Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

nasz syneczek to najprawdopodobniej będzie IGOR no chyba że mojemu ślubnemu sie odwidzi. Czy wy już macie może inf. w jaki sposób bedziecie rodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Asia ja w czwartek idę do twojego lekarza bo nie udało mi się załapać do mojej Dr strasznie dużo ma pacjentek i jest problem z zapisywaniem się nawet jak mówisz, że jesteś w ciąży a to twoja Dr prowadząca to położna ostatnio nosem kręciła. Ale wracam do mojej już 14 sierpnia :) Doczekać się nie mogę tej wizyty :) Ale w sumie cieszę się, że twojego Dr poznam, może na porodówce akurat na niego trafię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Ja bym bardzo chciała rodzić siłami natury ale może się okazać, że czeka mnie cesarka ze względu na problem z sercem. Dowiem się 22 sierpnia, ale na dzień dzisiejszy mam zielone światło do porodu naturalnego :) Mam wiarę, że tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam was dziewczyny za to głupie pytanie, ale czy do tej tabelki to macie gdzies jakis link czy programik, czy tak poprostu dopisujecie?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAmietam ze idziesz :) pewnie sie spotkamy bo ja na to usg ide, szkoda ze to nie moze byc juz czwartek bo dawno Swoich Babelkow nie widzialam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moloko poprostu skkopiuj sobie ja i dopisz sie i wyslij jak zwyklego posta :) ja tez mam nadzieje ze dzieciaczki beda wspolpracowac ze mna i uloza sie odpowiednio do naturalnego porodu ale to przy blizniakach nigdy nic nie wiadomo, moge nawet jedno naturalnie urodzic a drugie przez cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam musze kończyć, jakis obiadek czy cos zrobic ;) do usłyszenia, może juz jutro na ktg okaze sie że zostaje i popołudniu bedzie po wszystkim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOGIN-----------------*DP------*FP---------*PŁEĆ- --------*W.Szpital Moloko82.............04.08.....??............SYN..........Rydygier Iza1508-------------- 15.08------CC?---------córka----------Rydygier fabi784..........................27.08.....--.sn?........ ........syn.......... ...Narutowicz? Asia1160----------.----19,10--------??..........-syn i corka .....--Rydygier Angel-------------------19.01------CC-------chłopiec---- -----Kop ernika Jopka------------------16.12------CC?------ --?---------------------? maryjka----------------07.10------cc-----córeczka----- --Kopernika? esistere-------------- 25.07------sn---------syn----------Rydygier inka_1988-------------15.09------sn---------córka------- -- -Rydygier? Krakuski -pomocna dłoń *LOGIN Kanatika...............Kamil2006/Natalia2011............. .dr Bogutyn................ Rydygier Krakuska123 ineezz...................Maja Anna ur 6.12.2011...................Kopernika Iwcia00...............Dawid 3.10.2011......cc.......................Zeromski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Ja też bym chciała zobaczyć moją niunię tak chociaż na minutkę albo niech przynajmniej Dr kuknie na USG i mi powie czy ona coś urosła bo moja waga od 4 tygodni stoi z jednej strony się martwię czy mała się rozwija a z 2 ciesze się, że nie pęcznieje. Asia myślisz, że pierwszy urodzi się synek czy córka? Które z nich jest wiesze? Bo chyba rzadko dzieciaczki są równe? Jak się dobrze poskłada to my się jeszcze na porodówce możemy spotkać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poki co to wydaje mi sie ze Maly wyjdzie pierwszy bo jest nizej i czuje co chwile kopniaki od niego tam na dole przy ujsciu ze tak powiem :) no z ta porodowka to tez mozliwe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
