Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość green-grass
sysia09- ja też nie chce mieć takich „grubszych rzeczy jak wózek, łóżeczko, pościel, wanienkę itd. w domu do urodzenia małego. Znalazłam sklep w którym mogłam do 3 miesięcy przed porodem wybrać wszystko co mi się podoba i zapłaciłam tylko zaliczke. Wszystko jest spakowane i czeka na zapleczu w sklepie Az szczęśliwie urodzę, wtedy paczkę obierze M a moja mama pomoże mu wszystko przygotować zanim wrócę ze szpitala. Może warto żebyś zrobiła podobnie, będziesz spokojna ze wszystko masz wybrane takie jak się tobie podoba i bez stresu ze musisz to codziennie oglądać w domu. Ja mam w domu przygotowane i poprane ubranka i pieluszki i jeszcze kosmetyki dla malego - tylko te drobne rzeczy (pisałam wcześniej ile tych rzeczy i co dokładnie kupiłam). A dla siebie już od 2 tygodni mam spakowana torbę do szpitala z wszystkimi potrzebnymi rzeczami, wiem, ze to za wcześnie, ale wole byc spokojna, ze jak się zle poczuje to dzwonie po taxi i jadę prosto do szpitala, bez biegania po domu i szukania potrzebnych dokumentów i ubrań. Też ostatnio zaczynam wariować bo synek główka w dół się ułożył, niby wszystko dobrze z nim, jest duży, dobrze rozwinięty, ale w rodzinie mam tyle wcześniaków . . byle do 34 tyg dotrwać. Nie wiem czy te moje rady będą dla Ciebie pomocne, w każdym razie trzymam za Was kciuki i wierze że na pewno będzie wszystko dobrze :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sysia przykro mi z powodu aniołka, jeżeli zakup ma ci poprawić humor to kup coś dla maleństwa jeżeli przez to masz sie stresować zostaw to na koniec grudnia to już będzie ok 32 tygodnia i wtedy na pewno bez problemu możesz kupować. I nie wmawiaj sobie że to się powtórzy, trzeba myśleć pozytywnie, na pewno będzie dobrze i dochodzisz do 40 tyg :D. Głowa do góry 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sysia przykre doswiadczenie, teraz jestes juz w 25tc i tak jak dziewczyny taki i ja Ci mowie ze "najgorsze" juz chyba za Toba i dolaczam sie do nich z kupnem jakiegos ubranka, no jesli oczywiscie ma Ci poprawic humor :) trzebe myslec pozytywnie :) ja tez mam wiele obaw, to normalne, zobaczysz ze wszystkie urodzimy zdrowe dzieciaczki w terminie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W 25 tc zagrożenie związane z utratą ciążą jest co raz mniejsze... Obawy są - wiadomo. Każda z nas martwi się o dziecko... Ale dobrze dziewczyny napisały: najważniejsze jest pozytywne myślenie !!! Ja już dawno bym coś kupiła, ale mąż mi nie pozwala... bo nie chce zapeszyć. A ciuszki są tak piękne, że ledwo mogę się powstrzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
dziekuje dziewuszki:) lepiej mi sie juz zrobilo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello, mama2013luty - z tymi włosami to masz absolutną rację, zdecydowanie szybciej rosną, a szczególnie pod pachami ;p dawno nie przespałam prawie całej nocy, dzisiejsza noc zaliczam do udanych :) dziewczyny czy kupujecie laktator? bo ja się zastanawiam jaki będzie lepszy, podobno od elektrycznego bardziej piersi bolą, ale znowu manulanym trzeba się nieźle namęczyć.. macie jakieś doświadczenie z tym związane bądź jakieś informacje od znajomych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki: nadrobiłam weekendowe zaległości, brak netu i wizyta u teściów:) Mam pytanko ile tak mniej więcej wydałyście na wyprawkę , muszę jakąś kasę na grudzień zarezerwować a do tego święta się zbliżają więc coś pójdzie. Co do lekarzy z NFZ to ja ani razu nie miałam usg a lekarka powiedział, że mogę do niej prywatnie pójść paranoja. Chodzę tylko po skierowania na badania a normalnie na wizyty prywatnie za 100zł mam badanie i usg na każdej wizycie. Dzisiaj mam pogaduchy z koleżanką przyjedzie ze swoim synkiem więc zobaczę co i jak. Trzymajcie się ciepło Sysia