Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

Gość Muszynianka..
Hejka oj powiem Wam że takiego dnia jak wczoraj to nikomu nie zycze, ledwo doszłam do siebie cały dzien mnie muliło tak obrzydliwie, już niewiedziałam jaką pozycje przyjąć i co ze soba począć. Dzis na szczęście już lepiej, choc spanie mnie łamie od południa także zaraz zmykam do mycia i spanka:)) Ja kawy nigdy nie piłam:)), żadnej, hehe, aż trudno uwierzyć wiem , w pracy się wszyscy ze mnie smieją:)) Kanciapulka, w którym szpitalu zamierzasz rodzić?? ja prawdopodobnie na Kopernika, bo tam mam moja lekarke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania Emmmm
dzien dobry,dzis zobaczylam upragnione 2 kreski ;) sama w to nie wierze,bo moj cykl trwal 55 dni...(podejrzenie PCO) Moge do Was dolaczyc?jestem prawdopodnie w 4 tyg. do zrobienia testu sklonila mnie zastanawiajaca ilosc bialego ,gestego sluzu..nic poza tym. temp tez mialam niska ( w pochwie 36.4!!!!!) pozdrawiam wszystkie Mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co za dobre wiadomości:)!! powiększa nam się grono mam!:) gratulacje!! a wiecie co dziewczyny, od wczoraj mam takie lekkie bóle jajników, i śluz ciągnący jak kurze biało- identyczne objawy jak przy owulacji. czy to możliwe w ciąży??? dzień minął szybciutko dziś, dużo pracy, mniej mdłości:) teraz na noc mnie bardziej mdłości zlapaly,ale to już idę spać, zasne mam nadzieje jakoś mimo to :/ dobranoc dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doczytalam że w ciąży nie ma owulacji, co jest logiczne. skąd więc taki sam śluz jak przy dniach plodnych?! hmm dziwne. a mierzycie sobie rano temperaturę? ją bardzo często i zawsze mam ok 37,0-37,2. ale przestanę juz bo jeszcze na termetrze wprowadze jakąś bakterie. dobranoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszynianka na myślę o Ujastek ponieważ moja mama z zawodu jest położną i ma kilka koleżanek w tym szpitalu, a wiadomo tak troszkę raźniej, moja mama niestety w zawodzie nie pracuje już 20 lat ale znajomości zostały więc warto z tego skorzystać. kaktus mnie troszkę zaskoczyło to szybkie przybieranie na wadze u mnie, dlatego właśnie w poniedziałek idę do lekarza dietetyka żeby ustalił mi dietę dla kobiet w ciąży abym nie skończyła na finiszu z 30 kg na plusie ;P Ania Emmmm witam serdecznie i gratuluję zafasolkowania ;) m jak mama84 hmm trudno powiedzieć skąd taki śluz u Ciebie ja mam ciągle taki niepłodny, a co do temperatury to ja ciągle mam lekką gorączkę, przez co zimno mi jest i chodzę wyubierana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja diety nie będę potrzebowała w tej ciąży, bo nawet już schudłam..z synkiem w 7tc miałam już 4kg na plusie, bo u mnie ciąża objawiała się nadmiernym apetytem:) Kochane, biorę 3 dzień Mamarin (imbir plus wit B6) w dawce maksymalnej tak jak pisze na opakowaniu (przed wstaniem z łóżka 4 tabsy popić czymś słodkim) i uwaga jest lepiej......ale dopiero na 3 dzień stosowania. Polecam mamom wymiotnym i mdłościowym:) Ania Emmm wielkie gratulacje. W takim szoku jeszcze będziesz chwilę, ale to takie pozytywne uczucie:) Rośnijcie zdrowo! Ja już się nie mogę doczekać jutrzejszego usg. Moje pierwsze usg:) będzie wtedy 7w0d:) czyli bite 7 tygodni skończone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo a ja ledwie zyje... na badaniach dzis bylam, na czczo tyle czasu, myslalam ze padne... a mieszkam na 4 pietrze bez windy wiec po tym wszystkim ledwie wkulałam sie na góre... mimo, ze teraz zjadłam to i tak mi dalej niedobrze... aa w diagnostyce zostawiłam 348 zł... :o sweet... w tym miesiacu jeszcze czeka mnie 130 zł wizyta u mojego gina i 250 zł usg u Sodowskiego... a w niedziele jedziemy do Bułgarii... kurwa miesiąc na minusie jak nic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny;) mam pytanie do was:) czy prowadziłyscie obsewrwacje szyjki macicy? jaka jest we wczesnej ciazy? jest duzo opinii w necie na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaktus:)
