Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

Marta, tez słysze wody:) i takie bulgotanie jakby. Dzidziusia da sie uslyszeć. Mam sposób na swojego maluszka. Zjadam coś słodkiego żeby go pobudzić i kiedy zaczyna sie ruszać nasłuchuje jego skoków ;-) ehhh co za fatalny dzień dzisiaj.. Czy wy też macie niedzielę w środę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bleee nie lubię takich nijakich dni :( nie mam siły nawet się ogarnąć, nic mi się nie chce aż mnie tyłek boli od siedzenia fuuujjj ale marudna jestem dziś ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga, ja też niby 15ty tydzień, termin na 1 luty :) ale ja wiem że urodzę w styczniu :) bo zaszłam szybciej niż miałam ostatnią miesiączkę :) co oczywiście potwierdza usg. A lekarz liczy mimo to od miesiączki... ech... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Ja @ też dostałam, a nawet się już kończy więc spoko... jagódka Co do rosołku to ja nie podaję, ale mam kupiony taki w słoiczku domowy rosołek no i właśnie nei wiem, czy można go podać czy nie, tam nie pisze że zawiera wywar z mięsa no ale wiadomo rosół to rosół... Tojah Ja wiecznie piorę, ja nie wiem skąd mi się to bierze ale Mati wiecznie obśliniony, obchrupkowany, umazany obiadkiem itp, nam to nawet śliniaki nic nie dają podczas jedzenia :) Ząbków też Matusiowi jeszcze nie myłam ale szczoteczkę już kupiłam :) A co do życia po 30 :) hmmm no można by powiedzieć że u mnie to się wiele zmieniło :):):) obrona, ślub, Matuś :):) znikam spać bo moje dziecię dziś o 5:10 wstało no i mama też musiała :) spokojnej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja2222
termin porodu na 23 styczen mam 18 lat :) dzieki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotkotkotkot
długo tu nie zaglądałam ale muszę się wam pochwalić że dziś czułam pierwsze ruchy malenstwa:) zastanawiam się czy to nie trochę szybko bo to dopiero 17 tc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotkotkotkot
ja termin mam na karcie ciąży 17 styczeń a na usg wychodzi 23 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
ja pierwsze ruchy dziecka, takie bulgotanie zaczęłam odczuwać pod koniec 15 t życia maluszka (17tc) :) a co do terminu to ja na karcie mam 13 stycznia, na ostatnim usg - 9 stycznia a wg kalkulatorów internetowych 1 stycznia:) więc kto wie może jeszcze się grudniówką okażę ;) ale ścisnę nogi by był styczeń :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
A ja mam dziewczyny takie pytanko w ktorym miejscu zaczelyscie odczuwac pierwsze ruchy dziecka?bo ja dzis mam znow to dziwne uczucie w brzuszku tylko wydaje mi sie ze za wysoko na dziecko bo praktycznie pod zebrami z prawej strony i nie wiem czy to czasem nie jest cos powaznego a wizyta za tydz dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK*............*WIEK*........* DATA PORODU*....*PŁEĆ.*........*IMIĘ* Bentonowa......25...............01.01.2013............syn .............Filip miluskamiluskamili....24.........07.01.2013............sy n............Kubuś madziulah.........27..............10.01.2013............X XX.............XXX lenka.k...........26...............11.01.2013............ XXX...........XXX blanka25..........25..............13.01.2013............c órka.........Amelka sinisza.............30..............14.01.2013........... .XXX..........XXX marta2387........25..............15.01.2013............xx x...........xxxx MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XX X. ...........XXX Keerah............22...............16.01.2013...........X XX...........XXX kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Cathy...............17...............17.01.2013.......... .XXX...........XXX Agusia18204........22................20.01............... .XXX.............XXX Patrycja2222.......18...............23.01.2013...........XXX...........XXX inLoveee..........23..............25.01.2013.......córec zka........Klara __aga__...........27...............26.01.2013...........X XX...........XXX gosieńka2666....27..............26.01.2013............XX X............XXX Aneta G..........23...............27.01.2013............XXX....... ....XXX dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ............XXX Tamara............25...............31.01.2013............ XXX..............XXX londynek.........XX..............XX.01.2013............XX X............XXX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iducha