ja też na razie nie kupuję mimo, że nie wierzę w przesądy jak tylko pomyślę o tym że mogłoby coś pójść nie tak to wolę zaczekać ja miałam problemy do 3-go miesiąca. Mąż jakby co ma listę rzeczy do kupienia i pokazałam mu już co bym chciała mieć więc jeżeli nawet ja bym nie mogła zrobić zakupów to on to zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) ja też wreszcie nadrobiłam zaległości w czytaniu :) ja od dwóch dni jestem nie do życia... strasznie głowa mnie boli... chyba przez pogodę... dzisiaj juz jest lepiej ale noc była okropna :/ obudziłam się w nocy, pokój przewietrzyłam, poczytałam gazetkę, nie mogłam spać wogóle... a w domu tylko ibuprom max więc nic nie łyknęłam.... co bierzecie jak was coś boli? można jakiś apap albo co? ja się nie odzywałam bo zamieszanie w domku mieliśmy, wodociąg nam zakładali więc i kopanie i wogóle, mąż w pracy więc a to za koparkę a to z hydraulikami się rozliczyć... ale radość jest bo wodę mamy już w domku.. tylko nam działkę rozkopali troszkę :/ ja właśnie biorę się za sprzatanie bo przez ostatnie dni nic nie robiłam to i prania się nazbierało i wogóle... sysia ja w sumie mam tylko trochę ubranek... już powoli muszę się wziać za kompletowanie wszytskiego... muszę w pierwszej kolejnosci na allegro pozamawiać rzeczy dla siebie, jakąs koszulkę do porodu, karmienia, jakieś podkłady poporodowe, itp... łóżeczko ammy dostać od mojej siostry, więc pewnie wszytsko zapkupimy w grudniu :) teraz mnie korci żeby już zakupy robić ale chcemy się przeprowadzić w grudniu (trzymajcie kciuki oby się udało :P) i nie robię zakupów bo przeraza mnie fakt że więcej będzie rzeczy do transportu :P miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry, ja po badaniu.Maly wazy 1600gramow,serducho zdrowe,ktg piekne,szyjka w porzadku,tylko swietowac dobre wiesci;)Za 3-4 tygodnie mam sie juz wybrac do szpitala sie przedstawic,czas leci jak szalony. Sysia-spokojnie,jak ci dziewczyny pisza,25tc to juz blizej niz dalej, uwazam,ze jakby cos mialo byc nie tak,to juz by bylo. Green-grass-pisalam juz wczesniej,ze moj synek od 16tc jest ulozony glowka w dol,z corka bylo podobnie i urodzila sie w 40tc,wiec sie tym nie przejmuj,ze maly jest tak ulozony.To dobrze przeciez,ze sie juz tak ustawil. Co do tego podobienstwa..no tak,niby chlopcy ida w mamusie,ale to nie regula zadna,moja kolezanka ma parke i oboje do taty podobni.Moj maz ma blond wlosy i niebieskie oczy,,corka tez,ja mam ciemne wlosy i zielone oczy,wiec teoretycznie mam silniejsze geny,a jednak corka podobna do taty;)Ale nie narzekam,bo ona ma taki dziwny,intensywnie blekitny odcien oczu,ze wszyscy sie nim zachwycaja i dziwia,wiec synek tez moglby taki miec:D Lusesita-ja mam laktator reczny i jesli nie planujesz czestych wyjsc,to jest ok,ale troche sie trzeba namachac,zeby sciagnac.W razie czego to ja wypozycze z apteki elektryczny,u nas jest taka mozliwosc za darmo,ale raczej nie bede potrzebowac.Natomiast jesli bedziesz czesto sciagac mleko,to recznym sie zajedziesz. Moje konto-ja nie biore raczej nic jak mnie boli,ale raz czy dwa chyba wzielam na poczatku apap przy koszmarnych bolach zebow-wszystkich na raz:o Gusia-ja dla corki mialam taka kamerke: http://www.ebay.de/itm/190751895493?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649 i bylam zadowolona,bo te czesc z kamerka mozna wygiac na rozne strony.Teraz mysle o takiej,bo ma swiatelko nocne w sobie: http://www.ebay.de/itm/190752986947?ssPageName=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p3984.m1431.l2649 Bede licytowac i zobacze,mysle,ze do 40 uda mi sie kupic,wiec niedrogo,a z gwarancja. Ninka-ja na pewno wezme ZZO jak tylko mi sie uda,jest za darmo,wiec innej opcji nie biore pod uwage. Roosa-ja oczywiscie moge podac linki do tych rzeczy co wybralam,ale one sa tutaj dostepne w Niemczech,wiec nie wiem czy