Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

a w Wawie sloneczko :) Matysia nawet ladnie pospala w nocy i mi dala rano pospac, zjadla butle o 6 i pozniej pospalysmy jeszcze do 9 teraz w bujaku walczy ale widze ze juz ziewa :) dzis na razie bez ulewania w nocy tez jakos suchotko wiec wogoe w szoku jestem :P zmiana na lepsze czy cisza przed burza ? :P rottana- twoje opowiesci o problemach z chcinami i jakims zaswiadczeniami i "lapowkami" tym bardziej mnie utwierdzaja w tym ze podielismy z mezem sluszna decyzje ze malej nie chrzcimy. kropelka- a ja z ta troska o przeziebienie w 2-ga str od jakiegos czasu. Tez mam pierdolca by malej nie przeziebic dlatego ja raczej hartuje i trzymam w troche w zimniejszych warunkach zeby pozniej nie bylo problemow. Oczywiscie na kapanie dogrzewamy pokoj a jak na spacer ubieram cieplutko ale w domu np w welurowym dresie czy pajacu przy normalnie uchylonym oknie siedzi. Tobie tez proponuje bardziej go hartowac bo pozniej po takim ciepelku wyjdzie na spacer, zawieje byle wiaterek i maly bedzie chory Jakie plany na dzis? My wieczorem z mezem idziemy na randke a mala zostaje z moja siostra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka moje male tez dosc ladnie spalo. do 4,30 a pozniej pobudka co 1,5 godz w sumie ale wyspana jestem :) Teraz drzema sobie w bujaku a ja sie lachonie bo jedziemy na obiadek do dziadkow i na spacer do marketu bo niedziela handlowa dzisiaj :) qazwsx- ja tez bylam napuchnieta "tam" :P i sie zastanawialam czy mi juz tak zostanie czy zmaleje, ale wrocilo wszycho do normy i moja poczka juz jest taka jaka byla :D u mnie jakos slonko miga raz swieci raz zajdzie ale za cieplo to chyba nie jest. heh mialam isc z mlodym do kosciola palme świecic ale marudzil i sie wybrac z nim nie moglam wiec bez sensu bylo jechac z pol godzinnym opoznieniem :P Mam glupie pytanie do was.... tylko ja mam tak czy wy tez po porodzie odczówacie mniejsza ochote na sex? Bo my jeszcze od porodu ani razu sie nie bzykalismy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka- ja do ok 5-go miesiaca po porodzie to TOTALNE ZERO ochoty na sex dopiero teraz mi wraca powoli :) jezu szaleje w kuchni i gotuje malej zupki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka ja tez od porodu zero seksu, raz probowalismy, ale miałam jakas blokadę i nie doszło do tego :D mój jak dostal butle ok 20, poszedł spac po 21 to dopiero przed 6 dostal jedzenie i tak nie plakal ni nic, ale szkoda mi go już było hehe ze tak długo nie je i mu dalam i tez potem pospal jeszcze. bylam z nim dziś w końcu na spacerku bo już dluzszy czas nie bylam w ta jebana pogode, a i nie chciało mi się. nie mam gdzie wozka trzymać, tylko w pokoju stoi i za każdym razem musze podloge myc :P spi sobie teraz to i ja pokimałam z nim. w ogole to poklocilam się ze swoim, wkurwia mnie i mam go dość :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny i zostałam sama....mój wczoraj wyjechał na 3 miechy a ja beczę......bo jechał z kumplem i ten kolega zasnął za kierownicą i mieli wypadek....wylądowali w fosie ale na szczęscie nic im się nie stało....a samochód ponoc nie w najlepszym stanie......dziękuję Bogu,że to się tak skonczyło.przy takiej prędkości jakby uderzyli w np drzewo to nie wiadomo jakby się to skończyło.dzwonił i prawie płakał bo pierwsze co w tej chwili mu przyszło do głowy to nasza córeczka..... niewiem jak on tam sobie w tym szoku radzi.....cały czas śpi a ja nie jestem pewna czy napewno wszystko z nim dobrze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilka - o matko przeraziłam sie jak przeczytałam co napisałaś!! najważniejsze ze wszystko