Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witajcie dziewczyny, a ja nadal chora:( nic mi nie pomaga:( miałam się leczyć domowymi sposobami, ale nie widzę efektów, to już drugi tydzień mojej męki. Może Wy znacie jakiś skuteczny sposób jak pozbyć się kataru, bólu gardła i ogólnego osłabienia? Dzisiaj kurierem przyszła mi pościel dla dziecka, zastanawiam się czy ochraniacz i rożek powinnam prać? Słyszałam, że może zmienić strukturę, już sama nie wiem. Wcześniej byłam zdania, że wszystko należy ubrać i wyprasować. Trzymajcie się dziewczyny, już dużo nam nie zostało. Uważajcie na siebie:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysia2013, a próbowałaś może robić sobie inhalacje z amolu? Jak ja była chora, to te amolowe inhalacje po kilku dniach mi pomogły, szczególnie na katar, który strasznie mnie męczył. Dodatkowo w nocy trzymałam obok łóżka chusteczkę nasączoną amolem. Była dla mnie zbawieniem, bo czasami dusiłam się z kataru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja miałam pozatykane zatoki to moim zbawieniem było: 1. plastry aromactiv, te dla dzieci 2. masc majerankowa (do posmarowania przy nozdrzach) 3. masc z witamina A (smarowalam nia nos, bo dostawalam podraznien od chusteczek. 4. kupilam jeszcze krople eukaliptusa, ale dzialaja tak samo jak aromactiv i masc majerankowa. Dzieki temu zestawowi w koncu moglam spac w nocy i moglam pozbyc sie wydzieliny z zatok. jednak w koncu musialam wziac antybiotyk, bo dostalam nawrotu i choc zestaw pomagal w katarze i oddychaniu, to niestety na oslabienie nie... a co do prania rozka i tej obudowy do lozeczka to ja wypralam i sie nieodkrztalcilo, jedynie posciel i podiszka troche, ale maz pomachal kilka razy i posciel wrocila na swoje miejsce :) sorrki ze bez polskich znakow, ale pisze z komorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalula
Marysiu 2013 Wpisz w wyszukiwarkę: Pokonaj grypę cukrem... - Trójka - polskieradio.pl Wysłuchaj audycji i zrób jak radzi dr Pająk. Zrobiło mi się szkoda Ciebie i dzidziusia, więc nie wytrzymałam i piszę, mimo, że nie oczekuję synka a wnusia. :) Wszystkim mamom życzę zdrowia i szczęśliwego rozwiązania :), a tym co już urodziły, łatwości w "obsłudze" ;) dzieciątka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysia współczuje ja jak byłam przeziębiona wystarczył syrop Prenalen, chyba kropelki Akatar taki który mogą kobiety w ciąży i ogromne ilości herbaty z robionym sokiem malinowym.Dużo zdrówka dla Ciebie. Roosa jeżeli chodzi o wagę dziecka to moja koleżanka miała podobny problem pediatra doradził dokarmianie małej mlekiem a później min dzięki nakładkom na piersi mała zaczęła normalnie ssać ale co się namęczyła to wie tylko ona. Ja pewnie zwątpiłabym i karmiła tylko butelką więc może i Ty skonsultuj to z lekarzem lub położną i spróbuj małej podawać mieszankę. A mnie tak zasypało, że wczoraj nawet nie daliśmy rady z M do szkoły rodzenia pojechać; już dawno tyle śniegu nie było. Odczuwam częściej stawianie się brzucha a tu w sobotę rodzinka się na parapetówkę wprosiła 18 osób:( mama, teściowa, mój M będą musieli pomagać bo ja nie dam rady. Jak przeżyć...