Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

Hej dziewczyny, witam nową mamusię:) kami dużo zdrówka życzę. Jak to jest z tymi wózkami, czy jest jakiś wiek do którego maluszek musi jeździć w gondoli i leżeć na płasko czy po prostu jak się nie mieści to przekładamy do spacerówki...? Bo czytając o fotelikach samochodowych dowiedziałam się, że do 3 m-ca maluch nie może w nim siedzieć bez przerwy dłużej niż 30 min. Jeśli jedzie się dłużej to trzeba robić przerwy. Więc jestem ciekawa jak z tą spacerówką jak wyrośnie z gondoli mając 3-4m-ce... Ja będę miała spory problem z wyborem wózka bo z tego co patrzyłam to te modele bardziej "terenowe" są ciężkie a te lekkie moim zdaniem nie nadają się na jazdę w mojej okolicy... Mieszkam w mieście a chodników BRAK:P a jednak muszę na każdy spacer ten wózek wytargać z piwnicy... trochę sobie nie wyobrażam tego. Ja drugi dzień na lekach i zaczęłam jeszcze więcej siusiać i dzięki temu nie puchnę i nie jest mi tak duszno wieczorem. Ciśnienie też już lepsze, jeszcze tylko mam kołatania serca ale to już da się znieść;). Wczoraj miałam taki kryzys psychiczny i niestety wyżyłam się na moim m ale dzielnie to zniósł;). Płakać mi się chciało cały dzień i nie odzywałam się do niego:(. Głupia jestem jak nie wiem co, kocham go strasznie i widzę, że on bardzo się stara i przejmuje a ja się tak zachowuję. Tak jakbym była zazdrosna o to, że on może sobie wychodzić z domu i prowadzić "normalne" życie a ja nie bardzo:(. No głupota. Na szczęście dzisiaj jest nowy dzień, po wczorajszym pozostał mi tylko wstyd:(. Życzę Wam miłego dnia i dużo uśmiechu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie właśnie, że w tabelce jest płeć i imię bo nie wszyscy wybrali jeszcze imiona:). My np nie mamy jeszcze. Mi się podoba Hania, Zosia, Ola, Karolinka. Mój M proponował np Patrycję ale nie jest przekonany więc nie podjęliśmy decyzji. Czas pokaże, może dopiero jak ją zobaczymy to się zdecydujemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może kojarzy ktoś co się ze mną stanie po skończonej umowie (mam do dnia porodu).Czy w ogóle mi przysługuje wychowawczy urlop? Podobno jest szansa,że mi przedłużą na 2 lata ale szczerze wątpię w to. Dobrze pracowałam ale jednak za krótko na to aby mogli mi przedłużyć umowę. Ostatnio w ogóle nie mam czasu na pisanie tutaj. Strasznie dużo rzeczy muszę przygotować na jutrzejszy zjazd i do tego dorobić mase kopytek. Wyszłam dziś ze sklepu z kilogramem pomarańczy i kilogramem mandarynek. Duma mnie rozpiera xd. Ostatnio mój malec mało kopie. Nie wiem co się z nim dzieje ( po glukozie kopał prawie cały dzień a od wtorku skąpie kopniakami troszkę tylko wieczorem się powierci). Leniuszek mój. A mój R. dalej się wózkiem podnieca cieszy się jak małe dziecko. Z zakupami na razie czekam do nowego roku. Ubranka już w większości mam,wózek też, łóżeczko z materacem i ochraniaczem na szczebelki jest już zamówione także teraz czekam tylko na przeprowadzkę i przypływ gotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiek nie przejmuj sie nastrojem, mi tez sie czesto jedza włącza ale moj tez to znosi. co do tych wozkow to jest tak, ja bym chciala zeby malutki jeździl np dotego 6m-ca w gondoli ale czesto jest tak ze dzieci sa ciekawe swiata i gondola jest dla nich za "leżąca" mimo regulowanego oparcia. nie raz widzialam jak dziecko lezy i sie prezy i placze bo chce ogladac swiat. ale z drugiej strony jak maluszek spi to w takiej gondoli lezy sobie jak krol. dlatego wazne jest zeby spacerowka byla rozkladana na maxa i w miare szeroka. trzeba patrzec zeby z tylo w spacerowce nie bylo przewiewu przy glowce. w naszym przypadku nie jest tak źle bo rodzimy w marcu i latem nie ubieramy kombinezonikow itp to jest wiecej miejsca, ale znam dzieci ktore rodzone w październiku juz w polowie stycznia przesadzane byly do spacerowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..................WIEK.............TP...........płec /imię ..........SKĄD papierówka22......................1marca................ ........Wroclaw Muszynianka...........31..........1marca...........S..... .......Kraków Aśka_Wrocław_89.....23..........2marzec......Szymon.... ...Wrocław meaaa...................29..........5marzec...........C.. . ... ...Sosnowiec kami1809...............26...........5marzec..........C... . ......Wrocław asia.sudenis............22..........8marzec....... Julia.......Jelenia Góra xNightmare............19..........9marzec..........S..... .. ...Gdańsk Ann8912................23.........10marzec..........S.... ...Częstochowa wica.....................33.........10marzec...........C. .. .......Warszawa Pszczolkamajaa.......27.........10marzec...........S..... . ....Warszawa kejtii....................21.........11marzec...........Zuzia........Radom Madzikkgg..............25.........12marzec..........S.... . ......śląskie Hania_85_05...........27........14marzec......Małgorzata ...Lublin megan990..............30.........6 marzec..........C?.........Śląsk 1986Ana................27.........16 marzec.........C..........Anglia Patra24................25.........18marzec.........Michal ......Gdynia nelma...................27.........18 marca.........S...........małopolska B@siek.................28..........20marzec........ ..C.........Łódź classic..................29........24marzec........S....b iałystok/bruxells agbr....................35..........24marzec...........C. .........Warszawa Mufinka_81............31........24 marzec.......Helena......Gdynia KANCIALUPKA.........25.........28marzec...........S..... .....Kraków Lyella...................31.........28marca...........NZ ........wlkp Olinek..................30.........30marzec.......-Laura. ......Warszawa Karolowa..............26.........30marzec........S..............Kuj-pom Wikunia83.............29.........31marzec..........?..... .....Śląsk Little_Ann.............26.........31marzec..........C.... ......Wrocław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Mamusie! Witaj Karolowa Olinek super z tą tabelką! Widzę,że u Was szał zakupowy nadal trwa. Ja muszę poczekać niestety do wypłaty, bo w tym miesiącu było dużo wydatków niezaplanowanych i jestem spłukana. Ale za to jak przyjdzie wypłata, to poszalejemy z Julcią. Dobrze,że mam już wózek, fotelik do auta i łóżeczko. Ciuszków też ogrom mam, ale jakoś nigdy nie mogę się powstrzymać jak zobaczę coś pięknego. Oj korci jak się widzi te piękne ciuszki!! Teraz bardziej będę się skupiała na artykułach kosmetycznych i higienicznych. Nockę miałam o dziwo mega spokojną, całą przespałam. Nawet do toalety nie latałam tak jak zawsze. Ostatnio coś nie piję dużo, nie wiem,czy to dobrze,czy źle. Julcia szaleje w brzuszku. Wczoraj wieczorem tak się wypchała,że aż brzuch mnie rozbolał od tego napięcia. Coś czuję,że jeszcze chwila, a kopniaki będą bolesne, skoro mała ma takiego powera. Ostatnio znajoma urodziła i już 11 dni jest w szpitalu. Okazało się,że Mała urodziła się z zapaleniem płuc i gronkowcem. Dziwne, bo tego samego dnia pięcioro noworodków również urodziło się z zapaleniem płuc.Coś musi być nie tak w tym szpitalu. Pamiętam jak w kwietniu odwiedzałam koleżankę w szpitalu i były straszne upały i co za tym idzie przeciągi na korytarzach. Byłam świadkiem jak położna niosła noworodka z porodówki w tych przeciągach. No i co koleżance też powiedzieli,że jej Mały urodził się z zapaleniem płuc. Już się jakoś zraziłam do tego szpitala. Najgorsze,że to jedyny w mojej miejscowości. W sumie są jeszcze 2 w okolicy, które bardzo chwalą, ale w razie " W" jak coś się dzieje z Maluszkiem, to i tak przewożą do tego głównego, bo tylko tam mają odpowiedni sprzęt jakby coś się działo.Przewiezienie trochę czasu zajmuje, a