ok!! uff trzymaj sie, nie denerwuj - napewno wszystko jest ok, jakby sie źle czuł czy coś napewno by ci powiedział. kurczem ale pechowo zaczął sie ten wyjazd :( ten kolega taki zmęczony czy co?? lilka - u mnie wręcz odwrotnie - mam o wiele większą ochotę :D i nie raz już próbowaliśmy, musimy sie pilnować żeby Filip nie miał rodzeństwa :P głodek - my na spacer tylko wczoraj nie wyszliśmy a tak to codziennie wychodzimy, zresztą mój mały po spacerze we wózku potrafi ze 3h pospać - chyba tak mu powietrze służy :D co do filimków i zdjęć mojego uśmiechniętego szkraba to jak tylko wezmę tel zeby zrobić mu zdj jak sie śmieje to tak jak twój zaraz poważnieje i patrzy na tel :P a wczoraj chciałam nagrać jak gada i też ciszaaa :) My wczoraj byliśmy popołudniu u jednych znajomych, mój sobie popił, ja 2 piwka smakowe :) a dziś popołudniu byliśmy u drugich znajomych co mają trojaczki i stwierdziłam że taka trójka naraz to masakra!! mają 20 m-cy i to szatany :P jeden coś wymyśli, dwójka zaraz naśladuje - a pomysły mają nieziemskie :D mój mały chyba już sobie w dzien robi taką jedną dłuższą drzemkę ok. 3h (po spacerku właśnie) a pozozostałe drzemki to góra godzinka. dziś od 15 spał ze 3 razy po 20 minut i po kąpaniu usnął ok. 20.30 i narazie śpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa i my po bioderkach, byliśmy w pt. Jak narazie wszystko jest ok - kontrola za 10 tyg. a w tym tyg chyba przejedziemy sie prywatnie do jakiegoś pediatry bo ten mój synek cały czas ma ten katar i nie widać zeby miał sie skonczyć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana moj tez tak spi, chociaz nie powiem, czasem na noc wspomagam sie mm wlasnie zeby dluzej pospal i wtedy spi 4,5h, pozniej po moim mleku juz mniej mamucha dzis skorzystalam z twojego pomyslu odnosnie kąpania:p i bylo super. duzo lepiej kąpie mi sie go w pokoju, gdzie obok mam łóżko i nie musze z nim latać przez cały przedpokój, jak dotąd kąpiel trwała 5min tak dzis wogole nie mialam go ochoty wyjmowacz wanny:) on tez nie mial ochoty wychodzic z wody. mysle nad kupeiniem takiego lezaczka do wanny. on se bedzie na nim lezal a ja bede miala 2 wolne rece bo mi troche ciezko go 3mac glodek ja tez ostatnio troche na sciezce wojennej z moim;/ najgorsze jest to ze jak sie zaczna klotnie o duperele to sie juz dlugo nie moga u ans skonczyc;/ i tak wojujemy juz dobry tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilki noto szczescie ze wszystko w porzadku. skup sie na tym ze nic sie nie stalo i 3maj za niego kciuki zeby dal rade. miejmy nadzieje ze te 3 miechy szybko zleci, przy dziecku dni płyną szybciej viola moj dzis tez dluzsza drzemke w dzien zaliczyl -4godzinna:D ale mieli szczescie ci znajomi twoi, nie kazdemu trafiaja sie trojaczki:D:D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i kupilam sobie sterylizator/podgrzewacz ale jakas dziwna sprawa, bo ma niby sterylizowac 12 min i sie wylaczac tymczasem on nawet po 25 min sie nie wylacza i dalej sterylizuje;/ moze trzeba go odkamienic? i jak nastawilam na 40 zeby mleko podgrzacz to po skonczonym cyklu podgrzewania mleko wcale nie bylo ciepłe. musiałam na 75 nastawic i dopiero sie podgrzalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tu dziś pustka - co jest mamusie i przyszłe mamusie?? kropelka - ja mam taką matę z gąbki i na niej kładę małego tylko jak jest więcej wody to mu woda do uszek wlatuje... a taki leżaczek to drogi?? co do sterylizatora to nie pomogę bo nie używałam tej funkcji u siebie w podgrzewaczu natomiast jak nastawisz na 40st to mleko w ciągu jedengo cyklu grzania napewno ci sie nie zdarzy podgrzać do 40st... jak lampka