Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

rottana -> pozazdrościć, że trafiłaś na lekarza z dwoma specjalizacjami - ginekolog i mistrz krawiectwa :-) Niektórzy tak potrafią załatwić babkę, że męki zaczynają się dopiero po porodzie - właśnie przez źle zszyte krocze :-( A propo filmiku - zastanawiam się nad zmianą umywalki w łazience :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
june_mommy---> aaaa i tu się mylisz, bo mój ginekolog nie odbierał mojego porodu, a krocze nacinała mi położna która odebrała mój poród a szył jakiś tam ginekolog którego nie znam:P yyy zmiana umywalki? przecież taki szkrabik szybko z niej wyrośnie:) taki sam efekt z wanienką jest, do tego szlałch od prysznica odpowiednio zaczepiony i masz "umywalkę" z kranem :) i w cale nie powiedziane że twoja dzidzia będzie lubić takie kompiele i czy w ogóle będzie je lubić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAFASOLKOWANE: Nick......cykl starań......termin porodu.........tydz. ciąży.......płeć.. kamilki09..........3lata........25.12.12..............39. ......dziewczynka rottana............6............30.12.2012............39. ...........chłopiec Głodek 86.......2lata..........03.01.2013............36........... chłopiec viola150...........8............ 06.01.13.............. 37........... .chłopiec Papi88...............1...........17.01.2013............34 ...........chłopiec agusia18204.....................20.01.2013...........34.. .....dziewczynka moje konto .......6............22.01.2013.............34......dziewczyn ka lika1987.............7...........30.01.2013............35 ...........chłopiec brzoskwinka2220...2..........10-.02.2013........... 30.......dziewczynka mini93............................12.04.2013............2 2................ anusiak181........1..............29.04.2013...........20. ..........chłopiec qazwsx1991.......1.............03.05.2013............19.. .....dziewczynka MAMUSIE: Nick..........data porodu........waga......wzrost........imię........... mamucha83......18.10.2012.....2600.......51......Matylda< br />

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilki---> !!!!!!!!!!! :) jak się czujesz słońce? co się nie odzywasz? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze ja chcę już poród.....ledwo chodzę....dosłownie jak słoń.Krocze mnie boli i ogólne nie mam siły. rottana a jak ty się czujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej rottana......kurcze jak już wspomniałam nie mam siły na nic.Czytam cały czas ale naprawdę nie mam weny do pisania.Dziś wziełam się za dekorowanie pokoju to juz po godz musiałam się położyć bo brak siły:(Już bym chciała,zeby było po.Ogólnie od trzech dni pojawiła mi się taka jakaś dziwna wydzielina....dużo jej i gęsta.Może to już wkrótce nadejdzie.Skurcze też mam ale po zmainie pozycji i ciepłej kąpieli przechodzą.więc czekam dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAFASOLKOWANE: Nick......cykl starań......termin porodu.........tydz. ciąży.......płeć.. kamilki09..........3lata........25.12.12..............39. ......dziewczynka rottana............6............30.12.2012............39. ...........chłopiec Głodek 86.......2lata..........03.01.2013............36........... chłopiec viola150...........8............ 06.01.13.............. 37........... .chłopiec Papi88...............1...........17.01.2013............34 ...........chłopiec agusia18204.....................20.01.2013...........34.. .....dziewczynka moje konto .......6............22.01.2013.............35......dziewczyn ka lika1987.............7...........30.01.2013............35 ...........chłopiec brzoskwinka2220...2..........10-.02.2013........... 30.......dziewczynka mini93............................12.04.2013............2 2................ anusiak181........1..............29.04.2013...........20. ..........chłopiec qazwsx1991.......1.............03.05.2013............19.. .....dziewczynka MAMUSIE: Nick..........data porodu........waga......wzrost........imię........... mamucha83......18.10.2012.....2600.......51......Matylda< br />

