Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

Gość Nowinka_1982
ja nie- a jest czego żałować ??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Jeju ile ja mam energiiiiiiiii! Zasuwam jak mały samochodzik ;P Mam już trochę ubranek, kilka sztuk, łóżeczko i różne inne rzeczy załatwi mi rodzinka ;) Naczynka kiedyś mi pękały trochę, teraz o dziwo nie, włosy mam ładne, cera po początkowym wysypie syfów wygląda promiennie. :) Czuję się bosko i mam ogromny apetyt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam tylko wełniane buciki-skarpeteczki, sweterek i body. Wczoraj próbowalam cos upolować ale nie bylo mi dane. Ja nawet nie wiem jeszcze co musi skladac sie na wyprawke ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
ja coś tam wiem, ale poczekam jeszcze co mi powiedzą w szkole rodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Novinka jak tabelka??? jestem słaba w forum :( zaczęłam tu taj po prostu psica :D a może chodzi kiedy data porodu??? jak tak to 8.01.2013, wczoraj zaczęłam 21 t.c. :) Wyczytałam w necie, że jak na nogach po 20 t.c. pojawią czerwone plamki, należy zwrócić się z tym do lekarza, bo może to być zakrzepica... (?)... narazie nic u siebie nie zauważyłam, jedynie są spuchniete jak dużo chodze, albo za duzo siedzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny w temacie: CO JEST POTRZEBNE DO PORODU, jedna z mam super opisała, co jest potrzebne do szpitala :), wiem, że mamy czas, ale przyda się nam w styczniu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowinka_1982
Salva ...poniżej tabeleczka :) NICK*............*WIEK*........* DATA PORODU*....*PŁEĆ.*........*IMIĘ* Bentonowa......25...............01.01.2013............syn ............Filip miluskamiluskamili....24.........07.01.2013...........syn ...........Kubuś londynek....32....................09.01.2013...........X. .............XXX madziulah.........27..............10.01.2013............X XX.............XXX lenka.k...........26...............11.01.2013...........c óreczka.....Lenka blanka25..........25..............13.01.2013............c órka.......Amelka sinisza.............30..............14.01.2013........... .XXX..........XXX marta2387........25..............15.01.2013............xx x...........xxxx MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XX X..........XXX Keerah............22...............16.01.2013...........s ynek...........XXX kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Cathy...............17...............17.01.2013.......... .XXX...........XXX Agusia18204.......22................20.01.2013.........XX X.............XXX grochowa14......38...............22.01.2013...........XXX ...Igor/Emilka inLoveee..........23..............25.01.2013.......córec zka........Klara gosieńka2666....27..............26.01.2013............XX X............XXX Panna Młoda .....22.............26.01.2013............XXX............XXX Aneta G...................23................27.01.2013............ XXX....... .....XXX Nowinka_1982.....30.............28.01.2013............XXX ............XX Iducha............20..........28.01.2013................s ynek..........Kornel dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ...........XXX Tamara............25..............31.01.2013............X XX............XXX __aga__...........27..............05.02.2013............. XXX...........XXX może sie wpiszesz ....będziemy monitorować która ma najblizej :) co do tych moich naczynek ....to ja juz tak mam .....zawse mi pękały ....a teraz mam taką "jakby" wysypkę czerwonych pieprzyków :) podobno rutinoscorbin na to pomaga:/.....no ale musze zapytać gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowinka_1982
co do energiii ..to tez mnie nosi...ale tochyba dlatego że jestem na urlopie - od poniedziałku powrót do "szarej rzeczywistości " :) włosy tez mam fajne nawet na to ż enie farbuje ...odrosty mam błyszczące i w ogóle mam duuużżżo włosów :) a co do ubranek - to ja nie mam nic ...bo po prostu sie boje .....niby nie jestem zabobonna ,,,,,, ale jakoś nie mam odwagi ....może jak juz będzie bliżej niż dalej ...to o czyms pomyślę :) taka krejzolka jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
