Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

amandaa155

nienawidze siebie !!! juz nie wytrzymuje !!

Polecane posty

Gość gośćmartex
do tego goscia co pil a o ciazy dopwiedzial sie w 5 tyg...ale w 5 tyg ciazy czy od zaplodnienia?no i jesli mozna prosic o informacje czy to byl poczatek 5 tyg czy koniec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam kolezanke ktora w ciazy lubila sobie pojsc na imorezke napic sie cala ciaze tez jarala ppierosy i co ma 5 cio letnie dziecko zupeknie zdrowe nie schizujcie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj maz mowi ,ze jego byla zona nie raz pila piwo w wekend z nim jak byla w ciazy a maja wspolnie 2 dzieci 14 i 8 lat oboije zdrowi ,zdolni , a ona co weekend pila przynajmniej szklanke piwa. moj maz tez nie widzi w tym nic zlego ja w ciazy jeszcze nie bylam i pic nie zamierzam ale mezulek mowi ze jakbym byla w ciazy i czasem napila sie szklanke piwka to nic zlego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu z 15.09 przetestuj to na swoim dzieciorze o wtedy wróć ze swoimi mądrymi radami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martunka8888
ja o ciazy dowiedzialam sie w 6 tygodniu tez do tej pory zaliczylam kilka popijawek teraz jestem mama 4 latka zupelnie zdrowego i bardzo inteligentnego ja w zadne fas nie wierze to glupota i wymysl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie zamierzaam nic na nikim testowac ,sama tez nie popieram jej wystepkow ,ale stwierdzam tylko fakt . Ja jej mowilam w ciazy jak byla ze tak nie wolno itd ale ona zachowywala sie bedac w ciazy jakby w niej nie byla ,to byly czasy studenckie tankowala rowno z chlopami a teraz jest przykladna mamusia ,rzadko pije nawet piwo ,a dziecko ma zdrowe za rok idzie do szkoly ,a juz teraz umie sam czytac bajki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość weronika kaminska
ja uwazam ze ten stres i martwienie sie bardziej wam szkodzi dziewczyny niz te epizody alkoholowe na poczatku ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko ma obniżone napięcie mięśniowe o późno siadali i chodziło i jakoś faz nie ma dzieci znajomych tez miało obniżone napięcie a innej znajomej podwyzszone i rzadka z nich nie Piła w ciAxy ani ja tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrielka mama patrysi
moja corka tez ma obnizone napiecie a nie pilam nic w ciazy chyba ze jak nie wiedzialam na poczatku to moze zdarzylo sie ale to bylo mniej niz 5 razy napewno a corka oprocz onm rozwija sie ponad norme wrecz jesli chodzi o intelekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja siostra nie wiedzac o ciazy sama pila ze mna kilka razy alkohol , potem tez sie martwila o swoje dziecko ale na szczescie juz dawno o tym zapomniala , teraz ewcia ma 7 lat i jest zupelnie zdrowa dziewczynka to chyba trzebabyloby codziennie o,7 pic cala ciaze to wtedy napewno byloby chore dziecko takie sytuacje z piciem jak sie nie wie o ciazy zdarzaja sie 90 procent kobiet nie przejmujcie sie gdyby to naprawde mialo taki wplyw to na swiecie wiekszosc kobiet rodziloby chore dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marietta 29
aja znam wiele kobiet ktore w ciazy dbaly o siebie bardzo bardzo i rodzily dzieci z roznymi dysfunkcjami ,chorobami serca lub poranialy i znam tez patologie ktore o siebie nie dbaly i rodzily zdrowe dzieci ,ja mysle ze co ma byc to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość magdalenka z magdalenki
ja tez niewiedzac jeszcze o ciazy pilam w swieta i sylwestra a potem w walentynki i nie schizowalam przeciez to kazdej sie zdarza naqet nie pomyuslalam zeby tym sie przejmowac przeciez nikt nie jest jasnowidzem . dziecko mam zdrowe ,co prawda mowic syn zaczal dopierio w wieku 3 lat ale nie sadze by to bylo zwiazane ze na poczatku ciazy pilam alko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okochajcie duebid na nowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny co tam słychać jak sie czujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaka macie pewność ze ten alkohol nie zaszkodził?przeciez dziecko nie musi miec pelnoobjawowego fas. Znam terapeutke ktora pracuje z takimi dziecmi i mowi ze sa to dzieci normalnych rodzicow, nie zadna