Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

te nasze maluszki to po prostu coraz silniejsze są. Jak leże na boku to rzeczywiście kopie jakby chciał się wydostać a jak na plecach to tak jak lenka napisałaś dyskoteka - cały brzuch aż faluje :) ale kocham to uczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój niunio tak samo :) Na lewym boku kopie bardzo fajnie i jak leżę na plecach to jeszcze mocniej.. Cudo :) Dziewczynki na poprawę nastroju, dla lepszego samopoczucia polecam ćwiczenia dla kobiet w ciąży :) Świetna sprawa!!! Potrzebne są tylko chęci i mobilizacja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Lenka, masz rację, dziękuję :* Miluska, mam tak samo ;) Będzie mi bardzo brakowało tej rybki w brzuszku, jak już się urodzi. :))) Kurczę, u mnie coraz gorzej z hemoglobiną, mam już poniżej 10 :( Ale czytałam, że w 6-7 miesiącu dzidzia najwięcej żelaza pobiera i do 30 tyg morfologia będzie się pogarszać, a potem ustabilizuje. :) Mam nadzieję, że będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie kopniaki czasem są naprawdę mocne... ale, kurczę, to jest takie niesamowite uczucie, że może boleć :)) jak zdarzy mi się gadać z jakąś kumpelą ze szkoły, to wszystkie od razu "ale kopie, no kopie? no powiedz, jak kopie?" xD ale jakoś póki co nie mam wrażenia, że Dzidzi niewygodnie. Wręcz przeciwnie, jej jest chyba super wygodnie tak isę miotać po mojej nieszczęsnej macicy... dzisiaj staram isę leżeć cały dzień, przez tę nockę i skurcze, a dzidziuś szaleje... skupić się nawet na czytaniu nie mogę... ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła_mamusiaa
Dziewczyny ! jak u Was z wagą i obwodem brzuszka? U mnie 25 tc i obwód brzuszka to 87 cm :) waga 5 kg na plusie czyli teraz ważę 52 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POMOCY! Przed chwilą umyłam włosy i dosłownie wyleciało mi ich tyle, że uzbierało się całkiem pokaźne pasmo. Czytałam gdzieś, że w ciąży kobitki mają piękne gęste włosy, a ja chyba wyłysieję! Jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej Iducha :( mnie akurat nie wypadają wcale, zgęstniały, na dzień tracę ok 3 włosów :) ale u Ciebie skoro caly czas wypadają to jest szansa, ze utrzymasz je po ciąży, bo na bieżąco wypadają, a moje wylecą 1/3 z nich od razu po....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iducha - współczuję..:( Ja miałam dosłownie tak samo, ale bardziej na początku ciąży. Przy umyciu i czesaniu widać je było wszędzie. Teraz jest już oki.. Najlepiej poradź się w aptece lub u lekarza jakie możesz brać witaminy, bo są specjalne na wzmocnienie włosków.. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam problem z włosami jakieś trzy -cztery miesiące re porodzie. Wtedy faktycznie lecą i niewiele można zrobić. Tylko w ciąży biorę witaminy a gdy karmiłam piersią , już nie. Ponoć to kwestia hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iducha kiedy ostanio robilas morfologie? Włosy nie powinny wypadac tak mocno, dzięki hormonom gestnieja, te co powinny wypaść, owczem wypadnaj ale po porodzie i to jest normalne. Na twoim miejscu zglosilabym to lekarzowi... :) może to tylko tak jednorazowo? :) Bentonowa zazdroszczę, że mieszkać w 3miescie, uwielbiam ten region :) w nd byliśmy w gdańsku ;) mój synek też już mocno kopie i rusza się aż brzuch faluje, kulminacje ma o 23 to nie raz da czadu aż czasami zaboli :) np. Wczoraj, aż go zaczęłam prosić o koniec i spiewalam kołysanki - podziałało :D teraz moze się bardziej ruszać, bo częściej leżę :P mój m trenuje wspinaczkę, i śmieje się, że synek już ćwiczy żeby z tatą się wspinać :) :) :) noc spokojnie przespana, a u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie z liczeniem ruchów jest tak, że od samego rana naliczę już z 50 :) więc 10 ruch jest od razu o poranku :) i dalej nie liczę :) Moja rusza się calutki czas, z godzinę dziennie może ma przerwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ruchami mam jak Lenka i przez to nie liczę :) pewnie z włosami się mylę pisząc, że nie powinny wypadac, coś tam wyczyalam kieyds, a przecież każda ciąża jest inna :) a wasze dzidzie miewają czkawki? Moja tak z kilka razy dziennie :) np wczoraj godzinę po wypiciu glukozy, tak się nałykał wód, że z 20 min miał czkawke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iducha kiedy ostanio robilas morfologie? Włosy nie