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilki---> no to są te skurcze przepowiadające:) to tylko czekać jak zmienią się w porodowe:P ja ogólnie od kilku dni też wymiękam, och jak pragne żeby przyszedł w końcu ten dzień... tylko jak na razie wszystkie skurcze itd przeszły mi... pokazują się sporadycznie, najczęściej w nocy... dzisiaj wezmę się za sprzątanie łazienki, wiem że chwila moment i będę zmęczona ale od kilku dni patrze tylko jak każdy coś robi a ja nie moge bo padam na ryło nic nie robiąc;/ ale dzisiaj mam jakąś wene twórczą i może troche uda mi się podziałać:P tylko boje się bo musze za chemikalia złapać... albo za płyn do mycia naczyń zwykły ale to bardziej się naszoruje w tedy;/ ale tak dla synka chyba będzie lepiej. a kiedy masz wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już ten filmik kiedyś widziałam... super to wygląda... ale dzidzia zadowolona... jest jej ciepło, mokro i szumi czyli jak w brzuszku wcześniej :) ale tak jak rottanie wydaje mi się że za bardzo to dziecko moczy... ale tym brzdącom nic nie przeszkadza :P kamilki uważaj na siebie :) ty to już na wylocie :) ja dzisiaj z rana byłam na badaniach, muszę jechać do miasta i powiem Wam że ja już też siły powoli nie mam..., teraz leże bo mnie krocze boli :/ miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a ja mam pytanie. Bo ja to nie wiem jak te cholerne skurcze przepowiadajce rozpoznac. Dzisiaj jak wstalam na siku nad ranem i wychodzilam z łazienki cos mnie tak cholernie zakuło na gorze brzucha jak by ktos szpilke wkladal i tak ze 3 razy pod rzad? To moze byc to? Ja lece zaraz do media markt kupic sobie robota kuchennego albo jakis mikser bo nic nie mam a musze jakos ciasta na swieta zrobic. A pozniej bede bigos gotowala. Miesko juz mam rozmrozone, jeszcze tylko po kapuste na targ, grzybki, sliwki i boczuś :) reszte mam w domq :) Macie jakies fajne przepisy na ciasta świateczne? Albo jakies rybki, sledzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana tak to już z nami będzie.....jesteśmy na wylocie więc musimy troszkę się oszczędzać.Skurcze mamy także tylko oczekiwać.A wizytę mam w piątek.....także zobaczymy czy doczekam i czy rozwarcie sie powiększa////:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka moje skurcze które powodowały rozwarcie wyglądały tak....najpierw takie kłócie w dole brzucha a potem takie mocne ciągnięcie i kłócie jakby w pochwie.Niewiem jak to dokładnie opisać.Teraz też odczuwam takie kłócie i ciągnięcie w dole brzucha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nom, te skurcze przepowiadające to są właśnie w dole brzucha albo na dole w plecach. to zależy już od kobiety. ale w górze to nie słyszałam. jak złapie cię ból nie koniecznie meeeega mocny, nawet bym powiedziała że delikatny, takie ćmienie jak na okres i puści po paru sekundach to jest to. i na plecach też podobnie odczuwalny. ja jak miałam okres to mnie zawsze plecy bolały, rzadko brzuch ale te pierwsze skurcze są na prawde porównywale. i jest to ciągły ból przez pare sekund i puszcza i znowu się pojawia. jak będą przepowiadające to odchodzą po zmianie pozycji jak kamilka pisała albo prysznicu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie kłucie w pochwie to tez czasami mam. Twardnieje mi brzuch, a później mam takie własnie dziwne kłucie rozchodzace sie od gory do dolu pochwy (tak jak by mi chcialo wyskoczyc stamtąd :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAFASOLKOWANE: Nick......cykl starań......termin porodu.........tydz. ciąży.......płeć.. kamilki09..........3lata........25.12.12..............39. ......dziewczynka rottana............6............30.12.2012............39. ...........chłopiec Głodek 86.......2lata..........03.01.2013............36........... chłopiec viola150...........8............ 06.01.13.............. 38........... .chłopiec Papi88...............1...........17.01.2013............34 ...........chłopiec agusia18204.....................20.01.2013...........34.. .....dziewczynka moje konto .......6............22.01.2013.............35......dziewczyn ka lika1987.............7...........30.01.2013............35 ...........chłopiec brzoskwinka2220...2..........10-.02.2013........... 30.......dziewczynka mini93............................12.04.2013............2 2................ anusiak181........1..............29.04.2013...........20. ..........chłopiec qazwsx1991.......1.............03.05.2013............19.. .....dziewczynka MAMUSIE: Nick..........data porodu........waga......wzrost........imię........... mamucha83......18.10.2012.....2600.......51......Matylda< br />

