Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

Gość Olinek sie zachowujesz
jak dziecko które cieszy sie z nowej zabawki... a jestes przy tym tak infantylna, ze zerzygac sie idzie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) wpadam, aby zasilić grono mężczyzn, ponieważ są w zdecydowanej mniejszości ;) NICK..................WIEK.............TP...........PŁEC ..........SKĄD papierówka22......................1marca................ .........Wroclaw Muszynianka...........31..........1marca...........S..... .......Kraków Aśka_Wrocław_89.....23..........2marzec..........S.... . ......Wrocław malinówka376..........21..........5marzec..........?.... .....UK/Wroclaw meaaa..................29..........5marzec...........C... ... ...Sosnowiec kami1809..............26...........5marzec..........C.... .........Wrocław asia.sudenis............22..........8marzec..........C... ....Jelenia Góra xNightmare............19..........9marzec..........S..... .. ....Gdańsk Ann8912................23.........10marzec...........S... ....Częstochowa wica....................33.........10marzec..........C... ........Warszawa Pszczolkamajaa......27.........10marzec...........S...... .....Warszawa kejtii...................21.........11marzec..........C? . ........Radom kuchareczka...........23.........12 marzec..........c...........W-wa MzD....................29.........12 marzec..........c...........Radom Madzikkgg.............25..........12marzec.........S..... .........śląskie Hania_85_05...........27.........14marzec...........C.... . .. ..Lublin megan990..............30.........16 marzec..........C?.........Śląsk 1986Ana................27..........16 marzec.........C............Anglia Ajka86.................26.........17marzec...........S.. .....Częstochowa Patra24................25.........18marzec...........S. .........Gdynia nelma...................27...........18 marca.........S...........małopolska B@siek.................28..........20marzec.......C...........Łódź hermenegildaaaa......30.........22marzec...........?..... ......Konin Dośka..................27.........23marzec...........?. ..........gorzów classic...................29.........24marzec........S... .białystok/bruxells agbr...................35.........24marzec...........C. .........Warszawa Mufinka_81............31.........24 marzec..........C...........Gdynia mama-deutchland.....27.........26marzec...........C..... ....Frankfurt KANCIALUPKA.........25.........28marzec...........S..... .....Kraków Lyella...................31..........28marca...........NZ ........wlkp Olinek..................30.........30marzec...........C. ........Warszawa Wikunia83.............29..........31marzec..........?... ........Śląsk Little_Ann.............26..........31marzec..........C... .........Wrocław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ja miałam dzisiaj wizytę, wyniki glukozy wyszły mi bardzo dobrze, krew też super więc jest oki. Skończyłam 24 tydzień, a dzidziuś wymiarowo jest na 26 tygodni i waży około 800dag. Niestety z moczem trochę gorzej, bo nabawiałam się zapalenia pęcherza i w sobotę w szpitalu na badaniach moczu byłam w związku z tym. Najważniejsze ze jest poprawa. Także dbajcie dziewczyny o siebie bo to nic przyjemnego ;/ Cały czas śledzę wasze wpisy, ale jakoś nie miałam czasu się odezwać ;) Kami - życzę zdrowia, bo faktycznie nazbierało Ci się tego! Tak czytam ile wy już rzeczy kupiłyście, ja nie wiem dlaczego ale nie mam odwagi iść do sklepu i kupować... choć przecież wszystko w porządku. Jak przyjdzie pierwsza kasa z ZUS-u to może wtedy się wybiorę :) KANCIALUPKA - piżamy super, chyba też coś od gapię i zamówię :) Pozdrawiam i miłego wieczorku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak cieszę się jak głupia z ciąży i z dzidziusia. Chyba lepiej w tą stronę niż w drugą, prawda? jak