powinny wypadac tak mocno, dzięki hormonom gestnieja, te co powinny wypaść, owczem wypadnaj ale po porodzie i to jest normalne. Na twoim miejscu zglosilabym to lekarzowi... :) może to tylko tak jednorazowo? :) mój synek też już mocno kopie i rusza się aż brzuch faluje, kulminacje ma o 23 to nie raz da czadu aż czasami zaboli :) np. Wczoraj, aż go zaczęłam prosić o koniec i spiewalam kołysanki - podziałało :D teraz moze się bardziej ruszać, bo częściej leżę :P mój m trenuje wspinaczkę, i śmieje się, że synek już ćwiczy żeby z tatą się wspinać :) :) :) noc spokojnie przespana, a u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Laseczki :) widzę humorki dopisują - i dobrze :) Iducha - mam to samo, włosy strasznie mi lecą. Niby wyniki mialam dobre, zobaczymy za tydzień czy nie spadły. Ale lecą mi praktycznie od początku. Z córką miałam piękne, gęste, lśniące. Teraz ścięłam, bo były coraz rzadsze :( Zaczęłam brać witaminy, inne i jakoś się przyjmują. Ale żelazo wcale mi nie wchodzi - od razu straszne bóle żołądka. Mój nunuś mały też coraz więcej skacze. Nie licze ruchów, bo zaraz będę panikować że za mało, albo za dużo. Uważam że prawidłowo jest i tyle :) Ma pory spania i pory czuwania, kiedy kopie. Poza tym przesunął się wczoraj wiercąc się niemiłosiernie :) i teraz mam wrażenie że jest w poprzek :D Jak pogoda u Was? U mnie piękne słońce i ciepło :) złota jesień ,normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas też piękna złota jesień:) muszę naładować aparat i porobić sobie w końcu parę zdjęć w plenerze:) Dziś wraca M ze szkolenia i mam nadzieję, że weekend będzie równie słoneczny to może gdzieś wyskoczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ochotę na spacerek :) wyszłabym się przejść, połazić po parku... a tu lipa :( nie mogę, muszę się oszczędzać. Dziewczyny, mam pytanko - jak długo trzeba być na stałej umowie żeby iść spokojnie na L4? Bo ja najpierw byłam miesiąc na próbnym (ponoć tak trzeba) a teraz podpisaliśmy umowę na stałe na 2 lata. Czy te 33 dni opłacania składek zalicza się razem z umową próbną, czy teraz muszę znów czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
To ja mam odwrotnie, wyniki kiepskie, szczególnie hemoglobina, a włosy, cerę i paznokcie mam piękne jak nigdy. ;) Energii też dużo, w ogóle żadnych objawów anemii. Pogoda piękna, idę na spacerek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosienka2666 - Możesz spokojnie wybrać się już na zwolnienie i masz płatne 100% Prawnie mogłaś iść po 7 przepracowanych dniach, ale jak już pracujesz dłużej to jeszcze lepiej :) Pierwszy miesiąc płaci pracodawca, a potem już ZUS.. Powodzenia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosieńka Ty chyba pytasz o okres oczekiwania?? bo jest tak, że jak podpisujesz umowę to od pierwszego dnia pracy musi minąć 30 dni na umowie o pracę (obojętnie czy to okres próbny czy inna) żeby l4 było platne i to jest tzw okres oczekiwania. Jak minie ten okres to masz płatne l4. Czyli na chłopski rozum - podpisujesz umowę i od razu idziesz na l4 to nie masz go płatnego aż do momentu jak minie 30 dni, po tym okresie masz już każde l4 platne, czasem wypadnie tak że te 30 minie akurat w połowie l4 i tak można mieć część niepłatną a część platną... u Ciebie minęło 30 dni na okresie próbnym i podpisałaś kolejną umowę ciągiem więc już od początku tej nowej 2 letniej umowy masz płatne l4, a 33 dni to jest okres za który płaci pracodawca, od 34 dnia l4 płaci ZUS zasiłek, a nie pracodawca już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyspałam się! ;) znaczy zasnęłam od razu prawie i aż do 6.30 bez budzenia się O.o a wtedy Dzidzia zaczęła tak kopać, że się obudziłam. Zgaduję, że już byłam w takim stanie, że pewnie i na stojąco bym usnęła ;p Ja na razie też nie liczę ruchów, bo jest ich naprawdę dużo :) ale pewnie 2-3 tygodnie i jak Dzidzi się ciasniej zrobi, to trochę przystopuje i wtedy to bd liczyć... wracam do historii, póki mój piękny nie wróci i nie zorientuje się, że nie wsyzstkie książki mi zabrał^^ Dzidzia strasznie entuzjastycznie reaguje na rewolucję francuską, normalnie małe liberalątko mam w brzuchu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ale tu dziś cicho! Odzywam się po 18 dniach w 28 tygodniu :) Z wielkim brzuchem już 90cm. Mały wariat, kręci się i wierci i rusza brzuch faluje. Siedzi po prawej stronie, a