cie interesuje to.Kilka rzeczy,ktore wybralam sprowadzaja z Bialegostoku jak sie doczytalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mnie boli glowa to biore paracetamol, do 2 tabletek na dzien mnie zaczyna przerazac ta cala wyprawka, chcialabym juz cos wiecej zaczac kupowac, ale mama kazala czekac az wroci, chce miec juz wszystko koncem grudnia a poczatkiem stycznia, no i oczywiscie przygotowana torbe do szpitala, bo to roznie moze byc, juz blizej niz dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje konto - ja brałam apap jak mnie głowa bolała, miałam już kilka takich ataków w ciąży, straszny ból, zimny okład na głowę położyłam i za wszelką cenę próbowałam zasnąć, dopiero po drzemce jakoś odżywałam :) Bayer Lev - dzięki za info, laktator będę w sumie potrzebowała co drugi weekend jak będę wychodziła do szkoły, także za Twoją radą zakupię ręczny :) ale Twój maluch jest już duży, gratuluję, miło poczytać jak u innych jest wspaniale :) dziewczyny jeśli macie problemy z ułożeniem się do snu, bo wiadomo brzuszek, ja jeszcze poduszki między nogi pchałam i pod brzuch, to polecam szczerze poduchę rogal, super można sobie ją ułożyć, moja ma 190 cm, podtrzymuje brzuszek, można też pod plecy sobie ją dać, niesamowicie wygodna a kosztowała niewiele :) później może być przydatna przy karmieniu, tzn. podtrzymywać ciężar maluszka. jakby któraś była zainteresowana daję link do tej która mam, sprawdzona :) http://allegro.pl/poduszka-walek-190cm-rogal-do-karmienia-i2745921247.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bayer lav No to duże chłopisko ten twój synek :D Dzięki za linki do kamerek, musze pooglądać i coś wybrać 🌻 moje konto to trzymamy kciuki żebyście święta już spędzili w nowym domku :D, i w takim wypadku też bym wstrzymała się z zakupami bo bez sensu przenosić więcej rzeczy A na ból można albo apap albo paracetamol tak mówiła moja lekarka, lub nospę ale to bardziej na brzuch bo jest rozkurczowa. 🌻 Lusesita u mnie koleżanki miały elektryczny laktator i sobie chwaliły, a ręcznym na pewno się namęczysz ale z drugiej strony jak rzadko będziesz go używać to szkoda kasy na tamten. Fajna ta poducha, a jeszcze się okazało że producent 15 min ode mnie się znajduje :D 🌻 mama2013luty fakt że i włosy i paznokcie szybciej rosną, sama się zastanawiam kiedy iść zrobić pasemka teraz i na koniec stycznia, ale jak nie zdąże to co?? :D 🌻 Lunek ciężko kwotę określić bo wszystko zależy od tego ile wózek, łóżeczko bo to jedne z droższych rzeczy, u mnie na razie poszło jakieś 3500 zł 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
oj kobitki dzisiaj caly dzien przelezalam bo strasznie mi sie ciezko oddycha i boli mnie cala klatka piersiowa...:( co na to mozna poradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ja tak na chwilke bo chciałam was o coś zaytać... Gdzie czujecie ruchy maluchów? Bo ja od 2 - 3 dni czuję je bardzo nisko tak jakby w pochwie... Tak dosłownie już poniżej linii włosów łonowych.. Martwi mnie to bo momentami mam takie uczucie jakby miało zaraz nóżkę wystawić i mi nią pomachać... I tonie jest tak, że mi się wydaje bo jak przyłożę rękę to właśnie tam to czuje:( Nie wiecie co to może być i czy to normalne? W dodatku mam momentami taki chwilowe kłucia w pochwie... Kurcze, ale się martwię...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
