Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

a widzisz u Nas sa liczniki na grzejnikach tzn pokrętło tez jest , ale jest taka płytka miedzy zeberkami .eeehhh temat rzeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Jesteśmy po USG bioderek w przychodni na skarpie 6 - badanie bezpłatne - refundowane przez nfz - wymagane skierowanie od pediatry. Warto się tym zainteresować zawszę to parę złotych w kieszeni. Samo badanie trwało krótko i na wizytę też nie trzeba czekać Pani czyta nazwiska zgodnie z listą umówionych wizyt. Przebieg badania - jak dla mnie koszmar mała tak płakała, że miałam ochotę płatać z nią. Pani bardzo delikatna ale do badania musiała jej nóżki powykręcać w rożne strony. Bioderka są niezłe, mamy małe odstępstwo od normy ale ponoć do 3 miesiąca samo się naprawi mam tylko małej robić podczas zmiany pieluszki gimnastykę i starać się aby leżała na tak zwaną żabkę - rozkraczona. I mamy kolejną kontrolną wizytę 20 grudnia - więc kolejne złotóweczki w kieszeni zostaną. Jutro niestety dalszy ciąg stresu dla mojego maleństwa bo czekają nas szczepienia. Siedzę właśnie i się zagłębiam w tajniki szczepień bo ja chcę skorzystać z tych płatnych tylko nie wiem czy brać 5w1 czy 6w1 i czy brać coś dodatkowego a może mam jeszcze czas na te dodatkowe sama już nie wiem czy to musi być już czy może być później. Asia a jak wyszło Maksiowi badanie słuchu na porodówce? Już tam ci mówili, że coś jest nie tak? Dziewczyny wysyłam na pocztę gotowy zestaw obrazków czarno białych dla niemowlaków może któraś skorzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka super wieści!!! Na pewno wszystko będzie dobrze i 20 grudnia! obrazki na pewno przydadzą się Asi - bo kiedyś pytała. ale i ja coś chętnie podpaczę - także dzięki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do szczepień - ja szczepiłam Infanrix Hib IPV 5 w 1, dwoje dzieci i żadnemu nic nie było (tyle tylko mogę powiedzieć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super ze ok, i dobrze wiedziec bede pytac jak ja bede musiała isc :) Sie wkurzyłam byłam w polo oni nic o tych pampersach nie wiedza wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katinka ja na Piastów wiec nie daleko a salon mam na bohaterów wrzesnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania0195
Czesc dziewczyny widze ze dzis na tapecie temat ogrzewania ... temat rzeka w domach ;) powiem tak ze wydaje sie kase na piec zasypowy o ktorym pisala Angel ale jest przynajmniej cieplo, a gaz jest dla wygodnych i bogatych niestety nie da sie nim domu nagrzac i naklad finansowy jest dyuuuuuuuuuuuuuuuzy w szczegolnosci w zimie ;) Co do porodu to tez zaczynam myslec i sie martwic ... choc jeszcze 16 tyg ... stasznie szybko ciaza mi leci ... Wczoraj na wieczor sporo stresu wiec rano obudzilam sie z zalana koszulka od pizamy :( dzis juz lepiej lecz caly dzien na nogach ;) odliczam dni do soboty ;) jeszcze do tego moj laptop mi padl :( troszke ponarzekam ale moze ulzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny widze ze dzis na tapecie temat ogrzewania ... temat rzeka w domach powiem tak ze wydaje sie kase na piec zasypowy o ktorym pisala Angel ale jest przynajmniej cieplo, a gaz jest dla wygodnych i bogatych niestety nie da sie nim domu nagrzac i naklad finansowy jest dyuuuuuuuuuuuuuuuzy w szczegolnosci w zimie Co do porodu to tez zaczynam myslec i sie martwic ... choc jeszcze 16 tyg ... stasznie szybko ciaza