Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Ja też myślę nad tym bankiem komórek i sama nie wiem co zrobić :( ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wagi.... to u mnie też już 11 na plusie ;) i 27 tc... Ale nie przejmuje się tym wcale, może dlatego, że przed ciążą miałam niedowagę, i wszystko idzie mi w brzuszek i piersi, a reszta ciałka jak najbardziej OK. Wszyscy mi mówią, że bardzo ładnie wyglądam, "na chłopaka", a tu proszę dziewuszka w drodze... Odebrałam już wyniki krwi (cukier). Pani w laboratorium powiedziała, że jest OK. Ale piszę jeszcze do Was o potwierdzenie :P Bo wizytę mam dopiero 23 XII GLUKOZA 82,4 mg/dl a po 2 godzinach 124,7 mg/dl Natomiast martwią mnie wyniki moczu. Pani która przeprowadzała badanie powiedziała, że wiele kobiet w ciązy ma takie wyniki i wszystko jest OK. Nic mnie nie swędzi, upławy są takie same, nie widzę żadnych zmian. NABŁONKI PŁASKIE 7 wpw. LEUKOCYTY 8 wpw ŚLUZ pasma śluzu-nieliczne CO O TYM SĄDZICIE???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green-grass
Przedostatnim razem miałam bardzo podobne wyniki moczu. Dostałam na to globulki dopochwowe (3 dni kuracji) na początki infekcji, ale ja przy tym miałam kłucia w pochwie. Po leczeniu mam wyniki idealne. Nie masz się czym martwic, rozmawiałam z kuzynkami które maja dzieci i one tez miały co najmniej raz gorsze wyniki moczu będąc w ciąży i nic się nie działo. Może jak pobierałaś próbkę moczu to coś "spłynęło" do pojemniczka i dlatego wyszły te pasma śluzu ;) Najważniejsze że nie masz białka w moczu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam podobnie, powtarzali mi badania i lekarz powiedzial ze to calkiem normalne w ciazy i ze jezeli nic nie boli i nie piecze to wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewcyzny a bierzecie dalej jakieś witaminy? Bo ja nie brałam - mam dobre wyniki i lekarka mówi że nie ma sensu brac jak wsyzstko jest ok... a Wy jak myślicie? Bierzecie witaminy? jak tak to jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka ja nadal biorę Femibion natal 2 i to pomimo dobrych wyników badań. Także może to zależy od lekarza, i mam cały czas je brać. 🌻 A my jutro zaczynamy szkołę rodzenia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja witamin już nie biorę od miesiąca, wyniki miałam idealne i lekarz powiedział że mam już je odstawić poza tym przytyłam już 8 kg 27 tydz i lekarz powiedział ze to od witamin, zostawił mi tylko magnez B6 i jod :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja-@@@@@
cześć kobietki trochę wyskoczę z innej beczki uderzyłam się w budzię , niefortunnie dostały moje zęby troche mnie bolało , ale przeszło. zawsze szczotkuję dokładnie zęby z każdej strony , ale jakoś nie zaglądałam nigdy na te górne zęby od wewnętrznej strony .wyczułam jezykiem małą dziurkę na jedynce wzięłam lusterko , zajrzałam od wew. strony górnych zębów i szooookkk mam małą dziurke, a w niej próchnica co gorsza , ta próchnica jest take obok na dwójce zajęła mi ok. 1/3 zęba\ wiem , że próchnica jest niezbezpieczna w ciąży czy któras z was zmagał a się z tym ??? będą mi to leczyć? zaplombują ? jutro z rana lecę po dentystach, aby zobaczyć kto mnie najszybciej przyjmnie. strasznie się martwie bo pewnie ta próchnica siedziała ukryta w zębie od początku ciazy, naepno tak szybko sie nie pojawiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja ja jakie 2 miesiące temu leczyłam próchnicę w ósemce, bez znieczulenia jeżeli nie masz przeciwskazań to i znieczulenie można w ciąży brać tak mi moja pani dentystka powiedziała a ja jej ufam. Lepiej znajdź dentystę i zrób porządek z próchnicą bo jak się dzidziuś urodzi to nie będzie na to czasu. Co do ruchów to mogę się podzielić moim sposobem ,,na rozruszanie malucha" kładę się na 20-30 minut ok 18 jeżeli wcześniej nic nie czułam wypijam coś słodkiego najczęściej kubek kakao i po takiej dawce energii od razu bryka:) Mnie kopał dzisiaj poniżej pępka ale to różnie bywa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja-@@@@@
