Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Hej, Ja tez staram sie cos przegryzc i wiem jedno za zadne skarby nie moge sie doprowadzic do stanu "glodna" wtedy mna trzesie ;( non stop musze cos przekaszac, bodaj jablko. Nie moge sie doczekac kiedy to minie i bede mogla spokojnie wszystko zjesc ze smakiem i dostarczyc tego co potrzeba dzidzi. wrzesniowa mama czekam az dojdzie do 10tc i wtedy dopiero ide na badania krwi i moczu, potem 1 usg, a dopiero na koncu polozna... Ja u niej w oczach to jestem chodzacym okazem zdrowia. Wiekszosc z pacjentek miala poronienia, aborcje (jak to w UK), wiec jak ona mi wypelnila karte ciazy w 5 tygodniu to byla prawie czysta. Oni nie widza potrzeby spotkan, chyba ze cos niepokojacego sie zaczyna dziac. W sumie to racja. Sama sie waze i wiem czy chudne czy tyje, wiem co mam jesc a czego nie... omowie z nia wyniki krwi ale jesli wszystko bedzie dobrze to znowu nie zobacze jej tygodniami pewnie... coz tak tu jest i mi pozostaje to zaakceptowac. Pozdrawiam cieplo dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jak Wy liczycie tygodnie ciąży? Moje pytanie zrodziło się stąd, że niektóre kalendarze internetowe się różnią o tydzień... podają "do przodu".. Liczycie jako pierwszy tydzień nie ten w którym była miesiączka, ale następny, tak? :) A jak się czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
Rossa Ja liczyłam sobie 2 tygodnie po miesiączce I tydzień i w sumie badania krwi i ginekolog mi to potwierdził, ale zobaczymy jeszcze co wyjdzie na USG, pierwsze mam w następny piątek:) A samopoczucie na razie dobre:) brzuch już mnie rzadziej pobolewa, bolą tylko piersi i jestem ciągle wydęta wieczorami. I nie mogę długo usiedzieć w jednej pozycji bo mi wszystko przeszkadza i sikam non stop:) Miłego dnia dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten tydzień w którym była miesiączka też się liczy. Tylko podaje się zawsze pełne, tzn. skończone tygodnie. Ja np. niby jestem w 10 tygodniu ciąży, ale tak naprawdę liczy się to jako 9 tydzień i 3 dni. Sama nie wiedziałam, że tak jest, dopiero wizyta u lekarza mnie uświadomiła - po tym jak wpisał mi "8" w karcie ciąży a ja myślałam, że jestem w 9:-) (a tak naprawdę byłam w 8 tyg. i 2 dniu) Dziewczyny, a u mnie pojawiły się kolejne objawy ciąży - kilka razy poszła mi krew z nosa, i mam duszności w nocy. mdłości mam już mniejsze, ale mam strasznie wydęty brzuch, jak balon. Dziewczyny a czy na wizytę do gina wchodzą też z wami wasi partnerzy/mężowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
AlicjaAlaAlicja Ja tak mam od 3 tygodnia jestem codziennie od południa wydęta, a wieczorem wyglądam jak bańka:) ale to normalne podobno:) A z tym tygodniem ciąży to zależy po prostu kiedy nastąpiło zapłodnienie i u każdej z nas może to się wyliczyć inaczej. Ja zobaczę co potwierdzi mi USG. A co do wizyt to miałam na razie 2 i nie brałam mojego Męża ze sobą, ma iść ze mną na USG dopiero, bo nie widziałam sensu żeby był na tych poprzednich ze mną. A Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też na razie nie brałam męża, chociaż na każdej wizycie lekarz robi mi USG. Ale nosimy się z tym zamiarem kiedyś żeby wejść razem na wizytę, może już na następnej wizycie, w końcu to tez jego dziecko;-) Skoro chłop chce być przy porodzie...:-) Tylko nie wiem co lekarze na to, jak myślicie? Myślę, że na prywatnej wizycie chyba nie powinno być z tym problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