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer gratulacje :) śliczny brzdąc :) jak będziesz mogla to się odzywaj co tam u Was :) co do pępka to ja stosowałam ten octenisept, w szpitalu go też używali, ja psikałam na wacik i przecierałam 2 razy dziennie wokół pępka, odpadł po 11 dniach, jak zdejmowałam pieluszkę to poprostu wypadł spod ubranka wiec musiał odpaść w nocy :0 jak była położna to mówiła że czasem odpadanie pępka trwa nawet miesiąc, że zależy od maluszka i od pielęgnacji :) w środku zostało jej trochę krwi na początku, taki strupek ale z nim nic już nie kazała robić tylko po kąpieli wycierać do sucha dokładnie :) moja dzisiaj spać nam nie dała trochę, kręcila i się i stękała, nie wiem czy brzuszek jej nie bolał :/ roosa mi w szpitalu kazali tak robić żeby dawać cyca i jednego i drugiegi i tak parę razy pod rząd a później dokarmić ją butelką żeby się dojadła :) ja zrobilam tak tylko 3 razy i teraz mała jest tylko na piersi :) trochę trzeba się pomęczyć, raz wisiała na piersi prawie całą noc w szpitalu, dopiero nad ranem jak ją dokarmiłam to usnęła :) pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. goska986...........29.01.2013............38............CH ........Brodnica kaziorek84..........01.02.2013..........20..............C H ..... .Rzeszów Martituska81.........02.02.2013..........24...........CH. ........Plymouth Ratea...............03.02.2013...........34...........DZ. . .......Bydgoszcz izmaizma........04.02.2013...........34.dwie dziewczynki..Inowrocław __aga__.............05.02.2013..........34...........DZ.. ..Londyn/Radom Inspektor1.........07.02.2013............................ .....Tychy/Jastrz puszek..............07.02.2013.............20........CH.. .. .......Rzeszów basssia87..........8.02.2013..............21..........DZ. .......Węgorzewo kati=)..............10.02.2013...............35.. .........CH........Rzeszów netta2..............11.02.2013 ..........37..........CH..........Warszawa lidsta...............11.02.2013.................37 ...... CH..........Poznań LutowaNiki........11.02.2013.............36.............C H.. . ...Szczecin green-grass.......12.02.2013.................37.......... CH .......Bochnia kasienka.m.........14.02.2013...........35..........DZ... .........Pińczów MAMA2013LUTY...14-02-2013...........37..............CH... ... ..Rzeszów Anitka90............15.02.2013..........36..............C H..........Kraków Ninkaa86...........15.02.2013...........36 ...........DZ ...........Szczecin BetiGl...............15.02.2013............30........... ...........Gliwice aclerya............17.02.2013.............36...........DZ ........Warszawa Gusia09 ...........18-02-2013.............34..........DZ............ ..Cz-w a justylda.............20.02.2013...........36.......... DZ.......... Mikołów wrzesniowa mama..........22.02.2013........35......................... UK Ewuskaaa.........22.02.2013.............34..........CH.. .......ok/Wa-wy Marysia2013......22.02.2013............34..........DZ... ....Skierniewice Lusesitaaaa........22.02.2013...........36............DZ. ........Wrocław ANIKM83...........22.02.2013.............32............CH . ... ......Gliwice Nuss ...............24.02.2013................35............CH... .... ...K oło malenstwo@interia.pl. ....25-02-2013.....34...........CH........Wieluń kaja-@@@@@...18-02-2013................35............DZ.. ... .. ...Elblag iza87..............28.02.2013...........35..........CH.. .......Jelenia Góra sysia09.............27.02.2013............33..........CH .......Końskowola Kasia-Angel........28.02.2013...........35..........CH.. ......Jelenia Góra anetka_1991.....28.02.2013...............35...........DZ. .. ........Radom *Iskierka*.........28-02-2013... ............27...........DZ .........Rawicz ania01985........28-02-2013.............35.............DZ .. ........Kraków Lunek...............10.03.213..............30............ .CH. ..........Lublin Marzena1704.......26.02.2013...........33......... DZ.............Kraków MAMUSIE: Roosa .....11.02.2013...ur.07.01.2013....w.35.tc......DZ ..Kraków w..2400 dł47cm moje konto...24.01.2013...ur.08.01.2013...w.38.tc....DZ...Radom w.. 3630 dł.54 Bayer Lev.....26.01.13...ur.17.01.2013...w39tc........CH....Niemcy ...w2860...dl48cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczynki! Marysia2013 wspołczuje Ci bardzo...ja tez czuje się fatalnie. Tak mnie kaszle ze mam wrażanie ze zaraz pluca wyluje ;( dotego cala noc nie spalam -goraczke mialam ale dobrze, ze nie wysoka 37,8. Nie mam siły....;( nie wyobrazam sobie porodu w takim stanie....... Bayer Lev gratulacje! Zazdroszcze Ci ze mam juz szynka obok siebie! Jedno lozeczko juz jest przygotowane. Jeszce drugie musimy przygotowac. Moi rodzice zamowili nam dzis wozek i ma byc do tygodnia. Pozdrawiam Was goraco! ;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo Wam dziękuję za wszelkie rady, syrop prenalen zażywałam, ale nie pomógł mi specjalnie. Nawet nie chcę tego głośno mówić, ale nie wyobrażam sobie porodu w tym stanie. Najgorsze, że mojego M. też coś bierze, zastanawia się żeby w piątek zostać w domu. Tym bardziej, że słyszeliśmy coś o strajku kolei na ten dzień:( Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny a mnie znowu wczoraj straszył mój organizm. Całe popołudnie pobolewał mnie brzuch, a wieczorem doszły do tego nieregularne skurcze. Myślałam, że się zaczyna poród, ale po ciepłej kąpieli wszystko się wyciszyło. Sama już nie wiem co mam o tm myśleć. Tym bardziej, że przedwczoraj też wieczorem pojawiło się pobolewanie brzucha. Najdziwniejsze jest jednak to, że mały i tak kopie i wierci się mimo tych skurczy i pobolewania. Zaczynam się zastanawiać czy jednak maluch nie zechce się z nami wcześniej przywitać. Do terminu zostało już mniej niż 3 tygodnie, ale wolałabym żeby poczekał chociaż do skończenia perłnych 38 tygodni. Na katar polecam wodę morską w spray-u i eupherbium (krople homeopatyczne do nosa, można brać je w ciąży).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Roosa-generalnie sie przyjmuje,ze w ciagu 10-14 dni noworodek powinien osiagnac wage urodzeniowa,natomiast twoj jest wczesniakiem,wiec sadze,ze to jakos inaczej jest.Co do karmienia to tak jak pisze Moje konto-probowalas z nakladkami?Ja tak karmilam rok corke i malego tez tak karmie,jest mu latwiej po prostu chwycic,a tak to sie stresowalismy oboje,a wiadomo,ze stres nie sluzy produkcji mleka. *Marysia-rozek pralam,nic mu nie jest,a ochraniacz nie. XXXXXXXXXX Ja do pepka nic nie stosuje,owijam codziennie swiezym bandazem pod klamra i tyle. Max spi nadal dobrze,ja jestem generalnie pelna sil,dobrze sie czuje,mam czas dla corki,ktora jest zakochana w braciszku i bardzo mi pomaga.Mlody je i spi,czasem sie porozglada,ale generalnie krotko daje rade czuwac jeszcze,wiec na razie nawet troche sie nudze:D Wszystkim chorym dziewczynom zycze szybciutkiego powrotu do zdrowia,niedlugo wam juz zostalo,wiec trzymajcie sie dzielnie,bo juz wkrotce wszystkie bedziemy pisac o pieluchach,pepkach,kolkach i radosci z macierzynstwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AśkaPelaśka
