Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

Ulcia ja najpierw schudłam kg, (niestety przez wymioty do końca 3 msc ciąży) a potem przytyłam 2 kg. 3 kg w 4 msc to jest dobry wynik :) jestem w 20 t.c. (5 msc) i przytyłam 5 kg :) lekarz powiedział, że książkowo :D Wczoraj poznałam dziewczynę która jest w 8 t.c. i już przytyła 5 kg :P A co do spodni to ja mam mały patent :) jeśli dotychczas nosiłaś biodrówki, zamek pewnie da rade zapiąć się do połowy, a na guzik zakładasz gumkę do włosów i zaczepiasz o guzik ;) i oczywiście długa bluzka :D w sklepie C&A znalazłam pas ciążowy, nie jest tak drogi jak w sklepach online, który ewentualnie zakryje ten guzik na gumkę przy krótszych bluzkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ale jestem wkurzona. Wczoraj byłam u lekarza, podotykał brzucha, powiedział,ze jest miekki więc ok, nie zrobił mi usg, na infekcje nic nie zaradził, nawet stwierdził,zebym odstawila wszystkie preparaty, ktorymi to lecze, aby organizm sam zwalczal. W nocy ani godziny nie przespałam, tak mnie pieklo i szczypało, dzis to samo. A na koniec jak powiedzialam,ze coraz gorzej mi wytrzymać w pracy, że chcialabym od przyszłego miesiaca przejsc juz na zwolnienie... to powiedzial mi, ze nie da mi zwolnienia, noooo chyba ze przyjde do niego prywatnie, wtedy ok. Bardzo mnie rozczarowal i zawiodłam sie na nim, nie sadzilam, ze bedzie tak skorumpowany. Nie wiem co mam zrobic ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja dziś zaczęłam 21 tydz i jestem 7, 5 kg na plus :) a nadal się bardzo pilnuję z jedzeniem ... Miluskamiluska - zmień lekarza czym prędzej ! masakra żeby na infekcję nic nie dać i tylko prywatnie l4 wystawiać... naprawdę olałabym go natychmiast! bardzo cichutko na tym naszym forum, czytam sobie forum z tamyego roku mamusie styczeń 2012 to tam normalnie dziewczyny pędziły ... fajnych rzeczy się dowiedziałam i przydatnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miluskamiluskamili zgadzam się z Lenką, zmień lekarza, i to natychmiast, ja mam nadżerkę, tez można by było to olać, ale po wczorajszym badaniu okazało się, że mam stan zapalny, aż doszło do krwawienia, i dostałam tabl. dopochwowe... Ze sposób domowych możesz spróbować "na siadywanie" na oparach rumianku, żeby teraz sobie choć trochę ulżyć... Lenka, ja odkąd odkryłam to forum, pisze tutaj kilka razy dziennie, ale widzę, że faktycznie jakoś cichooo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowinka_1982
Witam dziewczynki :) ja się melduje ..... i chciałam Wam powiedziec że wieczorem zamelduje jak to jest z tym dentystą "dla przyszłych mam " :) co mamy za free a czego nie :) troszkę mam stresa .....ale będzie dobrze ;) co do tych infekcji to polecam lactowaginal....mi pomaga :) ale oczywiście to tak doraźnie ....bo generalnie gin musi przepisać Ci coś mocniejszego :) dzisisaj kupie ten plivafem i przetestuje i też Wam powiem jak bardzo jest skuteczny :) Wiecie .... ostatnio przeczytałam że są jakieś delikatnie "szalone" które wkładają sobie "surowy" czosnek na nitce ..... no masakra .... jeszcze najlepiej ten chiński :) :) :) :) hihihih......ja też jestem desperatka ..... ale to jest lekkkie :) przegięcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goska1747
