Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość załamana madzia

Kto urodził zdrowe dziecko mimo picia alkoholu w 6 tyg. ciąży?

Polecane posty

jesli cos mialoby byc Twojemu dziecku to uwierz ,ze to napewno nie wina tej minimalnej ilosci alko tylko innych czynnikow uwierz mi !!! chodz na usg i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusinka..
nie martw sie bedzie ok.. ja chlałam.. bo piciem to ciezko nazwać przez ok 2 pierwsze miesiace.. bo nie wiedzialam ze jestem w ciazy.. i wszystko u małego ok.. teraz jak zaszłam w zaplanowana ciaze.. przy idealnym dbaniu o siebie zero kroploi alkoholu poroniłam w 5 tygodniu.. oczywiscie nie chodzi mi o to że lepiej pić to wtedy bedzie wszystko ok.. ABSOLUTNIE!!! poprostu nie ma reguły.. 3mam kciuki aby wszystko było ok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do amanda155
ja przeczytalam ten Twój watek i niestety muszę stwierdzić, ze Ty jesteś zdrowo porąbana- wez dziewczyno przestań siedzieć na forum ( zwłaszcza na waakach dotyczących picia, bo tam Cię najwięcej), idz na spacer albo poczytaj jakąś mądrą książkę- może to Ci dobrze zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusinka..
luiza1988 nawet chyba ten sam rocznik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez chlalam prawie codziennie, i z usg wynika ,ze wszystko ok ,a tez dowiedzialam sie w 2 m-cu ,a moja kumpela pod koniec 3 i tez chlala jak glupia ax zugala ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko ,teraz juz pij tylko karmi lub lecha frre ewentualnie od cxasu do czasu szklaneczke zwykleg,albo lampeczke wina od czasu do czasu i tyle
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana madzia
Tak jak pisałam piję bardzo rzadko alkohol, a pech chciał, że akurat w tym czasie tak się złożyło, że wypiłam: w piątym tyg 1 pełną lampkę szampana, potem w 6 tyg 1piwo i pełną lampkę szampana, a 3 raz 1 pełną lampkę wina i i 1 pełną lampkę szampana. Taka pełna lampka to prawie szklanka i to mnie martwi. Kilka lat nie piłam, bo byłam w ciąży i karmiłam, a gdy wypiłam, to się okazuje, że w ciąży jestem. Najgorsze jest, ze piszą o tym, że nawet dziecko nie musi wyglądać na dziecko z FAS i i tak je może mieć...problemy z depresjami, nadpobudliwość albo problemy z nauką, itp....Mam wyrzuty, że coś dziecku odebrałam...jakiś poziom inteligencji, a w najgorszym wypadku dam cały zespół FAZ lub inne uszkodzenia. Dzięki Waszym wypowiedziom czuję się lepiej. Nie do końca dobrze, ale zawsze lepiej. Serdecznie dziękuję Wam za każdy przykład, który opisujecie. Wiem, wiem...nie mogę tak się martwić, dla dobra Dziecka w brzuszku i tego, który jest obok mnie. Mój Facet się wkurza, że jestem załamana. Nie mogę za wiele rzeczy się zabrać, a powinnam, by myśli czym innym zająć niż zamartwianie i będę się nadal modlić. Jeszcze raz dziękuję i piszcie proszę to pomoże mi i innym w tej samej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kto urodził chore dziecko i jakie są niepełnosprawności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczytaj o FAS, to, ze na oko zdrowe nie znaczy, że ci się udało! Co za ignoranrki tu siedzą :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja. Nie wiem czy zalamana Madzia jest głupia czy tylko udaje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestetety właśnie picie w pierwszych tygodniach ciąży może prowadzić do FAS. To nie prawda, że zarodek jest chroniony! Nie jest, Przeciwnie. To właśnie picie na wczesnym etapie ciąży zaburza proces formowania twarzy i mózgu. Kiedy widzicie dziecko z twarzą FAS nie oznacza to, że matka chlała całą ciążę. To mogła być kobieta, jak wiele innych, która wypiła raz w krytycznym momencie. Moja przyjaciółka, która bardzo dbała o siebie w ciąży, ale w dniu spodziewanej miesiączki wypiła 3 kieliszki wina, urodziła dziecko z FAS. Dziecko ma charaktetystyczne rysy twarzy i źle uformowany mózg. Takie są fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od 5 tyg juz trxeba uwazac bo z woreczka zolciowego zarofek czerpie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze i dxieci ladne i zdrowe ale moga byc mniej zdolne. Nie pij wiecej i bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdrowa dwojka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja. Nie wiedzialam ze jestem w ciąży. Mało tego oddałam krew jako honorowy dawca krwi. zorientowałam sie o ciąży w momencie kiedy zeszłam z fotela i niemal ze zemdlalam co nigdy mi się nie zdarzało. Później zaczęłam plamic ale zaczęłam brać duphaston prawie do 20 tyg i wszystko skończyło sie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja.... dowiedzialam sie o ciazy w 6 tygodniu....do tamtej pory normalnie pilam i palilam. POtem juz nie. Urodzilam zdrowe dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak czytam, że "KAŻDA PIŁA W CIĄŻY" TO PRZECIERAM OCZY!!! Nie, nie każda. Niestety faktem jest, że patologie, które w żaden sposób nie przygotowują się do ciąży, o kwasie foliowym nie słyszały, lekarza zobaczą tydzień przed porodem, chleją do 4 miesiąca, palą i uważają się za usprawiedliwione "bo nie wiedziały" często mają więcej szczęścia niż rozumu, a te co chuchają, dmuchają, mają najlepszego lekarza ronią ciąże albo zajść nie mogą. Patologia ma silne geny i milion usprawiedliwień dla samej siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie najbardziej roz******la jak laski do 8 tyg wmawiają, że nie wiedziały albo te co się starają i piją :O x Patola tutaj siedzi i tyle. A to, że Wasze dziecko nie ma mordki charakterystycznie zmienionej NIE OZNACZA, że jest zdrowe. Zaburzenia pewne mogą dopiero się ujawnić. Ale Wy potem będziecie zakłądać tematy jakie to macie paskudne dziecko bo jest nadpobudliwe, pyskate etc. Nie pomyślicie nawet że to ma z Wami jakikolwiek związek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja słyszałam znam kilka przykładów: o ciąży dowiedziała się w 4 miesiącu, żarła same śmieciowe fast foody, paliła paczkę dziennie, do lekarza oczywiście na NFZ, bo w portfelu nawet 5 złotych brak, przez całą ciążę 1 usg, 1 morfologia, o toxoplazmozie nie słyszały, poziomu glukozy nie mierzyły, jak się dowiedziały o ciąży to ograniczyły jaranie do pół paczki dziennie (dumne z siebie jak paw "brawo ja"), a dzieciak zdrowy. Ja straciłam zaawansowaną ciążę chociaż nie miałam w życiu papierosa w ustach, a w sylwestra ledwo zamoczę usta w szampanie, przy zdrowej diecie (cukrzyca ciążowa), tryliardzie badań, prywatnej opiece. Takie to życie sprawiedliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 i 6 tydzień to moment w którym formuje się głowa. Właśnie w tym momencie, pod wpływem alkoholu, dochodzi do charakterystycznych deformacji twarzy i tragicznych deformacji mózgu. Wystarczy naprawdę nieznaczna ilość alkoholu spożyta raz. Alkohol pity w późniejszym okresie powoduje inne zniszczenia. Wszystkie dzieci z charakterystycznymi rysami twarzy wyglądają jak wyglądają, bo ich matki wypiły w tym właśnie okresie. Takie deformacje mogą zajść tylko na etapie embriogenezy, więc nie wciskajcie kitu, jak to bezpieczenie pić na początku ciąży. To że nie ma jeszcze łożyska pogarsza sytuacje a nie poprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdrowe może się urodzić,ale skutki mogą być widoczne póżniej np.pamięć wybiórcza albo krótkotrwała i będziesz miała tumana na całe życie za wódę,która dla niektórych jest ważniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam stracha,bo jestem w 5 tyg.ciąży.Nie wiedziałam że jestem i dzień w dzień piłam jedno lub dwa piwa.Odkąd wiem,nie piję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hello. I jak autorko, inne mamy... macie zdrowe dzieciaki??? Szkoda że temat się nagle urywa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 tydzień.. Nic się nie stanie. Większość kobiet wtedy jeszcze nie wie, że jest w ciąży a dlaczego? Bo ciążę liczy od dnia poprzedniej miesiączki. Ja widzę tu są sami specjaliści. Niektórzy ludzie się starają w zbyt dużym stresie i kobiety nie zachodzą. Lekarze wtedy mówią zrelaksujcie się i nie myślcie ciągle o zajściu w ciążę. Randka, wino, pomyśleć o sobie i może zaskoczy. Większość z was widzę osoby święte zawsze jak wam się okres spóźnia parę dla i to rezygnujecie z alkoholu bo może ciąża? Papierosy rzucić jak się człowiek stara tak bo to gowno jeszcze długo krąży w organizmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawdopodobnie połowa Rosji tak się urodziła i żyją. Szukaj tam hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mając nieregularne cykle miesiączkowe też dowiedziałam się późno o ciąży . Przez kilka lat brałam tabletki anty na uregulowanie cyklu. O dziecko staraliśmy się bardzo długo bo aż ponad rok . Cykle miałam z wahaniami do 2 tygodni . Często widzę na forum kobiety które naskakuja na inne bo nie widziały że są w ciąży jednak niekazda ma cykl jak w zegarku . U mnie alkoholu i papierosów nie było . Przy ostrej grypie miałam antybiotyk który był niebezpieczny dla mojego dziecka o ciąży dowiedziałam się na początku 8 tygodnia, a od połowy 6 tygodnia brałam antybiotyk . Poinformowałam swojego ginekologa . Prawdopodobnie wszystko jest okej . Kobietki nie przejmujcie się wiem że strach jest tak samo jak i u mnie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie piją czy palą przez całą ciążę i dziecko jest zdrowe. Chyba jak dobrze pamiętam to piłam wtedy bo nawet nie wiedziałam że jestem w ciąży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2015 o 22:59, Gość gość napisał:

