Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

Mufinka_81 lekarz mnie skierował chyba dlatego że straciłam maluszka w 28tc. Ale teraz chyba wszyscy ginekolodzy zalecają badania prenetalane ale może się mylę. Wiktoria Weronika witaminki które bierzesz możesz bez obaw brać. Poprostu przeważnie lekarze w 1 trysymestrze nie przepisują witamin bo nie są tak bardzo dziecku potrzebnej. Później maluszek szybko rośnie i bierze dużo składników i witamin od matki i dlatego bierze się wtedy witaminy. W 12-14tc mdłości powinny przejść więc jeszcze chwila a poczujesz się lepiej. A te nastroje to burza hormonów też tak czasami mam.I bez znieczulenia też bym nie siadała na fotel u dentysty sadysty :) Wogóle to strasznie się boję dentysty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktoria Weronika nie jesteś nienormalna. Masz prawo się tak czuć, ja czuję się nie raz podobnie ale zaciskam zęby i jakoś to idzie raz lepiej raz gorzej. Okres ciąży to nie tylko różowe barwy w jakich przedstawiane jest w czasopismach to duże obciążenie dla organizmu, które zwala nieraz z nóg psychicznie i fizycznie, jak to dobrze określiła Olinka to nie prawda, że ciąża to nie choroba, w pierwszym trymestrze to jest choroba bo człowiek się tak czuje jakby był chory. Na szczęście pocieszmy się tym, że podobno drugi trymestr to okres sielanki i pociechy z ciąży. Przedstawiam wam moje dzidziolka w 8 tc :) http://tnij.org/dzidziol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktoria, znieczulenie dentysta podaje tylko należy go uprzedzić, że jest się w ciąży. Znieczulenie zęba w ciąży nie jest szkodliwe (na żadnym etapie ciąży) pod warunkiem, że nie używa się do znieczulenia środków zawężających naczynia. Mój ginekolog również to potwierdził. Zdjęcia RTG są zakazane. Kancia śliczny bąbel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też słyszałam, że można. W II trymestrze ze znieczuleniem, tylko odpowiednio dobranym. Trzeba więc uprzedzić, że jest się w ciąży. Dziś byłam na USG prenatalnym. Dzidzia niestety za mała, gdyż lekarz stwierdził, że do zapłodnienia doszło około 20 dnia cyklu. Dopiero za minimum tydzień będzie można ja super wymierzyć. Ale podobno wszystko prawidłowo, usłyszałam bicie serduszka-tętno 155/min i tak słodko podskakiwała. Wzruszyłam się. Termin porodu też mi się przesunął z 03.03.13 na 11.03.13. Co mnie jeszcze cieszy to to, że po torbieli nie ma już śladu, więc no-spa+ duphascon zadziałały:-) Miłego dzionka Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 20gbPOJEMNOSCI
u dentysty trzeba powiedzieć o ciąży i dentysta poda znieczulenie bez adrenaliny :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszczółkamaja - u mnie tez termin się przesunął z 9 na 11 a więc mamy taki sam termin porodu:-)ciesze sie ze torbiel znikneła.Gratulacje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszczolka maja a kiedy robiłaś usg, tzn wg miesiączki który to byl tydzień i ile dni? moja dzidzia też poczęła się ok. 19 dnia cyklu i też jest mniejsza niż na to wskazują kalkulatory. Chciałabym się dobrze zapisać do lekarza. U ciebie widzę aż tydzień różnicy. U mnie 3 dni. ja mam od rana takie mdłości, że szok:( nie jem już w ogóle kanapek, bo po nich mam gigantyczne rzygi. Na śniadanie płatki na mleku, soczki bobofruty, kaszka dla dzieci, ogólnie takie mdłe mleczne jedzenie. nie przytyłam w ogóle. To normalne, bo jestem już w 9tygodniu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinek ja jestm w 11t i jestem 1kg na minus lekarz powiedział ze po pierwszym trymestrze przewaznie zaczyna sie przybierac na wadze.A wiec nie ma sie czym martwić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria Weronika