mnie dzisiaj tez dzidzia nisko kopie co prawda troszke wyzej niz u Ciebie ale tez mnie to troche zaniepokoilo... Mam nadzieje ze poprostu tak sie ulozylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie synek to roznie kopie, raz na dole, raz na gorze, po bokach i pepku, oczywiscie po pecherzu, i lekarz powiedzial ze zaraz zacznie kopac po zoladku :D :) i czasami mam tez takie uczucie ze zaraz nozke wystawi hehe, ale szyjke mam dlugasnia wiec moge byc spokojna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetka_1991 - mnie też dzidzia kopie nisko, tzn. nie aż w pochwie, ale też miewam uczucie kłucia, jeśli nic poza tym się nie dzieje to pewno wszystko jest w porządku, nasze dzieci zwiedzają sobie nasze ciała ;) mnie córa non stop kopie w pęcherz, nie mogę się doczekać aż zacznie trochę wyżej kopać, bo mój pęcherz już ledwo co funkcjonuje ;) Gusia09 - juz sama nie wiem, który laktator kupić... nie chce przez laktator ręczny być uziemiona w domu częściej;) jeszcze pomyślę, dzięki za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sysia09 - może zrobiłabyś sobie ekg? w ciąży serce się bardziej obciążone i to może być przyczyna trudności z oddychaniem, sama mam problemy z sercem to wiem o czym mówię. Natomiast druga opcja jaka przychodzi mi do głowy to silna zgaga - moja siostra myślała, że ma coś z sercem bo miała problemy z oddychaniem, tymczasem lekarz stwierdził, że to przez jej zgagę, przepisał jakieś leki i przeszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
zgage to mam swoja droga... Przy najblizszej wizycie powiem o tym lekarzowi i zobaczymy co powie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
Cześć Dziewczyny :) Dawno nie pisałam, ale czytam Was codziennie:) Teraz to już nie możemy denerwować się głupotami, tylko musimy wszystko przyjmować racjonalnie. Ja też mam fazy, że mój Damianek mało się rusza i dostaję już jakiejś histerii, ale np.: dzisiaj kopie od rana jak oszalały i to gdzie popadnie, raz na dole brzucha, raz na górze - dobrze dobrze niech lata, póki może, bo niedługo nie będzie miał miejsca i będzie się tylko rozpychał :) A ile już przytyłyście? Ja jestem w 26 tyg i przytyłam 5,5 kg na co moja gin stwierdziła, że to dużo:) ale zbytnio tym jej stwierdzeniem to już się nie przejęłam:) Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez miałam problemy z sercem... dziwne drgania, szybkie bicie. Okazało się ze mam niska hemoglobine (spadła z 14 do 7!). Lekarz stwierdził anemie, biorę żelazo i wszystko wraca do normy :) Jestem właśnie po badaniu krzywej cukrowej - na początku napój wydał mi się OK ale im dłużej go pilam tym było gorzej... A teraz czekam 2 godz na drugi pomiar! Ponoć nie wolno za dużo chodzić, o zakupach czy spacerze mogę zapomnieć. Prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja w tym czasie na zakupach bylam, kobitka mi tam powiedziala ze raczej zebym siedziala ale dlatego ze jest sie naczczo i po tej glukozie to mozna zwymiotowac lub zemdlec i to dlatego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka-prawda;)Trzeba cierpliwie siedziec. Judka-ja jestem w 30tc i przytylam dokladnie 5kg,ale pewnie do porodu przytyje drugie tyle,w koncu mlody musi jeszcze sporo urosnac. Lusesita-nie pociesze cie,ale moj synek kopie juz wysoko,bo w zoladek,a nadal kilka razy dziennie walnie w pecherz tak mocno,ze prawie sie posikam,niestety. Anetka-mnie nie kopie az tak nisko,nie wiem co to moze byc,ale nie martw sie,na pewno raczki nie wystawi;)Co do kluc,to czasem je mam,bardzo rzadko,ale sa,nic w moim przypadku nie znacza,bo szyjka nadal w porzadku. 🌼 Udalo mi sie kupic kamerke wczoraj za 35 euro,jestem b.zadowolona,bo to byla chyba piata,ktora licytowalam i zawsze ktos dal wiecej.Ja zalozylam,ze do 40 euro kupie te wlasnie. Dobra,mykam robic obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninkaa86 - prawda, aby wynik był wiarygodny nie oddalaj się od przychodni, jakoś zleci te 2 godz, tez tyle czekałam ;) Judka9876 - ja przytyłam 8 kg i mój lekarz z położna uważają, że to dobry przyrost wagi, mieszczę si w normach, co organizm to inny przyrost, najważniejsze żeby z dzieciaczkami było wszystko dobrze i nie przytyć z 30 kg bo to już mega dużo ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
