Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

Hej dziewczyny .. posłuchałam waszych rad i rozpoczełam wyprawkę...:)Wydałam już ponad 300zł:( Powiedzcie mi co trzeba kupić na początek z ciuszków i jakie rozmiary???I co jeszcze prócz ciuszków na początek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm ja zalezy w co sie ubiore, ale jak w luzniejsza bluzke to tez nie widac, ze w ciazy jestem :) wlasnie opycham sie rurkami z nadzieniem mmm pycha :) Od rana dzis jestem na nogach, polazilam troche po galerii, kurde tyle fajnych ciuchow, ale jakos szkoda mi na nie pieniedzy (chodzi o ciuchy dla mnie) i nic sobie nie kupilam, tylko swojemu menowi :) Po lazeniu nogi mnie bolaly, a jak troche w kuchni postoje, porobie cos, to kregoslup boli jak nie wiem. Teraz smigam tylko w leginsach prawie, bo w dzinsach mi niewygodnie, wydaje mi sie, ze brzuch mi przyciskaja i w nich nie chodze juz. mam ciazowe od kolezanki pozyczone, ale jeszcze ich nie zalozylam. Boze 30kg masakra :)) ale moja mama z blizniakami tez tak przytyla, ponad 20, spokojnie zrzucila. Kamilki dostalas wyprawke od ciezarowki? tam sa wypisane przydatne rzeczy :) na pewno z ciuszkow to body na dlugi rekaw, bo to zima bedzie, na krotki tez. czapeczki, skarpetki pewnie, sama nie wiem :P niech podpowiadaja doswiadczone dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie ciezarowka dlaczego nie otrzymałam tej listy??:(:( bardzo proszę wyślij mi ją mariaszwalec@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
kamilki a kupujesz nowe czy uzywane ciuszki? heh bo ja to powoli kupiuje, co prawda z garderoby duzo mi nie brakuje no ale ja czesc z lumpa mam i w cale nie sa zle, wrecz prawie jak nowe bym powiedziala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana no bo miedzy nami tak szczerze mowiac to ile taki niemowlak bedzie nosil te uubranka, przeciez szybko rosnie to i sie nie zniszczy a po za tym na poczatku to tylko spi i je no i kupy robi :) jedynymi osobami ktore moga zniszczyc te ubranka to my jak sie w praniu zmechacą. Rurki powiadasz? ja mam caly asortyment pod reka obok łóżka: herbatniki z czekolada, trufle czekoladowe, rurki z nadzieniem, ciastka kokosowe, i kruche z marmolada :D A mi otworzyli sklep z ciuszkami ciazowymi dla kobiet na przeciwko mojej pracy i dopoki nie powiem szefowi to nie moge tam pojsc a takie cudne sweterki, tuniki, sukieneczki sa ze az nie moge nooo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka z tego co wiem to po 3 miesiącach pracy na umowie o pracę możesz iść na l4 bo jeśli wczesniej to musiałabyś sobie sama składki w zusie opłacać. i wtedy normalnie jestes na l4 do porodu a potem macierzynski, chyba ze umowa konczy ci sie w czasie ciąży to przedłuża sie do dnia porodu i potem dostajesz zasiłek macierzynski normalnie ale nie przysługuje Ci już dodatkowy urlop macierzynski i wypoczynkowy... My dziś zakupiliśmy laptopa ponieważ na miejscu naszego obecnego komputera i biurka stanie łóżeczko dla maluszka :D także pierwsz rzecz w kierunku urządzania pokoju poczyniona :):) Kolezance której niedawno urodził sie synek dokładnie 2 tyg temu i mierzył 55cm i miała czesc ciuszków na rozmiar 56 to malutki juz w niektóre nie wchodzi... wiec ja postanowiłam ze tylko kilka kupie na 56 a resztę na 62 bo jak sie włoży pampersiaka to lepiej jak trochę luźniejsze będą... narazie mam pajacyk, body z lumpka i bluzeczkę z długim rękawiem też z lumpka :) We wtorek