A później będziemy Angel wspierać :) Właśnie dzwoniła do mnie Pani z Promedu i kazała przyjść w czwartek godzinę wcześniej bo Dr musi o 17 wyjść. Nie wiem czy ktoś zrezygnował, czy upychają jak mogą dziewczyny, żeby zdążyć z wizytami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh no Wy juz troszke podchowacie a ja sie będę stresowac :D Kurde cos mnie na słodkie dzis bierze , na zmianę ze słonym :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do mnie nikt nie dzwonil wiec pewnie bede ostatnia bo mam na 16.30 i troche mu zajme czasu. pewnie przelozyli wizyty dziewczyn co tylko kontrolnie na kiedy indziej a ciezsze przypadki jak my zostawili mu na jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Hehe ja tak do połowy ciąży to miałam mega wilczy apetyt dosłownie na wszystko potrafiłam tak mieszać, że aż teraz się sobie dziwie :) Hitem była wędzona markela + mandarynki, Jadłam na zmianę. :) Nie piszę jak to się póżniej skończyło. Lecę bo szkoła rodzenia na mnie czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj czuje ze zawędruje dzis na lody do maca :D Kusza mnie sztuczne rzesy znowu żeby zrobic wybijcie mi z głowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka a jak takie zajeciw w szkole rodzenia wygladaja? bo mi sie udalo juz jakis czas temu zapisac na ta bezplatna i termin mam dopiero na 3 wrzesnia wiec nie wiem nawet czy dotrwam ale ciekawi mnie co tam sie robi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Hej dziewczyny! A Izy dalej brak? Hmm zastanawiające to. Asiu jeżeli chodzi o szkołę rodzenia to w zależności od tego gdzie pójdziesz to wygląda to trochę inaczej. Ogólnie jest tak, że jest to seria wykładów na tematy związane z ciążą, odżywianiem, dolegliwościami, porodem, bólem porodowym, etapami porodu, pozycjami do porodu, formami niwelacji bólu - naturalne + farmakologiczne, nauka oddechów podczas porodu, rodzajami porodów, połogiem, laktacją i opieką nad niemowlakiem. W Rydygierze 2 z 4 zajęć prowadziła położna Jolanta Janos (to ta kobieta, która nas oprowadzała po szpitalu), 1 Jolanta Łaszczyk - też położna i 1 Barbara ... specjalista od laktacji. W sumie uważam, że fajnie jest chodzić tam, gdzie się będzie rodzić, bo tematy porodu i pobytu w szpitalu są omawiane zgodnie z tym jakie zasady w danym szpitalu planują. O większości tych tematów pewnie wszędzie opowiadają to samo jedynie o łagodzeniu bólu może być coś innego bo szpitale są różnie wyposażone. Jak dla mnie sprawa całkiem fajna. Też miałam opcję zapisać się na zajęcia od początku września ale stwierdziłam, że to za późno. I zapłaciłam w Rydygierze 200zł za 4 spotkania które trwały ok 2-3godziny. Rzecz jasna można na takie zajęcia chodzić samemu lub w parach (nie musi to być partner).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Ja uważam, że warto czuje się o wiele spokojniejsza psychicznie jakoś mi się to tam w głowie poukładało co kiedy i jak - mam jakieś tam swoje wyobrażenia a nie jeden wielki znak zapytania a ja bardzo nie lubię niepewność i zawszę muszę mieć wszystko dokładnie zaplanowane. Wiadomo, że przy dziecku a tym bardziej przy porodzie nie wszystko da się zaplanować ale im więcej wiem, tym swobodniej się czuję i mniej się obawiam. Nawet w razie jakiś komplikacji, będę mniej więcej wiedzieć, co się dzieje i może nie wpadnę w panikę a na pewno podczas porodu będzie mi się łatwiej komunikować z osobą odbierającą bo oswoiłam się z podstawowymi czynnościami i hasłami jakie mogę usłyszeć. Sama świadomość, że chciałam się do tego jak najlepiej przygotować już daje mi pewność siebie. Akurat dla mnie to nie były wyrzucone pieniądze, jestem najmłodsza w rodzinie, wśród znajomych niewiele osób ma dzieci, nigdy nie miałam styczności z niemowlakiem (karmienie, przewijanie, kąpanie, przebieranie) w związku z czym podstawowe rzeczy były dla mnie zagadką, ale już jest lepiej :) Nic tylko kończyć zakupy i czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, od piątku jestem w szoku, bo jednak okazało się, że będzie chłopak!!!! a już parę różowych ciuszków mam :o i śliczne sukieneczki od koleżanki... ech. No to wklejam jeszcze raz tabelkę: LOGIN-----------------*DP------*FP---------*PŁEĆ- --------*W.Szpital Moloko82.............04.08.....??............SYN......... .Rydygier Iza1508-------------- 15.08------CC?---------córka----------Rydygier fabi784..........................27.08.....--.sn?........ ........syn.......... ...Narutowicz? Asia1160----------.----19,10--------??..........