zgaśnie tzn że woda sie podgrzała to tej temp ale mleko potrzebuje ok. 10min a nawet dłużej. ja zaraz jak mały zje, szykuję sobie nową wodę do butelki na mleko i wstawiam do podgrzewacza i potem tylko wsypuję mleko a woda jest cieplutka. chyba ze nie ma nas w domu i wyłączymy podgrzewacz to wtedy nastawiamy na 70st zeby sie szybciej podgrzała woda i zmniejszamy do 40st :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak nocki?? u nas mały poszedł spać o 20.30, obudził sie o 3.20 i potem po 6 bo miał tak zapchany nosek że nie mógł oddychać :/ teraz śpi od 10.30 w łóżeczku, obudzi sie, zje i pójdziemy na spacerek bo słoneczko pięknie świeci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuski:) kamilki- tak jak dziewczyny pisza skup ie na tym ze sie nic nie stalo i staraj sie nie stresowac(łatwo mi mowic) bo malenstwo wyczowa twoje zdenerwowanie. kropelka- cos dlugo ci podgrzewa moj sie nagrzewa max 5 min jak jest wylaczony a mleko lub woda tez w express tempie 3-4 minutki Ja dzisiaj dostalam juz wyrownanie za marzec z zuzu za macierzynski a w sobote dostalam poztywna decyzje z MOPRu o zasiłku i dodatku jednorazowego wiec jeszcze mi przed swietami 1000 zl wpadnie :P My tez idziemy na spacerek bo piekne slonko swieci ale dopiero jak sie dzidzia boudzi bo spi. Jutro na szpeienie jedziemy, jestem ciekawa czy sie nie rozryc ze razem z malym jak bedzie plakal bo ja sie nie moge patrzec na to jak go kluja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh Kamilki no nieciekawie ale będzie dobrze. ja tez dziś dostałam chujowa wiadomość jak dotarlam do swojej mamy, ale nie mogę o tym pisać :( Maly wczoraj poszedł spac ok 22 i spal do ok 4, dostal jesc i nie chciał spac, nie mogl zasnąć, ale w końcu jakos przed 6 poszedł kimać dalej az do 9. teraz jesteśmy u mojej mamy. mój dalej mnie wkurza, wolal wczoraj pic u kolegi niż z malym spedzac czas, a tak to mi pieprzy, ze zabieram Bartka do mamy i go nie widuje lub nie reaguje na niego. mój już umie grac na komórce :P grałam w tel jak lezal i tak się patrzyl az w końcu palcem mu brałam w ekran i sobie gral ze mna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie ostatnio szlag jasny trafia jak otwieram swoja szafe.... mam tyle ciuchow a nic nie pasuje na moj brzuch:p ;/ nawet kupilam kilka bluzek-od tak przypadkiem z okazji przezcen. i nie moge w nich chodzic a szkoda mi bylo wydawac kase na rzeczy ciazowe skoro a miesiac rodze. no i takim sposobem ubralam sie dzis rano, wkurwilam sie niesamowicie bo legginsy byly za krotkie w brzuchu, golfik tez i brzuch odstawal goly, na to zalozylam dluga tunike a'la sweterek a i tak czulam sie zle z powodu tego brzucha. no i nie mam w co sie ubrac!!! AAAaaa!!!! za miesiac rodze i mam nadzieje ze brzusio mi spadnie i bede mogla nosic normalne ciuchy bo naprawde juz zaczynam sie wsciekac. do tej pory jakos sobie radzilam ale juz im blizej tym gorzej.. no.. to taki mam dzis dzien lekkiego zdenerwowania;p poza tym jest ok;p heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godek jak skladalam kwity na becikowe wypelnilam dodatkowe kwity na zasilek(cale 77 zl/mc na dziecko) plus ten jeden dodatek. Wymogiem sa dochody na jedna osobe nie przekraczakce jakies 574 zl chyba. Oczywiscie biora pod uwage dochody za 2011 r twoje twojego mena i dziela na 3. Nam wyszly bardzo niskie bo ja w 2011 mialam tylko jedna umowe przez poloku na pol etatu a moj dopiero od listopada przez 2 mce mial umowe o prace na pleny etat. Zadzwon i sie zapytaj jak to jest. A tez bym radzila sie zapytac bo w niektorych mistach dostaje sie za urodzenie dziecka kasiore od miasta! Od 500 do 1000 zł. Tego