Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nataszaW.

Dlaczego in vitro nie jest refundowane ???????????

Polecane posty

Gość dobrze prawisz
a co Ciebie to obchodzi?:D mam czas i mam ochotę sobie "pierdolić bez sensu":P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość riRiri
ty sie zastanow co pie**olisz bo jak bys miala taki problem to bys nie GDERALA!!!!!!! Oj kochana, gdybym ja miała taki problem, to zrównałabym cię z ziemią na tym forum za ten całkowity brak empatii. Mi dane jest być matką i jest to tak niewyobrażalne szczęście, że chciałabym aby mogli cieszyć się z bycia rodzicami ci którzy nie mogą póki co nimi być. Poza tym calm down, bo widać kto tu jest napięty i rzuca wulgaryzmami. Meliskę na uspokojenie polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie o to chodzi
o to że tę stosunkowo niewielką kwotę da się zarobić podejmując dodatkowe prace, wystarczy tylko chcieć i być pracowitym i nie mówcie że takich pieniędzy na in vitro nie da się szybko zarobić, wystarczy tylko chcieć i mężuś niech sie też weźmie do dodatkowej pracy jak tak bardzo chce mieć dziecko a tu lenistwo się kłania, lepiej wyciągać ręce po darmowe Też uważam że in vitro to nie jest leczenie niepłodności, to jest sztuczne tworzenie dzieci, czasem z defektami jak to w sztucznych produkcjach bywa Właściwie jestem przeciwna metodzie in vitro, ale ze względu na skomplikowane uczucia niepłodnej kobiety mogę jakoś trochę akceptować, byleby robili to na własny koszt a nie wyciągając pieniądze od biednych ludzi z ich podatków Być może że rząd uchwali finansowanie in vitro, czyli dokopie starszym ludziom wydłużeniem wieku emerytalnego a zamiast oszczędzania pięniędzy budżetowych , będzie robić prezenty finansując in vitro cwaniakom którym sie nie chce pracować wiadomo przywileje, zapomogi, finansowanie cwaniaków, stołki dla kolesi, premie i odprawy oraz kombinowanie jak podnieść podatki biednym ludziom niedługo będziemy płacić za powietrze do oddychania i brudną wode do picia aby finansować można było coś tak niedopuszczalnego jak produkcja sztucznych ludzi zwana in vitro rząd się wyżywi i zrobi sobie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrze prawisz 1
jakas świnia zahasłowała mi nicka:P riri wszystko jest relatywne, dla mnie to Ty masz coś nie tak z empatią skoro przedkładasz chęć posiadania dziecka nad ratowanie życia ciężko chorej osobie. kwestia spojrzenia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmetyczczka
Akurat, kto ci uwierzy w to ze masz bachora, pewnie jestes jedna z tych sfrustrowanych bab co to staraja sie i staraja, hahaha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość riRiri
riri wszystko jest relatywne, dla mnie to Ty masz coś nie tak z empatią skoro przedkładasz chęć posiadania dziecka nad ratowanie życia ciężko chorej osobie. kwestia spojrzenia A ty dalej nie rozumiesz. Ile można tłumaczyć. Pisałam już, że wszystko jest zależne od tego, w jakiej sytuacji na dany czas się znajdujemy. Jeśli okazało by się że ciężko chora moja mama potrzebuje pomocy, to chyba jasne, że koleżanka która nie może mieć dzieci byłaby na drugim miejscu w kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonk zonka zonko
kosmetyczczka obys tego nie musiala kiedys doswiadczyc !!!!:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość riRiri
kosmatyczka i delilah, a możecie sobie nie wierzyć że mam dziecko. Wierzę że jest wam ciężko uwierzyć w to, że potrafię zrozumieć kogoś, pomimo że nie miałam sama takich problemów, to takie niepopularne :) Udowadniać wam niczego nie zamierzam, ale z drugiej strony co to mi za problem zrobić fotkę mojemu dziecku z czym tam sobie zażyczycie w ręku, misiem, kwiatkiem itp. i o której godzinie sobie zechcecie. Ktoś kto nie kłamie, nie ma z tym żadnych problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrze prawisz 11
riri, ależ ja świetnie rozumie, to Ty nie rozumiesz. ja Ci cały czas tłumaczę, ze w tej kwestii punkt widzenia nie powinien zależeć od punktu siedzenia kapujesz? tylko należy sie kierować zdrowym rozsądkiem. a zdrowy rozsądek podpowiada że ZAWSZE ratowanie życia ludzkiego będzie ważniejsze od in vitro, ZAWSZE i nie ma znaczenia kogo znam i z kim jestem zwiazana emocjonalnie. tak podpowiada zdrowy rozsądek. rozumiesz o czym mówię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość riRiri