wybieram sie na glukoze i resztę badań... juz siebie widzę :P Ja dostałam tez kilka par dzinsów ciążowych od cioci ale narazie chodzę w swoich bo one biodrówki wiec i tak zapinam je pod brzuszkiem, tak patrzę ze gorzej może być ze sweterkami na zimę takimi cieplejszymi bo wszystkie swoje mam nie za długie a tu muszą byc takie które brzuszek zakryją... juz jeden ostatnio sobie w lumpku kupiłam taki dłuższy za pupę :) ale w jakiej ja kurtce chodzić bede to nie mam pojęcia... juz sie w żadną nie dopne a co dopiero mówić o zimie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
dziewczyny zajebiste paki sa na tablica.pl http://tablica.pl/dla-dzieci/ wiem ze jakis czas temu pisalam by tam nie kupowac bo oszukuje ale ja trafilam na niekumata babe ktora juz wyslala paczke i jak mam i jest tam pelno ciuszkow grunt zeby byly rzmiary ok 0-3 i pozniej 3-6 srenio noworodek mierzy ok 56 cm i to jest powiezmy standard kolzeanka (ta od 30kg :P) ma prawie 2-miesieczna ta coreczke i on mierzy teraz ok 70cm lilka- a ile pracujesz w tej firmie? i jaka masz umowe- bo generalnie nawet jak masz na okres probny standardowo- 3 miesiace (i w tym czasie skonczysz np 3 miesiac ciazy) to ci normalnie przysluguje na l4 100% pensji, pozniej to smo na maciezynskim (akt urodzenia dziecka trzeba doniesc do zakladu pracy) chyba tak samo jest jak na po rposrtu okresie probnym dowiadujesz sie o ciazy t tez przedluzaja umowe do dnia porodu i pozniej maiezynski kamilki- wysle jutro buziak! dzis massakara mialam gosci i impreze bo moj maz obchodzil 30-stke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rurki byly, ale sie skonczyly :) napisalas o tych innych ciasteczkach to ochote nabralam :) ale od rana tylko jem, wiec trzeba przystopowac i chyba wyjsc na spacer. dzis msza za siostre sw pamieci mojego chlopaka, moze sie jednak wybiore. a u nas znowu nieciekawie, ciagle cos :( rano dostalam wiadomosc, ze mama mojego chlopaka (czyli moja przyszla tesciowa, ktora bardzo lubie i traktuje jak druga mame) miala zawal :( :( jest w szpitalu i robia jej badania. lekarze zrobili koronografie czy jak to badanie sie nazywa i potwierdzili zawal niestety, ale podobno lekami da sie to wszystko zbic. mam nadzieje, ze bedzie wszystko dobrze. Tez nie bede miec kurtki na zime, tzn bede miala, ale nie bede mogla sie w nia zapiac :) pozostanie siedzenie w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam na 4 D :) ale jazda :) normlanie jak bym juz miala swoje dziecko przed soba. Swietna sprawa i oczywiscier siusiak potwierdzony 100% Dziewczyny polecam.Rozpisze sie pozniej bo teraz do pracy mi sie spieszy a chcialam szybko zdac relacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka daj znać co i jak po tym usg... ja właśnie sie wybieram, dzwoniłam dzisiaj w 2 miejsca ale 250 zl... jeszcze zobacze w jednym, a ty ile placiłaś? dawaj znać jak wrażenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
a ja jestem zla na mojego dzisiaj. dzisiaj sa moje imieniny i oczywiscie nie pamieta... o nim trzeba zawsze pamietac, w sumie to nawet nie musi si upominac bo zawsze pamietam i nawet jak kasy nie mialam to mu chociaz jakies ciacho kupilam albo glupiego lizaka w ksztalcie serca a on dupa... ale mu to wyzygam... tak mu wyrzygam ze az milo mu sie zrobi... nie oczekuje prezentow, wystarczylby buziak i wszystkiego najlepszego, tak poprostu zeby milo mi sie zrobilo i wiedziala ze osoba najblizsza memu sercu pamieta o mnie...:-(:-(:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana ja nowe ciuszki kupuje....i już w sumie większość mam.Teraz będę myśleć o łóżeczku,wózku,wanience itp rzeczach:) ciezarowka doszło mi tylko tyle "pozdrawiam:)daj znać na forum czy doszło" a listy żadnej niema:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
