Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MamusiaKubusia;)

Jaką pralkę polecacie?

Polecane posty

Gość Iffa
Mam Boscha i polecam - nie do zdarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorinna
Wybierając pralkę warto zwrócić uwagę na to jaki ma silnik, bo jeśli będzie miała direct drive to przynajmniej będzie cicho prała i wirowała, no i przeważnie 10 lat gwarancji LG daje na takie silniki. Pranie parowe to też warta uwagi funkcja, pozwala zaoszczędzić wodę, prąd i czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga_Olga_Olga
Z tego co czytałam to najczęstszym powodem awarii bębna jest pasek łączący silnik z bębnem, a w silnikach direct drive tego paska nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam tego LG i rzeczywiście to bardzo cicha pralka i bardzo dobrze pierze - polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ah.kafddfa
przede wszystkim warto zwrocic uwage na cene a jesli chodzi wam o ilosc programow to radze kupic polska pralke bo tam wszystko jest po polsku i rozsadnie wyjasnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eyaeya
a sprawdzałeś sobie Panasonica 168VG3 albo 168VG4? bardzo dobry sprzęt, duża ładowność, 16 programów a po takim praniu nie trzeba praktycznie nic prasować ;) ja mam ten model VG3 i jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awiej.kel
16 programów to masz w pralce za 900zł, po co przepłacać na Panasanica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awyuhga
W jakiej pralce za 900zł jest 16 programów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terdanka
W pralce LG też jest tyle programów, w tym pranie parowe, odświeżanie i wiele innych przydatnych funkcji, które pozwalają zaoszczędzić na wodzie i energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ughh
16 programów jest chocby w amice a nie kosztuje ona więcej niż 1000 zł, albo trochę więcej i jest lepsza od Beko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna.aksz
a jaka amica w tej cenie ma tyle programów i jest dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość <3marlenka<3
Nie powiedziałabym że Amica jest lepsza niż Beco. Beco lepsze opinie internautów zbiera. Ja mam LG F1291QD o pojemności 7 kg. Klasa A++, program Baby Care - kupiliśmy po narodzinach dziecka. Też ma silnik direct drive.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ke$haaa
U nas niebawem także pojawi się maluszek i chcę kupić taka pralkę z programem baby care i płukaniem antyalergicznym. Ta LG jest całkiem niezła i nie droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuka22
Ja mam model "WD12391TDK" silnikiem Direct Drive, i z funkcjami BIO, pranie delikatne, pranie pościeli,program Baby Care, program do bawełny, program prania syntetyków, program prania wełny i program szybki - 30 min. Do tego 1200 obrotów na minutę, super wiruje, prawie do sucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astra.marcinek
Funkcja antybakteryjna w pralkach LG idealnie usuwa bakterie i pozostałości proszku, jest to wręcz niezastąpione dla osób o wrażliwej skórze, alergików i dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alkuejasa
U nas jest Amica, kosztowała jakieś 1000 zł i spisuje się doskonale, dlatego nie wiem czy jes sens gonić za marką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krabiczek
Najlepiej popytać znajomych co mają i jak się sprzęt sprawuje. Większość poszukujących decyduje sie na marki znane i popularne wśród innych konsumentów, bo obawy przy zakupie czegoś mniej znanego jest ryzykowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alboma
Zdecydowanie najlepiej jest poradzić się kogoś, kto już ma pralkę ale też ważne jest, żeby samemu się znać trochę w temacie i nie miec potem pretensji do znajomych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sardynnnnka
Polecam pralki które mają specjalne programy do prania takie jak swetry, narzuty, pranie szybkie, opóźnianie startu. Ja mam model LG F1289ND, 6 kilogramów pojemności i 1200 obrotów. est też energooszczędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość revelia
No właśnie o czymś takim marzę, jak pomyślę o praniu ręcznym zimowych swetrów to aż ciarki przechodzą. Ile dałaś za pralkę i czy funkcja jest naprawdę przydatna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polikamon
No ale po co przepłacać, każda rozsądna pralka ma taki program teraz - np Amica AWN710D ma specjalny program do bawełny, wełny, delikatnych i co tam chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakobsia
Czy ja wiem, czy to taka spora różnica. Cenowo można znaleźć zbliżone oferty, a jednak LG bardziej do mnie przemawia, są znaną i popularną marką na całym świecie. Mają sprzęty bardziej energooszczędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość revelia
Ta pralka odpada, jeśli już miałabym wybierać to tylko coś od LG, ich pralki maja silnik DD, są najbardziej innowacyjne i wykonane solidnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awidiaaan
ale to chyba zależy kto jakim budżetem dysponuje prawda? Ja z kolei sporo nieciekawych opiniii słyszałam o LG które bardziej sprawdza się w Lodówkach niż w pralkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łukash.olcz
jak do 1000zł to też uważa, że rozsądnie wejść w amikę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość revelia
No nie wiem, ja nie słyszałam negatywnych opinii o LG wręcz przeciwnie, zgarnęli sporo nagród za swoje pralki, a modele Big In to milion rocznie sprzedają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablokowao
Napisze wam baby bo mam wolne A już mam was tu dość. Bo nwet wam się nie chce zaglądnąć do szukajki. Kupując pralkę musisz zadać sobie pytania a) czy masz dzieci ( czy możesz zostać np 3 tyg bez pralki) b) czy ma być od góry czy od przodu c) czy masz faceta złotą rączkę czy ni huja d) Ile kg zamierzasz prać. I teraz jeśli ładowana od frątu : a)Tania pralka w promocji np beko 5 letnie czasem amica ma patrz wybrane modele. Kosz ok 700-900pln. To wszystko jest jeden uj ludzie. Tego się nie opłaca naprawiać. Kupujesz więc takie beko w promocji 5 lat za 699pln. Wytrzyma max 6 -7 lat. I potem nowa. Zalety - masz co chwile nową pralkę. Nie capi ze starej. Ładna itd. I wydajesz na to mniej niż na inne pralki. Innymi słowy 15 lat beko = max 699pln * 3 = 2100pln. Każda inna pralka = 1200pln> i max 8 lat = 2400pln Wady - i tak się będzie psuć. Więc jak masz dzieci nie pozwolisz sobie na 2 3 tyg bez pralki. Bo tyle potrwa naprawa gwarancyjna. NAJLEPSZA I NAJMNIEJ AWARYJNA LG - 10 lat na silnik. Na święta bywa promocja 5 lat za 50pln. JEDYNĄ WADĄ TEJ PRALKI jest przekaźnik. Który elektronik wymieni ci za 50pln. A jak masz męża w miarę to za 5pln. Cena 1200pln Wytrzyma ok 8 lat bez awarii. Najcichsza, najmniej tłucząca się. Po prostu najlepsza. Puki żółtki nie zobacza że za dobre robią. I tak już pogorszyli serię. Dodając wyświetlacze. Bo te z przed 3 lat są bezawaryjne. c) Dla dłubacza. Bosh seria WAE lub WAS ( rynek niemiecki) I niemiecka cena też ok 1200pln minimalnie. Wytrzyma ok 4 - 6 lat max bez naprawy. Po 6 latach na pewno do wymiany łożyska ( 50 - 70pln), szczotki (od 30 do 120pln) z robotą szokda gadać. Bo wówczas w ciągu 6 lat masz 2 tyś pln. Ale jak dla dłubacza może się udać wyjśc na tym korzystnie. c) Ile kg zamierzasz prać. JAK CHCESZ PRAĆ DO CHOLERY 4kg non stop do nie bież 5,5kg!! Tylko 7Kg bo różnica w cenie to max 200pln a wytrzyma znacznie dłużej. Pralka powinna chodzić na ok 70% max masy. Wówczas się nie zużywają elementy tak bardzo. Ładowana od góry JEDEN TOTALNIE JEDEN HUJ. Pralki są nie do zepsucia jeśli ktoś przesmaruje łożysko. Bo innaczej wał wyjdzie bokiem. Za to wszystkie mają jedną i ta samą wadę. Po 8 latach wyrwiesz wieko do góry. Tak zardzewieje. Z pralki zapach jak z capa. Bo nigdy tego nie zostawiacie otwartego. Bo a to dziecko klapę urwie. A to się nie chce itd. A to ręcznik na niej kładą i blacha po 2 latach w kosz. A producenci są na tyle cwani że pokrywy górnej albo nie dokupisz albo je st w podobnej cenie co pralka. Proste? 10 lat doświadczenia serwisowego od rtg do sprzetu medycznego i rehabilitacjnego. W czasie wolnym profesjonalne doradztwo sprzetu. Jako jedyny powiem ci prawdę bo nie sprzedaje ci produktu. Znam wszystkie wady produktów. M.in wady konstrukcyjne. Dodatkowo podam najniższą cenę w necie i w promocji. Podam gdzie dostać BEZPŁATNY INTERNET MOBILNY koszt karty sim 27pln zasięg cała polska. BRAK INNYCH OPŁAT. 50pln/przedmiot gg4177491 Naprawa zdalna komputera 30pln/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablokowao
I jeszcze jedno zdanie. NA huj wam 500 programów. I tak dajecie na bawełne lub narzutę lub jeszcze program dla dzieci i delikatne. A to ma DZIŚ KAŻDA. I zapomniałem o obrotach. Pralkę kupuje się tak by wykożystywać max 80% obrotów. Czyli jak chcesz wirować na 1 tyś to pralka musi mieć minimum 1200 1400obrotów. Jeśli wystarcza ci 800 to pralka 1 tyś 1200. Jw tak jak w przypadku ładowności gwałtowne zmniejszenie zużycia. Więc jak kupisz sobie np LG 7kg 1400 obrotów i będziesz prać tam 3 4 kg na 800 obrotach pralka jest mechanicznie nie do zajebania. pozostaje ci jedynie modlić się czy plytki z elektroniką i przekaźnikami nie zjebali. Ale na to nic nie poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×