wiadomo,że w kryzysowych sytuacjach czas jest najważniejszy. Jednak jestem dobrej myśli,że wszystko będzie dobrze,że niczym nie zarażą mojej kruszynki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszczółka - Zakładowy Funduś ŚŚ to inna bajka - to z wynagrodzeniem nie ma nic wspólnego. Jeżeli pójdziesz w grudniu na zwolnienie, to juz pisałam - bedziesz miała taką podstawę jaka miałas liczona do zwolnienie wrzesniowego. Czyli wyngrodzenie za sierpień tylko. Tak cvzy owak patrząc z Twojej pensji, to czy tak czy tak różnice będa niewielkie- góra 20-30 zł. Nie do końca mozesz patrzeć na kwotę netto, bo przy wynagrodzeniu oblicza się na przykład zdrowotne przy chorobym nie, więc subtelne róznice wychodzą. Jak bys wytrzymała do stycznia to na pewno podstawe z wrzesnia nie wezmą Ci 1500 zł jak piszesz, tylk omusiałaby być uzupełniona do kwoty jak byś nie była na chorobowym. Nie wiem ile tej premii dostaniesz w grudniu, ale pewnie pare złotych by to podniosło. Basiek - to normalne, ze się denerwujesz, ja tez bym się źle czuła jak bym musiała się tak ograniczyć. Spoko jeszcze tylko 4 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopisałam karolową. jak kogoś brakuje - dopisać się proszę. dzięki za wyrównanie nieznajoma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszczółka jaką miałas pensję brutto za sierpień. BRUTTO nie netto. To Ci powiem jak Ci zwolnienie bedzie wychodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..................WIEK.............TP...........płec /imię ..........SKĄD papierówka22......................1marca................ ........Wroclaw Muszynianka...........31..........1marca...........S..... .......Kraków Aśka_Wrocław_89.....23..........2marzec......Szymon.... ...Wrocław meaaa...................29..........5marzec...........C.. . ... ...Sosnowiec kami1809...............26...........5marzec..........C... . ......Wrocław asia.sudenis............22..........8marzec....... Julia.......Jelenia Góra xNightmare............19..........9marzec..........S..... .. ...Gdańsk Ann8912................23.........10marzec..........S.... ...Częstochowa wica.....................33.........10marzec...........C. .. .......Warszawa Pszczolkamajaa.......27.........10marzec...........S..... . ....Warszawa kejtii....................21.........11marzec...........Z uzia........Radom Madzikkgg..............25.........12marzec..........S.... . ......śląskie Hania_85_05...........27........14marzec......Małgorzata ...Lublin megan990..............30.........6 marzec..........C?.........Śląsk 1986Ana................27.........16 marzec.........C..........Anglia Patra24................25.........18marzec.........Michal ......Gdynia nelma...................27.........18 marca.........S...........małopolska B@ siek.................28..........20marzec........ ..C.........Łódź classic..................29........24marzec........S....b iałystok/bruxells agbr....................35..........24marzec......Ewa. .........Warszawa Mufinka_81............31........24 marzec.......Helena......Gdynia KANCIALUPKA.........25.........28marzec...........S..... .....Kraków Lyella...................31.........28marca...........NZ ........wlkp Olinek..................30.........30marzec.......-Laura. ......Warszawa Karolowa..............26.........30marzec........S....... .......Kuj-pom Wikunia83.............29.........31marzec..........?..... .....