Dziękuję Wam za dobre słowa:) Wczoraj wieczorem miałam strasznego moralniaka:( a jeszcze ten mój maz wrócił z pracy taki zmęczony, ze historia-aż blady...ciągnie 17 dzien po 13 godzin:( Więc dzis rano zarezerwowałam kwaterę nad morzem i jedziemy jutro wieczorem:) Na miejscu bedziemy w poniedziałek rano:) Ja kocham morze, mogłabym mieszkać na Wybrzeżu, do tego jod to cudowny lek na moją chorą tarczycę!!ale wczoraj od tych mdłości to mnie tylko nerwy brały i ani mi w głowie wczasy...ale zmieniałam zdanie, zrobiłam to dla męża bo wiem, że on nie wypocznie w domu, bo zaraz każdy bedzie coś od niego chciał jak sie dowie, że ma urlop...Trudno, bede zamulać na plaży:P Dzwoniłam do mojego lekarza, powiedział, że nie widzi żadnych przeciwskazan i mogę śmiało jechać:) Tylko w czasie drogi mam wysiadac z auta i rozprostowywac nogi:) Cieszę się, wiecie? Może to ostatnie wakacje przez najbliższe 2-3 lata???Kto wie, hm...Bedę z Wami w kontakcie bo biorę laptopo:D a dentystę zaliczę po powrocie bo i tak skubany wyjechał na urlop;) Buziaczki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinek a ile masz wzrostu i ile ważysz? Ja już o zgrozo jestem na plusie 3 kg w wiele spodni nie wchodzę, biodra mi się widocznie poszerzyły i talia prawie znikła. Ja mam niedowagę i lekarz mi powiedział, że często się zdarza, że bardzo szczupłe osoby szybko tyją i więcej bo organizm musi zmagazynować zapasy tkanki tłuszczowej dla dziecka. Osoby o normalnej wadze lub nadwadze tyją mniej i później, wiadomo każdy organizm jest inny nie ma reguły ale myślę, że nie ma się co martwić, jeszcze zaokrąglisz się tu i tam ;) Wiktoria Weronika cieszę się, że troszkę zmieniłaś nastawienie, urlop i zmiana klimatu na pewno dobrze wam zrobi, odpocznij i nabierz sił, życzę udanego wyjazdu, mało złego samopoczucia i pięknej pogody;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia2407 Dziękuję:-) Olinek82 ja ostatnia miesiączkę miałam 26.05. 04.06 byłam na monitoringu cyklu i lekarka powiedziała, że na pewno będzie długi cykl, mimo iż wcześniejsze dwa miałam po 28dni. Najdłuższy jaki mi się jeszcze wcześniej zdarzył to 36dni. Seks Ginekolog powiedział, że ciąża młoda. Dzidzia ma już 38mm, dlatego można dokładniej przewidzieć termin porodu. Przesunie się mniej więcej o tydzień, bo owulacja najprawdopodobniej była około 20 dnia cyklu a nie 14. Do USG prenatalnego dzidzia musi mieć 45mm, żeby wykonać odpowiednie pomiary. Na wyniku pisze: proponuje ocenę NT i NB za ok. 7-10 dni. Byłam w szpitalu Medicover na Wilanowie. Badanie robił dr. Dariusz Pietrasik. Zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Miły i sam wszystko wyjaśnia. Koszt badania 200zł. Ale powiedział, że jak przyjde do niego 30tego, to dokończymy pomiary i nic za to nie zapłace, bylebym tylko nie zapisywała sie w recepcji, on przyjmie mnie poza kolejnością. Zobaczymy jak będzie.....bo tak ciągle po 200zl+witaminy+badania+duphascon to sie nieźle zbiera. 