mi leci ... Wczoraj na wieczor sporo stresu wiec rano obudzilam sie z zalana koszulka od pizamy dzis juz lepiej lecz caly dzien na nogach odliczam dni do soboty jeszcze do tego moj laptop mi padl troszke ponarzekam ale moze ulzy ;) Inka super ze okej dobrze wiedziec gdzie robia na nfz ;) bo do Huty nie mam daleko ;) Musze wyciagnac w koncu mojego do urzedu a maja tyle pracy ze wraca i wych jak spie Jutro z rana badania brrrrr ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania jakie badania dzis ? Ja jade w sobote robić :) Dziewczyny kiedy się u Was siara pojawiła bo niby od 26 tyg może byc, a ja dzis zaczynam 31 i dalej cisza. Kurcze łamie się nad ta szkoła rodzenia na zeromskiego czy dzwonic i sie umawiąc w sumie ostatni gwizdek już, ale ja wiem, że nie będę tam rodzic i tak jakoś mi głupio. Z drugiej strony liczę, że jakies fajne paczuszki tam robią ( przynajmniej poza krk na szkołach rodzenia mozna jakieś przydatne gadżety dostać ) Mój znowu w pracy wczoraj , nie luibue tak ;/ A łóżeczka juz nie mam jedzie w sobote do Nowej właścicielki :d Został mi tylko wózek do oddania w komis:0 Kupiłam / kupię fotelik samochodowy z tako czekam na info od laski odnośnie przesyłki bo to z tablicy.pl ma iśc i chce wziąśc płatna przy odbiorze :) Laska wystawiła fotelik a okazało się, że ma adapter i śpiworek do Niego :)Kolor soczysty niebieski baerszo mi się podoba bo ten bezowy co wrzucałam to taki mało praktyczny :) Dostałam kaskę na ur ale w sumie nie mam jakoas ochoty zakupów ciuchowych robić, dla malucha mam osobno kase i ta sobie chyba odłoże, na potem, bo cóż z tego, że takie ładne bluzy widziałam w tally weijly jak teraz bym musiała kupic pewnie 38/40 ze wzgledu na brzuc a potem jak mi sie uda wrócic do wagi to będzie za wielkie... Idę dzis do Myszki na zakupy :) Chciałam zamówic przez all i odebrac bo jest taniej niz na ich stronie , ale mi odpisali, że w stacjonarnym ceny są takie same. Uff ale się rozpisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysałam Wam dwie fotki brzucha i tarzy :d sie prosze nie smiać ale chyba jedno z lepszych zdjęc mi wyszło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! :) Inka cieszę sie że sansed działa osobiście próbowałam tylko ten do kabin ale jak mowisz że kamień i rdza działa to pewnie też zakupię bo aktualnie mam cilit bang i straszne zacieki po nim zostaja i trzeba szorowac a ja mam czarne plytki i wyglada to koszmarnie :( My pod koniec miesiaca też idziemy powtorne usg bioderek robic na ujastek Gniewko zadowolony to nie bedzie ostatnio był zły bo go obudzić musieliśmy do badania a tyle co zasnał :) A z ogrzewaniem to u nas ciekawa sprawa jak to bedzie niestety blok nie jest podlaczony do miejskiego ogrzewania tylko ma swoja kotlownie w piwnicy boje sie ze koszt tego ogrzewania za niski nie bedzie a przy Małym to za wiele sie nie oszczedzi :/ Angel śliczny ten Twój brzuszek :) w ogóle to Ty nadal chudzinka jesteś tylko brzuszek do przodu ciągnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Angel ostatnio pisałaś, że puchniesz... powiedz mi gdzie!!!!????????? Super wyglądasz - bardzo Ci służy ciąża!!!!! co do siary, to mi pojawiła się tak pod koniec ciąży, ale już dokładnie nie pamiętam. Inka - Ola w tej chuście wygląda na zadowoloną! Ja miałam przez ponad pół roku nosidełko ergonomiczne BECO, ale w końcu je sprzedałam, bo użyłam 3 razy! Wylicytowałam wczoraj tak z głupa telefon dla małej http://allegro.pl/show_item.php?item=2758840407 tyle, ze dzisiaj dopiero doczytałam, że wersja anglojęzyczna - ech...ale jestem bystra! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanatika na tym zdjęciu twarzy dzis nie widac, ale czasami mam twarz jak chomik normalnie, ana to na pewno nie uczulenie zadne. a puchne reęce, i dodatkow dretwieja jak spię, ramiona w sensie od łokcia w górę to samo taaakie tłuściutkie mam. Jak mi sie uda namówic Mojego to powiem, żeby mi zdjęcie w całej okazałości zrobił, albo jak mi biuro pójdzie to w jednym pokoju mam takie wielkie lustro :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do słuchawki pewnie jakies proste zwroty będa :) Moja Mama mi od dziecka puszczała filmy po angielsku oczywiście dla dzieci, i tam były jakies rymowanki itd. Wiadomo, ze maluch sie perfekt nie nauczy mówic dzieki temu , ale zawsze sie troszkę osłucha :) Inka ta chusta bardzio fajna sama bym taka chciała bo własnie wydaje mi sie bardzo praktyczna w domu, Młody na brzuch a ja sobie mogę za tenm czas np pranie powiesic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie, ze tak - niech się uczy od małego języków ;-) tylko wczoraj się cieszyłam, ze nawet tanio i to z Krakowa udało mi się wylicytować - a tu dopiero dzisiaj doczytałam dlaczego! :-) zmykam z młodym na basen! Nati śpi z tatusiem po nocce - mam nadzieję, że wstanie do niej jak się obudzi!papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien bry:) jestem,ale zdycham ;( okres dostałam mega bolesny chyba najbardziej ze wszystkich po ciazy!nie wiem co jest grane,bo mega skrzepy wyplywaja-wiem to 1 dzien no,ale za zwyczaj tak to nie wygladało(sorrki za obrazowosc,ale musialam:D) Maja juz sie ma dobrze!wybieralam sie na kontrole,ale ze jestem nie do zycia przelozylam. Angel kochana przepraszam Cię,ze tak pozno,ale nie bylo mnie ;[ takze przyjmij najserdeczniejsze zyczenia ur,abys byla zawsze taka jaka jestes teraz super kobitka ! szczesliwego rozwiazania i cudownego synusia:*:*:*co do siary ja nie mialam wcale,zdjecia bomba ! Kanatika,masz przjscia z tym all ostatnio:*dobrze,ze sluchawke od stolika Ci doslą,bo to gadzet ulubiony Mai! przystawia mi i sobie do uszka ;)moj skarb kochany taka madra sie zdobila wszystko wie nawet jak samolot leci,a siedzimy w pokoju z zamknietymi oknami;) esistere tez bylam na ujastku na usg bioderek badanie trwa bardzo krotko,a Maja zdazyla sie zsikac na to lozko (pewnie,ze stresu czy cus)wszystko dobrze i jasno opisane,dolaczone zdjecia wiec warto,tyle,ze ja nie szukalam na nfz teraz pewnie bym zrobila inaczej inka super wiadomosci,ze u Olci bioderka ok nawet nie wiesz co ja przechodzilam jak mi w Prokocimi ortopeda idiota kazal Małą do frejki władowac!takze Miska napisz po wizycie, u ktorego bylas oby nie tego idioty co ja.Inka, Olcia zadowolona w chuscie na oewni Jej wygodnie u Ciebie i mamusia tez niczego sobie:):) dziewczyny jak nie macie z kim zostawic dzieci a chcecie isc do Promedu na wizyte poporodową to smiało ciotka sie zajmie!mieszkam obok wiec zaden problem i ja powaznie mowie! Ania daj znac po badaniach trzymam kciuki ! Asia ciesze sie,ze sprawa sie wyjasnila i dostaniecie odszkodowanie! sprawiedliwosc jednak istnieje. rozpisalam sie wybaczcie,ale troszke mnie ominelo;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki ;) Inka- badanie sluchu u Maksia na porodowce bylo dobre wszystko ok, wczoraj bylam u tej laryngolog i wxzystko jest ok, to musial byc