Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

ja dzis pomidorową z kluseczkami serwuję;D Iwcia co masz na mysli na noc?po kąpieli daję kaszkę mleczno-ryzową owoce lesne ta na mm co sie tylko wode dodaje.Mleka juz wtedy nie podaję.W nocy natomiast daje mleczko jak sie wierci ok 1 wypija wypija cala butle ta mala i dalej lulu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Angel mała butelka to nie jest strata kasy bo dzidzia na raz nie wypije, nie zje tak wiele a pokarm czy napój nie może czekać w butelce, aż dziecku znów się zachce bo bakterie się rozwijają z dziecięcej śliny. A jak dzidzia próbuje sama podtrzymywać buteleczkę to nad taką mniejszą łatwiej jest zapanować, bo jest minimalnie lżejsza a przede wszystkim mniej horyzontu zasłania a dzieciaczki lubią jeść, cumlać i obserwować otoczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
innym plusem małej butelki jest to,ze dziecko szybko nauczy sie pic samo, mi dzieki takiej małej Dawidek szybko nauczył sie pic sam, bo jak miał 6msc to chwytał sam butelke i pił, teraz to juz z ta najwieksza napełniona daje sobie rade, ja mu nis musze trzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Te z aventu mają takie fajne zestawy, że podpina się pod laktator i albo zatyka pokrywką, która pasuje do różnych rozmiarów 180ml i 260ml i są jeszcze w komplecie takie nakładki przejściówki, że z pojemnika mogę zrobić butelkę dokładając tylko smoczek. To chyba wygodne będzie. Odciągnę, zamknę, wsadzę do lodówki, a jak będzie pora karmienia to mój przepnie pokrywkę w przejściówkę dołoży smoka i nie musi przelewać do butelki tylko z pojemnika będzie karmić. Pamiętam jak rok temu jadłam te kaszki mleczno ryżowe jak byłam po wyrwaniu 8, a był to dość ciężki przypadek i miałam tyle szwów i taki ból paszczy, że nie mogłam mówić a co dopiero jeść. Więc zapychałam brzuszek kaszką malinowa była najlepsza :D Mam wiarę, że dziecku nie będę podjadać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ineez chodzi mi o to ile je przed spaniem... ile mml? w nocy ja juz od 7msc daje tylko pic... a na noc dpstaje kaszke bananowa mleczna taka na noc własnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak jest juz temat butelek to przy karmieniu cycem tez tyle ich potrzebuje? i poki sa tu juz doswiadczone mamuski, to jaki krem na brodawki polecacie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka dobrajestes dobrze myslisz z tymi butelkami, tylko zeby Ci malenstwo zachiało Aventu:) moj na poczatku nie chciał zadnej butelki ale ja byłam konsekwentna i dawałam co chwilka az w koncu polubiał:)a teraz jak widzi butelke to az sie trzesie zeby ja dostac- mogłaby pic i pic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia to Ty mi wysłałas zaproszenie na Fb? na poczatek butelki nie sa Ci potrzebne, bo bedzie sam cyc ale z czasem bedzie potrzeba do herbatki, do kaszek,itp... co do brodawek to juz kiedys pisałysmy z Ineezz o Bephantenie, chociaz szczerze mowiac ja nie czułam jakiejsc specjalnej ulgi... na poczatku sutki bola jakby ktos igły w nie wbijał. ale z czasem sie przestaje cokolwiek czuc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwcia tak jak pisze przed spadniem, czyli po kąpieli daję kaszkę mleczno-ryzowa na mm więc mleka nie pije a ile tej kaszki zjada?nie wiem bo robie zawsze na oko i na styk sie udaje:D ja w nocy daje bo moja malo wazy wiec niech je jak chce i niech rosnie:D inka te kaszki sa za slodkie wg mnie ale moja tak lubi ze jej nie odmowie;) na brodawki jak pisalam wczesniej uzywalam bephanten, ale maltan tez jest dobry,a juz najlepiej to swoim mlekiem smarowac i wietrzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Heheh czyli nie chciał ale nie miał wyjścia i w końcu polubił :) Uważam, że to dobra metoda nie chcesz tej ok innej nie dostaniesz :) W bardzo krytycznych przypadkach będę miała odwiedziny na uczelni :) Przerwy trwają po ok 20 minut między zajęciami to może zdąży się najeść :) Optymistyczne myślenie jest najważniejsze jakoś muszę sobie poradzić. A tak szczerze to, ciesze się, że pójdę na te studia będę miała motywację, żeby dbać o siebie bo będę musiała do ludzi wychodzić. Na szczęście tylko rok trwają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie chodzi mi o skuteczny krem :) chociaz pewnie na kazdej bedzie inaczej dzialac. Tak Iwcia to ja Ci wyslalam zaproszenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten lekarz jest super specjalista i super czlowiekiem :) ale nie wiem czy jeszcze tam pracuje bo jak bylam na polowkowym w maju to chyba mial sie zwalniac. ale moze mu sie odwidzialo :) daj znac jak bedziesz wiedziec czy dalej tam pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Ania ja