dzieki Lunek za odzew mam nadzieje ze cos mi zrobią i w miare szybko przyjmą poporstu będe musiała wystawic brzuch i brac na litość co do ruchów to moja najczesniej rusza sie wtedy gdy ja jestem głodna tak jakby sama wołała "mamo jeść" ;-) po zjedzeniu sie uspokaja natomiast szaleństwo zaczyna sie ok. 21 .00 wtedy kopie , bryka itp.. również po zjedzeniu czegoś słodkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po wizycie - niestety wszystko wskazuje na to, że mam cukrzyce ciążową:( Jutro ide do szpitala na szczegółowe badania krwi następnie do poradni diabetologicznej w Poznaniu. Jutro tez szczegółowo mi wszystko objaśnią. Od 30 tc raz w tyg. do szpitala na ktg a od 36 tc. przynajmniej dwa razy w tygodniu no i dieta:( Jeszcze to do mnie nie dociera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Iskierka* uuuuu no to nie zbyt przyjemna wiadomosc.... no ale najwazniejsze ze z maluszkiem wszystko wporzadku, do rozwiazania juz nie dlugo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA2013LUTY - siedze teraz w necie i szukam wszelkich info na ten temat, a najgorsze jest to, jaki może miec wpływ wysoki poziom cukru we krwi na dziecko - wady serca, nerek, wodogłowie, uszkodzenia płodu.... ryczec mi się chce jak pomyślę, jedynym pocieszeniem jest wynik usg 3 D, z którego wynika, że wszystko jest ok. Nawet nie wiecie jak strasznie sie boje jutra....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Iskierka* uuuuu no to nie zbyt przyjemna wiadomosc.... no ale najwazniejsze ze z maluszkiem wszystko wporzadku, do rozwiazania juz nie dlugo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* Iskierko nie martw się, moja koleżanka 2 tygodnie temu urodziła zdrową córę o wadze 3700 g a tez miała cukrzyce ciążową, będziesz pod opieką lekarza więc będzie dobrze :) no i troszkę wcześniej zaczniesz dietę (bo po porodzie tak czy siak trzeba by było) ale to przecież nic wielkiego ;) * kaja - ja też leczyłam próchnicę w kilku zębach, bez znieczulenia, bo zawsze lepiej unikać tej chemii, idź do dentysty czym prędzej i zrobi co trzeba :) * anetka_1991 - ja nie biorę witamin, tylko magnez, a przez pierwszy trymestr był jeszcze kwas foliowy, mój doktor uważa, że to tylko wymysł ludzi i strata pieniędzy, kiedyś nie było takich rzeczy i dzieci zdrowe się rodziły, a poza tym nasz organizm nie przyswoi więcej niż 5% tych witamin, które połykamy... więc jeśli wyniki masz dobre to moim zdaniem nie ma sensu :) * green-grass - ja też myślałam o banku komórek macierzystych, niestety to spory pieniędzy i jeszcze mnie na to nie stać, ale przy następnym dziecku bardzo bym chciała pobrać krew pępowinową, która nadaje się dla całej rodziny w razie czego, więc nie ma w sumie różnicy od kogo się ją pobierze. ale jak kogoś stać to uważam, że trzeba jak najbardziej pobierać. * a mój pęcherz dzisiaj strasznie boli, bo musiałam godzinę przetrzymać mocz... pewno wiecie jaki to później ból.. idę się położyć, udanej nocy Wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Iskierka* nie czytaj tych pierdol!!!! ja jak sie dowiedzialam ze mam toxoplazmoze to przeszukalam internet i plakalam jak dziecko, normalnie ryczalam!! oczytalam sie tych glupot i sie zalamalam!! na nastepny dzien pojechalam do specjalisty i on mnie uspokoil i kazal nie czytac na ten temat w internecie!! badania 3D/4D wyszly dobrze wiec moge byc spokojna, i Ty tez! bo u Ciebie tez wyszlo dobrze! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny wracam do Was;) Dzieki dziewczyny czuje sie juz lepiej choc coraz mi ciezej brzuszek wiekszy i dolegliwosci coraz wiecej a jeszcze troche czasu zostało ... Bayer lew jesli chodzi o Twoje pytanie to cały czas mysle o tym jak sobie poradze fakt R pracuje w roznych godz wiec nie raz bede mogla liczyc na niego choc nie ukrywam cholernie sie martwie jak to bedzie .... sysia mysle ze najgorszy czas macie juz za soba ;)i taki juz nasz urok matek ze nigdy nie przestaniemy sie juz martwic o nasze malenstwa te nie narodzone i narodzone ;) lusesita ja uzywalam reczny laktor przez miescia sciaganie mleka zajmowala mi od 10 do 15 min w sumie bylam zadowolona choc czasem mialam dosc bo odnosilam wrazenie ze oprocz sciagania mleka mycia butelek nic innego nie robie ;P anetka u Nas z ruchami to roznie zalezy jak dzidzia sie ulozy raz na dole raz na gorze najgorzej boli jak robi fikołki wtedy az cały brzuch mi sie unosi ;) judka u nas 25 tydz i gdzies 6 -7 kg;) mamo luty ja wlasnie trzymam farbe na wlosach;) anetka ja juz nie biore witamin raz na jakis czas wypije multivitamine w tabletkach tylko teraz tak sie zastanawiam czy mozna cos takiego pic? Iskierka jejku przykro mi ze Cie to cholerstwo dopadło najwazniejsze abys była pod kontrola lekarza i słuchała jego zaleceń....trzymaj sie :) Uciekam zmyc farbe ;) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez ten czas leci :) juz 28 tc :) NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. moje konto.........24.01.2013..........27.............DZ......... Radom Bayer Lev..........26-01-2013...........30...........CH..........N iemcy kaziorek84........01.02.2013..........20..............CH ..... .Rzeszów Martituska81...... 02.02.2013..........24...........CH.........Plymouth izmaizma..........04.02.2013............................. .......Inowrocław goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica Inspektor1.........07.02.2013...... ...........................Tychy/Jastrz puszek..............07.02.2013...........20........CH.... .......Rzeszów basssia87..........8.02.2013..............21..........DZ. .......Węgorzewo kati=)..............10.02.2013............25.. .........CH........Rzeszów netta2..............11.02.2013 ..........28..........CH..........Warszawa lidsta..................11.02.2013........26. ...... CH..........Poznań Roosa .............11.02.2013..............25.........DZ ...... ..Kraków green-grass......12.02.2013............27............CH .......Bochnia kasienka.m.........12.02.2013...........25..........DZ... .........Pińczów MAMA2013LUTY...14-02-2013...........28...........CH...... ..Rzeszów Anitka90............15.02.2013..........25...........CH.. ........Kraków Ninkaa86...........15.02.2013...........26 ...........DZ ........Szczecin BetiGl...............15.02.2013......................... ...........Gliwice aclerya............17.02.2013.............22...........CH ........W-wa Gusia09 ...........18-02-2013.............24..........DZ........Cz-w a Judka9876.........19.02.2013...........14.............CH. .....Warszawa wrzesniowa mama...22.02.2013........19...........................UK Ewuskaaa.........22.02.2013.............24..........CH.. .......ok/Wa-wy Marysia2013.......22.02.2013...........25..........DZ.... ... Skierniewi ce Lusesitaaa.........22.02.2013............26...........DZ. ........Wrocław księżniczka........25.02.2013...........14............D Z.. .....Wrocław malenstwo@interia.pl. . 25-02-2013.....17...........CH........Wieluń kaja-@@@@@...25-02-2013.............25............DZ..... .. ...Elblag sysia09.............27.02.2013.............24..........CH .......Końskowola Kasia-Angel........28.02.2013............24..........CH.. ...Jelenia Góra anetka_1991.....28.02.2013.............24...........DZ... ........Radom *Iskierka*.........28-02-2013... .........23...........DZ .........Rawicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