Gotowe?! Torba do szpitala już czeka? A może coś jeszcze Wam do niej brakuje? U mnie spakowana już ponad miesiąc. Fajnie że bez wychodzenia z domu mogłam ją zapełnić. Koszule i bieliznę kupowałam tu http://sklep.brzuchatki.pl/pl/c/nocna/24 i jestem zadowolona z wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakupiłam dwa biustonosze do karmienia z firmy Brzuchatki i jestem zadowolona, za tą cenę naprawdę warto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zastanawiam się czy te biustonosze faktycznie są wykonane z dobrego materiału i utrzymują piersi ?! Kurcze musze zakupić ale chcę porządny a nie żeby mi cyce wisiały do pępka ZDRÓWKA DLA CHORYCH DZIEWCZYN :*:*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*ania01985 - na razie jestem zadowolona, zobaczymy jak przy używaniu sprawdzi. Na allegro jest troszkę taniej, za sztukę zapłaciłam 11,90. Wychodziłam z założenia, że jeżeli nie do końca będą mi pasować to nie jakaś duża kwota, której można żałować. Z tego co kojarzę - jakaś dziewczyna z naszego forum też zakupiła biustonosz z tej firmy i jest zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi znowu wyskoczyła okropna opryszczka na ustach ;/ orientujecie się może co mozna na to stosować w naszym stanie?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysia tylko ja mam duży biust kupiłam sobie z triumpha używam go fakt już teraz ale nic a nic się nie rozciągnął dlatego zastanawiam się czy brać taki, czy drugi taki sam .... tylko cena 99.90 :O a czas nagli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się wydałam na 2 biustonosze ok 400 zł. Kiedyś chodziłam w tych z triumpha, ale one są dobre przy miseczce co najwyżej C. Później poszłam do sklepu gdzie dobierają biustonosze, powymierzały mnie i okazało się, że zamiast rozmiaru D, noszę rozmiar FF. Ogólnie służył mi dobrze całą ciążę, tylko już w 8 miesiącu zaczął mnie uciskać, gdy brzuszek miałam wysoko. Poszłam do Li Parie i w 5 minut Panie dobrały mi dwa super biustonosze i zmieniły je na karmiki i dla mnie jest to kwota, którą warto wydać... zrozumiałam to przy zakupie pierwszego dobieranego biustonosza, dziewczyny nawet nie zdajecie sobie sprawy jaka jest różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem te staniki z Brzuchatek to nadają się do niedużych piersi, jak ma się od D w górę to lepiej zainwestować w lepszy stanik, który utrzyma tak duży ciężar ;P ja mam z h&m, prze ciążą miałam rozmiar C a ten do karmienia kupiłam E..ale już go noszę i trzyma ciężar dobrze :) xxxxxxxxxxxxx anetka1991 - ja tez miałam opryszczkę i mój dr powiedział, że można używać tych różnych maści na opryszczkę, ale najlepsza jest jednak pasta do zębów, no i fakt, używałam plasterków compeed i maści, ale dopiero pasta do zębów pomogła mi się pozbyć tego cholerstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na opryszczkę to miętowa pasta do zębów :) Dzięki dziewczyny ja przed ciąża też miałam C a teraz potrzebuje żeby mnie ktoś dobrze wymierzył bo jak się sama mierzę to mi dziwnie wychodzi, mnie babka mierzyła na akademii mama.pyta.pl i tam wyszło że mam 75 E ale niestety nie miała takiego rozmiaru dla mnie żebym sobie zmierzyła ... karteczkę zagubiłam i nie pamiętam nazwy sklepu ... bo wiadomo co firma to inna rozmiarówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusesitaaa - dzięki bardzooo...;) plasterki mam w domu tylko właśnie nie wiedziałam czy można ich używać, a poza tym mi mało pomagają, są fajne bardziej z tego wzgledu ze ranka jest zakryta i się jej nie przeniesie gdzieś indziej... Pastą do zębów właśnie sobie posmarowałam... Może pomoże... Jak ja tego nienawidzę brrrr.... ;/ Co do staników to u mnie to właśnie jedna z tych rzeczy, których nie posiadam...:P Muszę się zebrać i jechać kupic... W h&mie ostatnio właśnie widziałam i chyba te kupię;) Dziewczyny a ile ich macie? 