AlicjaAlaAlicja A w którym jesteś miesiącu/tygodniu ciąży, że lekarz na każdej wizycie robi Ci USG? Mi moja gin powiedziała, że pierwsze USG powinnam mieć w 7 tygodniu, bo dopiero wtedy będzie widać na 100%. Ale z tego co widzę to każdy lekarz ma inne zdanie. A co do męża na wizycie to jak chodzisz prywatnie i płacisz kasę za wizytę to "wymagasz" (że tak nieładnie powiem). Ale ja chyba najpierw wejdę sama i zapytam po prostu czy nie będzie to lekarzowi przeszkadzało i tyle, wtedy na pewno będzie to ładnie wyglądało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Judka9876, ja też tak zrobię, najpierw się zapytam grzecznie, a potem jak się zgodzi, to zawołam mężusia:-) Jestem w 9 tc i 3 dni. Pierwsze usg w ciąży miałam w kilka dni po zapłodnieniu (wtedy jeszcze nie byłam świadoma, że już jest po zapłodnieniu) Drugie w 5/6 tc - potwierdził ciążę Trzecie w 8 tc - zmieniłam lekarza, poszłam do innego, wtedy już usłyszałam serducho i potwierdził, że wszystko jest ok No i teraz idę 9 lipca, potem za dwa tygodnie - za każdym razem usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
A no widzisz, ja mam dopiero 6 lipca pierwsze USG, a potem zobaczymy co ile będzie mi kazała robić moja gin. No ale tak jak pisałam wcześniej każdy lekarz ma inną teorię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam robione pierwsze usg na samym poczatku 5tyg i bylo widac już pęcherzyk i za tydzień kazała mi przyjść to był dokładnie 5 tydzień i 4 dzień :) widzialam juz malenstwo i serduszko bijace.Na pierwszej wizycie bylam sama na drugą lekarka powiedziala ze mogę przyjść z mężem . A duszności to ja mam ciągle i w momencie jestem oblana potem :)ale hormony nam chyba szaleją :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........Data mies..Cykl.....Termin por...... tydz. ...... miejsc. beybe29........30.04.....26dni.....02.02.2013.....7...... ... .Zielona G. Martituska81. 28.04......29........02.02.2013................Plumouth Inspektor1......30.04.....30........07.02.2013...... .......Tychy/Jastrz. puszeknieokruszek..05.05....31....09.02.2013.....7....... ..Rzeszów netta2..........04.05......26........11.02.2013 ..............Warszawa Anitka90.......08.05.......28........12.02.2013......... .....Kraków moje konto....17.04.......28....... ??.01.2013................ Radom Bayer Lev.......24.04.......30......29-01-2013....10...........Niemcy qociakwawa...12.05.......28........15.02.2013............ .. Warszawa AlicjaAlaAlicja...22.04.....??.......??.01.2013......8... . Piotrków Tryb. Nowicjuszka2000..15.05..28........18.02.2013....5......By dgoszcz Ninkaa86......11.05......30..........17.02.2013....5..... ..Szczecin goska986......01.05........28.........5.02.2013.....8.... .....Brodnica BetiGl.........11.05........27........??.02.2013....6.... .......Gliwice księżniczka...18.05.......26..........22.02.2013...6... ......Wrocław wrzesniowa mama...23.05...30...28.02.2013................UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........Data mies..Cykl.....Termin por...... tydz. ...... miejsc. beybe29........30.04.....26dni.....02.02.2013.......7...... ... .Zielona G. Martituska81. 28.04......29........02.02.2013................Plumouth Inspektor1......30.04.....30........07.02.2013...... .......Tychy/Jastrz. puszeknieokruszek..05.05....31....09.02.2013.....7....... ..Rzeszów netta2..........04.05......26........11.02.2013 ..............Warszawa Anitka90.......08.05.......28........12.02.2013......... .....Kraków moje konto....17.04.......28....... ??.01.2013................ Radom Bayer Lev.......24.04.......30......29-01-2013......10...........Nie mcy qociakwawa...12.05.......28........15.02.2013............ .. Warszawa AlicjaAlaAlicja...22.04.....??....... 