Dziewczyny a jak z waszym snem ? macie spokojne noce? bo ja jakoś zasnąć od kilku dni nie mogę, wiadomo tam 3-4 godziny w nocy jakoś prześpię, ale to i tak mało. Do pracy mi już coraz ciężej wstać ( wstaję o 5-6 rano). Nie wiem czy to przez ciąże, czy to moja wina. Dodam, że na początku ciąży mogłam cały czas leżeć i spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Bylam dzis na tym usg wszystko z malenstwem dobrze tylko lekarz za wczesnie wyslal mnie na usg i za miesiac mam znow. Najwazniejsze ze malenstwo zyje i rosnie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowinka faktycznie desperacja ... daj znać co z tym dentystą, może skorzystam :) Gośka - ja nie śpię od miesiąca tzn. nie mogę zasnąć, budzę się na siku kilka razy a jak już obudzę się o 4, 5, 6 to nie śpię z godz. zasypiam ok 8 lepiej jak mąż do pracy wychodzi i śpię do 9, 10 :) Agusia gratuluję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowinka_1982
ja w sumei też śpię "z przerwami" .na siku" ..rzucam sie na łóżku jak żaba ...z lewego boku na prawy i czasem na chwilke na plecach .... ale zaraz się budze bo mi pupa:) sztywnieje :D no i jeszcze budzi mnie ssanie ..... pić mi się chce jakbym była na permanentnym kacu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowinka_1982
aaa... no i Agusia ....gratulacje :) by tak dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się budzę w nocy na siku, albo jak przewracam się, ale potem natychmiast zasypiam, a ogólnie z zasypianiem jest różnie, bardziej miałam problemy z koszmarami sennymi, które minęły po wczorajszej wizycie u ginekologa :) i tak samo jak Lenka, jak mąż około7- 8 wychodzi śpię twardo do 10.00 :) ale faktycznie do 4 msc spałam jeszcze w dzień po 2 h. Współczuję Goska , ze musisz tak wcześnie wstawać, może warto iść już na zwolnienie? :) Dziewczyny macie może odczucie jak dużo napijecie się wody, że jak dzidzia się rusza to napiera na maxa na pęcherz? Zapomniałam wczoraj o tym powiedzieć lekarzowi, nie wiem czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Kupcie sobie jogurt naturalny i róbcie sobie z niego okłady tam na dole! Nie ma nic lepszego na te infekcje grzybiczne! Tak się leczyły nasze prababki. Ja dziś zaczynam 20 tydzień i w końcu coś widać! Wyrzuciło mi brzuch po ostatnim scanie. Mały kopie jak szalony czasami :P Też się budzę w nocy na siku. Byłam też na pierwszym spotkaniu na uni i główna lektorka tyle co mi powymieniała udogodnień dla kobiet w ciąży w czasie studiów to nie mogłam uwierzyć. Powiedziała nawet, że super moment na urodzenie malucha! (?) Będzie dobrze :) A, nie wiem czy wogóle Wam o tym wspominałam. Bo teraz idę na drugi rok studiów tu u mnie w UK. Plan do stycznia prosty- chodzę i się uczę. Po porodzie wypada 2 tygodnie że zostanę w domu + akurat jest tydzień holiday'a. Szkołę mam full time ale to jest 3 dni w tygodniu 9.00-16.00 10 min autobusem od domu. Mój mąż ma elastyczne godziny pracy i już ustaliliśmy, że będzie zostawał z małym te 3 dni w tygodniu. Ja mogę pisać i 20 razy dziennie, ale nie mam za bardzo o czym :P Ale odezwę się za godzinkę jak mój wyjdzie do pracy, bo muszę poudawać,że coś robię. No i zrobić mu śniadanie. Buźka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka uspokoiłaś mnie :) Keerah super, że masz luzy na studiach :) ponoć kobiety w ciąży lepiej się uczą, szybciej :) moja dzidzia też mocno kopie :) i często, też tak macie? naliczyłam co najmniej 5-6 razy dziennie! i stawia wam się brzuch, tzn twardnieje? kurczę, tez o tym zapomniałam, powiedzieć lekarzowi, za dużo emocji z usg było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie też miałam się Was zapytać. Najczęściej jak się poddenerwuję to mi staje taki twardy naprężony brzuch. Jakby skurcz. Trochę mnie to martwi ale to chyba ok, bo ostatnio na USG mi się tak zrobiło i sonografka uśmiechnięta mówi że to nic takiego. Czyżby to były te skurcze przepowiadające?