Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Dziewczyny ratujcie :) czy znacie jakieś sprawdzone sposoby na te cholerne mdłości? ja mam z dnia na dzień coraz gorzej,wymiotow jeszcze brak ale nie potrafie juz nic w siebie wmusić ,na wszystko zbiera mnie na wymioty już nie wiem co zrobić żeby trochę przeszło.Na same wspomnienie o jedzeniu żołądek podchodzi mi do gardła ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beti ja słyszałam że ponoć dobre są migdały, moja mam mówiła cosik o ziarenku kawy żeby trzymać go w buzi i przegryzać co jakiś czas :P nie wiem ile w tym prawdy :P ponoć imbir jest dobry... np herbatka z plasterkiem imbiru, myślę że warto spróbować :) ja biorę prenatal complex i on jest z imbirem więc może dlatego mnie wymioty omijają... nie wiem :P mam nadzieję ze pomogłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz to juz wogole sie martwie bo dziewczyna napisala ze w 5 tyg nawet serduszko bijace widziala.... chyba pojde wczesniej do tego lekarza niz za 3 tyg. pojde po niedzieli. tylko tu w tym mogilnie to nie wiadomo jaki sprzet maja. ostatnio bylam w gnieznie to cos tam mi juz pokazala ale teraz musze zaczac chodzic tu bo do gniezna nie mam jak jezdzic.... dziewczyny a jak wasi partnerzy znosza wiesc o ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ;) No wlasnie ja juz tez bym chciala wszystkim powiedziec ale mam blokade i boje sie ze jak cos bedzie nietak to potem bede musiala wszystko odkrecac ;( Agus gratulacje dwoch synkow i trzymam mocno kciuki za pozytywny test i ze by byla coreczka;) Betigi na mdlosci jest dobra herbata imbirowa mi bardzo pomagla w pierwszej ciazy sprawdzony sposob ;) kasia witam i gratulacje dwoch kreseczek mamy podobny wiek ciazy liczac u mnie od ostanej @ ;) moje konto gratulacje;) puszeknieokruszek gratuluje i witam;) ninka86 wiem ze usg rozwialo by moje watpliwosci ale tu pierwsze jest dopiero ok 12 tyg tyle jeszcze czasu no nic trza bedzie poczekac;) i nie martw sie ;) jak masz jakies objawy to dobrze ciaza sie rozwija ;) netta jak sie czujesz plamienia ustapily? A mnie wczoraj dopadla zgaga yyyy nie cierpie mam nadzeje ze minie mi ;( bo w pierwszej strasznie meczaca byla do tego mdlosci apetyt i czasem bole brzucha jak na@ wy tez macie takie bole? piersi nie bola jedynie wydaje mi sie ze sutki bardzej wrazliwe . agus czekamy na wiesci;)? milego dnia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję,spróbuje mam nadzieję,że coś pomoże :) a co pytania o partnerów jak znosza ciążę to jak moj M się dowiedział jak tylko zrobiłam test ze coś chyba jest na rzeczy zaczął przeglądać allegro w poszukiwaniu mebelek,łóżeczka i innych rzeczy do pokoju dziecka eheh i mowi ze szkoda ze to tak wczesnie bo juz by chcial kupowac:)wczoraj bylismy razem na usg i jak zobaczył bijące serduszko to az oczy mu sie zaszkliły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Władysława19
a długo już cię męczą?Ponoć herbatka imbirowa się sprawdza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no moj tez niby taki przerazony itp a wiecej szuka wozkow lozeczek itp niz ja... juz oczywiscie najchetniej by kupil. bol brzucha jak na @ to podobno normalka. mnoe caly czas tak boli no i piersi... dokladniej sutki. masakra. na szczescie mdlosci narazie nie mam. a dziewczyny mam jeszcze takie pyt bo lekarka powiedziala mi zeby do 12 tyg nie wspolzyc. powie mi ktos dlaczego i czy naprawde nie mozna wspolzyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betigl mam tak samo z tymi mdlosciami no po prostu na sama mysl o jedzeniu jest mi jeszcze bardziej niedobrze. Szukalam w sklepach cherbatki imbirowej ale nigdzie nie ma i kupilam imbir, sprobuje go wkroic do cherbaty i zobaczymy. Na jedzenie patrzec nie moge ale najgorzej sie czuje jak jestem glodna, wtedy jest tragedia takie mdlosci ze mi sie slabo robi i w glowie kreci tak ze masakra! Fujjjj ide jakiegpos suchara przegryzc, moze dam rade :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betigl