chcesz, to rzygaj na zdrowie!!! :) nelma, gratuluję synka. Zdrowy? wszystko ok? co u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinek, dziękuję, mały rozwija się prawidłowo... wymiarowo jest tydzień do przodu ;) 2 tygodnie temu ważył 525g :) USG 4d to naprawdę fajna sprawa, mogłam zobaczyć wyraźnie jego buźkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow, jaki duży:) chyba chłopaczki to większe są, bo moja córcia z kolei tydzień do tyłu. Pewnie mocno czujesz ruchy, to przecie pół kilo zywej wagi:) Super, że zdrowiutki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i czeka cię błękitna wyprawka:) masz już coś? Takie słodkie są te niebieskie ciuszki z małymi autkami:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie... całe życie myślałam, że będę mieć córkę, nawet będąc w ciąży wszyscy "mieli przeczucie", że będzie dziewczynka, a tu niespodzianka :) jak się dowiedziałam, to byłam w lekkim szoku, ale szybko doszłam do siebie i przestawiłam myślenie ;) już nie mogę się doczekać, aż zobaczę go na żywo i będę mogła przytulić :) co do wyprawki, to dostałam wczoraj wielką pakę prześlicznych ciuszków od koleżanki :) oprócz tego kupiłam w szmateksie błękitny kombinezonik, rozmiar 62 za całe 10 zł ;) no i mama kupiła 2 bodziaki i spodenki... poza tym nie mam nic, bo "jest jeszcze czas"... ale czasami wchodzę na allegro i oglądam sobie różne rzeczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za odpowiedź. A jak to jest np z premiami? Na święta bym dostała całkiem niezłą, ale jak pójde na zwolnienie, to chyba nie dostanę, prawda? A jak się wylicza wysokość macierzyńskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinek, zestaw z króliczkiem super:-) Patra, ja jak Twój m mam też wariacje na punkcie Tygryska. I wogóle, takie dziwaczne ciuchy podobno mu kupuje. Będzie jak przebieraniec. Ma pajac tygryska, dinusia, krówki i misia. Kupiłam mu też w Reserved bodziak-biały z długim rękawem, pod szyją marszczony, z czarną muchą. Ma nawet mankiety:-) A w Kap All wczoraj namierzyłam koszulę w kratkę z krawatem i czarne spodnie z szelkami. Cudo, na Wielkanoc jak znalazł. Elegancja Francja, tylko te ceny, za 2 rzeczy 100zł:-/ Tak to też allegro. Używane nie hańbi, byleby czyste i nie dziurawe było. Piotruś ma już więcej ubrań ode mnie. Muszę się już z ciuszkami opanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za info:-) Zastanawiam się jeszcze, czy na zwolnieniu do średniej wlicza się też premie. Poza tym w grudniu ma też być premia świąteczna. Całkiem spora. Fajnie by było dostać. Jak pójdę na zwolnienie to pewnie nie mam co liczyć. A jak nie pójdę, to ciekawe czy to do średniej wejdzie. I mam jeszcze pytanko? Jak się wylicza wynagrodzenie na urlopie macierzyńskim? Może głupie pytanie, ale w necie różnie piszą, że już sama nie wiem. A dziewczyny, które były to wiedzą:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a czy jest jeszcze jakis sprzedawca na alle godny polecenia? ja wlasnie skonczylam robic liste, troche tego wyszlo ;) pozniej lub jutro napisze moja liste pszczolka- w h&m maja fajne body dla chlopca z mucha, nie wiem jak w sklepie ale na allegro 50zl za sztuke, duzo, zwlaszcza ze w uk te same za 6f- 30zl. Ale jak potwierdzi sie chlopak w styczniu to wysle meza do h&m zeby kupil i przywiezie jak przyjedzie na urlop ojcowski. Olinek- ile ma synek teraz i jakie rozmiary nosi? bo gdzies przeoczylam. Ja bylabym za porzadkami w tabelce, zamiast syn corka wprowadzic imiona i aktualizowac tabele o osoby aktywne, bo dosc dluga jest a wiele osob sie wykruszylo. Co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Kami trzymaj się dzielnie, oby wszystko dobrze się skończyło:) Ja dzisiaj troszkę lepiej chociaż ciśnienie bez szału. Byłam u gina, bardziej niż niskie ciśnienie martwi go moje duże pragnienie i twardy