sie trzeba dowiadywac w urzedze miasta- nie mylic z becikowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuśki miałyście może przed porodem takie intensywne kłucia na dole brzucha, zazwyczaj mam po prawej stronie.. do tego dochodzi ból jak na okres.. Wczoraj miałam tak przez 3-4 godz. co kilka, kilkanaście minut. Co dziwniejsze, nie są to skurcze, bo w styczniu miałam skurcze po których leżałam i brałam tabsy, wiec wiem ze to nie skurcz. Brzuszek mi podczas takiej akcji nie twardnieje, ale to boli na tyle i jest na tyle niekonfortowe, że wydaje z siebie dziwny jęk po prostu :D Zaczynam coraz bardziej panikować, że na dniach urodzę. W czwartek zaczynam 38tydzien, wiec dzidzia na szczęście jest już gotowa do przyjścia na świat. ale wolałabym, żeby rodziła się po świętach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka dzięki za info, a to nas nie będzie obowiazywalo. w wawie chyba nie ma nic takiego jak dodatek za urodzenie dziecka. ale mój gaworzy :) normalnie gada jak najety :) i glosne dzwieki wydaje :)) cos cicho na tym forum się robi :) mini ja to bym chyba już do gina jechala sprawdzić szyje :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glodek swieta za pasem dziewczyny okna myja i mazurki pieka :D mini- a nie masz zapisow ktg? ja od 36 tyg mialam robione zapisy ktg wiec bylam po dtsla opieka gina i za kazdym razem mnie badal. Ja np juz z miecha przed terminem mialam takie rwania i klucia w pochwie na samym dole jak sie za bardzo przemeczylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam nic nie robie bo nie mam kiedy, moj tata sprezentowal nam babke do sprzatania i nam przez caly czwartek bedzie sprzatala :) Niunia juz spi nie chchiala jesc z miski kaszki manny z bananem wiec taka gescioche zapakowalam jej do butelki :) Kolejny przesliczny album w ofercie- tym razem opcja samych filmikow. Zapraszam :) http://www.youtube.com/watch?v=ZG8ydj4P_sQ Uciekam. buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola to się stało w nocy około 4.przyszedł kumplowi krezys i zasnął....mój też zboku spał bo się wymieniali....mówię,ze to szczęście w nieszczęściu....jechali 120 na godz a wyszli z tego cało:)rozmawiałam z nim na sypa i wygląda na to,ze nic mu nie jest.Kamień z serca......płakał mi dziś bo mówił,że całe życie przed oczami mu staneło i że jak teraz pomyslał,że miał by nas nie zobaczyć to łzy mu poleciały.....nadal jest w szoku i jeszcze długo będzie o tym pamiętał:(ważne,ze nic im się nie stało.a przy malutkiej staram sie być wesoła jednak jak kładę się śpać to wszystko wraca noi jest płacz:( moja mała od 3 dni się przestawiła....idzie spać przed 20 i budzi się o 3 a potem o 5 i o 7........ dobrej nocki papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) kamilki najważniejsze że wszytsko dobrze się skończyło :) a 3 miesiace szybko miną... zobaczysz :) był temat zabezpieczania sie... mi gin proponował tabsy ale ja ich nie chce, już mi raz rozpieprzyły cykle... a teraz jak karmię piersią to wole ich nie brać... my mamy gumki :/ ja jeszcze nie zaczęłam czytać tej książki ale ja małą karmie na żądanie... i nie narzekam... teraz ma tak że zasypia na noc ok 20 i budzi się po północy na karmienie i później raz albo 2 w zależności od dnia :) my teraz mamy trochę roboty... ja nie mam czasu wejsć na forum, będziemy robić chrzciny w domu i trzeba ogarnaić i sprzątać... dzisiaj mój tata zakładał żyrandole i kurzu i pyłu było ogrom :/ niedawno się przeprowadzaliśmy i światło paliliśmy kabelkami - jutro ma mój tata dokończyć zakładanie pstrykaczy do światła... muszę ogarnąć dom jeszcze... i zacząć coś w kuchni robić... muszę mięso