29.08 mam wizyte z NFZ porównam zlecone badania i postaram sie jak najwięcej zrobić na NFZ. Ginekolog kazał mi się zastanowić nad lekarzem prowadzącym ciążę i ewentualnie nad szpitalem do porodu. A Ty Olinek już masz lekarza prowadzącego, wiesz gdzie chcesz rodzić itd?? Bo ja też z Wawy i na razie totalnie nie wiem co i jak. pzdrw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinek, luknęłam w kalendarz, porównałam nasze dane i na Twoim miejscu poszłabym tak między 17 a 22.09. Co do jedzenia to ja wolę sie nie ważyć:-( Jem nie dla dwojga, ale za czworo. Pochłaniam ciasta, chipsy i wogóle wszystko. Widocznie wszystkiego mi brakuje:-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszczolka, ale fajnie, ja też jeżdżę na usg do szpitala Medicover na Wilanowie:) w poprzedniej ciąży robił mi usg też Pietrasik na zmianę z Sołowiejem. Teraz nie wiem do kogo mnie zapiszą, zobaczymy który będzie wolny, ale też lubię Pietrasika;) Jutro jade do lekarza to zapytam dokładnie kiedy mam się na badanie zapisać. Mi dr Sołowiej kazał przyjść w 11tc i 4-5 dni, żeby nie pójść później, bo lepiej wcześniej, więc już nie wiem. Bo ten 11tc4d wypada mi już na 12 września...ale oczywiście z miesiączki. bo z wielkości dzidzi, to 15 września wyjdzie ten 11t4d. Myślę, że zapiszę się tak 15-16 maz 17 września. Powinno być ok. zapytam też pani dr jutro. ja mam pakiet białą kartę w medicover z pracy i korzystam z tego. Z synkiem miałam zdrową silną ciążę i nie warto wtedy wydawać kasy na prywatnego lekarza, bo samo prowadzenie to takie tam pogadanki. Najważniejszy jest i tak poród. Ja prowadzę obecnie ciążę u dr. Wodowskiej. Byłam u niej tylko raz, jutro drugi, ale wrażenie pozytywne. Zobaczymy. Co do porodu, synka rodziłam na Inflanckiej i mam kilka zastrzeżeń...ogólnie było szczęśliwie i ok, ale np. - nie wolno mi było krzyczeć z bólu, bo położną to wkurzało i krzyczała na mnie, że sie tak dre...no comments....umierałam z bólu.... - trzeba było połozną ciągle wołać, bo nie była ze mną ciągle, przychodziła co 1,5 godz patrzyć jak rozwarcie, a tak to miała mnie daleko w d...mąż i ja musieliśmy radzić sobie sami, choć nie wiedzieliśmy za bardzo co robić...bo lało się ze mnie krew plus wody płodowe - poród był ok, szybko konkretnie, położna wiedziała co robić, lekarze zszywający bez zarzutu, miałam za darmo znieczulenie i dali bez problemu - ale...nie powiedzieli mi czy dzidziuś zdrowy, po porodzie nie powiedzieli mi czy syn czy córka, a chciałam to usłyszeć, umyli go i położyli daleko ode mnie, nikt mi go nie podał do piersi tylko zostawili nas samych z mężem. a synuś był głodny... - po porodzie sale okropne, ciasno, zero opieki, położne się w ogóle nie interesowały dzieckiem, żadnego przystawiania do piersi, nic, radź sobie sama.. więc stwierdziłam, że teraz nie będę tam rodziła. Wybieram szpital na Solcu, bo: a. nie odsyłają, mało tam porodów i są sale komfortowe b. znieczulenie za darmo na życzenie pacjentki c. opieka po porodzie extra, położne miłe i sale 2osobowe, więc komfort i odpoczynek dla mamy poleciły mi go 2 koleżanki i chcę tam rodzić. mam tam trochę daleko, ale jakoś dojadę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jeszcze kilka stron