Ja odczuwam ruchy sporadycznie, z reguły jest to lekkie trzepotanie dwa - trzy razy dziennie, czasem raz na kilka dni. Zawsze po lewej stronie brzucha, nieco pod pępkiem. To dopiero 17. tydzień, więc z tego co wiem ruchy mogą być niereguralne. Z tym, że pod żebrami, wydaje mi się to nierealne. Macica do 20 tyg. osiąga wysokość pępka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj kokotkot !! co tam u Ciebie?? tak sobie ostatnio myślałam o Tobie:) Agusia ja pierwsze ruchy to poczułam tak naprawdę już w 16 tyg. ale to było takie bulgotanie, przelewanie, które trwało cały 16 tydz. i 2 razy w dwa dni poczułam takie mocniejsze kopy ... później dlugo był spokój nawet mi się nic nie przelewało i martwiłam się aż do samego początku 19 tyg. mój mąż przemówił do brzuszka wieczorem:) a tu seria kopów takich wyraźnych! :) i od tego momentu caly czas codziennie (czyli już ponad tydzień) czuję wyraźnie kopy jakby pękające bańki raz mocniej raz słabiej tak rano jak się obudzę, w ciągu dnia jak siedzę, wieczorem jak leżę np. wczoraj dzidzi szalało ok pół h !! przed połnocą:) zawsze czuję na dole brzucha, długo czułam tylko w jednym miejscu po lewej stronie a teraz zaczyna się powoli wszędzie... ja potrzebowałam trochę czasu zanim te ruchy się rozwinęły i jestem już pewna, że to dzidzi:) slodkie to jest :) nooo jutro wizyta o 11:00 a ja już się stresuję dziś :( bardzo się boję o te moje wody czy jest ich więcej:) dziś już śniło mi się, że miałam usg i córunia była :) ale powiem Wam, że niczego nie byłam tak pewna w tej ciąży jak chłopca :) i też bardzo chcemy z męzem chlopca, on bardzo by się ucieszył tzn. z córci też będziemy się cieszyć wiadomo ale jak mówię o córeczce to on ma zupełnie inną minę taką trochę przerażoną, ma tylko 2 braci i nie wie co to dziewczynka więc czuje się niepewnie :( ale jest jakoś dumny też, trudno mi to wyjaśnić... mój mąż jest z reguły zamknięty w sobie ( otwiera się tylko dla mnie ) :) i trudno mu okazywać uczucia ... myslę, że z chłopcem miałby łatwiej, dziewczynki się boi :) tak jakby ... ale co będzie to będzie :) najważniejsze żeby maluszek był zdrwoy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
No wlasnie dla mnie tez to bylo dziwne.tylko zastanawia mnie co to tam jest he. Poczekam na prawdziwe kopniaki a nie tu sie nakrecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK*............*WIEK*........* DATA PORODU*....*PŁEĆ.*........*IMIĘ* Bentonowa......25...............01.01.2013............syn .............Filip miluskamiluskamili....24.........07.01.2013............sy n............Kubuś madziulah.........27..............10.01.2013............X XX.............XXX lenka.k...........26...............11.01.2013............ XXX...........XXX blanka25..........25..............13.01.2013............c órka.........Amelka sinisza.............30..............14.01.2013........... .XXX..........XXX marta2387........25..............15.01.2013............xx x...........xxxx MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XX X. ...........XXX Keerah............22...............16.01.2013...........X XX...........XXX kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Cathy...............17...............17.01.2013.......... .XXX...........XXX Agusia18204........22................20.01............... .XXX.............XXX inLoveee..........23..............25.01.2013.......córec zka........Klara __aga__...........27...............26.01.2013...........X XX...........XXX gosieńka2666....27..............26.01.2013............XX X............XXX Aneta G..........23...............27.01.2013............XXX....... ....XXX dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ............XXX Tamara............25...............31.01.2013............ XXX..............XXX londynek.........XX..............XX.01.2013............XX X............XXX grochowa14....38................22.01.2013............XXX...Igor/Emilka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iducha
