Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość izabela1000

Nowy Topic dla Mam które urodzą w Listopadzie 2012!!!! ZAPRASZAM NA POGADUCHY

Polecane posty

Gość mamucha83
ciekawe jak ogarnia malucha senioritka, jak mu dlals wkoncu na imie hej creamyful :) wlasnie jakich wy pieluch uzywacie? i jaki rozmiar jeszcze 1 czy juz 2? bo my w szpitalu mielismy pamppersy pampersy i mala miala jakies krostki na tylku pozniej przeszlismy na te z biedronki dada - zajebiste nic sie nie dzieje w miedzyczasie maz kupil w jakis promocji mega pake "haggisow" i teraz ich uzywam na przemiennie z dada ( jak byly same hagisy to wyciekalo bokiem i pupcia sie odparzala troche- beznadziejne sa) teraz ich uzywamy by skonczyc te pake

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! mamucha - szkoda tej laktacji.. a pisalas ostatnio ze mala takjakby pociagnela chwilke z cyca Twojego. probowalas ja jeszcze przystawiac? Moze malej by lapiej poszlo pociagniecie z cyca jakbys sprobowala uzyc takich kapturkow na sutki? pamietam laska co lezala ze mna na sali po porodzie to wlasnie takie uzywala- malej bylo jakos latwiej zalapac wtedy i ciagnela potroszeczku? No chyba ze juz nie chcesz sie w to bawic, ale moze jeszcze cos da sie zrobic? wazka- naprawde dlugo pospal malutki! tylko pozazdroscic. U nas Fifi od wczoraj walczy z kupka i tez przez to czesciej sie dzisiaj w nocy budzil ale tragedii tez nie bylo. creamyful - dobrze ze wszystko sie ladnie goi. A o te pampersy sie nie zlosc na meza, wyjda Ci szybciej niz sie wydaje ;) knika ja na obolale piersi proponuje teraz uzbroic sie w dobry laktator i sciagac jak czesto sie da , wtedy obrzek powinien troszke zejsc no i zimne oklady powinny przyniesc ulge. mamucha my uzywamy tylko pampersow Pampers. Probowalismy Happy - calkiem ok ale jak maly robil kupki takie male i od razu go nie przebralam to brzydko sie przyklejaly do pupy i potem malego bolalo jak to trzeba bylo oderwac. Mileismy tez huggiesy - gowno totalne za przeproszeniem. Kupilam dwie paczki od razu i uzylismy tylko jedna pieluche ;/ Ktora przemokla po jednej porcji siusiu i do tego pupa byla od razu zaogniona.. oddalismy je poloznej moze komus sie takie cos jeszcze przyda.. I teraz zostalismy przy pampersach Baby dry. Super sa dla nas - new baby nie bardzo nam sluzyly. A rozmiar juz teraz ostatnia paczke 2 kupilam, nastepna paczka juz 3 kupimy.. Jesli chodzi o cyca i butelke to przez ostatnie dwa dni musialam malego zostawiac raz po raz tylko z babcia i ladnie poradzil sobie z butla- to byl jego debiut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
ja od początku pamoers i teraz już 2 używamy. A co do karmienia to właśnie próbowałam do piersi dostawić i był jeden histeryczny płacz, który świetnie pamiętam ze szpitala I NIE CHCĘ do tego wracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
miał być oczywiście Pampers, ale to jest tak jak się pisze jedną ręką a drugą karmi się Maleństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
knika- ja jeszcze tej umiejetnosci nie opanawolam :) kurde znowu jej dalam cycka i znowu ciagnela...kurde ona dzis 8 tyg skonczyla.. gdyby nie to ze ok 1h sciagnelam moje nedzne resztki laktatorem to pewnie pociagnelaby wiecej a tak to sie wsciekala ze nie leci lub malo leci biore sie za te reaktywacje laktacji porzadnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja karnie butelka w dzień(moim pokarmem) a piersią w nocy i małą ładnie ssie tak na śpiącego ale jak czasem próbuje jej dac pierś w dzień to sie bardzo denerwuje i trudno jej złapać dobrze pierś. W nocy jest bez problemu. Ale karnie w nocy piersią tylko dlatego że szybciej. Nie muszę