Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość Kaja-@@@@@
WITAjcie Dzień zaczęłam słowami Boże, cofam te chwilę gdy narzekałam na brak objawow ciazowych Nie daje rady juz, mdlosci ustępują dopiro ok 19,00 Wykancza mnie to , dopiero ok 9 moge podnieść się z łozka a i tak za chwile wracam do niego. Bylo mnie głowa, nam zwroty, a jutro do pracy chybs oszaleje Od godziny czuję ulgę, przypomniało mi sie jak szwagierka byla w ciazy i miala wieczne nudnosci, odbijanie, zgagę kazal jej stosowac rennie wzielam 1 i przeszło.czuję ogromna ulgę Chybs będę musiała w pracy wspomagac sie nimi, bo inaczej zwymiotuje na dokumentację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalamburka84
Dziewczyny, a wybrałyście już potencjalne imiona? Wiem, że to wcześnie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie kurcze ja tez mam fatalny weekend, mialyscie racje bol piersi powrocil juz wieczorem tamtego dnia. Od 2 dni strasznie mnie bolala glowa, wszedl mi jakis nerwobol, i dzis rano do 12 jedzenie mi juz stawalo blee dopiero potem moglam zjesc, a to dopiero poczatek, w pierwszej wymiotowalam do 6 mies, przeszlo mi po czopkach torecan, schudlam 5 kilo, nie chce powtarzac tego scenariusza. Musze normalnie funkcjonowac bo mam dziecko 3 letnie w domciu. a nie wiecie czy mozna na te mdlosci zastosowac np. Aviomarin??? A ten Rennie tez pomaga na mdlosci?? bo ja bralam na zgage w 9-tym miesiacu. a i co dzien mam za przeproszeniem sraczke do poludnia 3-4 razy od owulacji mam takie przeczyszczenia. Pozdrawiam i życze wytrwalosci w objawach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja-@@@@@
Malinko Na opakowaniu rennie napisano ze studiować miedzy innymi w dolegliwościach takich jak odbijanie, nudnosci Więc zastosowałam, rzeczywiście mialam połowę dnia z głowy Kalamburka rzeczywiscie jeszcze za wcześnie na wybór imion, nawet płci nir znajac, ale wlasnie wczoraj moj maz ustalił ze jeśli dziewczynka to on wybiera imie jak chłopiec to ja, Jachtem ciekawa cio z tego wyjdzie Ale czuję że to bedzie dziewczynka, a moj maz pragnie córki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja-@@@@@
Pisalam z telefonu, przez t9 i niektóre słowa głupie wyszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Kaja mi juz dzis moj zakupi to Rennie bo nie bede sie meczyc, jeszcze u lekarza nie bylam a juz mam takie dolegliwosci a napewno sie jeszcze rozkreca, bo jeszcze mnie od zapachow nie odrzuca wiec jeszcze z tydzien i tak bedzie haha. Jaka ciaza byla by piekna bez tych dolegliwosci;) wczoraj na wieczor tez mnie mdlosci zlapaly. Wspolczuje tym co jeszcze z rana musza sie zwlec i isc do pracy w tych najbardziej uciazliwych tygodniach:( ale damy rade. ja bylam co do wymiotow i mdlosci specjalny przypadek i dalam rade chociaz mowilam ze nigdy wiecej juz zadnej ciazy a tu minely 2 lata i juz chcialam, dziecko wszystko wynagrodzi. A co do imion to dla synka bym chciala Szymus a dziewczynki mam duzo propozycji moze martynka Karinka Laura Emilka Amelka.Trzymajcie sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