29.01.2013......9... . Piotrków Tryb. Nowicjuszka2000..15.05..28........18.02.2013....5......By dgoszcz Ninkaa86......11.05......30..........17.02.2013....5..... ..Szczecin goska986......01.05........28.........5.02.2013.....8.... .....Brodnica BetiGl.........11.05........27........??.02.2013........6.... .......Gliwice księżniczka...18.05.......26..........22.02.2013.....6... ......Wrocław wrzesniowa mama...23.05...30...28.02.2013................UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roosa-ja oczywiscie licze,w ktorym tygodniu ciazy jestem,a nie ktory skonczylam,czyli jestem w 10tc,a nie w 9t0d,troche dziwnie to brzmi,nie uwazasz?;)To sa wyliczenia lekarzy,bo dla nich liczy sie kazdy dzien ciazy.Pierwszy tydzien zaczyna sie w dniu pierwszego dnia miesiaczki. Alicja-moj maz chodzil w pierwszej ciazy ze mna na badania wszystkie,w tej mu odpuscilam na razie,bylam na dwoch usg,na drugim bylo serce,w czwartek mam kolejne usg i tym razem juz idziemy razem. Mysle,ze lekarz obojetnie czy prywatny czy panstwowy nie bedzie kial nic przeciwko wizycie meza w gabinecie.Niby w czym ma mu on przeszkadzac?Oni sa raczej przyzwyczajeni do tatusiow w gabinetach;) Judka-wlasnie z tym zaplodnieniem jest tak,ze trudno to okreslic,wiec przyjmuje sie date pierwszego dnia ostatniej miesiaczki i na tej podstawie wylicza termin porodu. Dziewczyny,nie bojcie sie,ze dzieci beda niedozywione jak wam sie nie chce jesc,to sa takie male "pasozyty",ktore i tak wezma sobie z was,to,czego potrzebuja,spokojnie. U mnie nadal bol piersi,sikanie nocne i rano mnie mdli i jest mi slabo,dopoki nie zjem sniadania.Jeszcze troszke i objawy zaczna sie uspokajac,zacznie sie dla nas najfajniejszy okres,czyli drugi trymestr,gdzie tylko brzuszek rosnie,a my bedziemy sie czuc swietnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
To ja też się wpiszę:) NICK........Data mies..Cykl.....Termin por...... tydz. ...... miejsc. beybe29........30.04.....26dni.....02.02.2013.....7...... ... .Zielona G. Martituska81. 28.04......29........02.02.2013................Plumouth Inspektor1......30.04.....30........07.02.2013...... .......Tychy/Jastrz. puszeknieokruszek..05.05....31....09.02.2013.....7....... ..Rzeszów netta2..........04.05......26........11.02.2013 ..............Warszawa Anitka90.......08.05.......28........12.02.2013......... .....Kraków moje konto....17.04.......28....... ??.01.2013................ Radom Bayer Lev.......24.04.......30......29-01-2013....10...........Nie mcy qociakwawa...12.05.......28........15.02.2013............ .. Warszawa AlicjaAlaAlicja...22.04.....??.......??.01.2013......8... . Piotrków Tryb. Nowicjuszka2000..15.05..28........18.02.2013....5......By dgoszcz Ninkaa86......11.05......30..........17.02.2013....5..... ..Szczecin goska986......01.05........28.........5.02.2013.....8.... .....Brodnica BetiGl.........11.05........27........??.02.2013....6.... .......Gliwice księżniczka...18.05.......26..........22.02.2013...6... ......Wrocław wrzesniowa mama...23.05...30...28.02.2013................UK Judka9876............15.05....28 dni...22.02.2013............Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewuszki :) no ja teraz też chyba mojego mężusia zabiorę :P wizytę mam dopiero 17 lipca:/ już się doczekać nie mogę... ja nie wymiotuję, czasem mnie mdli no ale w sumie już chyba nie będzie gorzej nie? bo teraz z każdym tygodniem już mniej objawów :P co do tygodni to ja niby dzisiaj zaczynam 11 tydzień ale jak byłam w zeszłym tygodniu u lekarza to napisał mi 9... czyli tak jak mówicie... niby byłam w 10 ale napisał 9 bo kilka dni po.... mam nadzieję że wszytsko będzie ok :) no u mnie były bardzo nieregularne cykle wcześniej więc w sumie nie wiem tak na prawdę kiedy owulację miałam.... niby brałam clo ale i tak w 11 d.c. jak miałam usg pęcherzyk nie był jakiś duży... więc nie wiem dokładnie... trzymajcie się i dbajcie o siebie :) NICK........Data mies..Cykl.....Termin por...... tydz. ...... miejsc. beybe29........30.04.....26dni.....02.02.2013.....7...... ... .Zielona G. Martituska81. 