lewą mam pustą. Kopy czuję w lewej pachwinie a rączki tuż pod wątrobą, z boku i w żebrach. Musi maluch być długi! No i na skos leży jakoś i nie ma chyba chęci się przekręcić. Śmiesznie to wygląda, bo z jednej strony brzuch jest wypukły tylko.Czkawka kilka razy dziennie. Też śmiesznie. Nie liczę jego ruchów bo bym nie nadążyła. Jeśli byłaby jakaś górna granica, to on na pewno przekracza ją milionowo. Ogólnie mi przybyło nagle wagi, aż się taka babowata zrobiłam haha Co tam jeszcze :) No i dziś pierwsze zakupy za mną! Tak się obkupiłam, takie śliczne rzeczy! A najlepsze jest to że tanie jak nie wiem co! Nowe, Śpioszki i inne kaftaniki gadżety itd po funcie za sztukę albo i mniej 5-6 w paczce. Cacy :) I kupiłam czapeczkę taką misiowatą i super bluzę szarą w gwiazdki z uszkami :) No zachwycona jestem. Jakoś nie miałam nawet ochoty na te zakupy, ale jak się wkręciłam tak teraz cały czas bym chodziła :) Hormony jakoś się uspokoiły, jakoś tak miło , sympatycznie, czuć miłość i inne dobre wibracje w powietrzu :) Jakoś tak wszystko się dobrze układa. :) A jesli chodzi o tą fizyczna stronę ciąży, to nadal nic nie boli, śpię jak zawsze, tyle co te zadyszki mam i już pipki nie widzę bo brzusio duży hehe :) Wiązać mi muszą butki i golić mi nogi bo sama się nasapię :) A no i zrobiły mi się trzy rozstępy na cycku, ale nie przeszkadzają mi jakoś. Brzusio nadal ładny :) Ogólnie gicik. :) Noo.. A co tam u Was dziewczyny? Gdzie Aga się podziewa i Londynek? Ajjj :) xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, jeszcze nie wiedzą :) Jutro jestem umówiona na skype z całą familią :) Powiedziałam ciotce, która mieszka w tym samym mieście co ja. Jej reakcja mnie uspokoiła bo nie spodziewałam się takiej- była ucieszona uradowana i skakała ze szczęścia. A też oczekiwałam najgorszego. Także teraz z górki. No i jutro będzie ze mną przy rozmowie ze wszystkimi. Także mniej się boję :) Ale zobaczymy jutro. :D Dzięki że się pytacie w ogóle, myślałam że zapomniałyście o mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, Keerah, jak Ci snu zazdroszczę, to sobie nie wyobrażasz^^ ja dzisiaj akurat spałam, ale ostatnimi czasy jakaś masakra. no ale na wizycie spytam doktorka, czy coś da sie z tym spaniem zrobić. może jak skończy mnie już objeżdżać za wszystko łącznie z głodem w Afryce i upadkiem komunzimu, to odpowie w swej łaskawości... A wgl to wpadłam się pochwalić moim panem i władcą xD już wiem, czego tak marudził o te trymestry. okazało się, że sobie wykombinował matematycznie że skoro ten 28 tg dziś zaczęty, to jest 3 trymestr zaczęty = 6 miesięcy z 9 sie skończyło, w związku z tym przyniósł mi 6 różyczek, po jednej z każdy miesiąc ;))))) przez te moje durne hormony aż się wzruszyłam... chociaż on generalnie należy do tych chłopaczków, co przynoszą kwiatki, starają się i w ogóle. no ale... kurczę... on jest przekochany :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Keerah !!!! ale fajnie, że wszystko dobrze :) super zakupy i ta reakcja cioci :) fajnie :) Dobrze, że się odezwałaś! powodzonka dziś, choć uważam, że wszystko będzie super i każdy się ucieszy! Xandra wow, jaki facet! 6 różyczek ehhhh :) Ja już na nóżkach, ostatnio budzę się przed 8 i koniec dalej nie śpię :( no dziś dentysta i 3 przypadki, normalnie się boję tego leczenia ale zaczął mnie już 1 boleć, więc nie ma wyjścia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Keerah !!!! ale fajnie, że wszystko dobrze :) super zakupy i ta reakcja cioci :) fajnie :) Dobrze, że się odezwałaś! powodzonka dziś, choć uważam, że wszystko będzie super i każdy się ucieszy! Xandra wow, jaki facet! 6 różyczek ehhhh :) Ja już na nóżkach, ostatnio budzę się przed 8 i koniec dalej nie śpię :( no dziś dentysta i 3 przypadki, normalnie się boję tego leczenia ale zaczął mnie już 1 boleć, więc nie ma wyjścia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Keerah !!!! ale fajnie, że wszystko dobrze :) super zakupy i ta reakcja cioci :) fajnie :) Dobrze, że się odezwałaś! powodzonka dziś, choć uważam, że wszystko będzie super i każdy się ucieszy! Xandra wow, jaki facet! 6 różyczek ehhhh :) Ja już na nóżkach, ostatnio budzę się przed 8 i koniec dalej nie śpię :( no dziś dentysta i 3 przypadki, normalnie się boję tego leczenia ale zaczął mnie już 1 boleć, więc nie ma wyjścia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×