wkoncu cala noc przespana i od razu lepszy humorek:) mezulek wlasnie robi sniadanko dzidzia kopie :) zyc nie umierac:D a na obiadek dzisiaj zrobie kopytka z sosem pomidorowym bo mam straszna ochote:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę cały czas Prenetal Classic i ponoć można go brać nawet jak sie karmi piersią!!! Dzisiaj zauważyłam kilka czerwony żyłek na piersi i nie wiem czy pękają mi naczynka czy to rozstepy! I to tylko na jednej piersi... W sumie smaruje tylko brzuch, muszę chyba zacząć i piersi.... Za tydzień mam wizytę i nie mogę sie doczekać aż zobaczę mała na USG :) W 12 tc, w 20 tc robi sie badania prenatalne, a w 30 tc tez? Robicie takie badania? Bo na dwóch poprzednich byłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
Ninkaa86 Ja też będę szła na usg w 30 tygodniu i wtedy też jest sprawdzane czy jest wszystko w porządku z dzieckiem. I dziecko będzie już mierzone od stópek do główki, a nie jak do tej pory od pupki do główki. W ciąży, mówi tak moja gin i czytałam tak w książce, standardowo robi się 3 USG: 1. między 11 - 13 tyg; 2. między 20 - 22 tyg; 3. między 28 - 32 tyg. Pozdr, J.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierka tak mi przykro, słuchaj prowadzącego on wie co dla Ciebie i maleństwa najlepsze no i nie czytaj net!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!zwariujesz. Pójdziesz do szpitala, zrobią Ci badania i będziesz wszystko wiedzieć a i pod fachową opieką będziesz. Co do witamin to ja biorę Prenatal Clasic mój lekarz też mi mówił abym nie brała bo mam wyniki dobre ale z uwagi na to, z moja dieta nie jest za bogata np. wogóle ryb nie jem a i często np. tylko zupy jem bez mięsa to zalecił aby łykać witaminki tak dla pewności a pewniej dla mojego wewnętrznego spokoju. Kurcze też muszę włosy ufarbować. Dzisiaj umieram, noc do tyłu kręciłam się i spać nei mogłam a teraz walczę z bólem brzucha:( leżę i leżę sobie. Trzymajcie się ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja-@@@@@
witajcie dziewczyny wkonuc udało mi sie nadrobić i poczytać co u Was Iskierko- nie martw sie i własnie nie czytaj głupot z internetu, nie warto sie stresowac, każda ciąża jest inna mam kilka koleżanek co miały cukrzyce, takie co urodziły dzieci w 27 tyg ciazy , i wszytskie maja zdrowe i śliczne dzieciaczki u mnie badanie z obciazeniem gluzkozy dopiero przede mna , mam zamiar zrobic je w kolejnym tygodniu ninka86 - pisałas o popękanych żyłkach , ja mam własnie kilka na piersi ale maciupkie, natomiast pojawiły mi sie takze na brzuchu. mam cere naczynkowa i nie wiem co moge stosowac , gdyz wiekszosc kremów zawiera wit A która nie jest wskazana w ciazy Mamaluty- własnie wczoraj zrobiłam sobie zdjecia brzuszka i usiłuje je przesłac bluetooth z komórki do laptopa ale cos mi komp odmawia przyjecia zdjecia , bede jeszcze próbowała. green gras i lusesitaa - pisałyscie o banku komórek macierzystych- takze sie nad tym zastanawiałam - moja siostranapewno bedzie pobierała krew pępowinową w zwiazku z tym ze 1,5 roku temu chorowała na nowotwór i jest duze ryzyko genetycznego obciazenia dziecka . Lunek- dzisiaj poleciałam do dentysty mam juz umowione 2 wizyty wiec teraz tylko musze poczekac i miec nadzieje ze bedzie dobrze z tymi ząbkami nie wie jak u Was z tymi myślami , gdyż jest jeszcze sporo czasu,natomiast ja odkąd trafiłam do szpitala ze skurczami tj. zagrozenie przedwczesnego porodu, coraz czesciej mysle o porodzie, bo obawiam sie ze sytuacja moze sie powtórzyc