Śląsk Little_Ann.............26.........31marzec..........C.... ......Wrocław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tabelki sie wpisze jak juz sobie poustalacie co i jak, bo nie orientuje sie a widze ze remanent robicie :) B@asiek nie przejmuj sie , to pewnie hormony :) ja ostatnio tez sie przewrazliwiona zrobilam :D przez pierwsze 3 miesiace ciazy chyba w ogole sie nie klocilismy a teraz mam gorsze i lepsze dni, zle sie czujesz ze nie wychodzicie razem? zanim odstawilam antykoncepcje, bawilismy sie w off-road, czyli terenówkami, wlasciwie ja nie bylam pewna czy chce juz odstawic anty, ale maz bardzo chcial zebysmy sprobowali ;) wiec uleglam, ba, nawet przyznam sie Wam szczerze ze myslalam ze przeciez trzeba bedzie popracowac, bardzo dlugo przyjmowalam tabletki i w ogole, ale nie trzeba bylo czekac dlugo na efekty :D straszylam go nawet ze to nie bedzie tak, ze ja bede w ciazy czy z dzieckiem w domu siedziala, a on bedzie wyjezdzal sie zreklaksowac w teren samochodem z znajomymi... od razu mi przytaknal ze on nawet tak nie pomyslal :D w szoku bylam, na wszystko sie zgadzal :D jestem bardzo ciekawa jego reakcji jak juz bedzie trzymal synka w ramionach, bardzo... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przepraszam jak coś skasowałam. Pewnie skopiowałam tabelkę przed Waszymi uaktualnieniami:) B@siek widocznie coś było wczoraj w powietrzu, bo ja miałam też straszny dzień. Nie dość,że byłam strasznie nabuzowana, to tak jak Ty swoje humory wyładowywałam na bliskich. Dopiero wieczorem mi przeszło. Dobrze,że nas rozumieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie Asiu, ja zauważyłam ostatnio dużo większe zrozumienie dla moich wybryków niż na początku ciąży;). A tak naprawdę to nie wiem o co mi wczoraj chodziło:P. Może właśnie coś było w powietrzu;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszczólka bo musisz pamiętać, że we wrześniu miałas 6 dni zwolnienia. A jak pójdziesz na cały grudzień to bedzie 31 dni więc to inna kwota wyjdzie. we wrześniu miałąś i zwolnienie i wynagrodzenie więc tego nie porównuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na L4 możesz iść po macierzynskim. bedeziesz miała te samą kwote wypłacaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolowa mnie mała kopie codziennie, raz mocniej innym razem słabiej ale nie ma dnia żeby się nie odezwała. Słuchajcie potrzebuję przepis na fajną sałatkę, jutro idziemy do znajomych na ostatki i ta się podzieliłyśmy, że każda coś zrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolowa moja Julka tak daje popalić w brzuszku,że szok. Najbardziej aktywna jest wieczorem i coraz częściej budzi mnie w nocy. A tak w ciągu dnia, to przeważnie jak coś zjem, albo czegoś się napiję, to od razu daje o sobie znać. Kocham te kopniaki!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolowa, u mnie 23w2d i Mała kopie codziennie, raczej jest bardzo aktywna i kopie przez cały dzień i większość nocy, najbardziej jak ja jestem zrelaksowana i siedzę spokojnie albo leżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może i niezdrowa sałatka ale mega pyszna. 3 zupki chińskie zalać wodą, dodać tylko przyprawę z tych zupek(zalać dwoma szklankami gorącej wody). Po jakimś czasie będzie sam makaron, bo woda się wchłonie. Dodać pierś z kurczaka pokrojoną w kostki( wcześniej wiadomo podsmażyć na patelni), jajka pokrojone w kostki, pomidor również w kostkę i łyżkę majonezu. Wymieszać i gotowe:) Kiedyś właśnie na imprezie jadłam taką( tylko bez kurczaka, bo nie jem mięsa). Od tamtej pory robię ją na każdą imprezę, bo wszyscy zachwalają. Szybka w wykonaniu i mega pyszna:) Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hania_85_05 ja wlasnie tez czuje raz mocniej, raz slabiej, ale codziennie :) co do salatki a moze chcesz taka z ravioli? szybka i smaczna sama, oraz jako dodatek do mies, uwielbia ja moj maz :) 🌼 asia.sudenis sliczne imię :) sama tez myslalam ze Julka dla dziewczynki jest super :) nie chce Cie straszyc ale malenstwom podobno (gdzies czytalam) pory czasu kiedy jest bardziej aktywne zostaja po urodzeniu :D ale zycze Ci oczywiscie zeby Julcia dawala Ci sie w miare wyspac ;) :) 🌼 B@siek maly urwisek Ci rosnie :D jako kopie prawie caly czas :) ale daje Ci sie wyspac? czy juz budzi Cie w nocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haniu, ja ostatnio uwielbiam sałatkę z rukolą, gruszką (wystarczy jedna), winogronem, serkiem brie (oczywiście tą wersją serka którą my możemy jeść) i orzechami włoskimi. Na rukoli układasz plasterki gruszki, winogrona, serka, posypujesz posiekanymi orzechami włoskimi. Sos robisz z 1/4 szkl oliwy z oliwek (oczywiście zależy ile tej sałatki robisz, ja daję tyle na całą paczkę rukoli), 2 łyżek stołowych octu balsamicznego i soli. Ja wszystko mieszam ale to rzecz gustu, można poukładać i tylko polać sosem a każdy sobie pomiesza. Z takich konkretniejszych na większy głód to lubię gyrosową sałatkę z kapustą pekińską, piersią z kurczaka usmażoną w przyprawie do gyrosa z sosem czosnkowym. Układam warstwowo. Można tam dołożyć wszystkiego co masz w kuchni wg własnej inwencji i upodobań. Ja często dodaję paprykę w kostkę, kukurydzę z puszki, cebulę krojoną w pióra. Sos robię z gęstego jogurtu naturalnego, 3 łyżek majonezu, oregano, bazylii, troszkę koperku, soli cukru. Z solą trzeba uważać bo zazwyczaj kurczak jest już słony. Sos leję na wierzch, czasem dla ładnego wyglądu posypuję słodką papryką. Moja mama np jeszcze między warstwy daje keczup i też jest ok:). Teraz idę do apteki ale jak wrócę to poszukam przepis na pyszną sałatkę z awokado.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolowa też czytałam o tym w niejednej książce i na necie,że tak jak dzidziuś jest aktywny w ciągu dnia, tak to później się przekłada na jego grafik po urodzeniu. Czuję,że Julcia da popalić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salatka z ravioli :) oczywiscie ravioli kupujesz (ja lubie z grzybami albo serem) ale ugotuj a pozniej zostaw jeszcze w wodzie na ok 8 min zeby byly miekke ogorka kroisz w kostke szynke (jakas chuda, z fileta z kurczaka uzywam) w kostke kukrydza mieszasz wszystko razem z majonezem (uzyc malo) i doprawiasz sola i pieprzem, tylko najlepiej zrobic ja na krotko przed bo pozniej ogorek puszcza soku troche ;) inna wersja z ravioli, ananas w kostke, ser w kostke, filet z kurczaka obsmazony i dobrze odsaczony, z majonezem i przyprawami, tez pyszna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
budzi mnie czasem w nocy, głównie chyba jak domaga się żebym zmieniła pozycję:P. Dzisiaj chyba trochę za bardzo ją przygniotłam to od razu dała znać, że tak to być nie może:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja propouje salatke z awokado i mango i szynka parmenska. mango kroisz w wieksze kawalki i owijasz szynka parmenska, do tego awokadow male kulki ja dodaje jeszcze salate , ogorka i pomidorka, skraplam oliwa z oliwek troche octu balsamicznego i troszke ale nie duzo vegety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B@siek a jakiego serka brie uzywasz? jakiej firmy? asia.sudenis moze ustawi sobie Julka (lubie uzywac tego imienia :D ) jednak inne pory :D a jak nie to bedziesz miala co robic w nocy, pewnie jak kazda z nas tez, tylko ciut mniej lub wiecej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia to z zupek ciekawa nie jadłam może się skuszę :) wiecie ta przeglądałam te przepisy i Wasze i w necie i się taka głodna zrobiłam :) a to dopiero 3h od śniadania hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozecie zerknąć? 1 . http://www.meble.vox.pl/kolekcje-mebli-baby/romeo-i-julia/ 2 . http://www.meble.vox.pl/kolekcje-mebli-baby/sevilla-ivory/pw/pokoj-sevilla-ivory,2624/ ktore meble Wam sie bardziej podobaja? dla chlopca rzecz jasna... nie mam kompletnie nic do zielonego pokoiku dzieciecego... a tu sie okazuje ze musze czekac miesiac na dostawe mebli, a chcialam sobie porzadek juz zrobic przed swietami i poukladac ciuszki, na dole nie mam miejsca juz i ciuszki leza niewyprane na fotelu :( musze sie szybko decydowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×