Rozumiem. Ale i ty zrozum mnie. Ja na codzień widzę jak moja koleżanka cierpi, więc uwierz że chciałabym jej ulżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
straszne rzeczy niektórzy tu piszą,dlatego się wypowiem-potrzeba posiadania dziecka jest bardzo silna,czasem nie można myslec o niczym innym,na niepłodność sie może nie umiera ale potrafi spowodować że nie chce się żyć.w większości państw UE 3 pierwsze próby są refundowane,leczyłam się w klinice leczenia niepłodnosci-to nie tylko koszt zabiegu,ja miałam 3 próby inseminacji,do tego doszły koszty dojazdów i nocowania w hotelu bo np trzeba było poczekać do następnego dnia,dodatkowych zabiegów badań itp.poszło na to ze 20tyś i nic nie wyszło.moje małżeństwo się rozpadło. zanim się rozstaliśmy byliśmy w osrodku adopcyjnym-procedury i warunki są ciężkie-okres oczekiwania to lata,tak naprawdę nie umiano okreslić jak długo będziemy czekać jeśli pozytywnie przejdziemy wszystkie procedury. dziś jestem w drugim związku i udało mi sie urodzić dziecko.jest to dla mnie najwazniejsza rzecz na świecie,nie wyobrażam sobie życia bez córki.dodam że właśnie jestem po wycięciu nowotworu i zeby uratowac życie też musiałam zapłacić za przyspieszenie zabiegu,niektóre z badań robiłam prywatnie bo bym musiała długo czekać a czas działał na moją niekorzyść. czytałam wypowiedzi niektórych że nie chcą płacic podatkow za czyjeś zachcianki-to nie zachcianki to dla niektrych najważniejsza rzecz w życiu,leczy się za nasze pieniądze alkoholików,palaczy z rakiem płuc, otyłość,utrzymuje więźniów-ludzi którzy mają kłopoty na własne życzenie więc dlaczego nie można leczyć niepłodności i zaspokoić jednej z podstawowych potrzeb człowieka-posiadania potomstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość riRiri
Musicie zrozumieć jedno. Niepłodność to nie jest coś takiego że zwyczajnie jest się niepłodnym i poza tym wszystko jest dobrze. Otóż nie jest dobrze, bo taka kobieta (mężczyzna) chodząc do pracy i wysłuchując ciągle o kupkach, kaszkach i ogólnie dzieciach koleżanek, przeżywają niewyobrażalne katusze. Podobnie z wychodzeniem na spacery. Koleżanka już w ogóle zaszyła się w domu i nie wychodzi, bo jak zrobiło się ciepło, to ciągle a to ktoś z wózkiem, a to place zabaw pełne dzieci i nie daj Boże teraz odsłonięte brzuszki ciążówek. Potem powrót do domu, depresja i ciągły ryk w poduszkę. TAK TO WŁAŚNIE WYGLĄDA. A wy to nazywacie widzimię :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra dobra ok
wierzę, że cierpi i bardzo jej współczuję, ale ona od tego nie umrze i ma różne drogi: naprotechnologia, inseminacja, in vitro (można wziąć kredyt), w ostateczność adopcja...coś zawsze można wykombinowac. natomiast człowiek z rakiem nie ma żadnych możliwości wyboru...albo leczeni albo smierć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonk zonka zonko
to ja jeszcze od siebie ale nie pisz tego bo dobrze prawisz 11 i tak cie nie zrozumie szkoda sie wysilac rozumiesz? takie babskie nie ma pojecia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra dobra ok
nie dojdziemy do konsensusu bo każdy ma swoje racje i nikt nie przekona nikogo chciałam jednak uprzejmie zwrócić uwage ze żyjemy w katolandzie co również ma wpływ na kwestie in vitro bo prawica która jest w większosci i kosciół który wciąż ma dużo do gadania będą toi skutecznie blokować jako metodę "szatańską" i niemoralną. patrzycie na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za bzdury o may good
dobra dobra ok nie wspulczuj bo nie wiesz jak to jest jak wiekszosc tych co sie tu wypowiada nic nie wiem na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra dobra ok
masz wszystko ok z garem? oczywiscie ze wspólczuję i rozumiem ze dla kogoś jest to tragedia zyciowa ale jednocześnie uważam ze leczenie ludzi z rakiem jest pilniejsze niż refundowanie zapłodnienia, czego nie rozumiesz?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niektórzy licytują się co jest ważniejsze-ratowanie życia czy sztuczne zapłodnienie-nie chodzi o to żeby wybierać między tymi kwestiami,chodzi o to że pieniądze z naszych podatków sa wydawane na mnóstwo bezsensownych rzeczy,myślę że pomaganie bezpłodnym parom ma większy sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda slow