a nie ma w zalaczniku? kurde to postaram sie przeslac w weekend jeszcze raz a jak nie - dziewczyny wezcie wyslijcie kolezance podeslijcie te wyprawke ode mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rottana nie martw sie, moj od 2 lat nie pamieta o moich imieninach :) a imienin tak nie obchodze, ale foch i tak musial maly byc :P mezczyzni juz tak maja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za USG 4D zaplacilam 150 zł, pani doktor mi nagrala film 11 min i dala do tego zdecjia w 3D :) maly byl przeslodki, pokazala mi siusiaka z kazdej strony zebysmy komisyjnie obie stwierdzily ze to facet a pozniej bawila sie z nim w ganianego zeby buzke pozazal bo tylko nam machal, nóżkami wierzgał i twarz raczka zakrywał. Też kilka razy słodko ziewnął :) jak tylko zobnaczylam jego twarz odrazu zobaczylam rysy mojego faceta :) dziecko na takim usg ma juz tak wszystko wykształcone ze wyglada jak malowane i faktycznie mozna sie juz dopatrzec podobienstwa do rodzicow. Widzialam oczka, nosek, usteczka, paluszki jak zginał raczki w piastki i strasznie wstydliwy byl bo sie zakrywal ciagle :) jak macie okazje to idzcie pamiatka na cale zycie nie tylko dla was ale i dla dziecka no i dziadkom pokazac mozna wczesniej niz dopiero po porodzie :) No co do umowy to mam na okres probny 3mce. Konczy mi sie 10 pażdziernika i bede miała przedłuzana wiec narazie nie chce nic mowic jak mi brzuszka nie wywali to im powiem po podpisaniu 2 umowy bo wtedy bede miala zabezpieczenie materialne po urodzeniu dziecka, bo nie chce zerowac tylko na kasie faceta i chcialabym miec normalnie macierzynskie wypłacane-chociazby na wlasne wydatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!! przylaczam sie do was przyszle mamusie na 2013:) jestem u progu 9tc, mam sie dobrze, troche mdlosci,bole w podbrzuszu ale to normalka. tak siedze i szukam jakis fajnych wozkow. kiedy kupowac pierwsze rzeczy-tak dla radochy samej siebie bo wiem ze mam jeszcze czas;p a wy? kupujecie cos juz? jaki wozek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
anusiak181---> hejo:) witaj w gronie ciężarówek:P wiesz na razie większość z nas jest na etapie kupywania ciuszków:) jak na razie ciężarówka ma chyba tylko wózek ale ona rodzi za pótrora miecha:) jak zwykle weekend i cisza:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
smutny dzien dzisiaj dla mnie... moja corcia skonczylaby dzisiaj roczek:-(:-(:-(:-(:-(:-(:'(:'(:'(:'(:'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weekend juz za nami a ja ciagle mysle o dzidzi, mozna zwariowac;p ciesze sie badzo z ciazy, i nie moge sie doczekac szalu kupowania. z mezem co widzimy sklep z wozkami to ogladamy, szukamy jezdzimy po sklepie. hehheh, jeszcze mamy troche czasu ,to dopiero pocztek. jak tam u was weekend minal? ja bylam dzis w kinie na'dwoje do poprawki' dwa razy sie poplakalam, bardzo fajny:) pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana, bardzo mi przykro:( musisz byc silna ,nie rozdrapywac starych ran w miare mozliwosci.... latwo mowic komus z boku ale glowa do gory, sa chwile ktorych lepiej nie pamietac :* glowa do gory! na pewno w tym nie jestes sama. buzka:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana nie smuć sie!! :* pomyśl sobie że niedługo będziesz mieć kruszynkę którą obdarzysz ogromna miłością!! a córcia będzie czuwać nad braciszkiem :) Ja w sobote na weselu byłam, wczoraj cały dzień laby :) od dziś mam zwolnienie ale jeszcze do końca msc bede pracowac i pozniej biore sie za szał zakupów hehe :P ale ta pogoda dziwna :/ raz zimno teraz upał sie robi masakra.. buziaki :* :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
hej a ja w poradni cukrzycowej bylam i poklucilam sie z lekarka bo nie byla mi wstanie odp na moje pytnia tylko zjebala ze wszystko robie zle :) i ogolnie traktowala jak gowniare i debilke :) rottana- trzymam kciuki i wierze ze jestes/ bedziesz silna :) anusiak- ja bym nie robila jeszcze wyprawki bo jeszcze masz troche czasu :) ja na tym etapie ciazy duo ogladalam tych rzeczy wyprawkowyc aby miec wogole jakiekolwiek pojecie i opinie, wybralam wstepnie pare rzeczy i tak na dobra sprawe dopiero od miesiaca kupuje (rodze na pocz listopada) dowiedz sie swoim otoczniu kto ze znajomych, rodziny itd bylby wstanie ci cokolwiek dac bo mozna sporo kasy zaoszczedzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) ja jestem w 7 tygodniuu ciazy i 1 dzien. Termin mam na 05.05.2013:) dzis slyszalam z mezem bicie serduszko naszego skarbeczka:) cudowne uczucie. Wszystko jest w normie i ok:) pozdrowienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) ja jestem w 7 tygodniuu ciazy i 1 dzien. Termin mam na 05.05.2013:) dzis slyszalam z mezem bicie serduszko naszego skarbeczka:) cudowne uczucie. Wszystko jest w normie i ok:) pozdrowienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
droga ciezarowko, wiem ze mam jeszcze kupe czasu, ale z tej radosci to ogladam dzieciece rzeczy nic nie kuouje jeszcze bo jak to owia 'lepiej nie zapeszac' itp. jednak wozek juz mamy mniej wiecej wybrany,wiem czego oczekuje, a ciuszki powoli. nie znamy plci dzidzi wiec nic nie moge kupic "tematycznego' a przeciez w tym kupowaniu rozu czy niebieskiego sie rozchodzi;p hehehe:* ja bylam w 7 tygodniu na usg i lekarz nie dal mi serducha posluchac, moze bylo za wczesnie? wizyte mam teraz na poczatku pazdziernka,moze wtedy sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qazwsx1991
anusiak181 a jakiej długości twoj dzidziuś jest? mój dośc duży 11,13mm:) moze zależy od lekarza, ja widziałam jak serduszko sie ruszalo u dzidziusia i dała nam posłuchać,, szybciutko bilo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana bardzo mi przykro... ale jak mówią dziewczyny już niedlugo będziesz miała synka przy sobie a ona będzie czuwać nad wami :) ja jakoś dzisiaj się dziwnie czuje, chyba przez pogodę, właśnie mnie głowa zaczęła boleć, dopijam herbatke wskakuje pod prysznic i od razu do łóżeczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
dziś pierwsza rocznica śmierci Wiki... ale ten czas popyla... przed większością z nas jeszcze ok 15 tygodni i będziemy miały swoje szkraby przy sobie:) boicie się porodu? ja się nie boję, ale przeraża mnie ta myśl że znowu musze przez to przejść:P mam tylko nadzieję że tym razem nie będę miała bóli krzyżowych... no i że tym razem pójdzie troche szybciej:P te 15 tygodni minie i nie zdązymy się obejrzeć:P zaraz listopad, październik minie i zaczniemy się wysypywać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×