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mi się wydaje, że to te skurcze, wyczytałam, że pojawią się około 20 t.c. więc może to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zastosuje sie do "zalecenia" lekarza. Od dziś dAlej smaruje clotrimazolem i bede robić płukanki z tantum rosy. Jestem strasznie wkurzona. Zwłaszcza, ze w ciagu jednego miesiaca mam juz drugi raz infekcję. Zdaje sobie z tego sprawe, że jesli rozwinie sie bardziej, to bede potrzebowała antybiotykow, a tego chcialabym uniknać. Poza tym doskwiera mi ból podbrzusza, podejrzewam, ze to od tego zapalenia. Jak nie bylam w ciązy, tez mialam podoble dolegliwosci, przy infekcji. Postanowilam, że zmienię lekarza. Żałuję tylko, że nie nagadałam mu do słuchu. Teraz mnie nerwy trzymają, juz drugi dzien. Kobietki powiedzcie jak sie odżywiacie? I jakie witaminy przyjmujecie? Z jakich firm? Ja jakos szczegolnie upodobalam sobie niezdrowe jedzenie ;/ Dzien bez chipsów, słodyczy, itp.. to dzien stracony. Mam taką pokusę. Nie umiem jej zwalczyć w sobie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przedwczoraj miałam dwa skurcze, czyli dokladnie w 20 tygodniu. W odstepie 15 minut. Od tamtej pory nie powtórzyly sie. Co noc mam koszmar. Kręce się, wszystko mnie boli, jak uda mi sie zasnac, to mam parcie na pecherz. acie twarde brzuchy wieczorami? Ja na siedzaco wieczorem nie moge oddechu złapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulciaa
Salva - dziękuję bardzo za ten pomysł ze spodniami i gumką, sprytne hihih :) Mnie mój lekarz to na siłę namawia żebym poszła już na zwolnienie i na każdej wizycie pyta się czy ma mi wypisać L4, ale ja na razie nie chcę, Dziewczyny czy Wy czujecie już ruchy maleństwa? Bo ja na razie nic takiego nie czuję, dzidziuś ma już 15 cm, ale czytałam że przy pierwszej ciąży ruchy czuć trochę później. Ja od początku ciąży mam straszną ochotę na słodycze, codziennie muszę coś słodkiego zjeść, przed ciążą to zjadłam może kosteczkę czekolady na miesiąc a teraz mogłabym zjeść całą tabliczkę na raz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulciaa
Miluskamiluskamili - tak jak pisałam przed chwilą, przed ciążą słodycze dla mnie mogły nie istnieć a teraz muszę codziennie je jeść, właśnie wrócilam przed chwilą z zakupów i oczywiście z cukierkami na wagę, wafelkami i ciasteczkami :P Ja biorę Femibion Natal 2 i kwas foliowy, dodatkowo jeszcze lekarz mi przepisuje duphaston i żelazo bo wyszło mi w badaniu krwi, że mam anemię, choć przed ciążą miałam wszystko w normie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
a ja wcześniej czułam takie delikatne kopnięcia i łaskotanie w brzuszku a wczoraj wieczorkiem leżałam sobie głaszcząc brzuszek i nagle bach pod ręką :) pierwszy raz takie mocne kopnięcie:) z tejże okazji, chociaż obiecałam sobie, że nie będę kupowała ubranek dopóki nie poznam płci, kupiłam dziś śliczne body z długim rękawkiem z kubusiem i prosiaczkiem. Nie mogłam się oprzeć ;p Mój pierwszy ciuszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keerah fajnie, szkoda, że w Polsce nie ma żadnych łask dla kobiet w ciąży, u mnie na uniwersytecie oblewali kobiety w 8 miesiącu na obronie :( Polska ... ja mam studia skończone rok temu i szalenie się cieszę, bo u mnie nie dałabym rady w ciąży, teraz wiem to napewno ... Sposób z jogurtem naturalnym też moja koleżanka stosowała, a chciała się zadrapać na smierć ... przeszło jej od razu :) Salva moja malutka też się rusza cały czas niemalże, lekarz mi nie wierzy a ona jak tylko usiądę na