczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Moj brzuch tez dzis strasznie twardy sie zrobil i tylko lekko dzidzie czuje co jakis czas. A i wczoraj pochwalilam ze dluzej spie to dzis juz mialam pospane przed 4 pobudka a to lezenie i przewracanie sie z boku na bok tylko meczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studzianka 6765
SALVA! IDUCHA! ZDECYDUJCIE SIĘ NA KTÓREŚ FORUM, ROBIMY PORZĄDKI POD KONIEC LATA ! I NIE WIEM CZY KASOWAĆ CZY NIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strasznie mnie dziś suszy, piję i piję:( nawet włożyłam mineralną w butelce do zamrażalki na parę minut a później z cytryną piłam taką zimniutką i nic:( już 3 litry wypiłam dziś..i pomyśleć, że wcześniej musiałam się zmuszać do wypicia 1,5 litra! odkąd piję tylko wodę nic innego już nie mogę, ani kompotów, soków, coli nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam takie pytanie - czy Wy miałyście robioną cytologię i posiew pochwy?? ja jestem w 23 tyg i ani jednego ani drugiego.. jak narazie nic mi nie dolega (odpukać), nic nie swędzi, upławy normalne. Nie mialam potrzeby pytać lekarza o te badania, później po 35 tyg ten posiew wypadałoby zrobić bo paciorkowiec przy porodzie jest groźny.. słyszałam, że niektóre kobiety mają posiew pochwy często. Jak jest u Was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
ja też nie miałam ani posiewu ani cytologi w ciąży. Robię co jakiś czas sama posiew moczu ale to dlatego że mam nawracające zapalenie nerek. Póki co (odpukać) jest dobrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam cytologię, ale dlatego, że mam nadżerkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Ja mialam cytologie robiona juz na poczatku ciazy u mojego lekarza to norma zawsze niby robi w ciazy wiec nie widzialam w tym nic dziwnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój lekarz też robił mi cytologię na początku ciązy ... zresztą u niego normalka - co roku obowiązkowo cytologię robi :) więc luzik mam z tym. Posiew zrobi ale dopiero ok.8 miesiąca. Ogólnie zrobił mi wszystkie możliwe badania, nawet hiv..te przyszły w kopercie zalepionej :) aż mi się rece trzęsły jak otwierałam, sama nie wiem czemu, hehe :D Co do nadmiernego pragnienia - widocznie jest zapotrzebowanie na wody płodowe ;) mi się nic nie chce... ani jeść, ani pić..nie wiem co ze mną. czasem mam na coś ochotę, ale też umiarkowanie. Nie znam uczucia, że zabiłabym za ogórka czy coś w tym stylu. A Wy? Zero napadów obżarstwa, zero zachcianek... moze coś nie tak ze mną? Bo oprócz jadłowstrętu na początku ciązy to z jedzeniem szałów nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej lenka.k ja nie miałam ani tego ani tego pytałam ginekologa jak juz byłam w ciąży i powiedziala mi ze jesli nie ma znacznych wskazan to nie robi sie cytologiiw ciazy bo aby pobrac wymaz musza otworzyc szyjke. ogolnie powiedziala ze opcjonalnie mozna zrobic do konca 3 miesiaca. jesli chodzi o butelki to zgodze sie z tika ze tt sa bardzo dobre moja córcia pokochała od poczatku, jesli super jesli planujecie laczyc butelke i cycka. ale nie zgodze sie z Tika aby teraz kupowac juz 3 butelki!!! bo z dosiwadczenia wiem ze dzieciaki czasem odrzucaja dany rodzaj butelki i trzeba kupowac inna a jak nakupujemy wczesniej po 3 sztuki to tylko kase zmarnujecie. na poczatek 1 a po porodzie gdzie pojdzie wszystko ok to do kupic. Pamietajcie tylko aby butelki kupowac z odpowietrznikiem! a czkawka u dzidzi to jakby ktos was pukał od srodka przez dłuzszy czas, wiem ze pozniej to najlepiej by było gdyby pojawiala sie 2-3 razy dziennie bo wtedy dzidzia cwiczy oddychanie. witam nowe mamusie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To uspokoiłam się z tymi badaniami, Aga skoro jest tak jak mówisz o tej cytologii to nie ma co nalegać jak nie ma ku temu powodów. Posiew napewno mi zrobi tylko później przed porodem, myślę, że jest na to za wcześnie poprostu tymbardziej, że nie mam żadnych infekcji. Ja nie będę aż tak dużo inwestowała w samą butelkę w tej chwili, zamierzam karmić (o ile będę mogła) myślę, że butla będzie sporadycznie potrzebna, a później też nie zamierzam wydawać majątku na nie, moje znajome wszystkie nie miały takich drogich i nie nażekały nigdy:) mam dużo pilniejszych wydatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem Wam taką zabawną rzecz - synek koleżanki nie wie co to smoczek, butła i wózek... :) tzn mial wszystko kupione ale w wózku nie chciał jeździć, pił od razu ze szklanki:) butla mu nie podeszła, smoczka też nigdy nie chciał:) a jest cudowny, spał cały czas, jadł ładnie, spokojny, uroczy, mój ideał dziecka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Czytam was ale jakoś nie mam nastroju do