wcześniej chwaliłaś inflancka a teraz nagle stwierdziłaś, że źle ci tam było to już nie kumam o co chodzi? karowa odradzalas dziewczynie jak pytała. ja rodziłam właśnie tam i jestem innego zdania. jest tam dużo porodów a za znieczulenie się płaci ja w 8 roku płaciłam 500 zł i za polozna 1000 zł. zgodzę się tylko do jednego sale są bardzo w porządku i opieką bez zarzutu. i można krzyczeć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i dodam że poród
miałam wywoływany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak chwaliłam inflancką, bo jest super. Ale jak słucham kobiet (a ostatnio sporo mam gości, więc słucham) jak one rodziły to zaczynam stwierdzać, że mi na inflanckiej nie było aż tak dobrze z wymienionych powyżej powodów. Ale wzorowo przeprowadzony powód zawsze będzie mnie skłaniał do opinii że było super. Ale ta cała otoczka - położne, brak pomocy, zainteresowania itp. trochę tego jednak brakowało, a jak mówią mi inni, w innych szpitalach tak jest. A ja rodząc po raz pierwszy myślałam, że tak jest wszędzie teraz w szpitalach, że zero zainteresowania. Chcę spróbować gdzieś indziej i tyle. O karowej nic nie wiem. Tylko słyszałam, że tam jest masówka. Nie mogę wypowiadać się za kogoś. Mogę dokładnie napisać jak jest na inflanckiej i to zrobiłam. podoba mi się solec, polecają go 3 moje koleżanki. Chyba się zdecyduję na solec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajka86 a ty do jakiego lekarza chodzisz i masz już wybrane gdzie chcesz rodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chodzę do Medyka do dr Grzegorza Płacheckiego, a gdzie będę rodzić tego jeszcze nie wiem.., a ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do Tomasza Strzelczyka na NFZ i do Lemańskiego prywatnie. A gdzie będe rodzić też nie wiem. Byle nie na parkitce :/ Myślę nad 100leciem bądź Mickiewicza ale sama już nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, jak dziecko urodzi się zdrowe, to cała otocka idzie w niepamięć. Zresztą, jak sie rodzi, to tak naprawdę nie wie się jak powinno być w szpitalu, jaka opieka, co nam przysługuje itd Olinek, poczytam opinie w necie i się wypowiem. 29 mam lekarza z NFZ, więc się zapytam co i jak. U mnie wczoraj wg OM było równo 12tygodni, a wg USG 10w6d. Na pierwszym USG byłam 18.07 i wtedy wg OM był 7w4d, a wg USG 5w6d +-3d. Drugie USG było 02.08 i wg OM to był 9w5d, a wdg USG 8w1d+-5d. Niby byłam w 12tyg ciąży, a dzidzia za mala, bo do zapłodnienia doszło późno-długi cykl. Czytałam opinie i niektóre mamy pisaly, że dr Pietrasik potrafi określić płeć już w 13tyg i mu się zgadzało:-) Ja też musiałam chodzić prywatnie, bo potrzebowałam tego duphasconu, a do Państwowego gina czekam niestety 1,5msca. To pierwsza moja ciąża i chce, żeby było wszystko dobrze. Bo niepokoiło mnie np to, że wogóle nie wymiotuje, od czasu do czasu tylko mam zgage albo mnie mdli. Na szczęście wszystko ok, pracę też mam lekką, tylko nudną. No i dojazd do niej w obie strony komunikacją zajmuje 2,5-3h-to dla mnie najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja płacę za wizyte 100zł, jak cytologia jest robiona to 140, wcześniej chodziłam gdzie indziej to płaciłam róznie chyba jak pani dr humor miała raz nawet 180zł! a teraz jestem na prawdę zadowolona, tylko że ten mój chyba własnie pracuje na parkitce, róznie słyszałam teraz podobno już jest tam normalnie bo ordynator sięzmienił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam leżałam