mogę Ci polecić pro bono i Dr Macieja Bodzka http://maciejbodzek.ginweb.pl/ przyjmuje do późnych godzin więc mój nie miał problemu z pracą. Nie pamiętam ile brał za USG przez telefon bez problemu Ci powie. Byłam bardzo zadowolona, robił wszystko bardzo dokładnie jak czegoś nie mógł zmierzyć bo dziecko nie leżało odpowiednio to wysyłał mnie na spacerki. Niczego nie pomijał, badanie przeprowadzał, aż do skutku. Nawet za 2 razem jak byłam i bardzo chciałam poznać płeć a dzidzia nie chciała współpracować to nie żałował mi swojego czasu. Mimo, że to nie było mu do zakończenia badań potrzebne, bo wszystkie parametry, które miał sprawdzić już były sprawdzone. Pozwalał mi wychodzić z gabinetu przyjmował w między czasie inną pacjentkę ja robiłam rundkę w około bloku, żeby dziecko chciało się na 2 boczek przekręcić i wracałam z powrotem na USG. Jak widział, że dziecko się ładnie ustawiało buzią, to przerywał pomiary i przełączał na 3d/4d żebym mogła oczy nacieszyć a wrażenia niesamowite, nagrał wszystko na płytę - cały obraz z badania i wydrukował mi masę zdjęć takich w 3d też kilka dostałam, mimo, że do dokumentacji medycznej nikomu to potrzebne nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania a ja polecam obu o ktorych dziewczyny pisza:) ktorego nie wybierzesz bedzie to strzal w 10:) angel dokladnie te

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Moje maleństwo też dziś grzeczne i po brzuszku nie biega :) Ale wczoraj wieczorem miałam dosłownie kopydłowo :) Bestia jest taka silna, że aż się zwijam z bólu i potrafi taką serie zasadzić jeden po drugim. Czasami siedzę w brzuszku cisza a tu nagle taki mocny cios, że aż podskakuję wydając dziwne piskliwe odgłosy. Aż mi się to dziwne wydaje bo jak widywałam noworodki to takie grzeczne nie ruchome leżały w łóżeczkach a moja to się kręci nogami i rękami jednocześnie macha :) Jak się urodzi i dalej taka ruchliwa będzie to będę musiała dodatkowe gumki wszyć w prześcieradło, żebym go co chwile nie musiała poprawiać :) Żegnam was kochane mamuśki idę do sklepu upolować coś na obiad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ratunku mam wysyp celulitu na dupsku i udach od czego i za jakie grzechy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny :) będę dzwonić w przyszłym tygodniu :) fajnie że niektórzy lekarze przyjmują późno bo mój pracuje do oporu :( więc może uda się bo ostatnio nie wydrukowano mi i jeszcze nie widział naszego Bąbla ;) Angel ! ja kupiłam sobie olejek migdałowy - moja siostra 2 ciążę na tym idzie i nie ma nic a ma już 35 lat ... skóra lepsza niż u nastolatki :) mnie też wyszły troszkę mnie denerwują a tu dopiero 12 tydz a co będzie później ?! Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, angel, jeśli chodzi o te meble to jest z nich zadowolony, bynajmniej nie narzeka (na razie:) i w ogóle to ładnie się prezentują .... inka_1988- dziękuję... W sumie to czekam już na ten poród żeby mieć go już z głowy... na szczęście to mój pierwszy więc się specjalnie nie denerwuje - bo nie wiem co mnie czeka;) przy kolejnym z pewnością byłoby trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny uważajcie na tą aptekę doz.pl, bo ja się nadziałam i już tam nie zamawiam... Zrobiłam zamówienie wybrałam produkty, na które był rabat z kartą i jak poszłam odebrać do apteki to mi tej karty w ogóle nie uwzględnili i zapłaciłam normalną cenę (mądry Polak po szkodzie,bo mogłam tego nie odebrać jak się dowiedziałam,że mi tej karty nie uwzględnią:()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ten olej migdałowy jest na celulit ? Ja sie smaruję ziajką na rozstępy i na tyłku mam tyle ile miałam ale z ud ładnie zniknęły ( nie widać ich tak ) To super , że jest zadowolony ja w przyszłym tyg zamawiam :) Ja bym ie odebrała jak by mi kart nie uwzględnili i jesczez bym aferę zrobiła, że robia ludzi w kulki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Hej dziewczyny! Angel a ile wypijasz w ciągu doby? Może musisz zwiększyć ilość spożywanej wody? Albo to od siedzenia tyle godzin w pracy... Kup sobie jakiś masażer nawet coś w stylu rolki do ubrań tylko z kolcami i jeździj sobie po udach, pośladkach, zawsze trochę usprawnisz przepływy i rozmasujesz to co się uzbierało. A co do kremów na celuit to uważaj wielu z nich w ciąży nie wolno stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Oo nawet w aktualnej gazetce promocyjnej rossmanna jest ten masażer w promocji 11,89 zł :) Naprawdę fajna sprawa można przed tv leżeć i się masować oglądając. Ja czasami używam go w wannie nasmaruje się oliwką i masuję :) Ma plastikową rączkę i silikonową rolkę z kolcami świetnie się domywa pod ciepłą wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×