zazdroszcze wam takiej wagi... Ja zaczynam 26tyg i juz 10kg do przodu... Co prawda waze 59kg ale co to bedzie pozniej... A co do tej krzywej cukrowej to lepiej siedz i grzecznie czekaj ja niby dalek nie odeszlam ale wyniki byly jakies dziwne i musze pic to jeszcze raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam przyszłe mamuski Już niedługo rodzimy. Mam nadzieje że wyprawki juz są przygotowane. Narodziny maluszka to najlepsze co nas mogło spotkać ale niestety aby zapewnić mu dobry start w tą szarą rzeczywistość to trzeba wydać trochę kasy. Pewnie mnie zaraz zganicie że w takich chwili mówie o pieniądzach ale taka jest szara rzeczywistość że jedni mają więcej kasy a inni mniej ale wszyscy chcą jak najlepiej dla swoich pociech. Ostatnio znajoma podsunęła mi pomysł jak można zminimalizować koszty. Ona brała udział w różnych konkursach (z lepszym bądź gorszym skutkiem) ale w jednym organizowanym przez espiro na FB i udało jej się wygrać wózek. Normalnie szok. Widziałam że znowu coś organizuja więc może spróbuję a nóż.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) co do ruchów to ja dopiero niedawno zaczęłam je odczuwać ale lekarz mi powiedział, że dość późno zacznę je czuć. Też mam czasami schizy, że nie czuję ruchów ale to chyba u mam normalne. Dzisiaj rano troszkę się poruszał, teraz delikatnie chlupocze mi w brzuszku bo najadłam się irysów miałam taką straszną ochotę, że nie wytrzymałam. Jak powiedziała moja koleżanka atak obcego!!!!:):):) Co do wagi to jest różnie ja na razie na plusie 4 kg 21 tydzień ale dobrze zauważyła Bayer Lev, że do porodu jeszcze waga podskoczy. Lekarz nic nie mówił,żeby to było za dużo każda z nas jest inna i ma inną budowę więc to indywidualna sprawa. Biegnę coś ugotować bo mężulek na nockę ma i obiadek musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green-grass
Ja tak jak sysia mam już 10-11 kg więcej :( a to dopiero 28 tc. Nie miałam dużej wagi przed ciąża może dlatego gin nic nie mówi, ale i tak się tym martwię, że do 20 dobije ech. Obym należała do tych kobiet, które jak karmią piersią to chudną ... marzenie Mój synek też kopie dość wysoko, i powiem ze ja to dość boleśnie odczuwam, chyba te małe nóżki pod żebra wciska. Za to dziś w nocy nie spałam od 3 do 6 bo tak się wiercił , tylko że tym razem w okolicach pęcherza i musiałam co chwile biegusiem do łazienki. Bayer Lev z tego co pamiętam to twój synek tak na pęcherzu od samego początku jest ułożony wiec wyobrażam sobie jakie to musi być uciążliwe. andzia_28- wyprawka dla pierwszego dziecka gdy wszystko trzeba kupić to spory wydatek. Ja juz mam w sumie na wszystko odłożone pieniądze, ale teraz chciałaby pomyśleć o banku krwi pępowinowej. Nie wiem czy uda mi się odłożyć dodatkowo te kilka tys bo teraz sporo wydałam na malowanie, meble trzeba zapłacić, do łazienki płytki kupić i robocizna dojdzie. Dziewczyny planujecie zachować krew pępowinową maleństwa? Może znacie jakiś w miarę tani i solidny bank? Ninkaa86 siedziałam 2 godziny w przychodni niestety ;( Bayer Lev- Mam nadzieje, ze będzie jak u Ciebie i donoszę ciąże mimo tego ułożenia główka na dole. Będę mieć cc wiec dla mojego spokoju mógł się nie odwracać jak do porodu, bo to obojętne czy go wyciągną za główkę czy pupe, a byłabym spokojniejsza, ze nie zacznie się wypychać zbyt wcześnie na ten świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
dzisiaj mam jakas handre... Wlasnie ogladam sobie wesele i dzidzia jest bardzo aktywna bo caly czas mnie kopie:) uwielbiam to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wlasnie pofarbowalam wloski :) i kolezanka (fryzjerka) mowila ze mam strasznie malo rzeczy dla maluszka i ze powinnam zaczac juz wieksze zakupy bo nie wyrobie i z czasem (im wyzej ciaza tytm wiecej dokuczliwych oznak ciazy) i z kasa :D myslalam o tym banku krwi ale to spory wydatek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×