dłuższą chwilę i przestaje być kołysana to kopie i to z dnia na dzień coraz mocniej i po całym brzuchu :) nie wiem co będzie po porodzie jak ona tylko kołysana do snu musi być ... :) Ja mam już naprawdę duży brzuchol .. i powiem Wam, że też się martwiłam bo od tygodnia czyli od początku 20 t.c. mam skurcze macicy takie lekkie ok dwa trzy razy na dzień, trwają kilka sekund, mówiłam lekarzowi ale powiedział, że to normalne badanie wyszło super więc to te przepowiadające :) Miliskamiluskamili - spróbuj ten jogurt i idź z tą infekcją do innego lekarza bo infekcje mogą być groźne .... Ja jem falvit zwykły, u mnie się sprawdza. Salva ja czuję ruchy takie wyraźniejsze od początku 19 tyg, teraz zaczęłam 21 tydz i maleńka kopie jak szalona :) do 22 tyg masz czas na ruchy. Ale Wam zazdroszczę tych słodyczy ! ja uwielbiałam słodkie i jadłam przed ciążą dużo a nawet musiałam bo cukier miałam tak niski, że mnie trzęsło jak nie jadłam słodkiego i słabłam, odkąd jestem w ciąży makabra ani grama cukru najlepiej i żadnych fast foodów a też uwielbiałam, mdli mnie kosmicznie później i mam taki okropny smak w buzi, że muszę czymś kwaśnym zagryzać, jem żurawinę suszoną:) poza tym owoce jadlabym ciągle 24 h najróżniejsze, i tak się zdrwowo odżywiam, ze aż przytylam 7,5 kg !! a nic nie jem tak jak Wam tu piszę, horror ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Jesli chodzi o sen to ja mam juz dawno z tym problem o czym pisalam nie raz. W tym tyg troche lepiej bo moge dluzej polezec gdyz do pracy na popoludnie i nie musze wstawac o 6 co czeka mnie za tydz. Wit bralam prenatal ale ostatnio nie bylo w aptece i polecili mi vitaminer prenatal no i jak caly czas luteine biore pod jezyk 3 razy dziennie a co do jedzenia to kocham chipsy staram sie ich nie jesc ale dopiero co male laysy zjadlam i odrazu wyrzuty sumienia i owoc trzeba zjesc. Wogole lubie frytki smazone mieso itp no i kocham zupy ostatnio caly garnuszek kapusniaczka zjadlam a mial byc na dwa dni;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulciaa
ja zupy zawsze uwielbiałam i teraz nic sie nie zmieniło, ale nabrałam szczególnego upodobania do rosołu :P Poza tym uwielbiam frytki i mogłabym je prawie codziennie jeść, dzisiaj też jadłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Kacha 22
gosieńka2666- gratki :) Kurcze fajnie się tu u nas robi co jedna to zna juz płeć dzieciątka . Ja na ugs gdzies koło 5 sierpnia. miejmy nadzieje ze lekarz też juz powie co widzi normalnie się już doczekać nie mogę tak chciałabym chłopczyka . Ja z pracy wróciłam o 18.30 i tak mnie dzisiaj naszło jeszcze na szybkie porządki góra prasowania juz wisi w szafie pranie sie własnie skończyło , a w miedzy czasie jak pisze to zajadam budyń malinowy akurat z 0,5l na raz :D też zaczełam zastanawiać się nad szkoła rodzenia bo w Opolu jest za darmo tak mniej wiecej wyczytałam na stronie , chyba musze się bardziej zorientowac jak to wygląda. Miłego wieczorku Wam ciężarówki :P i spokojnej nocy ,choć wiem że z tym ostatnio u nas wszystkich kiepsko ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też się zastanawiam nad szkołą rodzenia, nie jestem pewna od kiedy można zacząć do niej uczęszczać ? od 5, 6 miesiąca? Poza tym myślę jeszcze o zajęciach fitness dla kobiet w ciąży, bo strasznie brakuje mi ruchu :( A co do snu - to u mnie właśnie odkąd zaszłam w ciąże to ze snem się bardzo poprawiło !! Zasypiam po 5 - 15 minutach od położenia się, śpię przez całą noc ( tak do końca 3 miesiąca wstawałam tylko na siku )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×