Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rozsan

Pierwszy ZĄBEK....

Polecane posty

Witajcie mój maluch ma 4 miesiące i właśnie wyszedł mu pierwszy ząbek...co prawda ,,wyrzynanie,, trwało długo ale efekt już w końcu nareszcie jest..a jak było u waszych pociech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bghtdsb
oj, to bardzo szybko mu wyszedł, niedobrze, bo takie zęby są słabiej zmineralizowane i mają większą podatność na próchnicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miejmy nadzieje,że jakoś będzie dobrze...będziemy szczotkować...>:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bghtdsb
no niestety, na czas ząbkowanie nie ma się wpływu. Staraj się teraz unikać karmienia w nocy bo to wpływa na rozwój próchnicy, chyba, że są ku temu medyczne wskazania, np niska masa ciała. Co do pytania w temacie, mojemu dziecku pierwszy ząbal wyszedł w 8 miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Rozsan, u nas pierwszy ząbek pojawił się jak jeszcze Synek nie miał 2,5 miesiąca :-). No niestety, nie jest to dobre, ale cóż poradzić. Już mu dwa następne idą a jeszcze 5 miesięcy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szczęście maluch prawidłowo się rozwija, i przesypia nockę wraz z porankiem na pierwsze karmienie budzi się około godziny 10-11 rano...a chodzi spać o 21....śpioszek z niego. za to prawie cały dzień jest aktywny z malutkimi kilku minutowymi drzemkami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapomnialam nicka
mojemu synkowi dwa pierwsze zabki wyszly gdy mial cztery miesiace, kolejne dopiero gdy skonczyl 9miesiecy:) teraz ma 11 mscy i 8 zebow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi---u nas ząbkowanie również zaczeło się około 2 miesiąca, dziąsełko było napuchnięte białe, ale na szczęście przebił się dopiero teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas zębów jak nie było tak nie było :D Ale kiedy wyszedł pierwszy wieku 11 miesięcy to sypały się jeden po drugim.Zazwyczaj wychodziły 2-3 jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starszemu pierwszy ząbek wyszedł jak miał 11 miesięcy. młodszy na razie bezzębny :P ślini się, paluchy ciągle w dziubku, ale nie sądzę żeby coś miało się pojawić w najbliższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj to mój miał późno bo miał 7 mięsięcy. Ale wiem, że zdarzają się przypadki, że dziecko urodzi się z małym kiełkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahahahahahj
jestem dentystka i pragne obalic mit o tym jakoby pierwsze zabki byly slabsze. istotnie,twierdzono tak ale juz od dawno udowodniono ze nie jest to prawda.radze zapoznac sie z odpowiednia literatura. pierwszego zabka gratuluje :) prosze pamietac o higienie i dbaniu o niego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pani dentystki- a czy to prawda, że pierwsze wyrastają dolne jedynki? co zrobić, jeśli pierwsze rosną np. górne zęby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuu
A co chcesz zrobić? Skoro tak rosną to nic nie zrobisz. Teoria to jedno a praktyka pokazuje coś całkiem innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do dentystki.....
Pani dentystko jak zaleca Pani dbać o te pierwsze ząbki, jaka pasta, jak często. Czytałam że dobrze jest używać już pasty z fluorem. No i czy nocne karmienie piersią rzeczywiście przyczynia się do powstania próchnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahqahhhhaha
Karmienie piersią i pruchnica?Lecz się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do dentystki.....
Znalazłam taką wypowiedź dentysty "Nocne karmienie jest jedną z głównych przyczyn próchnicy wczesnej ,poza tym należy dbać o odpowiednią podaż wszystkich składników budulcowych dla organizmu , a więc białka , witamin gł.A,D,C, które są odpowiedzialne za prawidłową mineralizację zębów.Pokarm matki najlepszy dla osesków nie znaczy,że jest jedynym najlepszym dla dzieci już ząbkujących.W swojej wieloletniej praktyce pracy z dziećmi czesto zdażało się ,że dzieci zbyt długo karmione piersia miały słabą mineralizację twardych tkanek zeba i zaawansowana próchnice." ale jest z 2004 roku, więc zastanawiam się czy są jakieś nowe informacje w tym temacie. Nigdy się nie przyzwyczaję do tego chamstwa na kafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahqahhhhaha
dentysta i pisze "zdażało" haha. W nocy tak samo karmisz mlekiem z butli, moje dzieci karmione piersią miały zdrowe mleczaki, teraz mają zdrowe zęby stałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do dentystki.....
No mam nadzieję że to nie prawda, bo nie chciałabym rezygnować z karmienia nocą. Chociaż na próchnicę ma wpływ wiele innych czynników i może twoje dzieci nie są podatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×