brzuch. Na razie nie dostałam jeszcze fenoterolu, w zastępstwie coś innego i obserwacja. No i picie 75g glukozy w przyszłym tygodniu i cała lista badań z krwi. Tak więc z zakupami muszę się wstrzymać do następnej wypłaty;). Kolejna wizyta za 2 tygodnie chyba, że będę się źle czuła to mam dzwonić. Nelma, gratuluję zdrowego i dorodnego synka:) Olinek, ja też z chęcią poszalałabym z ubrankami ale niestety będzie kiepsko z kasą więc zadowoliłam się przebieraniem i oglądaniem tego, co dostaliśmy. Właśnie schnie na suszarce różowa partia:p. Na wszelki wypadek niebieskie autka też zostawiam gdyby jednak przy porodzie okazała się niespodzianka;) Kancia, fajne koszule, też jakiś czas temu dodałam je do obserwowanych ale póki co nie kupiłam. Miłego wieczora życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, ja dzis jak co tydzien dlugo na uczelni, ale dzien naweet pozytywny. jak wrocilam moj M zrobil mi kapiel i wiecie co dodal do wody oliwki dla dzieci johnsona bo wyczytal gdzies ze jak kobieta w ciazy sie kapie z oliwka to niby rozstepy sie nie robia, nie wiem poki co u mnie ani jednego ale pozyjemy zobaczymmy. jedyny problem w tej oliwce ze trzeba sie bardzo dobrze splukac. zrobilam sobie male spa i jestem zmeczona. maly chyba tez bo w ciagu dnia kopal a teraz spokoj. wiecie co dzis bylam na uczelni w troche za duzej tunice i moja kolezanka nie skumala sie ze jestem w ciazy, cos maly ten moj brzuch :) Kami wspolczuje Ci dbaj o siebie i o dzidzie. ja jutro mam wolne wiec sobie poleniuchuje. dla malucja nic nie kupuje bo juz splukana jestem, takze na allegro nawet nie zagladam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok ja ide sie połozyc bo cos mnie glowa rozbolala, zmeczona jestem dobranoc, do juterka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wklejam jeszcze raz linki do koszul ciążowych bo ktoś tu o nie prosił: http://moda.allegro.pl/dyskretna-koszula-do-karmienia-dn-sliwka-m-38-i2772104046.html Chyba niechcący wcześniej wkleiłam dwa takie same linki, także poprawiam się i sklejam drugi dobry;) http://moda.allegro.pl/koszula-do-karmienia-ciaza-mama-lili-m-38-losos-i2751662927.html nelma gratuluję zdrowego synusia;) ja też w każdej swojej wizji widziałam siebie jako mamusię córeczki, a tu niespodzianka;) madzik cieszę się, że wszystko ok u was, ależ ten twój chłopak już duży ;) pszczółka heh widzę, że mamy podobne gusty bo ja swojej dzidzi też kupiłam pajacyka z tygryska, smoka, misia, i dwa pajacyki ala dynia z czapeczką;p Mnie jeszcze podobają się bardzo czapeczki z wełny tego typu i zapewne coś kupię;p : http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=17862082 papierówka mnie też bardzo się podobają takie zestawy dla chłopczyków z narysowaną muchą lub krawatem. Teraz właśnie wyszła taka kolekcja w H&M i kupiłam tam taki śliniaczek dla małego eleganta;p Bosiek a gin mówiła Ci skąd takie silne pragnienie u ciebie? Wyniki glukozy miałaś zawsze dobre? Dobrze, że ciśnienie troszkę Ci się unormowało. patra ale ci dobrze z tym mężem, że tak Ci kąpiel przyszykował, mój jest przewrażliwiony na tym punkcie i zabrania mi brać kąpieli, a jak sama w domu jestem to czekam na m z myciem bo w wynajmowanym mieszkaniu mamy stary gazowy piecyk, który zionie jak smok i m boi się, że jakbym zasłabła czy coś mogłabym się zaczadzić, choć oczywiście przegląd piecyka robiliśmy i oczywiście się okazało, że przez 12 lat właściciele nie czyścili go i groziło nam zaczadzenie ;/ nelma brzusio pięknie się powiększa;) A mi przyszedł dziś pocztą piekarnik elektryczny, taki tylko do pieczenia. Byłam taka zadowolona, że w końcu nie będę musiała chodzić do teściowej i tam piec tylko u siebie będę pichcić, bo ja mam kuchenkę gazową i raczej kiepsko w niej z pieczeniem ciast. Chodziły dziś za mną ciasteczka owsiane więc stwierdziłam, że wypróbuje nowy zakup. Cholera