nasłuchałam sie cierpień dziewczyn, ich krzyków i płaczu i jestem przerażona. poród śni mi sie po nocach tak sie tego boję. nie chciałabym drzeć sie jak oparzona ale wiem ze czasami to niemozliwe gdyż ból sięga zenitu. podczas poronienia miałam bole krzyża , a skurcze byy długie , regularne i czeste . przy kazdym takim skurczu robiło mi sie słabo z bólu. dopiero gdy poleciała cała masa krwi bol stał sie taki do wytrzymania - miesiaczkowy i jak mysle ze ma ze mnie wyjsc dziecko ważace ponad 3 kg i mierzace ponad 50 cm to jestem w szoku - heh wiem mówie troche jak nastolatka ale tak sie chyba w tym momencie czuje niektóre z was maja już dzieciątko . czy boicie sie porodu po raz kolejny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja i bardzo dobrze im wcześniej tym lepiej zrobisz porządek z ząbkami i nie będziesz o tym myślała. Pocieszę Cię ja się sssstttttrrrrraaaaassssszzzznnnnniiiieeee boję porodu tak jak już pisałam gdybym tylko mogła to cc bym wybrała; spróbuję pogadać z moim lekarzem o tym. Nie mogę już leżeć i zmieniłam pozycję na siedzącą jak tak dalej pójdzie to naprawdę w nocy też przyjdzie mi na fotelu spać:( mały cały czas mi na pęcherz uciska więc dzisiaj mam wycieczki do kibelka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lunek a wez masakra jakas, tez sie mega boje porodu!! ale ja chce rodzic normalnie, boje sie cesarki... ala! no przy naturalnym porodzie boje sie ze pekne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a wasi mężowie będą z wami przy porodzie, bo mój mąż sam nie wiem, pewnie jak przyjdzie co do czego to będzie, ale na razie ma wątpliwości ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpjego partnera nie bedzie, powiedzial ze on sie na to nie pisze, ze woli poczekac za drzwiami, rozumiem to... jednak chyba wolalabym aby byl przy mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninkaa86 z tego co wiem w 30 tyg robi się 3 badania prenatalne ale na pewno nie są refundowane przez NFZ, ja byłam na 1 i 2 na 3 też jestem zapisana ale się zastanawiam, bo to chyba 200 albo 300 zł, zobaczę po wizycie jak będzie wszyściutko ok to szkoda kasy. 🌻 Judka twoja lekarka mówiła o standardowych badaniach usg nie o prenatalnych, bo tak jest na pewno na NFZ robią ci tylko 3 USG po jednym w każdym trymestrze, nie tak jak prywatnie się chodzi że co miesiąc wizyta i USG, a w miedzy czasie jeszcze prenatalne jak jest wskazanie. 🌻 Iskierka dziewczyny mają rację nie doszukuj sie inf nie potrzebnych na necie, bo tylko jeszcze bardziej się stresujesz, ważne że jesteś pod kontrolą i ktoś nad wami czuwa, a tak na marginesie jak to lekarz jednej z dziewczyn powiedział kobiety w ciąży powinny mieć urzędowy zakaz korzystania z neta :D 🌻 wrześniowamama i jak tam nowy kolorek?? Udany?? 🌻 Kaja ja też im częściej myśle to się bardziej boje, nie mówiąc że ciągle zmieniam szpital gdzie będę rodzić. Masakra a czas tak zapieprza że szok, jeszcze 3 m-ce i koniec 🌻 lidsta mój ma być przy porodzie, dzisiaj byliśmy na pierwszych zajęciach ze szkoły rodzenia i się wdraża w temat :D, co będzie musiał robić, jak masować, jak pomagać i wogóle, przejęty jak cholera Wróciliśmy do domu położyłam się na minutkę, to od razu nie leż na plecach tylko na lewym boku bo tak jest zdrowo przecież położna mówiła, aż mi się śmiać chciało :D, tak poważnie mówił. 🌻 mama2013luty ja też mam plan rodzić naturalnie choć też boje się że mnie porozrywa no bo jak takie dziecko duże a taka dziurka :D, no ale może wcześniej natną choć też nie mogę sobie tego wyobrazić, o cesarce nie myślę bo wiem jaka byłam zjechana po laparo a przecież cc to o wiele ciąższa ingerencja. No ale zobaczymy jak będzie ... :D 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×