patologia. Patologia nie pójdzie szukać pomocy dla chorego dziecka. Ona ma teorie, ze wszystkie mamy ktore maja jakies problemy z dziecmi, czy to z napięciem miesniowym czy opóźnieniem mowy, czy zachowaniem (np. podejrzewają autyzm czy ADHD) powinny zrobic rachunek sumienia i przypomnieć sobie grzeszki z ciazy. Takze tej wczesnej. Bo nie ma bezpiecznego okresu gdzie alkohol zaszkodzi. I diagnozę pelnoobjawowego fas rzadko stawiają, bo rzadko występuje wszystkie cechy na raz. Ale to nie znaczy ze alkohol nie pozostawił piętna. Tylko nikt nie powiązuje tego faktu. nie pisze tego zeby straszyć ciężarne zamartwiajace sie tu, tylko po to by ludzie nie pisali głupot w stylu "mi nie zaszkodziło to znaczy ze nie szkodzi". Niech sie wypowie jakis ekspert a nie tacy ludzie. Nawet lekarze kiedys twierdzili ze lampka wina na krążenia nie zaszkodzi, a teraz mowia o ryzyku takze we wczesnej ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martex999
jestem w 34 tyg dziecko wazy tylko 1870 , jestem pewna je to fas...i czuje sie nadal okropnie...pilam co dziennie od 11-19 dnia poczecia.Chcialabym cofnac czas lecz nie jets to mozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tylko mam nadzieje,ze jak juz urodzisz to zgłosisz sie tu na forum i odkręcisz ta cala panikę, tak by pozniej inne nie czytały i nie nakrecala sie waszymi historiami. Tak jak ta cala Amanda i reszta... Najpierw panika, mysli samobójcze itp poniej rodzi sie dziecko zdrowe i juz nawet nie ma czasu wyprostować tematu... No chyba, ze wymyslisz sobie nowy pretekst do zamartwiania. Zastanów sie co musiałoby sie stac zebys odpuscila? Wystarczy, ze zobaczysz dziecko? Czy lekarz Ci powie ze jest ok, to wystarczy? Czy moze dopiero jak zrobi doktorat to udowodni Ci ze nic mu nie jest? Nie pisze tego złośliwie, chce cie skłonić do refleksji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba nie wiesz co piszesz gosciu jaki doktorat..tu chodzi o uposledzenie umyslowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martex9
ja osobiscie ccialabym podziekowac wsyztkim tym , ktorzy dziela sie informacjami co do zdrowych dzieci ktore byly narazone na alk w czasie plodowym...nawet nie wiecie jaka takie info daja nadzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O to mi chodzi, ze dziecko jeszcze sie nie urodziło! Nic jeszcze nie jest przesadzone! Mala waga nie jest wyznacznikiem fas. Bedziesz sie martwiac jak dziecko sie urodzi-jesli bedzie o co... A teraz daj temu dziecku spokojnie sie rozwijac... "Co mogą hormony stresu? Płód jest wrażliwy na zmiany hormonalne w organizmie mamy, co nie zawsze jest szkodliwe. Hormony stresu krążą w jej krwioobiegu także w normalnych warunkach, ale problemy zaczynają się, gdy ich poziom staje się zbyt wysoki. Jeśli w czasie ciąży przeżywasz długotrwały stres, dziecko jest narażone na „zalew” kortykosterydów i katecholamin. Występuje wówczas większe ryzyko poronienia (wysoki poziom adrenaliny może wywoływać skurcze macicy), noworodek ma małą masę ciała i może urodzić się przedwcześnie. Lekarze sądzą nawet, że w skrajnych sytuacjach stres mamy przyczynia się do powstania takich wad jak rozszczep wargi i zespół Downa."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martex9
alez ja to rozumiem, nie stresuje sie jak Amanda raczej wzielam cala sytuacje na klate nie siedze w stresie non stop...poprostu jak o tym pomysle jest mi smutno, moje dni wygladaja normalnie i praktycznie nawet maz widzi ze sie nie denerwuje..nie daje po sobie poznac ze wogole cos mnie niepokoi.....niestety nic nie daje mi sie zrelaksowac na maxa...bo ani waga malego nie jest prawidlowa. na usg 3d twarz tez nie jest jak powinna...bo zdjecie jest b wyrazne i niestety tak to wyglada. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co się okazało? Po dużo mniejszych dawkach alkoholu kobiety rodzą dzieci FAS, więc współczuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skad masz takie informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi mi o to czy sa to sprawdzone informacje? Pracujesz w jakims ośrodku diagnozujacym? Mam watpliwosci czy matki pijacy ochocze przyznalyby sie do picia. Raczej ze byl przysłowiowy jeden kieliszek. Jakie jest zródło twoich informacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martex