A za to ja ubranek mam juz troszke najwiecej bodow no i mamy juz nosidelko udalo nam sie tanie odkupic.a kupujemy juz bo wszystko musimy pokupowac nic nie dostaniemy oprocz kilku ubran ale za duze i tak beda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po spacerku z owocami wróciłam właśnie i muszę teraz straszny syf w mieszkaniu ogarnać ... Salva ja mam tak samo z dusznościami jak mnie nieraz złapie to dyszę .. oczywiście spacerek wolniutko a wieczorem jest najgorzej bo brzuchol największy ale to jest w ciąży normalne bo więcej też oddycha się przeponą a nie płucami. Ja mam ciuszków od koelżanki dużo ale na te pierwsze tyg kupuję nowe, myślę, że body dlugi rękaw z 7 szt, pajacyki z 7 szt, takie cieniutkie koszulki długi rękaw, śpioszków mam dużo i kaftaników :) po resztę rzeczy pójdę ok listopada wszystko kupujemy sami więc musimy trochę jeszcze pooszczędzać. A i mam już wózeczek 3 w 1 prawie nowy od koleżanki i za 400 zl :) a nie śmigany wcale :) Czorma witaj:)! Nowinka na połowkowym bada się jeszcze łożysko, czy w normie wszystko i pępowinę czy przepływy ok, wszystkie narządy u dzidzi, serce i mózg dokładnie, poziom wód płodowych, pomiary ciałka - głowa, kość udowa, itd. Tylko, że ja jeszcze też nie miałam tzn mam tak jak niektóre z Was usg co 3 tyg i bad gin w cenie 80 zł zawsze i lekarz zawsze zwraca uwagę na wszystko więc może ja przechodzę takie połowkowe co 3 tyg?? :) Ja też nie słyszałam, że usg szkodzi, tak jak już pisalam a lekarza mam bardzo dobrego z długim stażem, po prostu NFZ refunduje tylko 3 w calej ciąży. ehhhh waga waga waga ... 8 kg na plus w 21 tyg! rekord ale cóż... poszło w brzuch i piersi najbardziej, nawet zmierzyłam sobie ramie i uda i tak samo jak przed ciążą, więc nie wiem gdzie te kg są .. nie widać ich wszyscy tak mówią:) tyle dobrego i oczywiście nic nie jem prawie .. taki mój urok. Po ciąży ostro się biorę. Prezerwatywy - plemniki mają jakąś substancję, która powoduje rozwieranie się szyjki macicy, dlatego w zagrożonej ciązy zakaz seksu, my tam bez jedziemy:) poza tym orgazm powoduje wytwarzanie oksytocyny (tej co w kropłówkach podają w szpitalu na wywołanie porodu) tak samo stymulacja sutków. Miliskamiluska - 12 kg rany marzenie jak dla mnie tyle przytyć, oczywiście już widzę, że niewykonalne, marzę teraz o 16 :) ja nie potrafię paznokci obcinać u nóg, ogolić boberka też już się nie da bo go nie widzę przez brzuch! Cerę mam też piękną jak nigdy, włosy nie wypadają już wcale, ale też nie farbuję bo się boję, choć nie mogę się doczekać bo mam teraz takie moje mysie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Novinka nie jeteś sama, też się boję, zabobon jeden ze mnie ;) a dane do tabelki: wiek-28, data porodu: 8.01.2013, płeć: ? raczej ch po ostatnim usg, imię: ch-Antoni, dz-Julia lub Jagoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seks w prezerwatywie ale to w końcówce ciąży od 8 miesiąca. W plemnikach jest jakaś substancja co może wywołać poród. Więc lepiej żeby sperma się nie dostała do środka, chyba że to już po terminie i chcemy lekko przyspieszyć poród. Co do ciuszków kiedyś dawno temu moje koleżanki zrobiły mi żart i na jakąś okazję kupiły takie małe różowiótke skarpetko-buciki- to to mam. ( będzie chłopak ale założę mu je hehe) Plus misia i taki tu w UK to nazywają comfortiser. Taka główka owieczki z uszkami i łapkami a reszta ciała mini kocyk wielkości dłoni. Nie wiem jak się to określa po Polsku. Inne bajery planuję kupić w grudniu/listopadzie, koniecznie przed świętami bo potem nie wyobrażam sobie latać z brzucholem. :) Co do reszty też mi pękają naczynka. Paznokcie mam jak diamenty twarde i błyszczące. Zawsze były słabe bo obgryzałam a teraz śliczne i długie :) Też powoli nie mogę się golić na dole , trzeba będzie męża wkrótce zmobilizować do pomocy w wannie :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahahah ja też miałam taki plan z mężem do golenia :) ale pewnie skończy się nie na samym goleniu hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak samo mam problem z goleniem i malowaniem paznokci u stóp :P :D paznokcie jak Keerah, zdrowe i twarde, włosy też ładniejsze, ale farbuję, opinie są podzielone, ale farba wnika we włos, nie dostaje się dalej, a do tego używam bez amoniaku, żeby smrodu było mniej, nie wyobrażam sobie odrostów, tak już jestem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcę kupić tzw. kojec, dla siebie - poduszka w kształcie litery C, podpiera głowę, brzuch, i między nogi, na stronie motherhood jest takie coś, jakie są wasze