Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marionetka Boga

POMÓŻCIE PROSZĘ jak ustalić adres do doręczenia pisma na sprawę?

Polecane posty

Gość marionetka Boga

Witam. Mam taką sytuację : ojciec mojego dziecka nie figuruje w akcie urodzenia dziecka, teraz chciałabym podać go o alimenty i ustalenie ojcostwa poznalismy sie w Holandii tam zaszlam w ciaze ale urodzilam w Polsce, jak dziecko mialo 2 miesiace ojciec raz odwiedzil syna, od tamtego czasu zero pieniedzy na dziecko, zero zainteresowania, kontaktu jakiegokolwiek, wiem ze przebywa obecnie w Niemczech, pobierał jeszcze w tym roku chorobowe z Holandii, być może nadal pobiera, tylko się nie przyznaje, znam miasto w którym mieszka, jednak ulicy już nie Oprocz dziecka ze mna ma jeszcze biologicznego syna, ktorego imie i nazwisko znam, znam konto na nk, Moje pytania to: czy sąd pomoze znalezc i jednoczesnie doreczyc ojcu mojego dziecka pozew (jak to wyglada?) wiem, ze mozna ustanowic kuratora dla osoby nieznanej z miejsca pobytu ale haczyk jest taki, ze wtedy gdy uzyskam wyrok zeby placil alimenty, nie moge ich sciagnac z zagranicy czy to mozna bez ustanowienia kuratora jakos zalatwic a jesli nie, to czy mozna ewentualnie doprowadzic do badan dna syna biologicznego pozwanego i mojego syna aby dowiec, ze pozwany jest ojcem? Moze ma ktos podobna sytuacje albo wie, jak to wyglada ze strony prawnej? Czytałam, że gdy ma się już wyrok w kieszeni o alimenty to wtedy wystarczy komornikowi podać tego typu dane, co ja znam łącznie z numerem konta i wtedy sprawnie wszystko idzie. Mi jednak potrzeba odnaleźć go w tym mieście w którym wiem że przebywa i doręczyć mu pismo o terminie rozprawy. BARDZO PROSZĘ O PODPOWIEDZI, JAK MOŻNA ROZWIĄZAĆ MOJĄ SPRAWĘ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SameJaja
Zal mi dupe ścisnął i cie nie sponiewieram, chociaż należy ci sie jak psu-zupa. Podziękuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marionetka Boga
oj, tak to jest jak wypowiada się w niewłaściwym temacie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SameJaja
Wypowiadasz sie we właściwym temacie - bo to twój temat ;) Miałaś podziękować!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marionetka Boga
Na zdrowie! Widać nie tylko ja nie wiem jak się za to zabrać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sąd nie ustala adresu zamieszkania, to należy to twoich obowiązków. Z resztą zgadzam się z Samejaja. trzeba było myślec prędzej, zamiast podac ojciec nieznany i zadowolona. teraz o kasę wie kiedy się obudzić. Twoja pomylka, jego szczęście. albo i nie. W każdym razie marne szanse. Czym ty myślałaś, nie podając go do akt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehe... ppppp
A to ciekawe, podać to sobie możesz rękę drugiej osobie, a gdy ojciec dziecka przebywa za granicą, a ja w Pl to możesz sobie pogadać.. Rodziłam sama, On się zjawił w weekend i nie było szans na wizytę w Urzędzie Stanu Cywilnego, dodam że 2 miesiące po urodzeniu dziecka, a chyba wiesz że dziecko w ciągu iluś tam dni się zgłasza do Urzędu Więc? oj, brak wyobraźni co niektórym.. szczęścia on nie ma, i tak zdobędę adres, nie tak, to inaczej, a nie chodzi o moje sprawy, ale o zabezpieczenie dziecku przyszłości i godnego życia wkład ojca powinien być współmierny do wkładu matki w wychowanie dziecka nie koniecznie chodzi o kasę, bez wachania zgodziłabym się np na zakup ubrań, bony żywnościowe lub zwrot pieniążków za recepty, gdyż mam przewlekle i trwale chore dziecko.. wrrrrrrrrrrrrrrrrr cóż za sympatia od Was bije...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdury pleciesz
matka sobie może pogadać.. ojciec dziecka w USC deklaruje, że jest ojcem nie ma innej opcji że Ty sobie powiesz : ten i ten jest ojcem dziecka bzdura!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glupia jestes
W szpitalu sie pytają imiona i nazwiska rodziców, podajesz- masz. Tak samo potem położna jak przychodzi. A to szpital przesyła papiery do urzędu. Kurwa brakowało tego żeby ojciec musiał iśc osobiście i mówić- tak, to JA.... buhahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehe ale jaja
Faktycznie jesteś głupia.. ! Podać sobie możesz .. śniadanie do łóżka dla frajera..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupia jesteś
To sobie sprawdź w obalaczu twoich mitów: Dz.U. 2004 nr 161 poz. 1688 art. 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art. 42. 1.Jeżeli stosownie do przepisów Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego nie zachodzi domniemanie, że ojcem dziecka jest mąż matki, dane dotyczące osoby ojca wpisuje się tylko w razie uznania dziecka przez ojca lub sądowego ustalenia ojcostwa. 2. Jeżeli nie nastąpiło uznanie dziecka lub sądowe ustalenie ojcostwa, wpisuje się do aktu urodzenia dziecka jako imię ojca imię wskazane przez przedstawiciela ustawowego dziecka, a w braku takiego wskazania jedno z imion zwykle w kraju używanych oraz jako nazwisko ojca i jego nazwisko rodowe nazwisko matki, z odpowiednią adnotacją w rubryce Uwagi. Art. 43. 1. Przyjęcie oświadczenia o uznaniu dziecka przez ojca przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego lub przed konsulem następuje z zachowaniem przepisów Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. 2. Przyjęcie oświadczenia o uznaniu itd.... docztaj sobie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupia jesteś
liwiana, nie podawałas w szpitalu danych ojca i nie poszlo to do urzędu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehe ale jaja
liwiana jest mądra, Ty niestety mądrością nie grzeszysz.. poczytaj co to uznanie a co ustalenie ojcostwa.. i Cię oświeci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stull
Napisz z zapytaniem do centralnego biura adresowego, może podadzą ci adres krajowy ( tylko musisz mieć więcej niż tylko imię i nazwisko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedz ty mi...
"wiem ze przebywa obecnie w Niemczech, pobierał jeszcze w tym roku chorobowe z Holandii, być może nadal pobiera, tylko się nie przyznaje, znam miasto w którym mieszka, jednak ulicy już nie" Stull, jak mieszka w NIemczech, a przedtem w Holandii, to jaki ma adres krajowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stull
Myślałam, że to Polak.Napisz w takim razie to tamtejszego urzędu który wypłacał mu zasiłek, może ci odpiszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość założycielka postu
To jest Polak, znam adres krajowy, ale On tu w Pl nie przebywa już ładnych parę lat, więc pewnie pismo z sądu by wróciło jako adresat tu nie mieszka czy coś w tym stylu.. podał mi adres holenderski, żeby tam Mu wysłać, nie siedzi tam ale odbierze wtedy na poczcie list (awizo) Zobaczymy, jak się nie uda, to zapytam Sędziego co mogę z tym zrobić.. bo nie mam pomysłu .. Ale ciekawa jestem, czy Sąd nie pomaga poprzez placówki dyplomatyczne itp, w końcu to EU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sąd ma to gdzieś
to twój obowiązek znac adres, nie ma adresu=nie ma sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×