Nie musisz mi wspolczuc... Chciałam napisać Ze tydzień temu urodzilam synka 4260 gr i 56 cm wzrostu,2 tyg po terminie. Synek wyglada normalnie wg mnie nie ma twarzy Fas. Ma rynienkei i piekne kształtne duże usteczka. Ma tez cofnięta brudke i zmarszczki nakatne ale jak patrzę na inne niemowlaki to niczym sie nie różni. Jedynie co mnie nie pokoi to troche mała glowka ale widziałam Że niemowlaki niektóre tak maja. Chciałam jeszcze raz podziekowac dobrym ludzikom tu na forum za wsparcie, tym wscipskim zycze więcej peace and love...a dziewczynom które Nie sa alkoholiczkami a niestety zdążył sie pech i wypiły w nieodpowiednim momencie życzę spokoju bo nie zawsze dziecko bedzie miało fas nawet jeśli pilyscie w najgorszym momencie czyli 5 tydz od miesiaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmartwiona10
Cześć, przejrzałam już praktycznie wszystkie fora dotyczące picia alkoholu w nieświadomej ciąży i sama postanowiłam napisać. Aktualnie jestem w 7,5 tyg ciąży. Wczoraj miałam robione usg, serduszko bije miarowo. Lekarz stwierdził, że na tym etapie ciąża rozwija się prawidłowo, zarodek ma już 1,5 cm. Niemniej jednak nie mogę znaleźć sobie miejsca, nie wstaję z łóżka i nie mogę spać ze stresu, chociaż bardzo z tym walczę. Piłam alkohol i brałam leki przeciwbólowe będąc w 3 i 4 tyg. ciąży!! W dniu miesiączki zrobiłam test ciążowy wyszedł negatywny, 6 dni po terminie spodziewanej miesiączki test było pozytywny a po kolejnych 3 dniach zrobiłam test z krwi i beta wyszła 336. Nie spodziewałam się, że mogę być w ciąży, byłam pewna, że okres się spóźnia.. Pragnęłam całe życie żeby być zdolną dać życie, a teraz drżę ze strachu, że ta malutka istota przeze mnie będzie chora i niepełnosprawna. W 3 tyg. ciąży wypiłam w jednym dniu 5 piw (byliśmy nad wodą, byłam naprawdę pijana), póżniej z narzeczonym butelkę wina na pół). W 4 tyg. ciąży w jednym dniu 1 piwo w innym 2 piwa do kolacji w restauracji (desperadosy) plus w obu tyg. prawie codziennie leki przeciwzapalne, bo wdało mi się zakażenie do palca. Po prostu wszystko naraz, wiele kaw też w ciągu dnia.. jak na złość. Od kiedy dowiedziałam się o ciąży nie dotykam żadnych leków ani alkoholu, którego tak szczerze teraz nienawidzę, tak żałuję, tak się go brzydzę!! Biorę zestaw witamin, staram się jeść chociaż mam straszne mdłości. Mówiłam lekarzowi o obawach, kazał się nie przejmować, że na tak wczesnym etapie, to nie powinno mieć wpływu i że kobiety robią różne rzeczy w ciąży. Jednak czytając naukowe publikację i historię dzieci z FAS, drżę o zdrowie mojego dziecka. Zostałabym odrzucona nawet przez rodzinę najbliższą i wyklęta. Wiele kobiet udziela się na tym forum, będąc w podobnej sytuacji do mojej, ale nieliczna część wraca i opisuje swoją historię i to jak rozwija się ich dziecko. Proszę o wsparcie.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZmartwionaOna
Martex!! Jak się cieszę i gratuluje. Napisz proszę jak rozwija się Twój maluszek! Czy wszystko dobrze? Niestety przechodzę takie stresu jak i Tyw ciazy i idzie zwariować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie. Ja też prawie codziennie chodziłam na imprezy piłam i paliłam i też nie wiedziałam o ciąży dowiedziałam się o niej po 6 tygodniu . I przestałam pić ale zostało mi to palenie do końca ciąży tyle że sie ograniczyłam z paczki dziennie na max 3 papierosy. Mało tego byłam bardzo nerwowa przez całą ciążę kłótnie z partnerem itd. Urodziłam zdrowa piękna córkę 10 pkt. Nie przejmuj się są takie kobiety ze po mimo ciąży i tak cały czas pija i palą po prostu zachowują się tak jak by w tej ciąży w ogóle nie były i co? I rodzą się dzieci zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmartwiona, sadzać po Twojej becie miałaś opóźniona owulacje wiec ciąża była młodsza niż piszesz. Gdybym była na twoim miejscu, w ogóle bym sie tym nie przejmowała, serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja koleżanka tez w sylwestra niezle %%%% będąc w ciąży (jeszcze o niej nie wiedziała) i córka zdrowa, rezolutna. Tak wczesne ciąże (zreszta 3-4 tydzień to chwila po zagnieżdżeniu zarodka) jest chroniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×