lecieć przez pół domu do kuchni żeby odgrzac mleko i zawsze reaguje i daje pierś jak tylko zacznie sie wiercic. A śpi z nami w łóżku ;) Pampersy używam 1 new baby. I są jeszcze troszkę na nią za duże;) jestem ciekawa ile już waży. Ostatni raz była ważona w poniedziałek tydzień temu. Ważyła 4010 a to 10 dni temu, myślicie że moze mieć już 5kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dzisiaj krasnal mnie obudził przed 6.00 i dopiero teraz usnął, także z nim różnie jest:) Ja używam różnych pieluch, fajne miałam GAGA z tesco, używałam tez happy i teraz pampersy - bo akurat ojciec kupił dużą paczkę ( 108 sztuk) ale jak mi się skończą kupię do spróbowania te Dady. Rozmiar nadal 3-6 kg. Mój synuś jest jeszcze dosyć mały w sensie krótki mimo sporej wagi. Knika a jak będziesz ściągać mleko spróbuj małemu dawać to odciągniete bo szkoda wylewać:) Mamucha dziecko wypija dużo wiecej niż ściągniesz laktatorem. Ja pamietam przy starszym synu ledwo 60 ml sciągałam ( jak szliśmy do kina czy chciałam drinka wypić) a jednak mały wypijał sporo bo był pulpetem, do 9 miesiąca na samym mleku z piersi ( i czasem soczkach) bo zbyt dużo przybierał by dokarmiać kaszkami czy obiadkami. Jeszcze chyba się położę na godzinkę, wczoraj też sobie spałam z małym od 12 do 14.20 i na ostatnią chwilę obiad robiłam, bo mąż wrócił o 15. Miłego dnia dziewczyny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
a u nas noc w miare standard- pobodkaMatylda wrocila djuz na dobre do swojego systemu chociaz wczoraj po kapieli wariowala od 21 do ok 12 w nocy chciala sie bawic byla radosna i laczaca jak sie od niej odchodzilo zaraz na spacer idziemy jest mroz na maksa ale za to ladne sloneczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
u nas nocka spokojna- dwa razy pobódka na karmienie. Ja nie mogę ściągać tego pokarmu i dawać synkowi, bo w nocy już znowy wyszedł mi guz pod pacha i rano wylądowałam u rodzinnej i od razu antybiotyk i dalej bromergon. teraz mam odciągać pokarm żeby się ropień nie zrobił, a mało go nie ma- niepotrzebuję nawet laktatora, wystarczy, że nacisnę i aż tryska. jakym tak miała od razu po porodzie to pewnie małemu starczałoby i nie musiałby od razu być dokarmiany. tylko jedno dla mnie jest dziwne- brałam bromergon na zatrzymanie laktacji, a ona to dopiero się rozkręciła. i przepraszam za literówki ale znowu piszę jedną ręką bo na drugiej trzymam zasypiającego Antosia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
tez mnie to zastanawial- w sensie spowrotem laktacja- na serio knika ci jej zazdroszcze, moze tez poprosze o to lekarstwo :P nie pamietam ty mu dajesz sztuczne? nie chcesz tego sciaganego lub wyciskanego dawac malemu? a moja dzis znowu pociagnela z cyca, dziwi mmnie to bo wczoraj 8 tyg skonczyla, myslalam ze jest na to za stara :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo! u nas nocka takze spokojna, coprawda Filip zasnal dopiero okolo polnocy ale potem za to spal prawie do 7h. Najadl sie i spal jeszcze do 9. U nas dzis od rana zbieranie reszty rzeczy i pakowanie wszystkiego do walizek. Teraz zjedlismy obiadek, potem trzeba zaladowac auto, nakarmic malego i w droge.. Chyba sie troche boje ale tez cholernie ciesze. Caly rok nie bylam w Polsce.. :) Knika- wspolczuje bolu.. no i naprawde to dziwne ze po takim czasie laktacja wrocila zwlaszcza po tych lekach.. a tego mleka odciaganego nie podajesz malemu ze wzgledu na antybiotyk? mamucha - trzymam kciuki zeby malej sie udalo z tym cycem! Moze jak bedziesz probowala czesciej ja dostawiac do piersi to jej sie spodoba takie jedzenie a i na laktacje takie cos dobre. wglowiesieniemiesci , senioritka - co z Wami? mam