Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

amandaa155

nienawidze siebie !!! juz nie wytrzymuje !!

Polecane posty

Gość ToIJa
Mam nozki za dlugie o 7 dni. Glowke za mala o 4 dni, w odniesieniu do nozek to 11 dni za mala. Brzuszek mam za maly o 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToIJa
A na sprzecie usg 1 piksel przesuniecia kursora przy pomiarze to nawet 2 tygodnie roznicy. Nie bez znaczenia jest to, ze to margines bledu. podaj mi swoje dane, to wylicze Ci czy jest w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BPD 53 , 22w0d +-10d ...Hc 199, 22w0d +-11d ,..AC 167 ,21w3d +-14 dni..FL 40, 22w5d +-10d ,a waga Fw(shepard) 459g ..fw(hadlock1) 500g ...fw(hadlock3) 491 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fl/bpd (hohler)0,77 (0,71-0,87) ...fl/ac(hadlock) 0.24 (020-0.24) hc/ac (campbell) 1.19 (1.05-1.21) fl/hc (hadlock) 0.20 (0.19-0.21) te w nawiasach to chyba ile powinno byc ..granice )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i to +- przy tych wymiarach bpd,hc,ac,fl co oznacza???pytalas moze lekarza ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToIJa
W jakim terminie od miesiaczki mialas usg? To +- znaczy ile moze byc roznicy i wynik pozostanie w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usg mialam 23 i 2 dni ...ja myslalam ,ze to sa oznaczenia ile mi brakuje do prawidlowego wyniku ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToIJa
BPD 53 obwod glowki w normie, roznica 9 dni - miesci sie w marginesie bledu 10 dniowego, czyli nic niepokojacego. Hc 199 praktycznie tez sie miesci w granicach bledu pomiarowego - u mnie dzieciaczek tez mial za male AC 167 nic niepokojacego, roznica tylko 6 dni, ktora jest zwykle wynikiem bledu pomiarowego lub cecha indywidualna kazdego dziecka FL 40 3 dni roznicy, jak wyzej Waga w granicach normy Ja nie wiem o co chodzi Ci z tymi wynikami, bo sa jak najbardziej prawidlowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ,ale za male sa ,bo to 23 i 2 dni...a wyniki sa dla 22 tygodnia ,a nie 23:-(:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToIJa
Ale nie rozumiesz co sie do Ciebie mowi. :P BARDZO rzadko sie zdarza aby wyszlo w terminach, bo tak jak rozni sa dorosli, tak tez roznia sie dzieci w zyciu plodowym. Po ta sa te normy +- aby to stwierdzic. Twoje wyniki mieszcza sie w tych normach, co oznacza ze sa ok. Nie beda co do dnia, u nikogo nie sa. Poza tym te normy - w ktorych SIE MIESCISZ sa tez po to aby lekarz ktory wykonuje badanie mial margines bledu - nikt Ci nie ustawi tak dokladnie kursora, a czesto pol milimetra w takich pomiarach to roznica tygodnia. NIE ZNAM zadnej ciezarnewj, ktorej wyniki bylyby co do dnia. U mnie tez nie sa, u kolezanki wyzej rowniez nie. Ale skoro mieszcza sie w normach, to jest ok. Powiedz mi , czy Ty masz taki sam brzuch jak Twoja kolezanka? Albo wszyscy mamy nogi jednakowej dlugosci? Roznimy sie, dzieci rowniez. Nie ma niepokojacych odchylen w wynikach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zazwyczaj dziewczyny maja nawet ponad ,czyli np 23 tydz a maja wymiary na 23 i 5 dni...a u.mnie wszystkie sa malutkie:-( a kiedy jest hipotrofia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToIJa
A u mnie ma za maly brzuszek - to mam malobrzusze podejrzewac? ma tez za mala glowke - to ma byc maloglowie? A to, ze ma za dlugie nozki, to oznacza, ze bedzie mial cos ze stawami? Nie zartuj, nic Twojemu dziecku nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale u Ciebie niektore sa wieksze ,niektore mniejsze ,a u mnie wszystkie malutkie jakby zatrzymanie wzrostu malucha :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co myslisz o takim czyms ,ze termin z om mam 12 wrzesien ,a podczas usg pierwszego gin powiedzial ,ze termin mam na 19 wrzesien co wskazywaloby na to ,ze to 6 tydz..ale zapyralam go nie porownujac terminu porodu ze to powinien byc 6 tydz i on powiedzial ,ze to 7 tydzien i zapytalam ttlko ,czy poczatek ,czy koniec ..on powiedzial koncowka 7 tyg ,no alejakby b tl 7 tydz to termin porodu powinien byc 14 wrz a nie 19...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToIJa
A co mam sadzic, nic, nie da sie porownac dwoch ciaz, u mnie serduszko bilo 1 dnia 6 tygodnia, a u kolezanki 2 dnia 7 tygodnia, to oznacza, ze jej dziecko gorzej sie rozwija? Nie. Tak samo jej mala - ktora wlasnie sie urodzila, miala wymiary niemal wszystkie o 2- 3 tygodnie za male. I nic jej nie dolega. Nie rozkminiaj za duzo, nie masz wiedzy medycznej, czytasz jakies glupoty co panikary pisaly na forach, sie nakrecasz, denerwujesz, nie masz apetytu. A to juz na pewno dziecku dobrze nie robi. Usg wyszlo dobrze, dziecko kopie. Co Ty bys jeszcze chciala, bo nie rozumiem dlaczego sie przejmujesz - wszystko jest ok :) Przyjmij to wreszcie do wiadomosci, bo ani ja , ani reszta dziewczyn nijak inaczej Cie nie przekonamy. Nawet moj lekarz mowil, ze pomiary moga sie roznic. Dryga kolezanka miala niektore rzeczy o 5 tygodni mniejsze. Teraz ma zdrowego, 5 letniego, synka! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToIJa
Zacznij normalnie jesc, bierz witaminy i maluch szybko nadgoni swoje te kilka dni, ktore i tak sa norma. Jedno dziecko wazy 4 kg po proodzie, inne 2.5. Nic nie zrobisz. Moze Twoje bedzie akurat nieduze, do 3 kg. I tu nie musi byc zadnej choroby z tym zwiazanej - to normalne! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale co o tym terminie porodu sadzisz ?? lekarz gapa zgubil zdjecie i nie umie mi tego wytlumaczyc ...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToIJa
Ja mysle, ze termin porodu wg miesiaczki jest dobry, ale to tak ruchoma data. U mnie na kazdym usg lekarz podaje inna date porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ta niby z pierwszego usg jes wiarygodna ,bo wszystkie dzieci podobnie sie rozwijaja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pod uwage sie bierze termin z om, ja go mam na 3 go czerwca a z usg wychodzi zawsze ze koło 15-go. moje pierwsze dziecko ważyło 3040 wiec teraz chyba bedzie podobnie bo w 36 tyg wazył niby ponoad 2400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no,ale jesli mialam pozniejsza owulacje i zaszlam w ciaze pozniej to wtedy termin om nie jest do konca tako jak powinien byc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość same cnotki niewydymki
a ta idiotka dalej męczy swoją głupota? dziewczyno stzel sobei w łeb,bedzie po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiepytam
A co mamy myslec - przeczytalam. Dziecko wyglada normalnie i ma fas. A po co porownujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo pytam ,czy to dzieckoma cechy wygladu fas ,czy nie ?? bo wszedzie jest napisane ,ze to duze zmiany w wygladzie ,a ja juz kilka zdjec widzialam i w niektorych to nie jestem pewna ,czy dziecko ma wyglad fad ,czy nie ,, dlatego Was pytam ,czy ten olivier ma cechy wygladu fas ,czy nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiepytam
Wg mnie nie ma, nie rozpoznalabym. Wyglada mi na slicznego zdrowego chlopca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×