Ja też dzisiaj zaliczyłam badania... i to czekanie na Panie któe wiecznie mają kupe czasuuu ;/ jak wpadłam do domu to myślałam ze zjem cała lodówke :D Co do tycia to mam nadzieję że tak bardzo nie przytyję póki co bierze mnie bardziej na kwaśne bo po słodkim mam silne mdłości :) że już nie wspomne o arbuzie którego zapach doprowadza mnie już do wymiotów. Za to nie wiem już co mam robić bo spała bym i spała masakra ledwo żywa chodzę. A co do temperatury to też mam stan podgorączkowy i u mnie tu wszyscy w krótkim rękawku a ja w sweterku chodze bo mi chłodno :) Miłego dnia dla Was i dla maluszków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaktus:)
cytrus22, mój lekarz mówił mi że można, ja zresztą swoją szyjkę jak coś starałam się obserwować w cyklu :) a teraz cóż jest trochę niżej i taka rozpulchniona ale lekarz mówił że to na początku normalne :) i oczywiście sporo śluzu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaktus:)
tak od momentu jak wiem to taka byla a dowiezialam sie pare dni temu :) a jeszcze co do mdlosci znacie moze jakis dobry sposob bo mnie cos zaraz trafi :( mi lekarz polecil schlodzona wode z cytryna ale moze znacie jakies inne naturalne sposoby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaktus:)
tak od momentu jak wiem to taka byla a dowiezialam sie pare dni temu :) a jeszcze co do mdlosci znacie moze jakis dobry sposob bo mnie cos zaraz trafi :( mi lekarz polecil schlodzona wode z cytryna ale moze znacie jakies inne naturalne sposoby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaktus:)
tak od momentu jak wiem to taka byla a dowiezialam sie pare dni temu :) a jeszcze co do mdlosci znacie moze jakis dobry sposob bo mnie cos zaraz trafi :( mi lekarz polecil schlodzona wode z cytryna ale moze znacie jakies inne naturalne sposoby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisałam wyżej, ale jeszcze raz przekleję kaktus Kochane, biorę 3 dzień Mamarin (imbir plus wit B6) w dawce maksymalnej tak jak pisze na opakowaniu (przed wstaniem z łóżka 4 tabsy popić czymś słodkim) i uwaga jest lepiej......ale dopiero na 3 dzień stosowania. Polecam mamom wymiotnym i mdłościowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszynianka..
Hejka ja dzis ciężki dzień, tym razem z rana pojawiły mi się plamienia, niby nic ,ale troche mnei zaniepokoiło, mało, tak tylko przy podcieraniu, ciemno brązowe, zadzwoniłam do lekarki i kazała przyjechać. oczywiście po drodze sto tysięcy filmów juz nakręciłam i ryczałam. no ale naszczęście wszystko w porząku:)) zrobiła mi odrazu to usg genetyczne na przeziernośc karkową bo u mnie jutro już 12 tydzien będzie. (250 zł) wszytsko w normie, już widać rączki, nóżki, kość nosową, żołądek, czaszka, kręgosłup, pęcherz moczowy -widoczne!! niesamowite że juz tyle jest widoczne w takim małym "haribo" choc u mnie jak mały alien bardziej wygląda:) zestresowałam się bardzo ,ale teraz już jestem szczęśliwa że dzidziuś cały i zdrowy uważajcie na siebie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszynianka..