-syn i corka .....--Rydygier Angel-------------------19.01------CC-------chłopiec---- -----Kop ernika Jopka------------------16.12------CC?------ --?---------------------? maryjka----------------06.10------cc-----synek----- --Kopernika esistere-------------- 25.07------sn---------syn----------Rydygier inka_1988-------------15.09------sn---------córka------- -- -Rydygier? Krakuski -pomocna dłoń *LOGIN Kanatika...............Kamil2006/Natalia2011............. .dr Bogutyn................ Rydygier Krakuska123 ineezz...................Maja Anna ur 6.12.2011...................Kopernika Iwcia00...............Dawid 3.10.2011......cc.......................Zeromski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
O kurcze maryjka to dopiero teraz zauważyli? Postraszyłaś mnie ja mam masę ciuszków dla dziewczynki i jeszcze czekam na paczkę, w której pewnie będą prawdziwe cuda dla prawdziwych księżniczek. Już nie mówiąc o tym, że do brzuszka wołam Ola. I wszyscy jak mówią o mojej ciąży to już po imieniu dzidzie nazywają :) Ale by było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No normalnie szok!!! z tym, że mi lekarz na początku mówił, że chłopak, a potem byłam na usg 4d u innego lekarza i tamten powiedział, ze 100% dziewczyna. Mój lekarz to potwierdził, ale teraz mówi, że musiał się dać zasugerować tamtej opinii. Ludziom też mówiłam, że dziewczyna, ale bez przekonania w sumie (no bo to się zmieniło w trakcie i jakoś mi to nie pasowało), najgorsze jest to, że synkowi mówiłam, że w brzuszku jest mała siostrzyczka i się do niej przytulał, a jak teraz mu mówię, że braciszek to czuję się dziwnie, bo on tak z dystansem reaguje. Bidusia pewnie nie rozumie czemu nagle inaczej mówię, a jest za mały żebym mu wytłumaczyła. Za to mąż się cieszy na maxa, chciał drugiego chłopaka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Wiem, że takie przypadki się zdarzają w sumie lepiej dowiedzieć się teraz niż na porodówce. Jak się zobaczy ptaszka to wiadomo, że będzie chłopiec a z dziewczynkami różnie to bywa czasami ponoć ptaszek lubi się "schować" i myślą, że to dziewczynka bo nic nie dynda ;) Dla mnie byłby to mega szok bo ja się już bardzo na dziewczynkę nastawiłam, to pierwsze dziecko więc bez różnicy czy chłopiec czy dziewczynka ale jednak w głębi siebie chciałam pierwszą dziewczynkę mieć. Nie wiem jak to synkowi wytłumaczysz ;) Ze mną byłby problem, żeby mi do głowy wtłuc, że to jednak nie będzie Ola tylko np. Piotruś. Synek może się ucieszy jak mu będziesz opowiadać, że będzie uczył braciszka jak być facetem :) Poczuje się ważny bo będzie dla kogoś wzorem :) A z siostrą to musiałby się lalkami bawić a mało który chłopiec to lubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my z mężem dowiedzielismy się że będzie jednak syn w 32 tc, tak więc dla nas również był to wielki szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Ehhh dziewczyny idę w czwartek do lekarza i chyba zacznę go błagać, żeby mi płeć potwierdził. Nie powiem mu nic o tym, że ja coś tam wiem, tylko poproszę czy mógłby sprawdzić. Będę u niego pierwszy raz więc będzie to dla mnie kolejna opinia kolejnego lekarza oby taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello wszystkim maryjka wow no to w takim razie gratulacje synusia ;) szok normalnie,az sie dziwie jak to w dzisiejszych czasach jeszcze nie potrafia lekarze na 100% powiedzieć. krakuska nic mi nie wiadomo o zadnym napieciu miesniowym. Pediatra wszystko wiedziala tylko dlugo czekalismy na termin.Zreszta ja sama mówie zawsze co mnie niepokoi a ona daje skierowanie jak cos. Patrycja slicznie wygladała na chrzcie cud dziewczynka! angel brzusio coraz większy hehe :D Iza pewnie w szpitlu rodzi,bo na pewno coś by napisała ;P tak myślę...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) ja pow izycie u dentysty dzisiaj mi dwa zabki zrobila naraz zeby znieczulenia dwa razy nie dawac a duzo tam nie byo do roboty. Kurde ciekawe co z ta Nasza Iza... moze po prostu bardzo zajeta wyprawka i nie ma czasu na pisanie tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×