Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość izabela1000

Nowy Topic dla Mam które urodzą w Listopadzie 2012!!!! ZAPRASZAM NA POGADUCHY

Polecane posty

Gość mamucha83
Witajcie mi tez mala usnela z 15 min temu bo od ok 10 "na nogach " :-) tez dzis cos troszke marudzi tez dzis spala od 20-8rano z 2 przerwami na pieluche i butle oczywiscie w wresji na spiocha mam nadzieje sie nie popsuje :-) Ja w wieku 22 bylam mega imprzowiczka i wogole nie myslalam o dziecku dlatdgo cramyful tym bardziej podziwiam :-) Tez kombinowalam ze strojeniem malej ale bylo darcie i widac ze jej nie wygodnie wiec pozostajemy rowniez jak u wglowiesieniemiesci przy spiochach i pajacach i dresach :-) Moja czasem zasypia ze smoczkiem czaem bez w ciagu dnia ze smoczkiem a na te wieczorne bez Nom bardzo sie maluchy zmieniaja Wazka- czym przemywalas buzie jak maly mial problemy z cera?:-) malej sie woko ustek pojawily krostki mysle ze to od smoczka, ktory dostaje np po jedzeniu a np nie dokladnie wytre jej buzke Knika niezle z tym pokarmem chcialabym tak bo u mnie nie ma juzwogole laktacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
A co do zasypiania to usypiam na boku bo caly czas sporo ulewa i jak po zarciu klade ja na plasko to na maksa leci buzia i nosem i sie mala strsuje poza tym zaczela sie ksztusic przy jedzeniu i zatykac i robi sie blemdne kolo denerwuje sie bo chce jest nie moze zjesc bo sie zatkala:-) i musi odbijac a twedy jest wielki ryk :-) bo mama zabiera butle :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha...u mnie jest to samo,maly ssie piers z 5 min nalyka sie i juz musze go wziasc do odbicia bo swiruje wierci sie i meczy go bo nie moze mu sie odbic a chce mu sie jesc.W nocy ladnie spal tzn co 3 godz pobudka cyc 10 min na spiocha i do spania w lozeczku.Co do smoczka to musi miec do zasypiania,niestety bo nerwus okropny,a jak nie dostanie smoczka to widze ze kladzie reke do buzi i cycka co tez mi sie nie podoba ale coz.. Teraz wrocilismy ze spaceru,pewnie zaraz sie obudzi cwaniak maly. Wyslalam Wam zdjecia;) Moja mama juz wyjechala,ale tak dziwnie bo mysle ze jest w pracy.Sporo rzeczy zostawila wiec pewnie wroci do wnusia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Senioritka wkoncu wiemy jak ma na imie twoj maly :-) ladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senioritka fajny ten Twój maluszek i na jednym zdjęciu strój adekwatny do imienia:) I blondasek po mamusi będzie;) Pytałaś o smoczek - mój nie wie co to jest, po kilku nieudanych próbach zaprzestałam wmuszania mu. Starszy syn tez smoka nie ciągnął. Mamucha - przemywałam gencjaną ale nie polecam bo miał potem skórę suchą i smarowałam maścią z wit A i pomogła na tamte wypryski. Teraz wodąz wanienki myję buzię. Nie bawię się w gotowaną wodę skoro za kilka dni mamy isć na basen. Mąż jeszcze dzisiaj wolne to rozebraliśmy choinkę, poogarnialiśmy trochę i 3 odcinki serialu udało się obejrzeć a teraz poszedł z małym i z psem na spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knika widzisz jak to dziwnie, Ty 5 lat czekałaś na synka a ja pierwszy raz za 3 razem się udało a teraz za drugim ( ale pomagałam sobie testami owulacyjnymi) A wiek jest całkiem niezły:) Teraz dopiero po 30 bardzo dużo osób dopiero zakłada rodzinę:) Jak byłam na badaniach prenatalnych ( Ty byłaś?) to byłam najmłodsza:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! Ja mam tez 22 lata, w tym roku skoncze 23 :) U nas od wczoraj intensywnie wszytsko sie dzieeje, maly od wczoraj marudny jakis ale w nocy ladnie spal bo od 21 do 5 rano bez przerwy. potem cyc godzinna przerwa i spal jeszcze do 9. Ja dzisiaj zaczelam gimnastyke poporodowa co organizuje polozna i calkiem niezle te zajecia. Bede