opinie? macie takim kojec? ponoć super ulga podczas leżenia, spania, a po porodzie przydaje się do karmienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski sorki ze sie nie odzywam za czesto ale wracam pozno z pracy a pozniej padam. ale czytam was regularnie wiec piszcie jak najwiecej sie da. jesli chodzi o spermę to pierwsze słyszę :D ja w pierwszej ciąży zawsze do konca wogóle zawsze było do konca w srodku heheh nie bede sobie odbierała przyjemnosci nic takiego mi nie mowili aby sie wstrzymac a nawet zachecali to czestrzego kontaktu. Nowinka_1982 ja Cie bładam powiedz mi co mam robić z tymi naczynkami pekającymi, nigdy tego nie miałam a teraz co dzien to mam tego wiecej wczoraj myslalam ze juz sie poplacze jak zobaczyłam jak moje nogi wygladaja, od czego to wogole sie robi i jakies balsamy pomagaja?? NICK*............*WIEK*........* DATA PORODU*....*PŁEĆ.*........*IMIĘ* Bentonowa......25...............01.01.2013............syn ............Filip miluskamiluskamili....24.........07.01.2013...........syn ...........Kubuś Salva..............28................08.01.2013...........XXX...........XXX londynek....32....................09.01.2013...........X. .............XXX madziulah.........27..............10.01.2013............X XX.............XXX lenka.k...........26...............11.01.2013...........c óreczka.....Lenka blanka25..........25..............13.01.2013............c órka.......Amelka sinisza.............30..............14.01.2013........... .XXX..........XXX marta2387........25..............15.01.2013............xx x...........xxxx MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XX X..........XXX Keerah............22...............16.01.2013...........s ynek...........XXX kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Cathy...............17...............17.01.2013.......... .XXX...........XXX Agusia18204.......22................20.01.2013.........XX X.............XXX grochowa14......38...............22.01.2013...........XXX ...Igor/Emilka inLoveee..........23..............25.01.2013.......córec zka........Klara gosieńka2666....27..............26.01.2013............XX X............XXX Panna Młoda .....22.............26.01.2013............XXX............XXX Aneta G...................23................27.01.2013............ XXX....... .....XXX Nowinka_1982.....30.............28.01.2013............XXX ............XX Iducha............20..........28.01.2013................s ynek..........Kornel dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ...........XXX Tamara............25..............31.01.2013............X XX............XXX __aga__...........27..............05.02.2013............. XXX...........XXX Salva wrzuciłam Cię do tabelki ;) ja jestem w 16 tygodniu mam na plusie ledwo 1kg brzucha nic a nic nie widac już się tym zaczynam martwic chociaz w 1 ciązy brzuch tez mialam pozno ale wtedy w tym samym czasie juz bylam 4 na plusie całosciowo przytyłam 13kg a po ciąży schudłam 15kg nic nie robiąc tylko karmiąc piersią. co do ciuszków to ja nic nie kupuje czekam na plec dla dziewczynki mam wszystko dla chlopca juz dokupie jakby co pozniej. Salva ta poduszka o ktorej mowisz jest bardzo przydatna, super sie z nia spi a pozniej bedzie super przydatna do karmienia piersia maluszka wiec jak kupisz napewno nie bedziesz załowała kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o szkołe rodzenia to ja chodziłam w 1 ciąży bo miałam dostep do darmowej i powiem wam że wygladało to podobnie jak jedna z was wspomniała wykladanie literatury dla dzieci jak w szkole tylko ławek brakowało bo siedzielismy w kółku. nic ciekawego mi nie powiedziała, gdybym miała za to płacic to byłabym wsciekła ze tak beznadziejnie straciłam kase. w szpitalu i tak wam pokaza jak rodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Mam taki, genialny, polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iducha