przypadek ze akurat nie reagowal bo wczoraj juz wzdrygal sie z kazdej strony i w domu tez jak klaskalismy to nie mial z tym problemu ale powiedziala ze jak chce byc spokojniejsza to zebym do prokocimia sie umowila na styczen na badanie jakimis aparatami i sama nie wiem czy dzwonic, w sumie lepiej sprawdzic. My usg bioder mamy dopiero 21 listopada niestety. Mialam dzisiaj isc do ginekologa ale nie pojde bo... dostalam pierwszy okres, cholera a dopiero co skonczylo mi sie to krwawienie poporodowe :/ Ech zaraz zbieram sie na zakupy bo w lodowce pustki. Wiecie co robilam ost piersii kurczaka na tym papirusie co reklamuja i rewelacyjne sa :D pyszniutkie :P tak ze moze smialo polecic :) co do ogrzewania to tez mamy z legu ale u nas w pokoju jest zepsuty ten regulator i albo grzeje na full albo wogole tak ze co chwile wlaczam i wylaczam zeby tylko troche sie zagrzal :P a dopiero mozna zmienic go jak wylacza ogrzewanie na okres letni wiec czekamy do maja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ineezz wyobrazilam sobie Ciebie z MAjka i moimi blizniakami i jak maja sie im przyglada :D dziewczyny wysylam filmik na poczte z moimi szkrabami, usmialam sie strasznie jak mala przy nagrywaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Inezz :) Będę U Was w hucie w niedziele :d To mogła bym podjechać gdzieś i wziać ten laktator :) Inezz może jakis ketanol albo cos na ból, mi tylko to pomagało. Asia to dobrze ze to tylko jakies nieporozumienie wyszło z tym słuchem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia no bylo by cudownie:)Maja jest bardzo gdzeczna na pewno by sie polubiły nasze bąbelki!witaj wsrod zalanych ! takie male pocieszenie,ze sama nie jestem:)a jak ten pierwszy okres?boli czy tak porownywalnie do tych z przed ciazy? robilam tego kurczaka w papirusie na Wszystkich Sw mojemu smakowało,a ja tam wolę tradycyjnego:)Moja kolezanka miała problem ze sluchem u synusia z tym,ze juz po porodzie cos tam zle wychodzilo,pozniej poszla prywatnie i okazalo się,ze miał wody plodowe jeszcze w uszku,czy cos?takze będzie dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angel ja nie mieszkam w hucie:P ale spoko ja tylko dozyje to no problemos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ineezz ja wogole nie mam objawow i tez sie zastanawiam czy to napewno okres, nic nie boli cycki miekkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj tam oj tam huta nie huta :d dla mnie huta zaczyna się od ronda mogilskiego :) No ale dokładniej mówiąc będę przy parku wodnym :) więc mogę podjechac gdzies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam sie udało ten ujastek za free i faktycznie opis niezly zdjecia nawet plytke z badania mamy i wszystko w teczce wiec jestem zadowolona my nie jestesmy zameldowani na stale w Krk a Gniewko to jeszce wogole tu nie jest zameldowany wiec nie mogliśmy normalnie w przychodni sie zapisać ahh to nasze NFZ :/ Angel od nas do ineezz daleko nie jest :) jak byłam w ciąży to już pod koniec do promedu doszłam w 20 min bardzooooo wolnym spacerkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia a co to innego by moglo byc?podobno po ciazy okres jest mniej bolesny,co u mnie sie nie sprawdziło,a zaluje :( angel uwazaj,bo sie jeszcze rozmysle:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze czyli u Was jest prądnik tak :D dla mnie tamata strona krk to czarna magia :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×