mam tak samo z tymi mdlosciami no po prostu na sama mysl o jedzeniu jest mi jeszcze bardziej niedobrze. Szukalam w sklepach cherbatki imbirowej ale nigdzie nie ma i kupilam imbir, sprobuje go wkroic do cherbaty i zobaczymy. Na jedzenie patrzec nie moge ale najgorzej sie czuje jak jestem glodna, wtedy jest tragedia takie mdlosci ze mi sie slabo robi i w glowie kreci tak ze masakra! Fujjjj ide jakiegpos suchara przegryzc, moze dam rade :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no kasiak nie możesz się tak zamartwiać... u mnie w 5 tygodniu była tylko malusieńka kropeczka na usg, nie ma sensu iść wcześniej na usg bo nic może nie pokazać, tzn może jeszcze nie widać serduszka i znowu będziesz się denerwować :) powiem Wam że ja nie mogę czytać nic w necie bo się tylko denerwuje... mój lekarz wczoraj powiedział że wszystko jest ok:) dzidzia ma 22 mm i widać już jak rośnie... w porównaniu to tej malutkiej kropeczki na poprzednim usg jest już gigantem :P a jak zaczęłam czytać to niby fasolka powinna być już troszkę wieksza... ale chyba lekarz się zna?? i każda ciąża jest inna, wyczytałam że niektóre brzdące mają takie przestoje a później nadrabiają :) ja kolejną wizytę mam za 4 tygodnie i wtedy ma mi zrobić już wszystkie konkretne pomiary brzdąca mojego :) wiem że czasem jest trudno i człowiek się martwi... trzeba o siebie dbać i być dobrej myśli :) u mnie wie rodzinka tylko, reszcie powiem już w lipcu o kolejnym usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NA MDŁOŚCI jak już wcześniej dziewczyny pisały: 1. Herbatka imbirowa 2. Migdały 3. Herbatniki zjeść zanim wstanie się z łóżka Ponoć najgorzej jest na pusty zolądek, więc zawsze trzeba mieć coś pod ręką :) BetiGl gratuluje bijącego serduszka !!! Jak ja wytrzymam do 13 lipca... Chyba zwariuje do tego czasu ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
męczą mnie od niedzieli,najpierw czasem tylko mnie zemdliło ale z dnia na dzień jest coraz gorzej.Teraz wstaje z mdłościami i kładę się w tym samym stanie.Nie wiem co gorsze zjeść czy nie jeść bo. puszeknieokruszek jak czytam twoje objawy to jakbym siebie czytała tez kupie imbir i spróbuje do herbaty dodać. Ninkaa86 też mam wizyte kolejną na 13 lipca,bo lekarka zmieniła o kilka dni miałam mieć 17 ale cieszę sie ze kilka dni wczesniej będę wiedziała juz coś więcej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ostatnio coś nie mam czasu na pisanie tutaj.. ale jestem. We wtorek idę do lekarza, nie mogę się doczekać - tak Pani doktor nie cieszy się dobrą opinią ale nie mam do kogo szybciej iść a chyba nic nie uszkodzi podczas usg - tyle chyba potrafi zrobić. a przynajmniej dowiem się czy już coś widać i czy dzidzia rośnie :) Dziś mam 5 tydzień i 3 dzień z moich obliczeń.. Mnie jak narazie jakieś wymioty nie dotyczą - też biorę prenatal complex =] Brzuch pobolewa mnie dalej ale plamień nie maaam więc się cieszę, że jest chyba wszystko wporządku.. Dziewczyny! Tak bardzo mi się chce zjeść jajko sadzone z pływającym żółtkiem :( Tymczasem słyszałam, że nie można w ciąży...... tak mi z tym źle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja dzis rano zrobilam test i wyszedl negatywny wiec chyba do was nie dolacze :( tylko dziwi mnie to ze nadal @ nie mam, i co chwila mnie boli jak na @ juz od 4 dni a tu nadal nic... nie iwem teraz mi sie tak przypomnialo ze przy moich synkach robilam test zawsze po 28 dniu, w pierwszej ciazy to tydz po dniu spodziewanej miesiaczki jeszcze z krwi mi nei wykrywalo na 100% nie wiem moze ja mma niskie stezenie hormonu ?? w drugiej zas ciazy zrobilam test w 28 dniu ( bo myslalm ze takie mam cykle ( a mialam 25 dniowe) i kreska byla slabiutka w tym 28 dniu... jedyne co to smutno mi ze jednak nei jestem w ciazy, a jak jestem to nie mam jak sie dowiedziec... w kazdym razie jak do konca miesiaca nie dostane @ to pojde do lekarza... nie bede juz robic testow bo sie boje o negatywa znowu ... dzis cala noc mis ei snilo ze jestem w ciazy ze mam 2 kreski itd.. za duzo o tym mysle, ale kurcze jak nei myslec skoro chcesz a @ nadal brak... ahh pozdrawiam i zycze zdrowych fasolek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka986