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaa tej - dziewczyny rottana i kamilki - u Was już 39 :D kamilki - no tak za tydz może być już po wszystkim, może na święta już będziecie w trójeczkę :) ale fajnie!! ale rozumiem że już ci cięzko i te skurcze przepowiadające a tu akurat święta idą. pomyśl że to jeszcze chwilka :) :) a może ta wydzielina to ten czop śluzowy?? rottana - no mam nadzieje że u mnie też dają koszulę i napewno z niej skorzystam jeśli tak, po co brudzić swoją a o tym dekolcie to nawet niewiedziałm że jest taki wielki :D lilka - ja mam jeden stanik narazie i aktualnie jest trochę za duży, jutro pójdę kupić kolejny i może wezmę jeszcze trochę większy?? bo jak tak mówicie że tyle piersi rosną - ja to sobie jakoś wyobrazić nie mogę :P a ty ile masz w sumie staników?? june_mommy - wiesz co u mnie wyszedł jakiś problem z papierami w zusie, składki miałam płacone ale księgowe zapomniały mnie zgłosić do ubezpieczenia jak zmieniłam nazwisko rok temu no i jak teraz przyszło do wypłaty chorobowego przez zus to sie dopatrzyli ale załatwilali wszystko z moja szefową. i jedego ranka sobie siedzę po 10 i dzwonek, mąż poszedł otworzyć, przychodzi że to do mnie z zus, poszłam podpisałam sie w 2 miejscach i tyle. śmiałam sie potem że przyszły sprawdzić czy mam brzuch :D o nic sie nie pytały ani nic... Ja też boję sie tego nacinania krocza... ale skoro rottana mówisz że teraz jest wszystko ok - tylko oby trafić na położną albo lekarza którzy zrobią to umiejętnie, bo słyszałam historię że kumpeli siostrze zaszyli przy okazji odbyt..... :/ Ja czekam dziś za kurierem i wózkiem - ma przyjechać :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też czasem zaboli jak na okres - tak delikatnie, już normalnie zapomniałam jak ten ból czuć :) skurczy chyba nie mam tych przepowiadających, ani brzuch jak narazie mi nie twardnieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola---> czop śluzowy wygląda jak taki glut zabrudzony jakby krwią. nie wylatuje ciągle, jest jeden i przy tym nie ma więcej śluzu. nooo ta koszula to się śmiałam że ma rościęcie do pępka:P hehe:P a o nacinaniu też się nasłuchałam i też się tego bałam. ale okazało się że to chwila moment bez bólu rachu ciachu i nacięta:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola ja mam dwa staniki jeden czarny drugi bialy zamowilam na allegro dwu pack :) nawet ładne sa z takiej delikatnej koronki z fiszbinem pod cyckiem, nie ma tragedii :D Ja bylam juz na jednych zakupach teraz ide po dryga partie. Biegam teraz jak glupia jedne zakupy na 2-3 razy rozkladam bo za duzo wziac sie nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini93
ZAFASOLKOWANE: Nick......cykl starań......termin porodu.........tydz. ciąży.......płeć.. kamilki09..........3lata........25.12.12..............39. ......dziewczynka rottana............6............30.12.2012............39. ...........chłopiec Głodek 86.......2lata..........03.01.2013............36........... chłopiec viola150...........8............ 06.01.13.............. 38........... .chłopiec Papi88...............1...........17.01.2013............34 ...........chłopiec agusia18204.....................20.01.2013...........34.. .....dziewczynka moje konto .......6............22.01.2013.............35......dziewczyn ka lika1987.............7...........30.01.2013............35 ...........chłopiec brzoskwinka2220...2..........10-.02.2013........... 30.......dziewczynka mini93............................12.04.2013............23.......dziewczynka. anusiak181........1..............29.04.2013...........20. ..........chłopiec qazwsx1991.......1.............03.05.2013............19.. .....dziewczynka MAMUSIE: Nick..........data porodu........waga......wzrost........imię........... mamucha83......18.10.2012.....2600.......51......Matylda< br /> Zazdroszczę tym, którym tak blisko do rozwiązania :) Ja staram się pomału dekorować domek na święta, a najwięcej frajdy ale jak i kłopotu mam z wybieraniem prezentów dla najbliższych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana - no to oby to nacięcie wyglądało tak jak u ciebie :) aaa widzisz - ja to tak se myslałam że to moze ten czop ale pewnie dopóki sama go nie zobaczę to nie bede wiedziała do konca jak wygląda.. ale podobno nie wszystkim odchodzi nie?? lilka - no to ja mam już biały i jutro chciałabym kupić czarny