nadzieje ze nie macie problemow z maluszkami i wasza nieobecnosc wynika tylko i wylacznie z braku czasu! ;) Ja sie z Wami zegnam na kilka dni az sie zaaklimatyzujemy w PL. Mam nadzieje ze maly dobrze zniesie droge no i ze nic go nie dopadnie bo w polsce wszystkie dzieciaki w rodzinie chore.. Trzymajcie sie dziewczeta i milego weekendu dla Was wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny u nas roznie jest z tymi pobudkami.Sam w lozeczku nie wylezy.Karmie sama piersia tylko ze czesto sie budzi na jedzenie,bo zamiast jesc to zasypia nie zje wystarczajaco i za jakis czas znow sie budzi.Jak to jest z tym sciaganiem?Gdzie to trzymac w lodowce?ktoras pisala o zamrazaniu...Na spacerze nic mu nie przeszkadza w spaniu zaden halas nic.Kiedy najlepiej sciagac mleko jak maly zje i czuje ze mam duzo czy o co tu chodzi>?Teraz tez przy cycy zasypia a druga reka pisze. Macie juz prezenty? U nas pampersy Pampersa 6e i tylko tych uzywamy w szpitalu byly Libero i tez niezle.Jakiego kremiku do pupki uzywacie? Maly uwielbia kapiele,ale za to jest tragedia przy ubieraniu po kapieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senioritka to z moim identycznie - pociągnie 3 razy i śpi i jak ma się najeść, i potem wisi pół godziny na cycku:) Na szczeście w nocy śpi i nie wiem czy się lepiej najada czy głodu nie czuje bo nawet jak dam mleko z proszku o 20 to przecież koło północy by był głodny a on się budzi czasem o 4 czasem przed 6 jak dzisiaj.( wczoraj o 7) Marien spokojnej podróży, uważaj na drogach bo śnieg a ma być odwilż więc ślisko bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
a ja uzywam linomagu a sudokremu dopiero wtedy jak jej sie zaczerwienia pupcia u mnie dziecko padlo po spacerze zjadla i spi, pewnie do kapania mam ja z glowy biore sie dalej za te karczochy senioritka- ja robie karczochy w ramach prezentow a co do sciagania pokarmu to ja bym to robila po karmieniu i np zamrazala - na pewno sie rpzyda pozniej jak maly podrosniea ty nie bedziesz miala mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka...ja tez tylko sudokremu. mamucha...w czym to mrozic i jak sciagalyscie to ile mniej wiecej dalyscie z siebie?Zebym sie nie stresowala,ze za malo czy co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mrożę...bo pewnie za wiele bym nie naściągała a jak by się udało ściągnąć dawałabym na bieząco zamiast mleka z butli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrze teraz na niego i jest taki kochany...ale jak spi:) O ktorej godzinie kapiecie dzieciaczki?O stalej porze czy roznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A różnie, zazwyczaj koło 20.00. Dziś już jest wykąpany a wczoraj koło 17 poszłam na plotki do koleżanki i mały płakał mężowi to go wsadził do kąpieli - bo w wanience mały jest zachwycony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
my kapiemy miedzy 20-21 senioritka- moze w jakis woreczkach przetrzymywac? a sciagac to w zaleznosci od tego ile masz pokarmu- ile masz? moja mala teraz wariuje, najadla sie nie chche spac i wymusza na raczki :P znowu jadla z cycka!!! nieduzo nieudolnie z pllaczem ale legalnie ciagnela cycka, ciagnela przez te nakladki o ktorych mi marien pisala pytanie- co wy czujecie jak dziecko ciagnie cycka? kazde pociagniecie czy tylko te mocniejsze bo ja czulam niekazd epociagniecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) My młodego kąpiemy około 18.00 ,potem cyc i spanko. Niestety dosyć długo idzie nam to zasypianie :P . Czasem nawet godzinę siedzi przy piersi. W nocy dosyć ładnie śpi , budzimy się średnio 2 do 3 razy . Mój Igor teraz ma 3,5 tygodnia i przybrał 1100 Kg :D żarłok mój kochany :) . Jeżeli chodzi o pieluchy to pierwsze dwie paczki to były pampersy , teraz jedziemy na dadach z biedronki, nie widzę różnicy także pozostaniemy przy tych tanich. mamucha trudno mi powiedzieć co czuję :) jakoś wiem że właśnie je no i słychać jak przełyka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha...jak jest glodny to tak mocno ssie,ze az boli czasami i slychac jak przelyka.Jak sie bawi i chce zasnac przy cycku to czuje takie bardziej laskotanie.Roznie z tym pokarmem moim czasem po 3 godzinach(jak maly spi) to sam leci,a jak je czesto to widze ze ten pokarm jest ale nie leci sam.Wydaje mi sie ze narazie mu starcza,nie wiem jak bedzie pozniej jak przybierze na wadze to moze mu juz nie wystarczyc.Slyszalam ze im bardziej ssie to wiecej mleka nachodzi tak???My wczoraj sie kapalismy o 23,bo zasnelam z malym i spalismy 3 godz w lozku;) Teraz go wykapalam,nakarmilam i zostawilam w lozeczku bo zaczal zasypiac przy cycku oczywiscie darcie przez kilka minut byli i...zasnal.Glowa mnie boli ide sie wykapac i zjesc cos.Wiecie jaki mam apetyt teraz,wiekszy niz w ciazy jak bylam.Wstaje nieraz w nocy i szukam czegos zeby zjesc;p Co kupic mezowi na gwiazdke nie mam wogole pomyslu?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
Witam :) faktycznie nie karmię ze względu na antybiotyk. My kapiemy między 19 a 20 , potem butla i sam zasypia w łóżeczku, a w dzień tylko uśnie jak sie go na rękach nosi :) Do pupki używam sudokremu ale też nie za każdym przebraniem, a czasami kremu oilatum soft i nie mamy żadnych problemów. w ogóle Mały chyba nie jest zbyt wrażliwy, bo chusteczek nawilżanych używam takich jakie akurat kupię i żadne uczulenie mu nie wychodzi. Jak tak dalej bedzie to pomyślę tez o tańszych pieluszkach może dada, ale najpieerw musimu zuzyć te co mamy, a mało tego nie ma bo kto przychodził zobaczyć Małego to z paczką Pampersów. A tak w ogóle to Mały juz poilubił kąpanie, teraz też mam krzyk przy wycieraniu i ubieraniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
Witam :) faktycznie nie karmię ze względu na antybiotyk. My kapiemy między 19 a 20 , potem butla i sam zasypia w łóżeczku, a w dzień tylko uśnie jak sie go na rękach nosi :) Do pupki używam sudokremu ale też nie za każdym przebraniem, a czasami kremu oilatum soft i nie mamy żadnych problemów. w ogóle Mały chyba nie jest zbyt wrażliwy, bo chusteczek nawilżanych używam takich jakie akurat kupię i żadne uczulenie mu nie wychodzi. Jak tak dalej bedzie to pomyślę tez o tańszych pieluszkach może dada, ale najpieerw musimu zuzyć te co mamy, a mało tego nie ma bo kto przychodził zobaczyć Małego to z paczką Pampersów. A tak w ogóle to Mały juz poilubił kąpanie, teraz też mam krzyk przy wycieraniu i ubieraniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! tak wiec dojechalismz do polski cali i zdrowi :D! Filipek spisal sie na medal i przez 13h jazdz mielismz tylko 2 przerwy na karmienie! :D Teraz siedzimy z rodzinka i cieszymy sie soba. Senioritka - pokarm powinno sie sciagac juz po tym jak maly sie naje. Ja jednak mam w jednej piersi wiecej pokarmu i zawsze po takiej 5 godzinnej przerwie jak maly nie ma glodu to jest naaladowana na maksa i sciagam troszke zanim podam mu cyca bo sobie poprotu z takim przepelnieniem nieradzi :) ogolnie zawsze powinnas po karmieniu czuc ulge w piersi, jesli tak nie jest to odciagaj. Ja odciagam w sumie tylko w nocy i nad ranem - sporadycznie popoludniu jak maly robi dluzsze przerwy w jedzeniu i wtedy zamrazam w takich woreczkach specjalnych albo w pojemniczkach na mleko. W zamrazalniku mleczko moze stac 3-4 miesiace. Ja mam jedna cala duza polke w zamrazalniku jako spizarnie mleczka