cześc dziewczyny :D trochę mało czasu mam zeby z wami posiedzieć ale czytam na bierząco :D zaczęły się u mnie remonty i mam sporo pracy... do tego synek jest niezadowolony że nie ma jego pokoiku i dziś wszedł z impetem i runął całe 30 cm w dół bo podłogi nie ma :D:D ale był zdziwiony że w pokoju jest duuuuża piaskownica :D:D byłam u ginekologa i moja kruszyna ma 8.21 mm :D serduszko pięknie pracowało i już mam zaplanowaną cesarkę na 5 lutego, tak wstępnie ale napewno będę mieć cesarkę... nie pozwolił mi lekarz na próbę porodu SN... i dobrze :D muszę wpisać się do tabelki bo jeszcze tego nie zrobiłam!! zaraz ją odnajdę :D a u mnie zero dolegliwosci i objawów ciąży... tak jak w pierwszej ciąży :D tylko brzuch już mi wywaliło :D ale z Marcinkiem miałam to samo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........Data mies..Cykl.....Termin por...... tydz. ...... miejsc. beybe29........30.04.....26dni.....02.02.2013.....7...... ... .Zielona G. Martituska81. 28.04......29........02.02.2013................Plumouth Inspektor1......30.04.....30........07.02.2013...... .......Tychy/Jastrz. netta2..........04.05......26........11.02.2013 ..............Warszawa Anitka90.......08.05.......28........12.02.2013......... .....Kraków moje konto....17.04.......28....... ??.01.2013................ Radom Bayer Lev.......24.04.......30......28-01-2013.....9...........Nie mcy qociakwawa...12.05.......28........15.02.2013............ .. Warszawa AlicjaAlaAlicja...22.04.....??.......??.01.2013......8... ... Piotrków Tryb. Nowicjuszka2000..15.05..28........18.02.2013....5......By dgoszcz Ninkaa86......11.05......30..........17.02.2013....5..... ..Szczecin goska986......01.05........28.........5.02.2013.....8.........Brodnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BetiGl nie jesteś sama mnie też dziś na samą myśl o jedzeniu odrzuca :( rano ledwo coś przegryzłam. Za to wczoraj apetyt mi po południu dopisywał, tylko rano mnie porządnie mdliło. A dziś najchętniej nic bym nie jadła. Plamienia na szczęście się wyniosły. Przynajmniej na razie. Przypominają o sobie tylko jak gdzieś dalej jadę. Np.jak wytrzepie mnie w komunikacji miejskiej w drodze do lekarza. Do tego ta paskudna pogoda za oknem. Niby jest pochmurno i pada, a mimo to jest duszno. Do tego śpię dziś na stojąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku ja to w ogóle z cyklem to u mnie szkoda gadać jak nie 3 miesiące to 27 dni dlatego te moje starania w ciąży sa przeważnie marne i pełne rozczarowań. Nauczyłam się badać od "środka" i mniej więcej po okresie kumam kiedy mam dni płodne. Tak właśnie zaszłam w dwie poprzednie ciąże teraz też tak było ;) a okres miałam 31 maja ostatnio ;) za kilka dni sprawa się wyjaśni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do pierwszego porodu to 3 tygodnie rodziłam po czopkach masażach kroplówkach tablektach pod język i tak dalej bardzo chcieli żebym urodziła normalnie i w momencie kiedy przebili mi pęcherz płodowy i wylali ze mnie wody ... po kilkunastu godzinach urodziłam niedotlenionego fioletowego synka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha zgaga chciałam wam polecić herbatę która ratowała mi życie w dwóc ciążach ;) nie zrażajcie się zapachem ani smakiem ona mi pomagała, bez cukru z mlekiem, mozna ją pić bez ograniczeń, mozna ją podawać niemowlakom i kobietą karmiącym: ROIBOS inaczej też REDBUSH najlepiej bezsmakowa (zaczeli robić waniliowe truskawkowe itd) ja kupuję z tetleja jest najlepsza dla mnie ale bez cukru z mlekiem. Na mnie nie działam imbir.