Cześć Dziewczyny:) U mnie bez zmian, raz są mdłości i wymioty, a raz ich nie ma. Generalnie przy tych upałach nie da się funkcjonować bo strasznie szybko się męczę, a w nocy nie mogę spać prawie w ogóle bo jest za duszno i na dodatek ciągłe burze. Ale tak to ok:) A co do imion to dla chłopca myślałam o: Dominik, Dawid; A dla dziewczynki: Malwinka, Marcysia i Amelka:) Ale oczywiście wszystko może się jeszcze zmienić:) Pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny U mnie tez ciagła duchota,nie ma czym oddychać.W nocy musze mieć puszczony wentylator bo inaczej nie zasne,meczę sie strasznie do tego ciągle sie budzę bo chce mi się siku :) dzis jest jeden z lepszych dni jesli chodzi o mdłości a i zapachy juz mi tak strasznie nie przeszkadzają :) w piątek wizyta u lekarza juz się nie mogę doczekać żeby zobaczyc jak maleństwo urosło przez ten czas :) Co do imion to z dziewczynką nie mamy problemu bo oboje jesteśmy zgodni co do Zuzi :) a chłopiec to jest większy problem,bo jak mi sie imię podoba to mojemu M nie i odwrotnie :) ale sa to imiona Kacper,Mikołaj, Paweł i wiele innych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ta duchota mnie wykończy. Do tego w nocy była straszna burza i duchota jak nie wiem. Spać przez to nie idzie. Chodzę półprzytomna. U mnie nudności już pojawiają się sporadycznie, ale dziś chyba wróciły ze zdwojoną siłą. Mam nadzieję, że jakoś to przeżyje. Co do imion to dla dziewczynki strasznie podoba mi się Liliana, Lena i Zuzanna. Z chłopcem jest większy problem. Nie możemy dogadać się z mężem co do imienia. Wściekł się jak powiedziała, że chce dla chłopca na drugie po moim dziadku dać Zygmunt. Uparł się osioł aby dziecko miało tylko jedno imię i nie da się przekonać na dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
Netta Jak mam być szczera to dawanie dwóch imion dzieciom to jest robienie im na przyszłość zbędnych kłopotów, bo jak gdzieś w jakimś urzędzie przez zapomnienie poda jedno zamiast dwóch to potem dokumenty będę nieważne. Ale oczywiście rozumiem również jakieś pewne rodzinne zwyczaje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidsta
cześć dziewczyny u mnie zaczyna się 9 tydz poza sporadycznymi mdłościami i zachciankami kulinarnymi to nie odczuwam w ogóle ze jestem w ciąży, czy któraś z was już coś przytyła? tak szczerze to jeszcze nie myśleliśmy z mężem o imieniu dla dziecka, na razie się założyliśmy bo moja intuicja mówi mi ze to będzie chłopiec, a mój mąż się upiera ze dziewczynka hehe za tydz mam wizytę u lekarza i już się nie mogę doczekać. Tak się zastanawiam bo mamy jechać na weekend nad morze czy nadmiar słońca nie zaszkodzi dziecku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a ja dzis mega senna , naszczescie jeszcze godzinka w pracy, musze dzis wyrobic zdjecia do nowych dokumentów;] i oddac koło do sukni bo miałam wypozyczane, moze popatrze tezw H&Mie na ciuszki ciazowe;) tez wizyty sie nie moge doczekac u mnie to 11 tydzien Lidsta nad morze jechac mozesz ale moze nie wystawiaj tak na słonce brzucszka... Moj małz na 2 ma maria... chciał tak dac tez synkowi ale sie nie zgodziłam jak mozna dziecku nadaz zenskie imie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a ja dzis mega senna , naszczescie jeszcze godzinka w pracy, musze dzis wyrobic zdjecia do nowych dokumentów;] i oddac koło do sukni bo miałam wypozyczane, moze popatrze tezw H&Mie na ciuszki ciazowe;) tez wizyty sie nie moge doczekac u mnie to 11 tydzien Lidsta nad morze jechac mozesz ale moze nie wystawiaj tak na słonce brzucszka... Moj małz na 2 ma maria... chciał tak dac tez synkowi ale sie nie zgodziłam jak mozna dziecku nadaz zenskie imie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a ja dzis mega senna , naszczescie jeszcze godzinka w pracy, musze dzis wyrobic zdjecia do nowych dokumentów;] i oddac koło