zrobiona :) A odciagam po jedzeniu malego jeszcze ok 40-60ml. JAk czesciej je to wtedz ok80ml sciagam bo on nie ma tyle miejsca w brzuszku zeby calego cyca wyciagnac. mamucha - kurcze fajnie ze mala pociaga tego cyca. Oby sie udalo dalej to pociagnac! wazka i senioritka- piszecie ze maly wam zasypia przy cycku.. U nas od jakis 2 tygodni jest regula ze cycek jest do jedzenia i nic wiecej(pozwakam mu sie dluzej tulic tylko po kapieli). polozna mi wytlumaczyla ze jak zasypia czy nie ciagnie to trzeba dobrze rozbudzic badz po chwili przystawic ponownie. U nas podzialalo i teraz karmienie to 10 minut i maly najedzony, raz po raz robie mu przerwe w jedzeniu i po 10 minutach dostaje dokladke jak ma ochote (lepiej dla mnie bo nie musze odciagac..) Kapiel u nas tez tak 19-20h. Milego wieczorku dziewczyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) u mnie ostatnio trochę się działo, mieliśmy kolejna przeprowadzkę i teraz ogarniam nowe mieszkanko które jest sporo większe od poprzedniego i jedynie rzeczy Meli są w idealnym porządku :) ostatnio podziębiłam się na spacerze, złapałam katar, za chwilę mąż i staraliśmy się jak mogliśmy ale Mała i tak już zakatarzona, pryskam jej wodą morską do noska i smaruję maścią majerankową, mam nadzieję że przejdzie a jak do pon nadal będzie prychac to do lekarza :( u Nas kąpiele ostatnio bardzo nieregularne ale ogólnie Mala super je znosi, płacz jest dopiero przy ubieraniu i staramy się ją kąpać zawsze przed jedzeniem, wtedy jak po kąpieli wypija butlę to ma odlot jeszcze ssąc :D nocki też się unormowały w miarę tyle, że teraz przez ten katar źle znosi pozycję na leżąco i usypiam ją w bujaczku i dopiero jak zaśnie bardzo mocno to wtedy ją przekładam do łóżeczka.. ile Wasze maluchy wypijają z butli ? Meli wyciaga 130-150 ml..jak wypije 150 to usypia mi jeszcze na rękach hehe postaram się odwiedzać Was częściej :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Marien faktycznie spróbuję go budzić jak będzie przysypiał, chociaż jak w nocy go wezmę (dziś o 4 np) to ja szybciej usypiam niż on. Wgłowiesieniemiesci - a mój już ma drugi raz katar, taka pogoda...ściągam gruchą i zakraplam tą wodą morską - masc olałam bo nie pomagała. Odkryliśmy fajny serial pt 4400, o ludziach porwanych przez kosmitow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
Witam :) Mój maluch dzisiaj kończy 4 tyg- szok! nie wiem kiedy to minęło ;) Mi wypija ok. 120-135 ml w dzień co 3 godziny a w nocy jakoś mniej je, około 90 ml i często szybciej zaśnie niż zdąży butlę opróżnić. W nosku tez mu coś jeździ ale na razie pryskam tylko wodą morską i jakoś pomaga i nadal czekamy na pierwszą wizytę pediatry- obiecała że do świąt dotrze. Dzisiaj mamy w planach po południu ruszyć z Małym na jakieś małe zakupy do galerii - zobaczymy jak to zniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka...ja probuje swojego budzic jak przy cycku jest i nie da rady taki zaspany jest.Gorzej w dzien jak chce zeby spal a on oczy co chwile jak 5zl!!! Dzis bylismy pierwszy raz w kosciele;)Zastanawialam sie ;co ja tu kurwa robie;???Pomysl mojego meza.Ksiadz jakas tam regulke przeczytal zeby malego nie zauroczyli.Pozniej bylismy na spacerku cala rodzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też skoczyliśmy na szybkie zakupy. Senioritka mój to ostatnio spać nie może wieczorem - 22-23. Tez wielkie oczy i albo usmiecha się i gada po swojemu albo marudzi - i na te wieczory jestem szczęśliwa że mam bujaczek. Wczoraj wieczorem 3 odcinki tego serialu obejrzeliśmy a mały w bujaczku. Ale fakt ze jak go budzę jak za długo przy cycu to jest ryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×