28.04......29........02.02.2013................Plumouth Inspektor1......30.04.....30........07.02.2013...... .......Tychy/Jastrz. puszeknieokruszek..05.05....31....09.02.2013.....7....... ..Rzeszów netta2..........04.05......26........11.02.2013 ..............Warszawa Anitka90.......08.05.......28........12.02.2013......... .....Kraków moje konto....17.04.......28....... 24.01.2013................ Radom Bayer Lev.......24.04.......30......29-01-2013....10...........Nie mcy qociakwawa...12.05.......28........15.02.2013............ .. Warszawa AlicjaAlaAlicja...22.04.....??.......29.01.2013......8... . Piotrków Tryb. Nowicjuszka2000..15.05..28........18.02.2013....5......By dgoszcz Ninkaa86......11.05......30..........17.02.2013....5..... ..Szczecin goska986......01.05........28.........5.02.2013.....8.... .....Brodnica BetiGl.........11.05........27........??.02.2013....6.... .......Gliwice księżniczka...18.05.......26..........22.02.2013...6... ......Wrocław wrzesniowa mama...23.05...30...28.02.2013................UK Judka9876............15.05....28 dni...22.02.2013............Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Dzięki. U mnie lekarka liczyła tak, że jak pierwszy dzień miesiączki był7.05. to pierwszy tydzień liczy się od 14 do 21.05. Więc teraz jestem w pierwszym dniu 7 tyg. To się zgadza z tym, jak i Wam mówią lekarze? U mnie na każdej wizycie był mąż. Na każdej było USG, widział więc i najpierw pęcherzyk i serduszko:) Oczywiście zapytałam, czy może wejść. A raz, jak u innego gin. byłam (wtedy 1 raz widzieliśmy serduszko) to sam zapytał, czy zawołać męża :) A też macie takie wewnętrzne ciągłe obawy o ten 1 trymestr?... tylko czekam na tą informację, że łożysko przejęło funkcje... bo zagrożenie wtedy spada. A to dopiero między 12 a 14 t.c., nie? Oczywiście, że staram się myśleć pozytywnie i też tak robię, ale te wewnętrzne obawy wynikające z niepewności są... Pozdrawiam Was i życzę miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roosa-to znaczy,ze skonczylas 7tydzien i 1 dzien,a potocznie sie mowi,ze jestes w 8 tc.Obawy oczywiscie sa,ale u mnie wieksze byly w pierwszej ciazy,teraz moze nie mam tak czasu nad rozmyslaniem i odpycham takie mysli od siebie.Ma byc dobrze i juz:) Moje konto-ja mysle,ze teraz juz objawy powinny powoli odpuszczac,organizm sie przyzwyczaja do hormonow. Zaraz zmykam z cora na spacer,pogoda dosyc fajna,ale lata jakos nie widac:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :( Zazdroszcze Wam, że macie już widoczne serduszka, zarodki i w ogóle, że wszystko jest ok.. Ja bylam dziś u lekarza :( Jajo płodowe jest większe niż na poprzedniej wizycie - przypomina jajo w końcu a nie czarną plamę. Uwidoczniono wewnątrzmaciczny pęcherzyk ciążowy ... ale nie ma zarodka :( bardzo sie denerwuję, od OM mam dokładnie 6,0 tydzień.. Lekarka coś przebąkiwała pod nosem że to 5 tydzień któryś dzień, nawet nie wiem który :| .. USG widziałam kątem oka, zdjęcia nie dostalam.... za miesiąc do kontroli.. Dlaczego nie ma zarodkaaaaa :(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