miala co poniedzialek godzine zajec przez 10 kolejnych tygodni. Po powrocie do domu zrobilam obiad nakarmilam malego i bylam u szefowej na plotkach, potem spacer + zakupy i teraz jak wrocilam to maly jeszcze mi spi a ja jestem padnieta dzis pierwszy raz wnioslam wozek z malym na raz na 3 pietro :D masakra jakas.. senioritka u nas smoczek jest do zasypiania w dzien, wieczorem maly nie potrzebuje bo sam szybko zasypia i zawsze kladziemy go na placki bo na boczku jak go klade to od razu steka.. Knika ja tez dzis jeszcze raz wszystkie zdjecia przejzalam :) Faktycznie maluszki wszystkie mamy udane! az cchce sie patrzec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Ja na te wypryski rano i w ciagu dnia przemywam woda przegotowana a wieczorem ta z wanienki i tez jej nic nie jest tez sie przymierzamy na basen a w weekend robimy wspolne kapanie w naszej wannie :-) jako przymiarka My sie staralismy 3 cykle z czego 2 mega intesnywne :-) a ten 3 na pelnym luzie i zaskoczylo :-) Moja tez dzis maruda straszna albo spi albo marudzi przy jedzeniu pluje i wydziwia strasznie a i dzien ulewa obrzygala sie dzis w sklepie poszlo na jej sliczny zimowy kabinezon Wzka tez bylam na spaceze po 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w wieku 22 lat wyszłam na mąż i od razu chcieliśmy powiększyć rodzinę ale wyszło dopiero po 5 latach :) z jednej strony nie żałuję bo dojrzałam do wielu spraw a wtedy najważniejsza była dla mnie praca i nie wiem czy psychicznie bym dała radę bo kariera była na pierwszym miejscu etc.. teraz co prawda jestem na macierzyńskim i do pracy prędko nie wrócę ale jakoś mnie to nie martwi :) u Nas ze smokiem jest różnie, Mała ogólnie mało go ciągnie, przy zasypianiu tylko na chwilę i jak zaśnie to wypluwa, w ciągu dnia wg chyba, że na spacerze zamarudzi to wtedy smoka chętnie ciągnie ale wystarczy, że do niej pogadam to wypluwa i buzia jej się śmieje od ucha do ucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde nie chcialam zeby byl blondynek,ale niestety chyba mu jasnieja;/ mamucha...cholernie nam sie to imie nie podoba,ale prawdopodobnie bedzie mial po dziadku swoim;/Osobiscie to bym dala po swoim tacie albo ewentualnie Stas po dziadku moim... Ktos pisal o luszczacej sie skorze na glowce?Moj maly chyba tez bedzie mial...Co sie robi w takim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde nie chcialam zeby byl blondynek,ale niestety chyba mu jasnieja;/ mamucha...cholernie nam sie to imie nie podoba,ale prawdopodobnie bedzie mial po dziadku swoim;/Osobiscie to bym dala po swoim tacie albo ewentualnie Stas po dziadku moim... Ktos pisal o luszczacej sie skorze na glowce?Moj maly chyba tez bedzie mial...Co sie robi w takim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie myslalm o dziecku. Marzyla mi sie kariera fotomodelki i tancerki... Zawsze bylam imprezowiczka, ale przyszedl taki moment ze sie uspokoilam, poukladalam sobie wszystko, poznalam super faceta i pach.. ciaza po paru tyg znajomosci. Na szczescie jestesmy caly czas razem i jest idealnie. Moj facet dba o wszystko aby niczego nam nie brakowalo. Jak mala podrosnie to musze skonczyc szkole, tak sama dla siebie. Bo pracowac nie zamierzam. No chyba ze jeszcze troche schudne i wyrobie swoje cialo to zaczne moze myslec o powrocie. Ale mysle tez nad kursem forograficznym i otworzeniem jakiejs agencji. Tylko do robieia zdjec to chyba trzeba miec talent wrodzony :P no ale pozyjemy zobaczymy... Nie chce sie nudzic jak mala pozniej pojdzie do przedszkola czy szkoly. Dziekuje Marien za zdjecia :) kolejny bobas z dlugimi wloskami, az Wam dziewczyny zazdroszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