upiec i jakieś placki porobić... moja Maryś już kumata bardziej, mniej śpi w dzień, gada do karuzeli i jak leży na macie to macha lapkami i nóżkami jak opętana :) pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka weż wklej jeszcze raz linka do zdjęć twoich bo mi coś się nie chcą otworzyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka kobietki:-) ja to ostatnio na nic czasu nie mam:-/ zawsze jak chce napisac to cos innego do roboty. I jeszcze dostalam okres:-/ jak tam nocki?przespane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski kamilki---> jak czytalam twoj wpis to az mi serce stanelo w gardle. pewnie bedziecie rozmyslac do czasu jak znowu bedziecie razem. to najlepsze lekarstwo. a ja wczoraj mialam ostatnia rozprawe!!! 28 w koncu ogloszenie wyroku!!! prokurator zazadal dla pediatry 9mc w zawieszeniu na 3 lata;-) no i biegli jednoglosnie stwierdzili ze antybiotyk powinien zostac podany;-) zobaczymy;-) mam nadzieje ze bedzie ok i ze nie bedzie zadnych odwolan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas nocka ok, poszedł spac po 20, zarcie ok 3 i potem przed 6 i teraz znowu kima. koniecznie dziś na dwor idziemy. wkurzam się, bo weszłam znowu na wage i efektow brak :/ po co ja zapieprzam na ten fitness, a prawie codziennie chodze.. eh musze mniej zrec, ale co mam się glodzic by schudnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z nowości u mnie -> na dzien dobry spalił mi sie laptop wiec pisze z kompa meza:], masakra;/ tyle lat mi służył..i w zwiazku z tym nie moge wstawic linka do zdjec moje konto bo nie mam danych z mojego kompa;/ no i jestem troche zła na tesciowa bo caly tamten tydzien mialam z piotrkiem ładny a w tym nie moge z nim dojsc do ładu bo mi go tesciowa rozbujała w niedziele. wiem juz ze nie zmienie jej podejscia bo juz bite 3tyg jej tlumacze zeby go nie nosila ciagle na rekach;/, wczoraj znalazlam taki artykul o babkach ktore rozpieszczaja wnuki, wydrukuje se, powiesze i bede sie tym pod3mywac na duchu:p viola ja dzisiaj kupuje ten lezaczek za 8 zł -> http://tablica.pl/oferta/lezaczek-do-wanienki-dla-dziecka-wklad-do-kapieli-ID2nDK1.html#101eb0925a;r:8;s: aa to na takiej zasadzie ten podrzewacz, noto cenna informacja viola anusiak nie martw sie na mnie do dzis nie pasuje moze 11 par spodno bo sie rozciagnelam w biodrach mamucha ale extra, ile ja bym dała za taka pania:p super extra ten projekt!!! z przyjemnoscia oglada sie te filmiki:D moje konto ja tez zdecydowalam ze chrzciny u nas w domu, ciekawe jak to wszystko wyjdzie bo ja nienajlepsza kucharka:p hehe głodek daj se spokoj z glodzeniem, jeszcze tego brakowało:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mój synek pobił dziś swój rekord, spał od 20.10 do 5.10!! aż sie obudziłam i wstałam zobaczyć czy oddycha, potem mój wstał do pracy i sie Filip obudził, tak to pewnie spałby jeszcze dłużej :) ale sie wyspałam :) a potem od przed 7 do prawie 10 z przerwą półgodzinna :) byliśmy już dziś na spacerku i teraz mały śpi we wózku a ja biorę sie za okna, zimno i wiatr ale jest słonecznie a do świąt mało czasu. Mam pyttanie: czy ja już mogę sie wybrać na solarium?? 10tyg po cc?? bo chrzciny 13 kwietnia i chciałabym mieć ciut ładniejszą cerę :D kropelka - aa coś takiego to nawet nie wiedziałam że takie rzeczy są :) a jeszcze jedno pyt - jak ubieracie swoje maluchy do chrztu?? jakoś specjalnie?? bo ja wczoraj wyliocytowałam takie spodenki z H&M: http://allegro.pl/spodnie-w-kratke-hm-roz-68-cm-4-6m-i3113287094.html i do tego chce mu dokupić jakąś koszulę i na to sweterek. a do kościołą kombinezon normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×