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gośka986, napisałaś, że już wiesz, że będziesz miała cc, jakie masz wskazania do cesarki? puszeknieokruszek, ja mam tak samo jak ty - mdłości, a najgorzej jest jak jakich czas nic nie jem i robię się głodna - muszę wtedy coś zjeść i mi przechodzi. Pocieszam się tym, że inne dziewczyny mają gorzej i nic kompletnie zjeść nie mogą, bo wszystko ich odrzuca. Ja na szczęście nie mam żadnych "odrzutów". Na mdłości też słyszałam o imbirze, i migdałach. Dziewczyny, a któraś z was wymiotowała? I jak u Was ze snem? Bo ja chodzę non stop śpiąca, mogłabym spać cały dzień, a potem położyć się normalnie wieczorem i zasnąć. Tylko czasem budzę się w nocy, ostatnio obudziły mnie mdłości, duszności itp. Nowicjuszka2000, ja też słyszałam o tym jajku, nie można, bo mi lekarz pozwolił tylko jajka ugotowane na twardo (sadzone to pół surowe). pozdrawiam serdecznie przyszłe mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wymiotowałam całą drugą ciążę nie gotowałam bo nie byłam w stanie. jadłam tyle że mogła bym na palcach wyliczyć ile zjadłam przez całą ciążę ale to na szczęście nie wpłynęło na dzidzi bo urodsził się 4.600kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parent dobrze ze piszesz o zdrowym synku... ja podobnie jak dziewczyny mam jadlowstret... ale jem na sile i nie wymiotuje. Mam jednak wyrzuty ze nie dostarczam odpowiedniej ilosci witamin (choc biore complex pregnacare) dzis 7tc i 5 dzien... nie mam pojecia co sie dzieje w srodku bo usg na 23 lipca...brzuch juz mnie przestal pobolewac, mam nadzieje ze wszystko w porzadku. Spac rowniez moge non stop ;) pogoda nie pomaga - leje jak z cebra ;( uciekam w kimke ;) xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowicjuszka ja cala pierwsza ciaze jadlam jajka na miekko- codziennie po 4 jajka heheeh przynajmniej :D a dzieci zdrowe a ja nic innego nie moglam tylko jaja rano i wieczorem hehee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam wolę nie eksperymentować :) jeśli coś może zaszkodzić mojemu maleństwu to wolę tego unikać.. później miałabym do siebie pretensje, że coś zaniedbałam.. a bez jajka sadzonego się obędę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to pamiętajcie też o wątróbce :D zawiera dużo wit A która nie wpływa dobrze na rozwój dziecka... dokładnie nie wiem o co chodzi ale trzeba unikać tej witaminki.... surowe mięso i jajka mogą miec bakterię które giną w wysokiej temp... a wskazaniem do cesarki u mnie jest poprzedni poród... nie dałam urodzić synka o wadze 3820 więc co będzie jak bedzie większy klops.... po 6 godzinach bólów PARTYCH zemdlałam i wzięli mnie na cc.... chodzę teraz prywatnie do lekarza który pracuje w szpitalu w którym rodziłam i stwierdził że nie chce żebym całą ciążę się stresowała.... a skoro mając 10 cm rozwarcia nie urodziłam... to nie urodzę już :( ale dobrze bo poprzedni poród wspominam tragicznie.... nie dość że bolało cięcie po cc to byłam maksymalnie wykończona... odciski jak balony, obolałe wszystko w środku i zakwasy w calutkim ciele.... do tego dostałam zakrzepicy żylnej.... no ale fajne było to że schudłam w szpitalu 11 kg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zdycham. Chyba dorobiłam się anginy. Zimno mi jak nie wiem, temperatura ponad 38 stopni. Głowa boli jak diabli. Zamówiłam wizytę domową i mam nadzieję, że lekarz coś poradzi. Boje się o dzidzie, że przez to choróbsko coś się stanie maluchowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netta, dużo zdrówka życzę!! Pamiętaj - na gorączkę zimne okłady, a na ból gardła - kanapka z drobno posiekanym czosnkiem (mi to pomogło, na samym początku ciąży ledwie się o niej dowiedziałam - miałam zapalenie gardła. Na gardło psikałam też tantum rosa, mleczko z miodem i herbatki owocowe trzeba dużo pić!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) mogę się dołączyć? Nie znam jeszcze dokładnej daty porodu, bo mam ciążę trochę młodszą niż by to wynikało z ostatniej miesiączki, ale najprawdopodobniej wypadnie na sam poczatek lutego:) to moja pierwsza ciąża, jestem dwa lata do ślubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×