aaa_wazka dokładnie byłam w Poznaniu na badaniach prenatalnych i były tam dziewczyny już koło 40, ale prawda taka, że wszystkie miały już dzieci :) Muszę Wam powiedzieć, że jak miałam 30 lat i zaczęłam myśleć o dziecku to udało nam się ale niestety w 9 tyg poroniłam i później przyszło nam 5 lat czekać. W sumie to już nawet robiliśmy badania co jest nie tak, bo skoro nie stosuje się żadnych zabezpieczeń i przez 5 lat nic to coś musi nie grać. Najbardziej zestresowany był mój facet jak robił badania, później mi powiedział, że dla niego to była trauma i nigdy tego nie zapomni :) a jak się okazało, że ma wyniki ok, to mu strasznie ulżyło :) Dzisiaj byłam na badaniu bioderek ( wazka jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc w rejestracji!!!!!!) no i muszę szeroko pieluszkować i przy zmianie pampersa wykonywać ćwiczenia bioderek. Położna uprzedzała, że tak pewnie bedzie, bo tak często mają dzieci po pośladkowym ułożeniu. Senioritka mój też miał taką suchą główkę jak się skusiłam na szampon i niestety wróciłam do myćia tylko wodą z wanienki z oilatum i problem zniknął, tylko włoski znowu ciągle jakby tłuste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez sie marzyla wielka kariera az do momentu jak poznalam mojego meza. Ogolnie jestem bardzo spokojna osoba i musze przyznac ze moj maz jest pierwszym mezczyzna w moim zyciu.. i ostatnim :D Poznalismy sie jak mialam niecale 17 lat. Potem zacelismy gadac i piasac i po roku stalismy sie para, po pol roku mi sie oswiadczyl i po skonczeniu technikum sie pobralismy. Teraz leci nam juz 3 rok malzenstwa i w sumie bardzo chcielismy juz dziecko. Ja mialam juz ustatkowana sytuacje w pracy wiec moglismy sobie pozwolic. i nam wyszlo tez w 3 cyklu :) Co prawda powinny byc blizniaki, jeden zarodek zagniezdzil sie w jajowodzie i mialam laparoskopie ze wzgledu na ciaze pozamaciczna a tydzien po operacji na usg lekarz wykryl pecherzyk ciazowy wiekowo taki wielki jak ten usuniety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cd.. Ciesze sie ze na poczatek jest jedno choc czasem sie zastanawiam jakby bylo z dwojka ;) u nas ciemieniuchy nie ma ale maly mial cos podobnego w brewkach. Juz mu to wydrapalam paluszkiem i wiecej sie nie pojawilo. Creamyful fajnie ze Twoj facet tak powaznie podszedl do roli rodzica. W dzisiejszych czasach mezczyzni zazwyczaj uciekaja od tak ogromnej odpowiedzialnosci zwlaszcza ze wasza znajomosc dosc swieza byla :) Moj maly ciagle spi.. zaraz chyba go obudze bo juz 6h nie jadl no i ni ebedzie w nocy mi spal..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
marien mój jak prześpi karmienie to budzi się wściekle głodny i jest jeden krzyk , na który tylko pełna butla pomaga i to podana od razu ;) to ma po tatusiu, ten teź ja głodny to wściekły chociaż na smakosza nie wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Ale dzis powazne tematy :-) Ja sie w sumie spelnilam zawodowo bo wiele lat bylam instr tanca i fitness prowadzilam wiele warsztatow bralam udzial w wielu pokazach itd ale ta cala branza wypalila sie dla mnie i generalnie znudzila przerzucam sie na filmowa i czas ciazy i maciezynstwo wykorzystuje na szkolenie sie w tym temacie by po urlopie wejsc prznie w branze :-) A z moim mezem znamy sie jeszcze z czasow lo wtedy tak do ok 22-23 bylam mega imprzowiczka :-) ze tez on ze mna wytrzymal pozniej jakos ulozylo mi sie w glowie zamieszkalismy razem zarczylismy sie i pozniej slub ok 1,5roku pomslubie plany z dzieckiem- zrealizowane :-) Jak by mi mala spala 6 h pod rzad to nocke bym miala z glowy :-) dalej marudzi dzis caly dzien jest na smoku bo ma fatalny humor :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja zasnela o 23 spala do 6 rano z 2 przerwami na jedzenie, pozniej marudzila 4 godziny, smiala sie, chciala