własnie, ale ja mam taki zwykły, miękki za 10zł, chyba nie ma żadnej fiszbiny ani nic.. a wózek zamówiliśmy w koncu taki http://allegro.pl/wozek-gleboki-baby-merc-q7-deluxe-fotelik-i2834780343.html nie był też za tani ale w sumie mojemu sie spodobał i tak zostało :D Bigos mój gotuje i chce dopiero w sobotę, także jeszcze nic nie kupuje na bigosa :) ryby w zalewie pomidorowej będę robić w pt i tym rozpocznę moje świąteczne gotowanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tą zmianą umywalki to tak trochę żartuję :-) Choć łazienkę mam w sumie nieciekawą. Nie dość, że mała to jeszcze mam tylko brodzik i to taki, że ciężko będzie wstawić tam wanienkę dla dzieciątka, w wiaderku też będzie ciężko myć tam dziecko, umywalkę też mam bardzo małą. Moja siostra ma bardzo długą, ale płytką - ale i tak myła tam swoje dzieci na początku, bo było to najwygodniejsze. Tak czy siak będzie trzeba coś przerobić, bo się okaże, że będzie trzeba wanienkę stawiać na środku pokoju :-) Dobrze, że z tym ZUSem tak bezproblemowo jest. Mój lekarz tak mnie nastraszył jakby kontrola była końcem świata. Może to on miałby kłopoty, gdyby okazało się, że wystawił mi L4, a mnie w domu nie ma, tylko latam sobie po mieście. lilka -> ja mam fajny przepis na sernik http://www.mojewypieki.com/przepis/sernik-z-jablkami Może nie jest on typowo świąteczny (bo z jabłkami), ale chyba najlepszy jaki dotychczas piekłam. Ostatnio nie mieliłam twarogu przez maszynkę, tylko długo miksowałam nożykiem i ser wyszedł super gładki - bardziej przypominał homogenizowany, ale nie był tak "lejący". Choć pewnie ta konsystencja zależy od czasu miksowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka - fajny ten wózek - kolor też śliczny no i fotelik maxi cosi (dobra firma) tylko ja nie jestem przekonana do trójkołowych... niewiem jakoś wolę tradycyjne czterokołowce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola właśnie te święta idą a ja nie chciałabym spędzić ich w szpitalu.No ale zobaczymy jak to będzie.I u mnie to raczej nie czop bo mi to tak już ze 3 dni się pokazuje.Jutro muszę ubrać balkonik w światełka bo jak ja tego nie zrobię to znając życie nie bedzie wcale...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra ja sie juz dzisiaj nie ruszam z domu! Jak bedzie mi cos trzeba gonie swojego do sklepu bo ja sie juz zmachalam a i caly wieczór spedze w kuchni. Jak bylam teraz w markecie to w polowie drogi cos mnie zaczelo pobolewac... taki kłocie i ciagniecie w kierunku wylotu pochwy az sie zatrzymalam kilka razy tak zaciagnelo. I tak kilka razy po kilka sekund. Czyzby to te skurcze przepowiadajace? viola fajny ten wozeczek. Tani nie jest fakt ale bardzo mi sie podoba. Ja dzisiaj dzwonilam do laski bo znalazlam na tablicy komode z przewijakiem za 250 zl taka fajna z szufladkami i szafka . Jak sie okazalo pozniej zaczela krecic ze sie pomylila z cena i ona chce jednak 450 zl bo to polowa wartosci ceny jaka zaplacila. Niech spada za taka cene to ja nowa kupie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Hej dziewczyny :-) U mnie spoko mala rosnie na maksa jutro skonczy 2 miesiace- na maksa szybko ten czas leci Rottana kamliki- niezle wy juz 1 noga prawie w szpitalu jak cos powodzenia U mnie generalnie bez zmian musialam przerwac powrot do formy bo w 8tyg pc dostalam mega krwawienia myslalam ze to@ ale lekarz mi powiedzial ze nie ze to norma w pologu tylko ze u mnie to bylo tak obfite ze spowrotem na podkladach poporodowych wyladawalam Poza tym to mila niespodzianka- Matylda ok tydz temu wziela sie za cycka :-) mysle ze w tym b pomogla jej nowa butla- medela calma imitujaca cycka i ona na tej butli z miesiac byla i prosze jestem mega milo zaskoczona Wspolczuje wam ociezalosci i bolu krocza ( lekarka mi swego czasu powiedziala ze jedynym lekarstwem na to jest urodzic dziecko :-)) juz niedlugo i wiekszosc zwasbedzie tulila swoje cudenka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola---> kazdemu ochodzi czop. tylko nie kazda go widzi. czasem kobitka robi siusiu i wypadnie w kibel odrazu pojdzie i tyle. albo nawet z wodami plodowymi wylatuje. ja to zlukalam przez przypadek poszlam siusiu i przy podcieraniu zostal na papierze. mamucha---> urodzilas to popyla:-) a nam sie ciagnie:-/ ale jak sie styczen zacznie to zacznie sie wysyp:-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×