Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość justtttttta

ile ważą wasze 4-latki? czy 22 kg to duzo?

Polecane posty

Gość gość
moja corka ma prawie 3.5 i wazy 20 kg przy wzroście 107 cm. zastanawiam się czemu nie wazy mniej bo nie je za dużo słodyczy a caly czas jest w ruchu - jak nie na trampolinie to na rowerze. Ale może ma tak po mamusi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wydaje mi się, że troszkę dużo, mój 3,5 latek waży 15,8 kg ,a 102 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ale myslisz ze jak ma 120 cm wzrostu i tyle wazy to jest otyly? nie jest gruby.. wozek odstawilismy jak mial 2,5 roku codziennie w lato chodzimy ok 5km nad rzeke, w weekendy spacery po lesie a i w zime staram sie mu ruch zapewnic takze moje dziecko nie siedzi przed tv z paka chipsow. slodycze je raz w tygodniu. i co uwazasz, ze powinnam ograniczyc? taki jest najwyrazniej ma grube kosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wydaje mi się że to dużo. Mój syn ma 6 lat, ma 125 cm i waży 25 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mój 4 latek waży 21,5
Ale jest szczupły(ma troszkę brzuszka :D ). A wzrost chyba jak dobrze pamiętam,to około 110.....ale nie jestem pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Corka ma 3.5 roku. Wazy niecale 14 kilo I ma 95 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22 kg to ja mialam w pierwszej klasie. Wg mnie 4-latek o tej wadze to salceson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój ma 3l i 5 miesięcy waży 21 kg.wzrost wysoki bo ok108 cm.stopa 29-30...byłam u lek..bo co róż czytam zieci 12-14 kg 3 lenie ważą..a one poprostu nie dozywione i tyle.ja się cieszę ze wszytko je itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No, ciesz sie że synek 3,5 lat i 21 kg. Dochowasz sie niezlego wieprzka, a póżniej będzie płacz i lament. Dobrze że wszystko je. Ale on ma jeść a nie żreć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za masakra z was
co to za porównywanie wagi - przecież kazde dziecko ma inny wzrost i to oczywiste ze nie będę wazyc tyle samo co inne dziecko w tym samym wieku. moja corka niedługo będzie miała 3.5 i wazy 20 kg ale ma 108 cm - tyle co średniego wzrostu 4.5 latek wiec nie ośmieszajcie się z komentarzami typu ze ktoś wychowuje salceson czy grubasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehe mam 26 lat a mieszcze się w grupie 14latkow :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek ma 3 lata i 8 miesięcy. Waży 23,5kg, wzrost 110cm - jest normalnym chłopcem (ani gruby ani chudy) ale wszyscy myślą że ma ok. 5 lat. Pediatra powiedział, że ma grube i mocne kości i dlatego jego waga jest nieco wyższa od jego rówieśników i nie ma się czym martwić. Chociaż znaleźli się też i tacy "specjaliści" którzy nie wiedząc jaka jest waga dziecka twierdzili, że wygląda zdrowo, a potem jak powiedziałam ile waży kazali go odchudzać...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie jak u osoby powyżej - syn 4,5 roku, wysoki 113 cm i 25 kg, grube kości, na brzuchu nie ma tłuszczu, z bilansu wyszło, że tkanka tłuszczowa u niego jest w normie (lekarka specjalnie sprawdzała jak zobaczyła ile młody waży). Ma pełniejszą pupkę i widać taką mocną budowę, nie chuchro. Owszem, sama uważam, że mógłby mniej ważyć, ale on idzie jak burza w górę, apetyt u niego taki sobie, słodycze ma ograniczone właśnie przez słaby apetyt do niemal zera. Jest silny. Pediatra powiedziała, że taka jego uroda po prostu (patrząc na mnie i męża - ja mam grube kości, choć tłuściochem nie jestem, to nigdy przepiórką nie będę przez te kości, genetyka). Dbamy o to, by miał dużo ruchu codziennie, równowagę w diecie, jest fanem nabiału i to chyba ok, bo przy sporych skokach wzrostowych jego organizm potrzebuje więcej wszystkiego. No mięcho je tylko białe, a jakąś cielęcinkę to mu przemycam między ziemniakami, bo do gęby nie chce wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dla porównania córka ma 6 i pół roku i ma 118 cm wzrostu i waga też 25 kg (niepełne). Tyłek pełniejszy, reszta kości pokryte skórą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj maly ma 3 latkla i wazy 24 kilo jest wysoki i lekarz powiedzial ze dobrze wyglada ze mam go nie odchudzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja 3,5latka ma 104wzrostu, wazy 15kg. Jest bardzo chudziutka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn ma 4,5roku. Wzrost 108cm. Waga 16,5 kg. Lekarka powiedziała, że jest szczupły, ale wszyskto ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Venooce1
Moja córka za 1,5 mies skoczy 4 lata. Wzrost to 99cm (+/- 1cm) i waży 12kg z groszami. Mam skierowanie na badania w tym kierunku, pójdę na wszelki wypadek, ale nie uważam tego za problem. Tata małej jest baaardzo szczupły, ja też do grubszych nie należę, chociaż jest co zrzucić :P. Moja córa jest stale w ruchu i naprawdę świetnie je, dosłownie pochłania wszystko jeśli jest zdrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaMacMil1987
Witam, u mnie sytuacja jest bardzo podobna do koleżanki powyżej, córcia za 2 miesiące skończy 4 latka ma ok. 98 cm. wzrostu i ok. 13 kg wagi. Jest drobnym dzieckiem, ale nie jest ani chudzielcem a tym bardziej grubaskiem, ma normalną budowę ciała. Żaden lekarz jednak nie skierował nas na żadne badania, jedna tylko pani doktor chciała Julkę kontrolować co pół roku, jadnak gdy odeszła na emeryturę lekarz który przyszedl na jej miejsce powiedział, że nie ma takiej potrzeby. Razem z mężem nie należymy do wysokich osób, dziadkowie także są raczej niscy maksymalnie średniej wysokości. Uważam, że nie na miejscu jest taki sposob komentowania wysokości i wagi dziecka, który ma na celu obrażenie bądź wyśmianie rodziców i ich dzieci. Wyższe dziecko ma wyższą wagę niższe niższą na co maja wplyw takze uwarunkowania budowy jego ciala jak i predyspozycje genetyczne. To, że dziecko w tej samej grupie wiekowej waży więcej od swojego kolegi nie ma większego znaczenia biorąc pod uwagę to co napisałam powyżej. Natomiast znaczenie niebagatelne mają nieprzyjemne komentarze skierowane przeciwko rodzicom i ich dzieciom, które w ogóle nie powinny mieć miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj wazy 13 kilo 4lata czy powinnam sie martwic od ponad roku nie tyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja do kolezanki wenocce czy mozna wiedziec na jakie badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
95% dzieci jest mnie za chuda, wyglądają tak jakby im kości skóra owlec :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MagdaMacMil1987 i wg. Ciebie to że żaden lekarz nie zlecił badań jest dobre? 4latka ważąca 13 kg??? :-o:-o:-o:-o http://siatkicentylowe.edziecko.pl/ jest na 3 centylu i to NIE jest norma :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 lata i 3 miesiace- 105 cm, 18 kg, szczuply