Dziewczyny, a jak z kolorem waszej wydzieliny? Byłam wczoraj u ginekologa, tym razem państwowo, stwierdził że moja wydzielina jest okej, nawet nie robiąc posiewu. A ja uważam, że nie do końca, pH wychodzi mi między 4,5 a 5, a kilkanaście dni temu prywatny ginekolog stwierdził mi lekki stan zapalny i przepisał Pimafucin. Po kuracji wydzielina nadal jest żółta, więc nie sądzę, żeby mi przeszło. Chyba, że jestem przewrażliwiona? Ma któraś żółtą wydzielinę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Moja szkoła też będzie darmowa, program mają ciekawy, poza tym pójdę do szkoły do szpitala w którym chcę rodzic, zawsze dowiem się jak tam jest, poznam położne itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam żółtawą, ale taka jest zaschnięta na wkładce. Jak wycieka to jest biaława jak mleko. Więc nie wiem. Mi powiedzieli, że dopóki nie swędzi i nie śmierdzi to jest ok. Więc się nie przejmuję. Wogóle to mam malego boksera w brzuchu, to co on tam wyprawia przechodzi ludzkie pojęcie! Chyba nigdy nie śpi! Wczoraj tłukł non stop od 24 do 3 rano. Nie mogłam usnąć i aż mnie bolało w środku. A jak na złość nigdy przy mężu. Z jednej strony super uczucie, z drugiej boję się co to będzie jak urośnie i będzie miał więcej siły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam dzis na zakupach i chcialam wstapic do sklepu z odzieza ciazowa i cos kupic pierwszy raz i okazalo sie, ze sklep zostal zlikwidowany :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bentonowa
A ja dziś od rana tak do 13 miałam mega kłucie w pochwie, aż spać nie mogłam. Napisałam do gina czy mam z tym jechac do szpitala czy może zbagatelizować bo może to te skurcze Brixtona- Hicks'a czy jakoś tak...poszperałam w necie że jak są nieregularne, brzuch nie twardnieje, nie mam plamień to że spoko bo Zośka się przygotowuje do porodu- ale czy nie mogłaby robić tego w subtelniejszy sposób?? :) czekam ciągle na odp od gina, pewnie dopiero wieczorem napisze bo ten bidak to ciągle w tych Zośkach siedzi :) Czy Was też tak boli?? dobrze, że chociaż synek nie robi ze mnie dzis worka treningowego :) Uporządkowałam też swoją dokumentację ciążową, bo dotychczas miałam poskładaną w takiej małej teczce A5 no ale coraz więcej tego więc już sie nie domykała, gin ostatnio jak się śmiałam że znowu makulatura to powiedział "no i ktoś to będzie na porodówce czytał", więc kupiłam dziś teczkę, koszulki i poukładałam całą dokumentację chronologicznie :) powiem Wam że już się troszkę nazbierało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iducha
Bentonowa: Zdarzają mi się takie kłucia, czasem raz dziennie, a czasem nawet kilka razy w ciągu godziny. Skurcze Braxtona - Hicksa z tego co wiem to raczej napinanie się macicy (i brzucha), także czuć je nieco inaczej. A nasze kłucia w pochwie to chyba efekt gwałtownego rozrastania się wszystkiego w środku albo - rzadziej - infekcji. Jeśli są bardzo bolesne, męczące i częste powinnaś to sprawdzić, jeśli nie - nie ma się czym przejmować. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też chyba z 2 tygodnie temu miałam takie kłucia i bóle właśnie tam.... nigdy wcześniej w zyciu takiego czegoś nie miałam ! Nie mówiłam nic lekarzowi bo chyba po 3 dniach samo przeszło. Ale Iducha trochę mnie uspokoiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bentonowa
Dziękuje Iducha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iducha
W każdym razie daj znać, co odpisał lekarz. ;-) Ja przy swoich kłuciach tak się przeraziłam, że pognałam prywatnie do gina, bo doszły do tego właśnie skurcze Braxtona - Hicksa (twardnienie brzuszka) i wkręciłam sobie, że skraca mi się szyjka macicy. Ginekolog mówił, że to się rzadko zdarza, a jeśli już to znacznie później - po badaniu okazało się, że szyjka w porządalu i niepotrzebnie panikowałam. Jak jest uciążliwe i nie przechodzi to warto skontrolować sytuację dla własnego poczucia bezpieczeństwa, ale ogólnie kłucie w pochwie jest niejako wpisane w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Kacha 22
Betonowa - a co takiego daje Ci gin ? ja oprócz grupy krwi i innych badan mam tylko karte ciąży ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Widzę ze nie próżnujecie i piszecie sporo, znak ze coraz bliżej do końca. Bentonowa ale mnie rozbawiłaś z tą Zośką, chodzi oczywiście o nazwę bo długo nie mogłam załapać o co chodzi. Co do kłucia to pewnie to nic takiego ale fajnie ze masz możliwość napisać do swojego gina jak Cie coś niepokoi, napisz co ci odpisał bo mnie też czasem coś kłuje. Ja mam dziś cudny dzień, byłam na usg( drugie i ostatnie) mam na 100% chłopaka i wszystko jak do tej pory jest świetnie. Także mocno sie cieszę. Nadal nie wiem jak niektóre z was liczą termin porodu bo ja mam termin na 9 stycznia i jestem dopiero w 20 tyg. Co do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×