Niestetety właśnie picie w pierwszych tygodniach ciąży może prowadzić do FAS. To nie prawda, że zarodek jest chroniony! Nie jest, Przeciwnie. To właśnie picie na wczesnym etapie ciąży zaburza proces formowania twarzy i mózgu. Kiedy widzicie dziecko z twarzą FAS nie oznacza to, że matka chlała całą ciążę. To mogła być kobieta, jak wiele innych, która wypiła raz w krytycznym momencie. Moja przyjaciółka, która bardzo dbała o siebie w ciąży, ale w dniu spodziewanej miesiączki wypiła 3 kieliszki wina, urodziła dziecko z FAS. Dziecko ma charaktetystyczne rysy twarzy i źle uformowany mózg. Takie są fakty.

Bzdura,twoja przyjaciółka nie powiedziała ci prawdy bo jej było głupio, musiała pić przez całą ciążę,a zarodek nie pobiera jeszcze nic z organizmu matki jest chroniony ciałkiem żółtym. Mam koleżankę która w ciąży piła wódkę, kupowała codziennie małpkę i wcale się z tym nie kryła, urodziła dziecko z FAS. I nie była to żadna patologia, jej rodzice byli właścicielami dwóch sklepów obuwniczych w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dowiedziałam się w ciąży w 11 albo 12 tygodniu, dokładnie już nie pamiętam. I synek urodził się z 10pkt 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×