to ja jeszcze od siebie czemu sie nie wypowiecie do tego co napisala co brak wam agrumentow:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość riRiri
to ja jeszcze od siebie - to samo chciałam właśnie napisać, ale widzę że już nie muszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda slow
wlasnie dlaczego ja mam placiC z moich na wiezniow? a rzad rzad na nie okrada???????????? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda slow
mialo byc dalczego ja mam placic z mich podatkow na wiezeniow i ich urzymywanie!!!!!!!a dzieci dzieck iw domu dziecka to kto utrzymuje jak nie my polacy? czyja to wina ze ta m sa ? RODZICOW ja sobie np tego nie zycze od tego maja rodzicow niech oni na nie placa!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrze prawisz 111
ja się odniosę chętnie. masz rację ze wydaje się kasę na wiele niepotrzebnych rzeczy, ale moim zdaniem w kraju gdzie ludzie umierają pod szpitalem bo nie ma dla nich miejsca, gdzie ludzie ze stwardnieniem rozsianym nie sa praktycznie leczeni co ich skazuje na wózek albo i gorzej nie ma jak na razie przestrzeni na refundację in vitro. jeśli z tym będzie porządek to czemu nie, jestem za

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk zonka zonko-może i nie zrozumie bo kiedy kogoś to nie dotyczy to nie jest w stanie pojąć problemu.ale jeśli choć jedna osoba dostrzeże coś więcej niż czubek własnego nosa może będzie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
długo jeszcze nie bedzie porządku ani ze szpitalami ani z leczeniem niepłodności.piszę bo wiem.sama usłyszałam przy skierowaniu na badania że w tym roku się nie dostanę,za pieniądze zrobiłam je w 3 dni,operację miałam tak szybko że nowotwór został wycięty w całości i obyło się bez radio i chemioterapii.zaoszczedziłam państwu pieniędzy:):)nadal jednak twierdzę ze leczenie niepłodności powinno być choc w cześci refundowane,jeśli chodzi o kwestię religijne to nikt nie może decydować za człowieka co powinno być uważane za złe czy dobre,dla jednych IV i atykoncepcja to grzechdla innych dobrodziejstwo medycyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrze prawisz 111
to dlaczego nie ma legalnej aborcji? ja np. jestem oburzona ze przez czyjś światopogląd czy religijność kobiety sa okaleczane w podziemi podczas gdy ich europejskie koleżanki dokonują aborcji w szpitalu, w sposób cywilizowany jakiego miałaś raka jesli wolno spytać?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj cos mi sei wydaje
dobrze prawisz 111 widze ze tobie juz brak arumentow i zaczynasz wymyslac z aboracja moze jeszcze napiszesz dlaczego nie ma eufanazji itd itd:O:O a takas byla madra to ja jeszcze od siebie ma racje w 100%!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrze prawisz 111
ale o co Tobie chodzi wariatko? masz jakiś problem emocjonalny? gadam z to ja jeszcze od siebie a nie z Tobą, a moje poglądy co do aborcji czy eutanazji to moja sprawa i góówno Ci do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam raka szyjki macicy,dodam że regularnie robiłam cytologię i odwiedzałam lekarza,przeszłam amputację szyjki. tez uważam że aborcja powinna być legalna,sama nigdy bym się nie poddała temu zabiegowi ale uważam ze kobieta powinna mieć wybór,tak samo jestem za legalizacją podwiązania jajowodów czy wazektomii,są to rzeczy o których człowiek ma prawo decydować sam.mój przykład-mam amputowaną szyjkę,gdybym zaszła w ciązę nie miałabym szansy jej donosić,nie chcę przechodzić poronienia,nie chcę też przeleżeć plackiem całej ciąży z nadzieją że może mi isę uda,ale nie mogę podwiązac sobie jajowodów,jestem skazana na antykoncepcję hormonalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda slow
dobrze prawisz 111 mi o nic nie chodzi skąd ten pomysl ze jestes wariatka ??? sam jestes wariatka hehe stwierdzam fakty tylko a widze ze to cie boli sama sie rzucasz jak wsza na grzebieniu :D to ja jeszcze od siebie a ciebie pomieram!!!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×