To ja też się stabelkuję, dziewczyny! :-) NICK*............*WIEK*........* DATA PORODU*....*PŁEĆ.*........*IMIĘ* Bentonowa......25...............01.01.2013............syn .............Filip miluskamiluskamili....24.........07.01.2013............sy n............Kubuś madziulah.........27..............10.01.2013............X XX.............XXX lenka.k...........26...............11.01.2013............ XXX...........XXX blanka25..........25..............13.01.2013............c órka.........Amelka sinisza.............30..............14.01.2013........... .XXX..........XXX marta2387........25..............15.01.2013............xx x...........xxxx MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XX X. ...........XXX Keerah............22...............16.01.2013...........X XX...........XXX kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Cathy...............17...............17.01.2013.......... .XXX...........XXX Agusia18204........22................20.01............... .XXX.............XXX inLoveee..........23..............25.01.2013.......córec zka........Klara __aga__...........27...............26.01.2013...........X XX...........XXX gosieńka2666....27..............26.01.2013............XX X............XXX Aneta G..........23...............27.01.2013............XXX....... ....XXX dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ............XXX Tamara............25...............31.01.2013............ XXX..............XXX londynek.........XX..............XX.01.2013............XX X............XXX grochowa14....38................22.01.2013............XXX ...Igor/Emilka Iducha...........20...............24.01.2012.............XXX..............XXX Agusia, nic nie się martw, to mogą być różne rzeczy. Ja dwa dni temu zwijałam się z bólu bo coś zakłuło mnie pod żebrami z prawej strony, tak, że promieniowało na cały bok! Chcieliśmy dzwonić na pogotowie, poryczałam się z bólu, a z reguły twarda ze mnie babka. Na szczęście przeszło po kilku minutach. Do tego non stop mam problemy z trawieniem (cała burczę w środku, mój Maluch ma niezły dubstep), jakieś dziwne kłucia w pochwie, uczucie "ciągnięcia" podbrzusza itd. Dzieje się w nas niezły chaos, a powiększające czy przesuwające się narządy po prostu bolą i niepokoją. Do tego uciskają na nerwy i może boleć to co wcale z ciążą niezwiązane, nie mówiąc o drętwieniu narządów. My to się nacierpimy! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iducha
To ja też się stabelkuję, dziewczyny! NICK*............*WIEK*........* DATA PORODU*....*PŁEĆ.*........*IMIĘ* Bentonowa......25...............01.01.2013............syn .............Filip miluskamiluskamili....24.........07.01.2013............sy n............Kubuś madziulah.........27..............10.01.2013............X XX.............XXX lenka.k...........26...............11.01.2013............ XXX...........XXX blanka25..........25..............13.01.2013............c órka.........Amelka sinisza.............30..............14.01.2013........... .XXX..........XXX marta2387........25..............15.01.2013............xx x...........xxxx MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XX X. ...........XXX Keerah............22...............16.01.2013...........X XX...........XXX kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Cathy...............17...............17.01.2013.......... .XXX...........XXX Agusia18204........22................20.01............... .XXX.............XXX inLoveee..........23..............25.01.2013.......córec zka........Klara __aga__...........27...............26.01.2013...........X XX...........XXX gosieńka2666....27..............26.01.2013............XX X............XXX Aneta G..........23...............27.01.2013............XXX....... ....XXX dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ............XXX Tamara............25...............31.01.2013............ XXX..............XXX londynek.........XX..............XX.01.2013............XX X............XXX grochowa14....38................22.01.2013............XXX ...Igor/Emilka Iducha...........20...............24.01.2013............. XXX..............XXX Agusia, nic nie się martw, to mogą być różne rzeczy. Ja dwa dni temu zwijałam się z bólu bo coś zakłuło mnie pod żebrami z prawej strony, tak, że promieniowało na cały bok! Chcieliśmy dzwonić na pogotowie, poryczałam się z bólu, a z reguły twarda ze mnie babka. Na szczęście przeszło po kilku minutach. Do tego non stop mam problemy z trawieniem (cała burczę w środku, mój Maluch ma niezły dubstep), jakieś dziwne kłucia w pochwie, uczucie "ciągnięcia" podbrzusza itd. Dzieje się w nas niezły chaos, a powiększające czy przesuwające się narządy po prostu bolą i niepokoją. Do tego uciskają na nerwy i może boleć to co wcale z ciążą niezwiązane, nie mówiąc o drętwieniu narządów. My to się nacierpimy! A prawdziwe ruchy możesz nawet poczuć po 24. tygodniu, tak też się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
