Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

amandaa155

nienawidze siebie !!! juz nie wytrzymuje !!

Polecane posty

Gość gość
Amando i jak u was ? maluszek zdrowy? mam ten sam problem i zastanawiam sie jak u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 123
Ja wypiłam 2drinki w drugim tygodniu po zapłodnieniu. Cala ciaza ok a synek urodzil sie z wyglądem fas. Teraz ma rok, rozwija sie dobrze a lekarze jak ciagle mecze ich tematem fas, pukają sie w glowe zebym dała spokój dziecku, ktore jest zdrowe... Sama nie wiem co o tym myslec, czy to moze byc tylko jego uroda :( zastanawiam sie tez, bo cala ciaze mialam ochote na kwasne soczyste rzeczy, potrafiłam wypić karton soku porzeczkowego, zjeść kilka jabłek czy torebkę rodzynek, ciekawi mnie czy te rzeczy mogły fermentowac w żołądku wytwarzające alkohol i zaszkodzic dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, urodziła zdrowego chłopca - Piotrusia. Mam z nią kontakt, sporadyczny. Poznaliśmy się na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość222
w sumie fajnie ze amanda postowala tutaj na forum..przynajmniej te ktore pily np.ja tak jak amanda maja jakis promyk nadziei ze bedzie dobrze...w srode mam usg 3d boje sie strasznie ze zaszkodzilam maluszkowi w 4 tyg od zaplodnienia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc 123 chyba cie pogielo..przez 2 tyg od zaplodnienia plod nie ma wogole stycznosci z matka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze mnie pogięło, nie wiem juz sama... Tyle czytam... Nikt nie da gwarancji ze 2tyg to bezpieczny okres a np 2dni pozniej juz nie. Ja zawsze mialam nieregularne miesiaczki (poprzedni cykl 60dni!) z tego powodu mialam nawet 3dni po tym incydencie z alkoholem wizyte u ginekologa. Lekarka powiedziala ze w ciaze naturalnie nie zajdę, ze na usg wyglada ze niedlugo okres dostane i przepisała kuracje na uregulowanie hormonow. Kilka dni pozniej znow zrobilam test i nic nie wykazał. Te 2tygodnie o których pisalam to sa moje wyliczenia mniej wiecej z tych wszystkich negatywnych testów oraz późniejszych usg określających wiek plodu i termin porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze i masz racje ze dziecko ma wyglad fas...faktycznie nie ma nigdzie napisane ze plod w pierwsyzch 2tygodniach nie jest narazony na alkohol, jednak razem z wygladem musi tez isc niedorozwoj...mowia takze ze na wyglad bedzie miala wplyw tylko duza ilosc alkoholu...ja niestety przepilam codziennie 3 tydzien ciazy ten najgorszy okres kiedy wlasnie dochodzi do zmian w wygladzie oraz uszkodzenia ukladu nerwowego, obecnie jestem w 23 tygodniu ciazy na 3d widac ze maluch ma krotki nosek i dluga przerwe miedzy nosem a gorna warga...jestem przerazona nie porafie sie ogarnac nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszłaMatka
Faktycznie szkoda, że amanda nie dała znac czy wszystko u niej w porządku, sledziłam teraz caly watek- dziwie sie ze nie chce sie zinnymi podzielic swoim doswiadczeniem do konca, skoro wiedziala jakie to wazne dla ludzi z taka sytuacją. Ja piłam przez można powiedziec 14 dni od zapłodnienia (14ego dnia wypiłam całe wino.... ), byłam na urlopie.... oraz 18 dnia wypilam 1 piwo. rowniez jestem załamana. Od zaplodnienia jestem w 9 tyg. 2 dni. Wczoraj byłam u usg.., które wykazalo, że jest to 11 tydz. +6 dni!!! rozumiem ze dodaja te 2 tygodnie zawsze ale roznica tych 4 dni mnie troche martwi... dziecko rozwinelo się szybciej o te 4 dni? jestem załamana- boje sie ze juz podczas tego 2 tygodnia od zapłodnienia mogłam dziecku wyrządzic krzywdę... wiekszosc forum jest takim troche smietnikiem i jest bardzo duzo bzdur.. jedyne jakie znalazlam sensowne to jest to http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=662049