aaa przyczyną tego plamienia jest nisko osadzona tylna ściana łożyska, i sie tam z czymś styka, ale że to nie jest groźne i później się powinno wyrównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i gratuluje wszystkim nowym mamom, które dołączyły:) Nie bylo mnie dwa dni i tyle do czytania:) Mi na mdlości i wymioty niestety nic nie pomaga;/ wypróbowałam wszystko co tylko wyczytalam w internecie ( w miarę rozsądku) albo co poleciła położna... Ogólnie ostatnie 2 dni były straszne. W dzien chodzę jak zombi i marze tylko o spaniu a wnocy do 2-3 nie mogę spać i jakieś czarne myśli. Do tego mam straszne bóle pleców takie że nie mogę chodzić, a to dopiero początek... Siedzę w domu i zamulam. Normalnie oszaleję zaraz!!!! Mam ochotę krzyczeć, a w dodatku córcia za punkt honoru obrała sobie doprowadzić mnie do pasji swoim zachowaniem;/ 17 sierpnia mam wizytę u lekarza i mam nadzieję że zobaczę fasolkę:) miałam robione USG w 6 tyg. ale nie wiele było widać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, jak początek dnia? ja jestem jakas otępiała nie wiem czy pogoda czy to siedzenie i nic nie robienie w domu na mnie tak działa, dziś mdłości słabejakna tą porę dnia z czego się ciesze, ale apetytu nadal u mnie brak wiem że musze więc jem, mam zapas owoców i uszykowane śniadanie nad którym się modle już jakieś 40min grahamka z wędliną i pomidorkiem więc pyszne ale ale ;] a jak wasz poranek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny;-)Witam nowe mamusie i serdecznie gratuluję. u mnie ost dwa dni były okropne jak wstawałam rano to strasznie mnie muliło i cały dzień chodziłam nieprzytomna,bez energii ale już dziś jest super nie mdli mnie,wróciłam już z pracy dziś tylko kilka godz byłam na szczęście i mam dużo energii. Kurcze odrzuciło mnie kompletnie od mięsa choć nigdy za nim nie przepadałam to teraz nie mogę nawet na nie patrzeć jem tylko nabiał sery,jogurty,płatki śniadaniowe muszę do sklepu zaraz jechać o rybke bo mam ochotę . A i kawe też przestałam pić a zawsze piłam 4-5 parzonych z mlekiem uwielbiałam kawe jak zaszłam w ciażę to jedna rano piłam ale przez ost dni jak wypiłam kawe to jeszcze sie gorzej czułam w pracy czasami Latte wypije ale i to tylko troche,no i przeszłam na herbatę miętową:-) strasznie mi smakuje i jak sie zle czuję to na mdłości pomaga.Wczoraj zgage miałam cóż za okropne uczucie-ale mieta też pomogła.Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia zyczę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. U mnie dziś wyjątkowo bardzo słabiutkie mdłości, wczoraj było dużo gorzej, robiłam farsz do pierogów ze szpinaku i porządnie mnie zmuliło jak próbowałam go. meaaa właśnie mi przypomniałaś, że ja także w przyszłym tygodniu muszę iść na badania na czczo i jak o tym myślę to już mi słabo bo ja zanim wstanę z łóżka muszę coś zjeść bo inaczej mam okropne mdłości :/ Muszynianka biedulko toś przeżyła chwile grozy, cieszę się, że wszystko skończyło się dobrze i zobaczyłaś dokładnie swojego misia żelka, zazdroszczę Ci też bym już chciała zobaczyć swojego żelka ;) misia2407 ja też mam smaki na nabiał wszelkiego rodzaju ;) za to odrzuciło mnie totalnie od ryb, śledzi itd, strasznie mi śmierdzą i sam zapach powoduje u mnie mdłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo kobietki. A co tu taka cisza? Co tam słychać u was? jak samopoczucie? Muszynianka a gdzie robiłaś to usg połówkowe w Krakowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usg połówkowe