Nowicjuszka 2000 Ja się dokładnie na tym nie znam, bo to moja pierwsza ciąża, ale jak nie dał lekarz skierowań na dalsze badania i kazał przyjść dopiero za miesiąc to chyba wszystko jest w porządku. TAk mi się wydaje;) Trzymaj się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowicjuszka2000, nie zamartwiaj się, ja jak byłam u lekarza w ciąży 5/6 tydzień, to też mi tylko potwierdził pęcherzyk - czarną kropkę na zdjęciu - i tylko tyle. To taka wczesna ciąża, nie martw się, za jakiś 2 tygodnie idź do lekarza i zobaczysz że wszystko będzie ok. Kiedy miałaś ostatni okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnią miesiączkę miałam 15 maja.. Moje ostatnie cykle liczyły różnie. Ostatni cykl 28 dni, poprzedni 30 inny 27... okropnie sie boje :( Pani doktor powiedziała że zarodek pojawi się za tydzień ... ale strasznie sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaufaj lekarce, wie co robi kobitka. Nie stresuj się tylko niepotrzebnie bo stresy żadnej z nas w tym stanie nie są potrzebne!! Musisz uzbroić się w cierpliwość, i być pełna optymizmu! Wmawiaj sobie, powtarzaj, że wszystko będzie dobrze i uwierz w to!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staram się pozytywnie myśleć ale w życiu już spotkało mnie tyle "zaskoczeń" medycznych że po prostu moja wiara gdzieś ulatuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
Nowicjuszka JA też miałam ostatni okres tak jak Ty 15 maja:) tyle tylko, że ja maiłam zawsze regularne okresy to znaczy jak z zegarkiem co 28 dni. Dlatego też moja ginekolog zaleciła mi najpierw badania z krwi, a na USG kazał pójść na początku lipca czyli na przełomie 7/8 tygodnia. Z resztą kupiłam sobie książkę "W oczekiwaniu na dziecko" i tam też jest napisane, żeby było cokolwiek widać to na pierwsze USG powinno się pójść w 6/7 tygodniu, ale to też zależy od ciąży. Ciąża ciąży nie jest równa. Więc spokojnie:) będzie wszystko dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowicjuszka dołączam się do tego, co napisały dziewczyny! Piękna wiadomość dzisiaj usłyszałaś! Pęcherzyk rośnie!!! A to najważniejsze. To mogła byś przecież też kwestia sprzętu więc głowa do góry! Usłyszałaś dziś dobra nowinę:) Teraz musimy wszystkie cierpliwie czekać kolejnych wizyt. Możesz dla spokoju umówić się np. za tydzień lub dwa. Jeśli miałabyś się zamartwiać to wizyta dobrze Ci zrobi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowicjuszka ja miałam tak jak ty... byłam w 5 tygodniu i na usg była tylko czarna maluteńka kropeczka..... i też mi lekarz kazał przyjść dopiero za miesiąc.... wiem ze się stresujesz bo ja też tak miałam... ale wypoczywaj i poczekaj spokojnie ten miesiąc to na kolejnej wizycie zobaczysz pewnie już serduszko bijące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowicjuszka ja byłam na USG w 5 tygodniu ciazy i był pecherzyk ciazowy i pecherzyk zolciowy, a zarodka nie było! U niektórych kobiet jest widoczny w 5 tyg u innych jeszcze pózniej. Dlatego na pierwsze USG trzeba iść w 7,8 tygodniu. Pytałam mojej dr (bo tez się zamartwialam) ale powiedziała, ze to normalne i nie mam się czym martwić! Ja mam wizytę dopiero 13 lipca - wiec od pierwszego USG aż 4 tygodnie pózniej!!! Nie martw się, musimy byc dobrej myśli. A jaka wielkość ma Twój pecherzyk? Judka tez mam ta książkę i uważam ze jest super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowincjuszka-ale czym sie martwisz?Wczesna ciaza,pecherzyk rosnie,a zarodek sie pojawi,spokojnie.Ja bylam w 7tc i nie bylo nic widac oprocz pecherzyka,a tydzien pozniej piekne serduszko.Masz czas,szkoda,ze tak sie spieszysz z tymi wizytami u lekarza,widze,ze wiecej nerwow z tego masz niz pozytku.Trzymaj sie i ciesz sie z ciazy,tak po prostu🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
No dokładnie Bayer Lev ma rację:) Jeśli lekarz nie powiedział Ci, że trzeba się obawiać to wszystko jest w porządku:) Nic się nie stresuj moja droga tylko o siebie dbaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×