pisania. Salva sweter bardzo mi się podoba, kupilam podobny. Ja nie mam problemów ze spaniem, śpie całą noc. Pić też mi się nie chce, ale to i dobrze bo jakbym więcej piła to musiałabym nosić ze soba toaletę i tak już szukanie toalet na mieście zajmuje mi dużo czasu. Wczoraj powiedziałam o ciąży dziewczynom które widze praktycznie codziennie ale jakoś nie chwaliłam się tym a one że nic nie widać. aga miałaś już to drugie usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Cytologia jest obowiązkowa przed lub na początku ciąży. W końcu w razie czego wirus może być bardzo niebezpieczny dla maleństwa. Ja apetyt mam ogromny (może teraz mniejszy po tym zatruciu), zachcianek raczej nie, piję z reguły wodę mineralną, inkę z mlekiem, czasem herbatkę z pokrzywy (dobrą na anemię) czy maliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Londynek ja też dziś coś słabo z nastrojem... fajnie, że ci się podoba sweterek, wydaje się funkcjonalny :) i po ciąży :) Dziewczyny, uspokoicie mnie, że kupie wszytsko dla dzidzi co trzeba? i dobre, i nie za dużo, ehhhh, bo przegladam net i jest tego tyle... chyba to mnie tak zdołowało :( najgorsze jak sie coś chce dobrego, a nie bardzo ma się kasę, i trzeba szukać szukać szukać, a tego tak dużo... chyba nasze mamy miały lepiej... nawet bez tych super pomocnych rzeczy... Np. moja mama jest już długo babcią, a mnie urodziła jak miała 40 lat ;) i mówi, że kiedyś rożek to była poduszka dorosłego i dla jeje dzieci i dla jej wnuczków i pokazała na mojej jak to sie otulało dzidzię ;) mówiła, że sie tak nie przejmowała jak ja, że np. materacyk jak najlpszy, że kocyk dobry, że to, że tamto, żeby wózek funkcjonaly, brałą to co było :P ehhh, wygadałam sięm, sorki za zanudzanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bentonowa
Aż z ciekawości sprawdziłam ile mój Mały ma cm...ponad 31 hehe on pewnie po ojcu będzie wysoki, bo ja to mam wzrost siedzącego psa :P Dziewczyny kupiłam wczoraj tą poduszkę w mama i ja za ok 130 zł...droga ale warto!!! no i zajmuje pół łóżka, ale na prawdę jest GENIALNA :) poszliśmy też do TK Maxx'a i kupiliśmy kombinezonik taki cieplejszy nie na zimę ale jesień/wiosna i dwa śpiochy...aż wytulkałam je takie słodziaki :) Jeżeli chodzi o TT to czytałam same dobre opinie o ich produktach, dostałam od kumpeli laktator ręczny i takie pojemniczki na mleko- do mrożenia. Kupię tylko jedną butelkę żeby była do ściągnięcia pokarmu. Ostatnio jak byłam na tym badaniu połówkowym to dostałam od położnej buteleczkę lovi i smoczek, do tego jeszcze jakieś próbki kremików...miło z jej strony :) a koszta odpadaja ;P A no i oglądaliśmy wózki i zdecydowalismy się na mutsy evo bo mało waży, mały jest gabarytowo, fajnie się prowadzi, szybko się składa i nie jest aż taki drogi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie mam jeszcze nic dla dzidziusia, postanowiłam że będe kupowała dopiero po usg połówkowym jak lekarz mnie upewni ze wszystko jest z maleństwem w porządku:) a usg juz za kilka godzin więc siedze w pracy jak na szpilkach bo nie moge sie doczekac kiedy zobaczymy nasze największe szczeście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
ja dziś zamówiłam dwa komplety dla małego na 56 i 62 cm :) A w pracy czekała dziś na mnie miłą niespodzianka bo mój dyrektor powiedział że coś dla mnie ma. Poszliśmy do takiego magazynu a tam worek ciuszków dla dzieci i mówi że mam wziąć co chcę. Ponad godzinę oglądałam i wyszłam z wielką torbą: kaftaniki, bluzy, sweterki, kilka par spodni, śpiworek, parę body :) normalnie ubrania jak nowe, w b. dobrym stanie i to ze sklepów typu H&M C&A mexx itp:) większość co prawda rozmiar 68 wzwyż ale się przydadzą, dzieci tak szybko rosną:) ale na 62 też się coś znalazło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Kacha 22
Dziewczyny ja byłam przed wczoraj na połówkowym USG z dzidzia wszystko w porzadku ,ale wyszlam zapłakana z gabinetu bo byłam pewna ze lekarz powie mi płeć dzieciatka ale ni był w stanie :( tak sie wkurzyłam . wczoraj z mym lubym zabralismy sie za pokoik powywozilismy wszystkie zbedne rzeczy i uparłam sie wczoraj juz ze chce pomalowac pokoik pojechalismy do praktikera i kupililismy cudowna niebieska farbe (stwierdzialam ze jak bedzie dziewczynka to zorganizujemy rozowe elementy) i dzisiaj z rana sie uparlam zeby malowac juz , moj koles mi mówi ze dzisiaj na 15.30 idziemy na USG 3D . zrobil mi niespodzianke i zadzwonil wczoraj do lekarza , bo mowil ze mialam takie smutne oczka . niedawono wróciliśmy mamy płytkę z badania i 99% pewności na CHŁOPACZKA !!! Jestem taka szczesliwa !!!! ja siedze i ogladam juz wyposarzenie na allegro a mój kończy malowanie pokoiku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×