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do przyszla matka. nie sadze zeby alkohol mial wplyw jako tako na ciaze pilas malo i pozatym w pierwszych 2 tyg plod zazwyczaj jest chroniony...3 tyg od zaplodnienia jest najgorzej , wlasnie wtedy kiedy ja przepilam dzien w dzien mocne alkohole...wszytsko zalezy ile tego al pilas...nie chce Cie namawiac ani nic sugierowac tym bardziej Cie urazic...ale moze pomysl nas aborcja?moze dasz jakis namiar na siebie to mozemy sie wesprzec...pozdrawiam marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wypilas tylko 2 razy od czasu zaplodnienia?nic sie nie powinno stac nie martw sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszłaMatka
nie, piłam częsciej.. byłam na urlopie wiec pilam jakis alkohol powiedzmy co drugi dzien przez 14 dni, tego 14 dnia wrocilam z urlopu i piłam ostatni raz.... zdecydowałam już , że aborcji nie zrobie. chcielismy bardzo miec dziecko- zmylil mnie test ktory zrobiłam po 7 dniach wyszedł negatywnie !! i pozwoliłam sobie na picie alkoholu, nie moge sobie tego wybaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to tak samo jak ja..tez staralismy sie dlugo o dziecko...bylo nawet poczete in vitro...ale teraz gdybym mogla zrobilabym jednak aborcje bo dzieci z FAS to wieczne dzieci nawet jak beda starsze beda niedoroziniete..katastrofa. Mysle jednak ze w twoim przypadku nic sie nie stanie poniewaz plod jest chroniony..te 2 tygodnie nie powinny zaszkodzic. A co ja mam zrobic gdzie dzien w dzien pilam bardzo duzo przez 3 tydzien?popadlam w depresje...pozatym dziecko na 3d ma twarz Fas!!!!!!!! W ktorym jeste stygodniu mialas juz usg 3d?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak bylam na 1szym usg w 9 tyg tez moj maly byl wiekszy o 1 dzien w pozniejszych usg juz za maly o 2 dni...glowka za mala o 3 dni a kosc udowa o 6 dni..czy to moze byc FAS? blagam o pomoc niech sie kobietki wypowiedza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMatka
od zapłodnienia jestem w prawie 10, ale oni dodaja te 2 tygodnie i jeszcze w moim przypadku 4 dni ... , mialam niedawno usg 2d ale na usg 3d dopiero sie wybiore po 20 tyg, bo wczesniej chyba nie ma po co prawda? lekarz Ci powiedział ze ma wyglad fas na usg? czy sama tak stwierdzilas? wydaje mi sie ze kazdy przypadek jest inny i nigdy nie wiadomo kiedy sie zaszkodziło... ;(((( mam nadzieje ze wszystko u Ciebie bedzie dobrze!!! zajrzyj na to forum tam są podobne przypadki http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=662049

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj to tak samo jak ja..tez staralismy sie dlugo o dziecko...bylo nawet poczete in vitro...ale teraz gdybym mogla zrobilabym jednak aborcje bo dzieci z FAS to wieczne dzieci nawet jak beda starsze beda niedoroziniete..katastrofa. Mysle jednak ze w twoim przypadku nic sie nie stanie poniewaz plod jest chroniony..te 2 tygodnie nie powinny zaszkodzic. A co ja mam zrobic gdzie dzien w dzien pilam bardzo duzo przez 3 tydzien?popadlam w depresje...pozatym dziecko na 3d ma twarz Fas!!!!!!!! W ktorym jeste stygodniu mialas juz usg 3d? x podeszłaś