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moim zdaniem to duzo
Moj ma 3lata i 9miesiecy,wazy 14kg, mierzy 108cm. Owszem jest szczuply,ale przynajmniej ZDROWY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka urodzila sie prawiw 5 kg:) ma 3,5 roku , 112 cm i 20kg, akurat wczoraj ja mierzylam i wazylam, byla masakrycznym grubaskiem, waga juz jej stoi w miejscu ponad rok, ciagnie ja tylko do gory, pytalam sie lekarza na bilansie jak to jest z jej waga, lekarz powiedzial ze skoro urodzila sie prawie 5 kg, 60 cm , to nie ma co oczekiwac ze bedzie drobinka:) ja mam 179cm, maz 182, dopiero teraz widze roznice na zdjeciach:) poznikaly faldki z raczek i nozek, nie ma brzusZka, mimo to jest nadal nabita, i praktycznis glowe wyzsza od rowiesnikow, najwaznuejsze ze jej waga nie idzie do gory:) ale tez dbamo to zeby 3 razy w tyg chodzila na basen, i w soboty chodzi grac w pilke:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przynajmniej zdrowy? Chyba minelam wpisy mam ktore maja chore dzieci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moim zdaniem to duzo
A nie wiesz,ze otylosc to CHOROBA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Adaś w czerwcu będzie miał 4 lata waży 18,5 kg i ma 106 cm natomiast Tosia córka kuzyna ma 4 lata 25 kg i 98cm. sprytna, miła dziewczynka a oni nie widzą w tym nic niezwykłego, że to dziecko potrafi tyle zjeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×