2 mi starczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetka1991 - nie ma za co, oby pasta pomogła :) ja mam 2 staniki, myślę że na początek starczą, później piersi mogą zmienić jeszcze rozmiar (mam nadzieję, że schudnę a co za tym idzie piersi tez zmaleją) więc w razie czego dokupię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam biustonosz w h&m i jestem bardzo zadowolona. Zobaczymy jak to będzie później, ponoć po porodzie piersi jeszcze mogą urosnąć !!! Mojej kuzynce aż dwa rozmiary!!! xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Mój M też choruje, śpimy osobno. Mam nadzieje, że nic nie złapie !!! A Wam życzę zdrówka :) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Smaruję brzuch i piersi kremem na rozstępy. Ale pośladków nie smarowałam i się niestety pojawiły :( Są to takie małe fioletowe kreseczki .... Wyglądają jak popękane naczynka.... myślicie, że jak zacznę teraz smarować to mogą zniknąć, albo chociaż troszkę być mniej widoczne :/ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Bayer Lev gratuluję synka :) Ja też mogłabym już tulić swojego cukiereczka... Jeszcze 23 dni :) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx A jak tam u Was ze skurczami? Ja miałam jakieś 2 tygodnie temu i do tej pory cisza... Może dlatego, że przyjmuję jeszcze nospe?! Luteine już odstawiłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie bez zmian napina się brzuszek i tak już pewnie zostanie do rozwiązania. Ogólnie jeszcze daję radę, dziś wysprzątałam mieszkanko nawet bez odpoczynku, a czasem po 5 minutach sapię ;) Zależy od dnia ;) Jutro jadę zrobić badanko na paciorkowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka może te fioletowe paski to po prostu żyła ? ja mam tak w jednym miejscu naa brzuszku że mi żyła przebija przez skórę, wygląda to tak fioletowo-niebiesko .. A jak coś to smaruj pupkę ja smaruje aż pod kolana uda i czasem mazne łydki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj u mnie dziś męczący dzień od południa z córką u okulisty siedziałam niby wizyta na 15 a o 17 dopiero wyszliśmy z gabinetu już mnie wszystko bolało od tego siedzenia.pózniej spotkanie z koleżanką i dzień zleciał że dopiero wróciłam .Co do skurczy to ja miałam od 2 dni takie zaczynające się od kręgosłupa a kończyły na dole brzucha tylko ze był to taki ból stały przez ok godziny jak się lekarza wczoraj pytałam to powiedział ze to skurcze przepowiadające dzis jak na razie spokój choc przejdę chwile i czuję straszny ucisk na dolę . co do tych staników to ja mam 2 z brzuchatek i jestem zadowolona juz wczesniej je nosiłam bo moje były dla mnie nie wygodne i się nie rozciagneły są takie jak były , na razie mi 2 starczają a jak ktoś wyżej pisał planuję pózniej dokupic w zależnosci jak wielkosc się zmieni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki. Ostatnio nie miałam sił i czasu by pisać, ale czytałam was codziennie. Mam już coraz częstrze skurcze przepowiadające, od kilku dni zauważyłam, że brzuszek mi się już znacznie obniżył, ale mam nadzieję, że jeszcze troszeczkę wytrzymamy :) Jutro mamy sesję brzuszkową i szczerze już się doczekać nie mogę. Dla synusia już wszystko mam, tylko czekać na jego przyjście na świat. Z każdym dniem czuje coraz większy stres, okropnie boję się bólu jej... Dziewczynki, które prezbywają w szpitalach i te które chorują dużo zdrówka wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza ja też boję się porodu.... zwłaszcza jak się naczytam albo posłucham różnych historii.... Z tego co piszą inne dziewczyny poród to piekło... Ciarki aż mi przechodzą jak o tym pomyśle.... Czy wytrzymam taki ból??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×