w grudniu i mam złe wspomnienia :( Czytam właśnie opinie o tym lekarzu i ani żadnej negatywnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem że nie ma negatywów, dopiero zaczełam u niego wizyty jutro ide 2x, ale jest przesympatycznym, człowiekiem, czujesz się tam na luzie a jednak jest konkretny wszystko wyjaśnia na prawde moge polecić, moja koleżanka też do niego chodzi ona mi go poleciła a jej z kolei inne dziewczyny więc 'sprawdzony' ;) a i oczywiście mojego m zawołałam na usg nie miał nic przeciwko nawt sobie panowie pożartowali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszczolka dzięki za te szczegóły. Jednym słowem twoja malutka jest młodsza o tydzień niż wskazuje OM. Moja dzidzia jest młodsza o 3 dni niż wskazuje OM. Kurcze kusisz mnie tym Pietrasikiem:) spróbuję sie do niego dostać;) 12 tygodni kończę 14 września wg OM. Zapiszę się na 17 września - tak będzie najbezpieczniej. Jutro chyba nie pojadę do lekarza jak planowałam, bo nie mam z kim synka zostawić;/ niania nie może, inni też nie mogą. więc wizyta dopiero 27 sierpnia. Wtedy dostanę skierowanie na usg prenatalne, więc mam nadzieję, że uda się zapisać właśnie na 17tego, bo kolejki mimo że to medicover są okropne. pytanie do mamuś które mają już dzieci - czy wasze dzieci baraszkują z wami na łóżku? mój 2letni synek bardzo, skacze po mnie, rozumie, że jest dzidzia w brzuchu, ale czasami nieświadomie mnie lekko kopnie po brzuchu, albo stanie nóżką na pachwinę i okolice... ani razu mnie to nie zabolało, ale martwię się, czy mi się może coś stać... ja już mdłości mam masakrycznie dość:( są codziennie:( zachcianki mam też nieziemskie. Żadnych kanapek nie jem, bo po nich to jest koszmar. Jem tylko płatki na mleku, dziś na obiad lody Grycana i uwaga: chipsy Lays solone pół paczki. taką mam ochotę na ziemniaki, że nawet sobie frytki mrożone kupiłam, co by na kolację zjeść... czy wy też tak macie? ja przed ciążą jadłam zupełnie inaczej...po pierwsze nie piłam mleka, nie jadłam płatków. Jadłam dużo kanapek, bo je uwielbiałam (teraz na wymioty mi się zbiera jak widzę kromkę chleba), obiady normalne, naleśniki, zupy uwielbiałam. a teraz jakieś dziwności po prostu. I to że schudłam też mnie niepokoi, no ale cóż... jakbym jadła chleb to bym nie chudła, a ja patrzeć na niego nie mogę. idę chyba zrobić sobie te frytki, chociaż mnie mdli jak cholera i nie wiem co lepsze, zjeść czy nie zjeść. Już psychicznie wysiadam, codziennie to samo:( a dziś mam dopiero 8w2d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszczolka, o madalinskiego też slyszalam dobre opinie. myslisz ze można tam podjechać? jak pojechalam kiedyś na inflancką, zeby mi ktos pokazal co i jak to nie chcieli mnie wpuscić.... tez bym chetnie na solec się wybrala, ale moze juz z brzuchem bo teraz to dziwnie bedzie wyglądało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem że nie ma negatywów, dopiero zaczełam u niego wizyty jutro ide 2x, ale jest przesympatycznym, człowiekiem, czujesz się tam na luzie a jednak jest konkretny wszystko wyjaśnia na prawde moge polecić, moja koleżanka też do niego chodzi ona mi go poleciła a jej z kolei inne dziewczyny więc 'sprawdzony' ;) a i oczywiście mojego m zawołałam na usg nie miał nic przeciwko nawt sobie panowie pożartowali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×