do sukni bo miałam wypozyczane, moze popatrze tezw H&Mie na ciuszki ciazowe;) tez wizyty sie nie moge doczekac u mnie to 11 tydzien Lidsta nad morze jechac mozesz ale moze nie wystawiaj tak na słonce brzucszka... Moj małz na 2 ma maria... chciał tak dac tez synkowi ale sie nie zgodziłam jak mozna dziecku nadaz zenskie imie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas byla podobna sytuacja ja chcialam dwa imiona moj M jedno bo sam ma jedno i tez własnie mowil ze to mniej klopotow potem urzedowych a poza tym komu jest potrzebne drugie imie ktorego i tak sie nie używa :) no więc zaczęłam się łamać :) a jesli chodzi o imię Maria dla chłopca to jakoś zawsze będzie mi sie kojażyć z takim jednym politykiem Jan Maria Rokita hehe i tu pierwszy raz spotkalam sie z tym że można dać chłopcu żeńskie imię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
Nie no dajcie spokój dawanie chłopcu drugiego imienia żeńskiego to jest narażenie go na kpinę i na pośmiewisko, nie jest to chyba normalne:( Przepraszam z góry ale nie chciałam nikogo personalnie urazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Judka zgadzam sie z Tobą w 100% .To jest krzywdzące dla dziecka i dzieci potem nie dadzą mu żyć.Będą wyśmiewać się z niego więc w ogóle wybierając imie dziecka trzeba dobrze przemyśleć to żeby potem nie było płaczu bo moda przemija a imię zostaję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He he a moj brat ma na drugie Aldon..... No masakra po prostu;-) ja dla chlopca wybralabym maciek ale jest juz w rodzinie kilku wiec musze szukac innego, ale nic mi do glowy nie przychodzi :-( a dla dziewczynki antonina albo laura;-) Wczoraj juz myslalam, ze mi mdlosci przeszly, czulam sie super ale dzisiaj wrocily ze zdwojona sila., razem z wymiotami i jest jeszcze gorzej niz zwykle, spiaca jestem przeokropnie. Zaczal sie wlasnie 10 tydzien i mam nadzieje ze po 12 tyg przejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) u mnie też duchota straszna.... już wytrzymać się nie daje,.... w nocy też spać nie mogę.... znacie jakąś dobrą maść na uczulenie którą można w ciąży stosować???? mam znowu uczulenie na ręku i zawsze po maściach mi przechodziło ale mam praktycznie wszystkie na sterydach więc odpadają :( jak znacie jakieś dajcie znać :) u nas jakoś nad imionami się nie zastanawialiśmy ale mój m cały czas jak mówi o dziecko to mówi Julek :P nie wiem na ile to mówi na poważnie ale powiem wam że na początku strasznie się wkurzałam a teraz jak już tak słyszę że julek to julek tamto to nawet jak ostatnio stwierdziłam że julek może być :P sama nie wiem... a dla dziewczynki też podoba mi się Lena, Marysia, Zuzia ale zobaczymy a dla chłopka Piotr, Franek, Szymek :P jeszcze dużo czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny moze mi poradziecie. Otoz odebralam wyniki bety 2031 wiec jest ciaza i wynik progesteronu 15,4 przy normie 2,8-147,3. Czy to nie za malo??? najgorsze ze mialam miec wizyte we czwartek ale dzwonila do mnie babka z rejestracji i nie bedzie lekarza i dopiero mam wizyte w przyszly wtorek:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja-@@@@@