nic z tego nie wyszło, m jak tylko podłączyć piekarnik wywaliło korki i zaczęło się dymić z niego, ech skończyło się na pieczeniu ciasteczek w piekarniku gazowym, w końcowym efekcie wyszły ciasteczka wyglądające jak kupa;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kancia- te czapki fajne ale nadaja sie do sesji zdjeciowej, na codzien nie sadze. Mi chyba maluch tak naciskal w ostatnich dniach bo uczucie siusiania minelo tzn jest ale nie takie sline, a czasem jak kopnie to hoho, maly pilkarz bedzie ;) tak piszecie o tych niespodziankach ze okazalo sie ze inna plec ciekawe jak to z naszym maluchem bedzie zrobilam ta moja liste nawet pogrupowalam na kosmetyki ciuszki higiena apteczka ale nic mi to w sumie nie dalo, nie wiem od czego tu zaczac jesli chodzi o dane rzeczy szukajac sprzedawcy ktore ma wszystko w dobrej cenie i z pozytywami. dla malucha kocyk pieluszki tetrowe i/ lub flanelowe pampersy jedynki i dwojki chusteczki do pupy oliwka balsam do smarowania oilatium/oilan do kapieli niedrapki czapka smerfetka zestaw na wyjscie do szpitala body polspiochy dresik/kombinezonik a la pajacyk na zamek rozpinany na calej dlugosci octanisept bepanthen/ bambino z cynkiem sol fizjologiczna witaminy D i K kropelki na kolke rumianek i koperek termometr na podczerwien termomentr do wody karuzela do lozeczka materacyk 120/60 przescieradelka podklady do przewijania przewijak gaziki jalowe zel do prania dla malucha lub orzechy piorace mata edukacyjna nozyczki szczoteczka rogal do karmienia paleczki do uszu okrycie kapielowe krem do buzi dla mnie pizamy do karmienia podklady poporodowe duze podpaski tantum rosa reczniki papierowe wkladki laktacyjne stanik do karmienia nakladki na sutki majtki jednorazowe jakby ktoras zerknela okiem dodala od siebie ujela zweryfikowala czy cos takiego fajnie by bylo Ja mam 25 tydzien, w pepku 111cm, biust tez przybral niezle :P znowu nowy stanik :D moj maluch ma juz body h&m I love dad, takie czerwone :) http://allegro.pl/body-hm-balony-i-love-dad-baloniki-rozm-86-i2802107418.html a cora bedzie miala rozowe http://www.hm.com/gb/product/04805?article=04805-C a te body jak dla mnie bomba http://www.hm.com/gb/product/06573?article=06573-B http://www.hm.com/gb/product/06573?article=06573-A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
część dziewczyny lezenie w szpitalu nie należy do najciekawszych rzeczy ale przynajmniej w spokoju mogę polezec pospać i nikt nic ode mnie niro chce oprócz co 4 godz mierzenie tetna dziecka. a to akurat miłe badanie. m siedział wczoraj od 16 do 20 i dzisiAj wziął urlop na żądanie. tęsknię za córka ale nie mogą jej tu przywieźć bo dalej nic nie wiadomo. ją wyglądam niestety co raz gorzej. wysypka zamienia się w czerwone rozlewajace się plamy z ropnymi rdzeniami. do tego doszły na twarzy plus okropne swedzenie. dwoja się i troja i nie wiedzą co to jest... kurcze jak bym umiała wrzucać zdjęcia z tel to pokazalabym Wam jak to wygląda może którąś miała w życiu z tym do czynienia. nelma fajny malusi brzusio. ją przez ostatnie dni trochę spadlam na wadze. więc zamiast 10+ jest 8+.. odbije pierogami jak tylko wrócę do domu;-) u mnie pierwsze L4 skończyło się 19:11 a kasy ani widu ani słuchu.. nie wiem ile to będzie trwalo a prezenty dla dzieci na mikołaja trzeba zrobić. posiadanie własnego dziecka i dwójki chrzesniakow obliguje.. dobrze że jest jeszcze allegro;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a zamierzacie kupowac sterylizator do butelek? Calkowivie zapomnialam o takim urzadzeniu, a podobno po wyparzaniu w wodzie po pewnym czasie zostaje bialy nalot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, Kami współczuje Ci, sama jestem ciekawa co Ci jest. Madzia ja sie zastanawiam nad sterylizatorem, ale chyba sobie daruje, sa butelki ktore sie same sterylizuja ale mysle ze kupie