do in vitro i chlałaś świadomie??? jesteś psychiczna i kompletnie nieodpowiedzialna!! jak tak można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ja nie pilam nic w ciazy, a córka miała nóżki za dlugie o 2 tyg, główkę za mala o 1,5. Jaki wyglad fas na usg. O czym wy mówicie. Do płodu nic nie przenika, tak to działa. Albo nie ma się czego bać albo już byście poronily. Fas powodują większe ilosci alkoholu w późniejszych tygodniach a nie chwile po zapłodnieniu. Ja miałam podobny problem - mam chorobę lokomocyjna i kilka dni brałam po kilka aviomarinow nie wiedząc o ciąży - 6 tydzień. Lekarz uspokaja ze nie ma szans by doszło do dziecka, a jeśli ciaza była starsza i cos by się działo to na tym stadium uszkodzony zarodek ulega zwykle poronieniu. Aha, Amanda ma zdrowego syna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszłaMatka
dobrze jest czytac mądre wypowiedzi ludzi, ktorzy na prawde wiedzą cos na ten temat!! mam nadzieje ze u Was jak i u mnie bedzie wszystko ok!! bardzo sie ciesze sie ze u amandy wszystko super sie zakonczyło, szkoda jednak ze sama nie napisze o swoich przezyciach po porodzie. jesli masz z nią kontakt przekaz jej wszystkiego dobrego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak możesz pisać o większych dawkach alkoholu, skoro nie ma potwierdzonej dawki powodującej fas? poza tym to właśnie wtedy, kiedy trwa proces organogenezy, czyli do 8 tc, najbardziej działają teratogeny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jak nie ma łożyska to do dziecka to nie przenika, ono odzywia się z ciałka żółtego. Tak mi tłumaczył lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMatka
mnie rowniez dwóch lekarzy uspokajało ...ze gwarancji nie dają ale nic nie powinno się stac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarta
tak podeszlam do in vitro i zrobilam test ciazowy w 11 dniu po zaplodnieniu i wyszedl negatywny!!!!!!!!!!!zrobilam go bedac na wakacjach a skoro nie bylam w ciazy to kozystalam i pilam b duzo, potem cos mnie tknelo i w 21 dniu od zaplodnienia jescze raz zrobilam test i wyszedl pozytyw, oczywiscie od tamtego zcasu nie pilam ale co z tego.Jestem zalamana i tyle gdybym mogla cofnac czas zreobilam to...:( Tak wiec bardzo prosze o nie najezdzanie na nas majacych problem, bo jasna sprawa ze gdybysmy wiedzialy o ciazy to bysmy nie *chlaly*.Nawet nie wiecie jakie to straszne zyc ze swiadomoscia ze dziecko moze byc niepelnosprawne,,odchodzi sie od zmyslow! To nie prawda ze jak nie ma lozyska to do dziecka nie przenika to co spozywa matka, od czasu inplantacji zarodka to co znajduje sie w krwi matki przenika do dziecka. Lozysko tworzy sie w 4 tyg dopiero od zaplodnienia. Jakby tk bylo ze przez lozysko dopiero moze dostac sie teratogen, to nie bylo by FASu. Alk uszkadza komorki ktore tworza twarz w 3 tyg, te uszkodzone pozniej sie juz nie rozwijaja dlatego dziecko ma twarz znieksztalcona. Przyszla matka . ja ze swoich wiadomosci a zebralam ich b duzo jetsem pewna ze przynajmniej twarzy Fasolki twoje dziecko nie bedzie mialo. Takze glowa do gory... Radze poczytac troche o embriologi o tym kiedy tworzy sie uklad nerwowy i w jaki sposob... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarta
To co pisze jest na podstawie moich zebranych wiadomosci, byc moze i oby wasi lekarze mieli racje. Nikogo nie chce urazic swoja wiedza... Aha a co do poronien ze wzgl na uszkodzony zarodek, to wszedzie pisza, ze do 2 tyg sie tak zdarza.A potem juz nie...Takze ja mam wiekszy problem niz Ty Przyszla matko...nie martwilabym sie na Twoim miejscu... Pozdrawiam jescze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarta
jescze jedna sprawa, nie ma bezpiecznej dawko alk, na jednych alk zadziala a na niektorych wogole...ile jest alkoholiczek ktore cala ciaze pija dzien w dzien i rodza zdrowe dzieci?t Zalezy duzo od genow. tojedyne trzyma mnie przy nadziei:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMatka
Marta ja Ciebie doskonale rozumiem, mnie tez zmylił negatywny test ciązowy.. ale czy mogła sie zdarzyc taka ironia losu?! jestem osoba wierzącą... i roznie sobie mysle i probuje sobie tłumaczyc ze Bóg nie pozwoliłby na to azebys zrobiła test (upragnione dziecko) i wyszedlby negatywnie po czym kazdy normalny czlowiek raczej nie uwaza na to co pije i je.. besztają nas osoby, ktore podejrzewam nie mogą moze zajsc w ciaze lub tez po prostu nie maja w sobie zadnej empatii i widza tylko swoj czubek nosa.. tak jak piszesz podejrzewam ze kazdy organizm jest inny i nigdy nie wiadomo jak zareaguje.. amanda tez pila do 4 tygdonia ciazy i okazalo sie ze urodziła zdrowego chlopca.. u nas musi byc tak samo!! dolacz do nas na forum na wizaż, przynajmniej utrzymamy jakis dłuzszy kontakt. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarta
Przyszla Matka. Tez jestem osoba wierzaca, nie obwiniam Boga za ten blad, to on sprawil ze nastapil cud ze dziecko sie poczelo tez moglam zaczekac pare dni z tym testem ale nie mialam cierpliwosci. Maz mi mowil, ze mam sie z nim wstrzymac do 14 dnia po zaplodnieniu. I jescze tyle tego alk akurat bylo jak to na wakacjach... do opalania piwo albo dwa potem wieczorem ze 2 drinki i tak codziennie:(wczoraj bylam u psychologa ktory pracuje z dziecmi z FAS, powiedziala ze jest duzo takich matek co my, ze nie wiedzialysmy a rodza zdrowe dzieciaczki :( wsyztko zalezy od organizmu ahhhhhhhh Mimo wsyztko zycze ci udanego dnia, bo moj kazdy jeden jest koszmarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarta
tylko ze u mnie ten alk byl co dziennie...Amanda pisala ze co 2 dni mniej wiecej.ahhhhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszłaMatka
nie martw sie , na pewno bedzie dobrze, Twoje ugg 3d wyszło ok? lekarz nic nie zauwazył??? chodzi mi o jakas wade typu rozszczep? jesli nie to wydaje sie ze wszystko ok jest!!! fas maja dzieci alkoholiczek, ktore pija przez cała ciąże. ja juz przyjelam do siebie ta informacje.. Ty tez powinnas, i chyba nie jest to mozliwe ze na 3d widzisz wyglad fas..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarta
nie nie ma rozszczepu warg...na rozszczep ma wplyw picie 20-21 dnia od zaplodnienia bo wtedy zamyka sie rynienka nerwowa..ja juz nie pilam w tym czasie.... Moj lekarz nic nie mowil o wygladzie to ja sama widze porownujac do innych zdjec:(lekarze malo wiedza na ten temat To nie prawda ze dzieci fas maja tylko matki alkoholiczek chcialabym w to wierzyc...obejrzalam film wieczne dzieci i tam po jednym upiciu sie, byly chore....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmarta
a usg 3d...porownujac do innych zdjec moje dziecko ma dluga odleglosc miedzy nosem a gorna warga i cienka gorna warge plus krotki nos.Oby to byla tylko jego uroda tamto forum wizarz to znam na pamiec, tam sa tylko 3 str, nie wiem czy ktos tam jest aktywny wogole...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×