Malinko Ja nir znam sie na normach progesteronu, Ale gdy zaczelam plamic i nir stwierdzono żadnych guzów, krwiakow itp,,, to uznano ze mam niedomoge progesteronu. Po podwojnej dawce luteiny tzn progesteronu, plamienia ustały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny! Jak się macie? :) Też widać Wam już trochę brzuszek? Szczególnie wieczorami?:):) Co do imienia to absolutnie jeszcze o tym nie myślimy... żyję z wizyty na wizytę i tylko czekam, by zobaczyć kolejny raz bijące serduszko... Staram się być dobrej myśli ale boję się... by wszyskto było dobrze... Jak już zacznie się 2 trymestr, jak łożysko przejmie funkcje będę spokojniejsza..:) Malinko nie martw się, beta wzrosła a jeśli progesteronu będzie za mało to dadzą Ci tabletki. Ja też biorę. Najpierw Duphaston, teraz lUteinę. Chciałam poruszyć wątek wzdęć i problemów z zaparciami.. Pojawiają się u Was? U mnie tak i są bardzo bolesne.. Nigdy tak nie miałam. Znacie jakieś sposoby domowe? Które są sprawdzone i skuteczne? Słyszałam/ czytałam o takich: - woda przegotowana na czczo, najlepiej ciepła- wypić szklankę, może być z miodem i cytrynką; -suszone śliwki, morele (nie lubię..); - jogurty typu Activia; -nabiał (mleko, maślanka, kefiry); - kiwi, jabłka; -warzywa i inne owoce; A słyszałyście o czymś takim, jak Colon c lub Laktuloza? Brałyście to kiedyś? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie :) Jutro mam pierwsze usg :) tak się cieszę :) czuje się dobrze nie mam żadnych objawów- trochę mam większy brzuch tz nie mogę już go wciągnąć... byłam na pobieraniu krwi i teraz czekam na wyniki ale podobno na niektóre czeka się długoo jak grupa krwi, hcv..hc... itp Ja chciałabym dziewczynkę... :) Lauraa.. moja mama wymysliła Antosie.. w sumie też mi się podoba może na drugie tak damy.. my z moim M mamy podwójne imiona więc też tak damy dziecku.. z chłopcem mamy problem jak dać na imię..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny;) U nas znowu pada wczoraj tylko co nie padało mam juz dosc tej angielskiej pogody ;( Was dziewczyny pewnie wykancza ta duchota i ten upał.... O imieniach jeszcze nie myślałam ale mam jedno dla chlopca co mi sie ostatnim czasem spodobało to Hubert ,a dla dziewczynki nie mam ... malinka nie pomoge bo nie znam sie roosa tez slyszalam ze na zaparcia jest tez dobra kapusta kiszona albo ogorki kiszone ,ale nie wiem ile w tym do konca prawdy ja od dwoch dni czuje sie lepiej mdłości ustapily pojawiają sie tylko czasem na chwile a za mna chodzi sernik pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roosa na pewno pomogą tak jak pisałaś suszone owoce - śliwki i morele ale świeże też są ok. Tym bardziej, że morele już można dostać. Tak samo owoce z pestkami kiwi i inne. Pomagają też otręby, wymieszać łyżkę lub dwie z jogurtem czy mlekiem. Można dostać też smakowe granulowane. Może w smaku nie są za specjale ale mnie pomaga. Zawsze możesz je posłodzić miodem lub syropem owocowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........Data mies..Cykl.....Termin por...... tydz. ...... miejsc. beybe29........30.04.....26dni.....02.02.2013.....10..... ... .Zielona G. Martituska81. 28.04......29........02.02.2013................Plumouth Inspektor1......30.04.....30........07.02.2013...... .......Tychy/Jastrz puszeknieokruszek..05.05....31...09.02.2013......7....... ..Rzeszów netta2..........04.05......26........11.02.2013 ..............Warszawa Anitka90.......08.05.......28........12.02.2013......... .....Kraków lista...............8.05.......28.......11.02.2013...... 8. ...... Poznań. moje konto....17.04.......28....... 24.01.2013................ Radom Bayer Lev.......24.04.................29-01-2013....12...........N iemcy qociakwawa...12.05.......28........15.02.2013............ .. Warszawa AlicjaAlaAlicja...22.04.....??.......29.01.2013......8... Piotrków Tryb. Nowicjuszka2000..15.05..28........18.02.2013.....5......B ydg oszcz Ninkaa86......11.05......30..........17.02.2013.....5.... . ..Szczecin goska986......01.05........28.........5.02.2013.....8.... .....Brodnica BetiGl.........11.05........27........??.02.2013......6.. .. .......Gliwice księżniczka...18.05.......26..........22.02.2013....6.. . ......Wrocław wrzesniowa mama...23.05...30......28.02.2013................UK Judka9876............15.05....28......22.02.2013......... ... Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roosa-u mnie dziala wlasnie wlasnie Activia,zjadam przed spaniem jedna i rano toaleta,sprobuj,moze u ciebie tez podziala. Brzuszek mi juz widac,nie jest juz plasciutki i zgrabny,za to ciagle glaskany i calowany przez meza i corke;) Ja jeszcze sie nie zastanawiam nad imieniem,najpierw chce poznac plec,potem bedziemy myslec.Pozostaniemy przy jednym imieniu,corka tez ma jedno,ja tez,maz ma dwa i przypomina mu o tym tylko sytuacja,gdy musi wypelnic formularze w urzedach;) Jesli chodzi o dolegliwosci,to jest juz duzo lepiej,piersi przestaja bolec,spac mi sie juz w dzien nie chce,powoli zaczyna sie fajny etap ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę że forum się rozkręca :D byłam z synkiem na tydzień nad morzem... zostawiliśmy tatusia w domu, zabraliśmy autko i w drogę :D fajnie było :D a teraz wróciłam do rzeczywiśtości.... niestety... praca, praca i jeszcze raz praca.... mi brzuszek już wywaliło... podobno w drugiej ciąży to normalne.... no i mam już 11tc :P dziś byłam na pobraniu krwi a wizytę mam 20 lipca.... co do imion my dajemy jedno... nasz syn ma na imię Marcin a ta dzidzia jeżeli bedzie chłopczyk to Maciej a dziewczynka Martyna. wszystko na M :D z mężem też mamy imiona na M :D:D szkoda że nazwisko na N... mogliśmy przyjąć moje to też było by M :P:P:P u mnie dolegliwości jakichkolwiek brak.... jem jak zawsze, śpię jak zawsze... luzik :D a pogoda super... 25 stopni, lekki wiaterek.. codziennie wieczorkiem idziemy nad jeziorko, my się schłodzimy, synek się umęczy i lepiej śpi :D a dziś sąsiadka przyniosła mi 13 kg wiśni i miałam roboty pół dnia :D ale mam 32 słoje kompotów :D a mdłościami się cieszcie :D mniej jecie, mniej tyjecie = mniej rozstępów :D a dzidzia i tak da sobie radę :D ja przytyłam w pierwszej ciąży 18 kg i mam rozstępy wszędzie... dlatego jeziorko zaliczam tylko wieczorkiem bo się wstydzę a nad morzem chodziłam w długiej sukni.... ale cieszę się że mam zdrowego i pięknego syna ... :D chyba skorzystam z chwili spokoju jak mały śpi i położe się przy nim... choć powinnam iść trawę skosić.... ale widzę że wczasowicze siedzą w ogrodzie więc mam wymówkę że nie chce im hałasować kosiarką :P poczytam co pisałyśie chociaż widzę że wiekszość czasu rozmawiacie o dolegliwościach ciążowych a o sobie mało piszecie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka a ja od wczoraj mam jakies plamienia brunatne, tzn teraz mniej rano i w pracy były i chodze jakias zestresowana, dzwoniłam do gin mogla mnie przyjac dzis ok 21 i w czwartek, wizyte miałam miec 27, nie zrobiłam na razie zadnych badan, teraz sobie lezałam n a razie jest oki, jutro zrobie od rana badania, nie wiecie od której sa czynne laboratoria? i chyba w czwartek pojade.... w ogole ciesze sie ze slub i wszytsko sie skonczyło bo to tez stres,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×