No mam nadzieje ze niedlugo poczuje te prawdziwe ruchy bo zaczynam lekko ppanikowac boje sie ze znow coas jest nie tak i znow strace malenstwo. Dziekuje dziewczyny za odpowiedz troszke sie uspokoilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia napewno wszystko jest dobrze :) ruchy mogą się pojawić nawet w 22 tygodniu, jak nie to później będziesz się martwić a póki co nie ma sensu :) choć sama miałam tak samo ... to się pojawia tak poprostu bez zapowiedzi, w każdej chwili może :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
a ja ostatnio sprzeczam się z moim o imię dla dziewczynki.Dla chłopca jesteśmy zgodni - Łukasz dla dziewczynki też byliśmy - Klaudia ale jak porozmawiał z mamusią (teściową) to już mu się Klaudia nie podoba i chce Hanię. Też mi się podoba - to była druga opcja ale Klaudia bardziej:) co myślicie? Chyba też nie tyle denerwuje mnie zmiana imienia co wtrącanie teściowej i mieszanie mu w głowie a ja często robię jej na złość;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaludia podobało mi się jak sama byłam dzieckiem :) ja wybrałam Lenkę ( bo mama całe zycie tak do mnie mówi, a to skrot od mojego imienia) albo Zuzię (ostatnio bardzo mi się spodobało) i nie wiem co mam zrobić... dla chłopczyka Kubuś nasze z mężem ukochane imię od kilku lat :) Zuzia czy Lenka :) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iducha
Nigdy nie dogodzi się wszystkim, ja mogę brać pod uwagę ewentualne rady co do imienia, ale finalnie to ja i mój narzeczony decydujemy. Hania to ładne imię, ale osobiście bardziej podoba mi się Klaudia. Jeśli czujesz tak samo - nie zastanawiaj się nawet. To wasze dziecko, nie teściowej. A co do Zuzi - imię cudne, cała gama możliwości, zdrobnień i modyfikacji. Lena też okej, z tym że "dostojniejsze", chłodniejsze w odbiorze. :-) Jakkolwiek zdecydujecie: to Wam ma się podobać. No i uważałabym z wydziwnianiem, ja mam na imię dość nietypowo i od dziecka wstydziłam się swojego imienia, choć teraz jestem wdzięczna (a bardziej przyzwyczajona), bo Ida jest jedna i od razu wiadomo o kogo chodzi. Dzieci są jednak okrutne i często czułam się skrzywdzona, przez to że nie jestem Kasią, Anią albo Olą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
Zuzia podoba mi się najbardziej ze wszystkich i to był nasz typ od początku. Ale w święta na kolacji rozmawialiśmy z dziewczyną kuzyna męża, która była w zaawansowanej ciąży jakie dają imię - oni że Oliwka a to był miesiąc do porodu. Potem pytali jakie my damy jak już będę w ciąży - my że Zuzia. A miesiąc później dali małej....Zuzia! nikomu nic nie mówiąc, do dziś mam i to za złe, więc kijowo jak będą dwie Zuzie. Więc teraz Klaudia albo Hania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuuuu niefajnie ... ale wiesz ja bym się tam nie przejmowała.. ważne co się Wam i tylko Wam podoba, reszta jak zobaczy dziecko to i tak się w nim zakocha :) choćby miało imię z kosmosu :) po moim dzisziejszym śnie mam dylemat ..a to Kubuś ma być przecież tak czuję i mówię od początku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
mam nadzieję, że jak na usg okaże się że to dziewczynka to mąż się tak wzruszy i zakocha że zgodzi się na Klaudię ;) a jak nie to będę wojować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
A mi sie podoba Natalia i Daniel tylko moj chlopak mowi ze to ma jeszcze czas i ze pomyslimy dopiero jak plec znac bedziemy. Zuzia i Lenka tez sliczne imiona:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
Natalia podoba się bardzo mojemu mężowi ale w rodzinie są już dwie :) coż może to będzie chłopiec i wtedy po problemie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotkotkotkot
lenka.k. Witam ;) u mnie wszystko w porządku brzuszek malutki tak dziwnie że widać jak się dzidzius przemieszcza :D na następnej wizycie powinnam się dowiedzieć czy to moja Amelka czy to jednak będzie taty upragniony chłopczyk ;) jakoś się układa ale już za nie długo powrót do szkoły tam jeszcze nikt nie wie o ciąży. Ale będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pewnie dasz radę, teraz masz wsparcie - dzidzię :) to fajnie, że wszystko dobrze u Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pewnie dasz radę, teraz masz wsparcie - dzidzię :) to fajnie, że wszystko dobrze u Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Kotkotkot, widzę że tak jak ja czekasz na Amelkę! :D super ;) Ja ruchy zaczęłam odczuwać nisko, nad pachwinami, przeważnie po prawej, a potem to różnie, ale zawsze pod pępkiem. :) Ja usg które już na 100% potwierdzi płeć mam na początku września. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×