sie bawic, za chwile plakala, pozniej znow sie smiala i w sumie nie wiadomo o co jej chodzilo i znow zasnela ok 10 i spalysmy razem do 15 :) teraz spi juz ok godzinki, obudze ja za godzine aby sie troche posmiala. Kapie ja kolo 22 i o 23 do spania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knika hehe u mnie to samo. Jak maly przespi jedzenie to budze go juz z cyckiem na wierzchu i nawet nie mysle o zmianie pieluszki bo krzyk niesamowity tylko zostawiam to na czas jak juz sie naje:) Dzisiaj tez tak bylo i wsciekly jeszcze ze to ja go obudzilam.. najadl sie o 18h potem 40 minut lezal na macie i sie bawil (zaczyna juz lapac w garsc zabawki co zwisaja :) ) ja w tym czasie ogarnelam prasowanie , o 19.15h byla kapiel + wszystkie rytualy po kapieli i jak go odlozylam na 5 minut do lozeczka zeby wyniesc wanienke do lazienki i rozwiesic recznik to po powrocie moje dziecko juz spalo - szok! Normalnie maly zasypia w lozeczku ale musze go glaskac po glowie az zamknie oczka a dzis nic :D ale pewnie jeszcze sie obudzi na jedzenie bo to by bylo zbyt piekne ;) creamyful - wow! my jakbysmy kapali malego po 22 to bym sie chyba do rana z nim potem bawila ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Marien- moja tak usypia od ok tygodnia tylko nie zjadla swojej pelnej porcji i za 1,5-2h bedzie dokarmianie na spiocha mam taka na dzieje ze sie sama nie przebudzi w miedzyczasie Ja wlasnie nie wiem co by bylo jak by byla myta dop o 22 bo pamietam ze o tej prze tez sie nam zdarzalo ja myc i bylo ok u nas najgorsza jest ta 20+2030 wtedy jest jakas wyrwa w jej cyklu spania ze robi cyrki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
Marien głaskanie po główce a dokładnie po czółku jest mi świetnie znane :) tak też usypia mój synek . no ale dzisiaj mamy z tym problem, Mały w dzień się wyspał i teraz walczy z nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja już wykapana, teraz cycek przy którym standardowo zasnie. No i zanosze ją do łóżka. Nie mogę jej kąpać tak jak Wy ok 19 i o 20 już do spania. Ja chodzę zawsze koło 2- 4 i chyba bym szału dostała jak by mi sie budziła o 7 czy 8 rano. A tak to śpimy do 12 później w dzień lekkie drzemki po jedzeniu tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez z malym troche powalczylam bo obudzil mi sie krotko po 20 na cycya i potem do 22 sie bawilismy w glaskanie i zasypianie az sie wkurzylam i odeszlam od lozeczka i maly po 10 minutach stekania sam zasnal. Knika widze ze jedziemy na tym samym wozku ;) u nas jeszcze nosek dochodzi do glaskania ;) ja teraz spadam do lozka bo juz ssily dzisiaj nie mam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my też po kąpieli, butli i Mała już śpi od ok 30 min:) ja jej nie wybudzam na jedzenie, zresztą było już tak, że wybudzała się co 2- h, potem średnio co godzinę wydłużała a teraz całą noc przesypia :) jutro mamy wizytę u pediatry :) uciekam pod prysznic, miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Marien - też poznałam mojego męża jak miałam 17 lat:) Mój mały nie chwyta jeszcze zabawek ale boksuje te co wiszą nad leżaczkiem. Ciemienuchę też ma i na razie też myję tym szamponem 2 w 1 ale może coś kupię specjalnego. Z powodu długich włosów nie smaruję mu oliwką. Knika nie ma sprawy - jak byś potrzebowała szybko ortopedę, chirurga albo neurologa daj znać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas snieg proszy;) Maly zasypia w lozeczku,ale co zasnie to sie budzi;/Musze go po pleckach masowac wtedy zasnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tez śnieg pada i sporo już napadało:) Ja już dwie kawy wypiłam ( inki) i póki mały śpi to mam luz:)Potem pewnie powisi przy cycu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×