takie worki do mikrofalówki. mozna je uzyc kilka razy, wsadza sie w mnie wszysytko, butelki smoczki i do mikrofalowki. jak ktos ma w domu to ma sprawe zalatwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami o matko - mam nadzieję, że to szybko zdiagnozuja. Co to za szpitqal, że nie maja specjalistów na to? Papierówka - zrobię tę zupę, zobaczymy co na to moja zgaga. Kancia - tardyferon biore już ze 2 miesiące. Pewnie do końca ciaży bede musiała go mieć, bo pod koniec to jeszcze więcej dziecko tego żelaza potrzebuje. Ja dostałam od kolezanki z powrotem ogromną pake z ubrankami. Sa tam i moje po Wojtku, które jej pożyczyłam i jeszcze jej, bo ona tez druga dziewczynkę miała. tak sie wymieniamy, bo ona ma o parę mieisęcy starsze dzieci też najpierw chłopca potem dziewczynkę. I nie mam nawet czasu tego przejrzeć, bo wieczorem mam małego na głowie, a potem szybko zasypiam, bo i tak wieczorami nie funkcjonuje. rano się dobrze czyzje, ale o 7-mej musze już wychodzic, albo i wczesniej jak, tak jak dziś, jade autobusem. Ot i zycie matki pracującej w ciąży. pszczżółkamaja - nie bardzo wiem co jeszcze chcesz wiedzieć. wydawało mi się, ze bardzo szczegołowo to opisałam. Moge co najwyżej powtórzyć. Jeżeli pójdziesz na zwolnienie w grudniu, to bedziesz miała liczona pdstawe z średniej za miesiące od sierpnia do listopada. Czyli jeżeli na przykład w miesiącach od sierpnia do pażdziernika miałaś na umowie 2 500,00 brutto, a od listopada 3 000,00 brutto, to średnia wyjdzie 2 625,00 brutto {(2500+2500+2500+3000)/4} Od tego trzebA odjąc 13,71% składek ZUS czyli 359,89, to zostaje 2 265,11. Od tego odejmujemy 18% podatku to wychodzi nam netto 1857,39 zł. Kwote te dzielimy przez 30 - wychodzi nam 61,91 zł. Teraz to co otrzymalismy mnozymy przez liczbe dni zwolnienia. czzyli Za caly grudzień razy 31 - 1919,30 Za styczeń jak wyżej za luty 1733,56 (tylko 28 dni) za marzec - jak za styczeń i grudzień. za kwiecień 1857,39 i tak dalej. Nie wiem jakiego rodziaju jest ta premia świateczna, ale nie wydaje mi się, żeby to miało być wliczone do podstawy.Jest to premia jednorazowa i zapewne nieuzalezniona od wyników, ani nie zmniejszana za czas nieobecności w pracy więc zapew ne według reguł ZUS nie wchodzi w podstawę zasiłku. Pytanie mam - czy w tej ciązy brałas w ogole jakies zwolnienie- choćby dwa, trzy dni? Bo trzebA pamiętać, że aby przeliczono od nowa podstawe zwolnienia trzeba po poprzednim zwolnieniu przepracować pełne 3 miesiace. To znaczy w prakryce, że jeżeli weżmiesz w grudniu tydzien zzwolnienia, to policzą Ci zasiłek tak jak napisałam powyżej. Jeżeli potem wrócisz, żeby dostać premię, popracujesz do końca grudnia i od stycznia pójdziesz na stałe na zwolnienie, to i tak nic się nie zmieni - bedziesz miała taką sama podstawę. No żeby ja przeliczyli od nowa, musiałabys przepracować 3 kolejne miesiące po miesiącu zwolnienia 9czyli grudnio). byłyby to więc styczeń, luty i marzec i dopiero w kwietniu mogłabyś pójść na zwolnienie, a to w naszym przypadku jest niewykonalne. Jeżeli tak jak zakładam w przykładzie dostałaś podwyżke przy zmianię umowy, to przy podanych przeze mnie kwotach przepracowanie całego grudnia i pójście na zwolnienie od stycznia zwiększyłoby Ci kwotę do wypłaty miesiącznie o ok 50-60 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami może Ty masz wirusa bostońskiego? u nas to ostatnio szaleje i objawy masz podobne zapytaj lekarzy. Ja nawet jakbym chciała kupować to i tak tyle tego mam i jeszcze dostaję ubranka, więc skupiam się na innych sprawach, dziś czekam na pościel, jednak skusiłam się na baldachim taki był słodki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agbr to ciekawe co piszesz z zusem, ja dziwnym trafem co miesiąc dostaję taką samą kwotę? chyba się muszę swojej kadrowej zapytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×