jak sama nazwa wskazuje - robi się w połowie ciąży a wiec 20 tydzien. max 22 teraz to sobie mozecie przeziernosc sprawdzic w 12-13 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, witam nowe mamy:) Ja w piątek miałam w końcu moje pierwsze usg:) robiłam je mając 7w0d ciąży, ale moja dzidzia jest młodsza, za sprawą przesuniętej owulacji:) Zaszłam w ciążę z współżycia 16dnia cyklu, ale owulacja była dopiero 19 dnia, czyli 3 dni plemniczek czekał sobie na jajo:) tak mi to lekarz wytłumaczył. wg usg ciąża ma 6w4d (tzn. miała wczoraj). zobaczyłam moją śliczną fasolkę, biło jej pięknie serduszko. Siedziała sobie przyklejona do prawej strony worka owodniowego, oczka miała po bokach, a zalążki rączek z przodu. Jest taka słodka i śliczna. Choć usg trwało 3 min tak mi było cudownie ją oglądać. Kocham moją dzidzię ponad wszystko i już nawet nie narzekam na mdłości i wymioty od kiedy ją zobaczyłam w swoim brzuszku. apropos mdłości, przeszły mi... dziś mnie trochę muliło chwilowo, ale teraz spokój. Więc może będą przerwy w wymiotach i mdłościach;) Dam radę, dla dzidziuni wszystko:) Jestem obecnie u rodziców. Przeglądam na strychu ciuszki po synku, wybrałam te unisex i te najmniej zniszczone. Wyszła 1 wielka torba. Resztę dokupię, ale jak poznam płeć, a na to jeszcze sporo czasu. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria Weronika
Witajcie Kochane Mamuski:) Troszkę mnie nie było ale ostatnio unikam kompa jak ognia (chyba podświadomie) Muli mnie od 4 dni okrutnie!!Od rana do wieczora, non stop!! Kupiłam właśnie herbatkę imbirową i dosypuje do niej pół łyżeczki suszonego imbiru. We wtorek mam wizyte u ginekologa i porozmawiam na temat tego Mamarinu, co polecacie...jestem bliska oszalenia!! Zapachy czuje potrójnie, wszystko mi śmierdzi, wszystko!Odrzuciło mnie totalnie od ukochanej kawy, ciemnego pieczywa, mięsa...jem tylko kajzerki z zółtym serem, ostre,kwaśne i słone rzeczy rzeczy...wszystko, zeby się odmulić!:( Jak mąż pije wieczorem piwko po pracy, to mam ochote wiać do piwnicy!!!Śmierdzi mi tanim bimbrem lanym po melinach;( a tak kochałam piwko!...Nosze juz tylko bezszwowe biustonosze, bo te z fiszbinami i koronkami drażnią mi piersi do granic możliwości!! Nie mam na nic ochoty, zero weny...nic, tylko bym spała i leżała! Ech, niech to sie skończy bo oszaleje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszynianka..
ja dopiero powróciłam z pracy i chyba odrazu ide do spania:)) Kanciapulka, ja miałam robione to usg genetyczne na przeziernosc karkową, robiła mi je moja lekarka w prywatnym gabinecie. Badanie wyszło dobrze, mimo że u mnei jest zwiększone ryzyko ze względu na wiek to wszytsko mam w normie, a cały "mój mały alien" rozwija się prawidłowo i wszystkie narządy ma juz wykształcone:)) To jest niesamowite że to już wszytsko sie kształtuje, tak szybko w takim małym ciałku. Zastanawiam sie tylko czy robic to dodatkowe badanie do tego usg, które daje jeszce większą pewnośc,ten kryptor PAPP_A bo teraz go nie miałam bo wszytsko wyszło tak nie planowanie. bo to miałam mieć robione dopiero 22 .08 to usg robi się między 11 a 13 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomyliły mi się nazwy usg ; p Olinek to świetnie, że usłyszałaś serduszko i zobaczyłaś fasolkę, super, że wszystko ok ;) Ja idę w czwartek i jak na szpilkach już czekam i doczekać się nie mogę ;) Mnie od dwóch dni praktycznie przestał boleć brzuch i moje dolegliwości w postaci mdłości troszkę ustały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszynianka..
Byłam dzis zrobic te dodatkowe badania do tego genetycznego HCG i PAPP-A ( kryptor) -200 zł mimo że samo usg wyszło dobrze to wole mieć większą pewnośc i zrobiłam:) reszte badań we wrzesniu przed nastepna wizytą. u mnie juz lepiej z samopoczuciem , juz mnie tak nie ssa z rana, ale wczoraj po raz pierwszy głowa mnie pobolewała, ale nawet wytrzymałam. ogólnie cos mniej ostatnio jem, bo mi się wydaje że po wszytskim mnie zmuli i zemdli, a wymiotować tez już sie boje, ogolnie na wadze 2,5 kg jestem w dół, choc brzuszek juz widoczny sie zaczyna robić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×