Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czarnaKropka

nie placi alimentow .sprawa dla policji?

Polecane posty

Gość PussyMissy
Kochani no właśnie co zrobić?Ja mam przyznane alimenty 2 mies.temu I dlaczego nic nie dostaje?Przecież fundusz powinien mi wypłacić tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urzędaska:)
Alimenty z Funduszu do 500 zł na dziecko będą dostawać rodzice z dochodem do 725 zł na osobę. Idź do komornika i weź zaświadczenie o bezskutecznej egzekucji alimentów, może to też zrobić urząd gminy, w której mieszkasz.limenty na dzieci zasądza sąd i jego prawomocny wyrok jest podstawą do egzekwowania pieniędzy. Rodzic, który nie płaci - wchodzi w kolizję z prawem Zaległych alimentów można żądać nawet trzy lata wstecz. Jeżeli zobowiązany rodzic uchyla się od płacenia na rzecz dziecka, a starania komornika nie przynoszą wymiernego efektu, rodzic opiekujący się dzieckiem może wystąpić o zaliczkę alimentacyjną. Nie znaczy to, że alimentacyjny dłużnik jest bezpieczny, a długi zostaną mu darowane. Komornik będzie nadal próbował ściągnąć z niego zasądzone pieniądze.:) Co trzy miesiące komornik musi informować gminę (lub miasto), jak wygląda sytuacja ze ściąganiem długu. Jeżeli uda mu się odzyskać dług w całości i zmusi dłużnika do płacenia regularnie alimentów, to dzieci nie będą otrzymywały już zaliczki alimentacyjnej, lecz zasądzone pieniądze bezpośrednio od rodzica. tu wam napisze co przed pójsciem do komornika:) bo jak kilka miesięcy nie dostajesz z funduszu to jest najważniejszy krok. Przed wizytą u komornika dobrze jest zadzwonić, umówić się na konkretny dzień i godzinę lub sprawdzić, kiedy przyjmowani są interesanci. Do założenia sprawy będziemy potrzebowali oryginalnego tytułu wykonawczego (wyrok) zaopatrzonego w klauzulę wykonalności i dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość. Na miejscu, w siedzibie komornika, wypełniamy wniosek egzekucyjny. Ważne, by podać w nim absolutnie wszystko, co wiemy o miejscu pobytu, pracy, stanie majątkowym dłużnika. Wnioskujemy o zajęcie wynagrodzenia lub np. samochodu. W pierwszej kolejności płatne są alimenty bieżące, dopiero później zaległości. Jeżeli otrzymamy kwotę wyższą niż rata bieżąca, to nadpłata będzie zaliczona na zaległości i zaległe odsetki. komornik odszuka dłużnika i jego rodzine. Kolejny krok, w sytuacji gdy dłużnik odmawia płacenia lub jest zupełnie nieuchwytny, to zgłoszenie w prokuraturze. Urząd prokuratorski wystąpi do policji o znalezienie dłużnika. Sprawa (już karna) trafi do sądu. Za uporczywe uchylanie się od łożenia na utrzymanie najbliższych z art. 209 par. 1 k.k. grozi grzywna lub kara nawet do dwóch lat więzienia.🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damCIwszystko
urzędaska,fajnie opisałaś wszystko ,dzięki pomogłaś mi bardzo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×